Kodaň – Plzeň 1:3 (kon.) | Arsenal – Udinese 1:0 (kon.) | Twente – Benfica 2:2 (kon.)
Lyon – Kazaň 3:1 (kon.) | BATE – Sturm Graz 1:1 (kon.)
Arsenal FC
1:0 (1:0)
Udinese Calcio
Úterý 16.08.2011, 20:45 • Emirates • Liga mistrů (předkola)

Druhá štyridsaťpäťminútovka sa niesla v znamení nepresností a dobrej obrany u oboch tímov, vyložene šance neprichádzali v takom množstve, ako v prvej polovici stretnutia. Náznaky šancí mal Di Natale, snažil sa aj Armero, ten dvakrát tesne minul bránu. V závere mal možnosť ešte Walcott, ale svoj druhý gól po výbornom zákroku Handanoviča nepridal. Arsenal tak vyhral nad Udinese tesne 1:0 a odveta ešte bude zaujímavá. Ďakujem za pozornosť. (22:37:16)

90+4
    Di Natale ale prekopol a to je sklamanie. Viac sa toho zrejme nestane.

90+3
    Koscielny fauloval Armera z rohu vápna, nasleduje ešte priamy kop pre Udinese.

90+2
    Armero peknou strelou takmer vyrovnal, nechýbalo veľa.

90+2
    ...ale ani on, či Chamakh sa do vážnejšej akcie nedostali.

90+1
    Rohový kop domácim nevyšiel, ale ešte pri lopte Song...

90+1
    Skvelá akcia Arsenalu, dnes neskutočný Gervinho nahral Walcottovi a ten obstreľoval už lepšie, lenže Handanovič predviedol perfektný zákrok!

89
    Hosťom akokeby chýbala potrebná kvalita a rozvaha v zakončení, teraz sa takmer dostali do veľkej príležitosti, Song možno zahral vo vápne rukou, ale nič sa nedialo, nepadla ani strela na brankára.

88
    Pinzi odchádza na striedačku, namiesto neho vybehne na ihrisko Abdi.

85
    Už-už sa zdalo, že rozhodca odpískal pokutový kop, diváci aj Ekstrand to tak pochopili, no určite to bol čistý zákrok. Hostia aj arbiter sa usmiali nad nečakaným upísknutím.

84
    Walcottovi nevyšla koncovka, navyše sa zrejme pískala ruka. Hoci sa hnevá Angličan.

83
    Stále je stav 1:0, tento fakt platí od 4. minúty, keď sa po rýchlom brejku presadil Theo Walcott.

82
    Pinzi trafil žrď, ale len tú, ktorá drží sieť. Pokus z 25. metrov bol ale dobrý a nebezpečný.

79
    Center bol dobrý, ale nikto naň neskákal.

79
    Armero za nedodržanie predpísanej vzdialenosti pri priamom kope vidí žltú kartu.

79
    Priamy kop Kanonierov z pravej strany.

77
    Gervinho po brejku na druhej strane získava prvý rohový kop Arsenalu v druhom polčase.

76
    Taliani tlačia, ich útočné akcie však už nie sú tak nebezpečné, ako v prvom polčase.

Branky: 4. Walcott

Karty:   11. Walcott (ARS), 45. Gibbs (ARS) - 2. Ekstrand (UDI), 19. Neuton (UDI), 71. Pinzi (UDI), 79. Armero (UDI)

Arsenal FC: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs (46. Djourou), (55. Jenkinson) - Song, Ramsey - Rosický (72. Frimpong), Gervinho, Walcott - Chamakh.

Náhradníci: Fabiánski, Chamberlain, Djorou, Arshavin, Jenkinson, Frimpong, Bendtner.

Udinese Calcio: Handanovič - Danillo, Benatia, Neuton (59. Pasquale), Ekstrand, Armero - Badu, Isla, Asamoah, Pinzi - Di Natale.

Náhradníci: Belardi, Denis, Vydra, Abdi, Pasquale, Doubaï, Fabbrini.

Rozhodčí: Kevin Blom - Nicky Siebert, Patrick Langkamp