Djurgården – Salzburg 4:2 (kon.) | Luleå – Sparta 2:1 (kon.) | TPS – Slavia 2:0 (kon.)
HC Slovan – Linköping 3:0 (kon.) | Kometa Brno – HV71 2:3 (kon.) | Vienna Capitals – Mannheim 3:6 (kon.)
HC Slovan Bratislava
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Linköpings HC
Neděle 14.08.2011, 18:00European Trophy

Tretia tretina bola najprv v réžii Linköpingu, ktorý mal niekoľko pokusov pred Konrádom, ale prišli dva údery na druhej strane. Najprv sa po zmätkoch v obrane presadil Fruhauf po nezištnej nahrávke Kukumberga a o pár minút využil dobrú možnosť aj Hudáček a tak sa Slovan dostal do dvojgólového vedenia, ktoré už nepustil. Naopak, tretí gól pridal po fantastickej akcii Skokan a nádherným spôsobom zvýšil náskok. Po výhre nad Karpatom Oulu a Kalpou Kuopio porazil aj Linköping. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem za pozornosť. (20:25:14)

60:00

59:50
    ..ale nič z toho nevyťažili. Konrád zázračne vyrazil.

59:40
    Slovan buly nevyhral, takže útok Švédov...

59:32
    Vzápätí do ochrannej siete páli Dählbeck.

59:20
    Dobrý zákrok Konráda, Akerman ho neprekonal po tvrdej delovke.

59:00
    Postavenie mimo hry Slovana, hostia hrajú 6 na 3.

59:00
    Cíger ešte šiel na trestnú lavicu.

59:00
    Ešte stále sa nehrá...

58:47
    Na domácej strane je tam okrem Kukumberga ešte aj Švarný a Macho.

58:47
    Figren a Jämtin na trestnej lavici v tíme hostí.

58:47
    Pri mele začala hrať pieseň LAG song a v slohe sa spieva: "...poď sem, nech sa s tebou zblížim, poď sem, ja ti neublížim..." :-)

58:47
    Závar pred Konrádom rieši Švarný, je tam menšia mela. Tá však toho veľa nevyrieši. O osude stretnutie je dávno rozhodnuté.

58:30
    Hostia vyhrali buly, ale Slovan sa ubránil. Gól však do prázdnej brány nedáva.

58:19
    Hrač sa tak bude 6 na 4.

58:19
    Narazenie na mantinel spáchal domáci hráč Kukumberg, ide na trestnú lavicu.

57:59
    Strela z pravej strany klziska od Hakansona ide do ochrannej sieti. Vhadzuje sa opäť v obrannom pásme Slovana.

57:51
    Hostia budú hrať powerplay. Odvážny ťah.

57:51
    Tréner Švédov si zobral oddychvý čas.

57:50
    Do konca stretnutia ostávajú už len dve minúty, snaha o čestný gól Švédov určite je, ale Konrád aj obrana našich si už určite bude chieť čisté konto postrážiť.

Branky a nahrávky: 44. Fruhauf (Kukumberg, Hudec), 47. Hudáček (Macho), 52. Skokan

HC Slovan Bratislava: Konrád - Skokan, Lipiansky, Presinger, Švarný (C), Dobroň - Hudaček, Kukumberg, Hudec, Ďatelinka, Fruhauf - Bakoš, Macho, Bulík, Jass, Štajnoch - Cíger, Kozák, Kudrna, Janík, Bohunický.
    Linköpings HC: Norrena - Jämtin, Söderberg, Figren, Nielsen, Johansson - Modigs, Lidhagen, Hakanson, Persson, Akerman - Molinder, Karlsson, Jigmalm, Dahlbeck, Erikson - Ylven, Olsson.

Rozhodčí: Baluška, Jonák - Orolín, Tvrdoň