Genk – Maccabi Haifa 2:1 (po pen.) | Malmö – Dinamo Záhřeb 2:0 (kon.) | Villarreal – Odense 3:0 (kon.)
Curych – Bayern 0:1 (kon.) | APOEL – Wisla Krakov 3:1 (kon.)
po penal.
KRC Genk
2:1 (2:1 - 4:1 na penalty)
Maccabi Haifa
Úterý 23.08.2011, 20:45 • KRC Genk Arena, Genk • Liga mistrů (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Hezký večer u Ligy Mistrů.Vítame Vás u přenosu z odvetného utkání play off Ligy Mistrů mezi Genkem a Maccabi Haifa. První zápas v Izraeli vyhráli domácí 2:1. Přízniví výsledek, který však nic neznamená.

Hlavním rozhodčím dnešního zápasu bude vele zkušený anglický sudí Howard Webb . Na čarách mu budou pomáhat Darren Cann a Michael Mullarkey, druhý jmenovaný byl na čáře i minulý týden v zápase mezi Kodaní a Plzní. To samé i brankový sudí Kevin Friend, jeho druhým kolegou bude Michael Oliver.

KRC Genk: Köteles - Ngconga, Nadson, Joneleit, Pudil - Hubert - Buffel, Tözsér, Barda - Vossen, Nwanganga.

Maccabi Haifa FC: Davidovitch - Meshumar, I. Cohen, Falach, Twatha - Vered, Yahaya, Boccoli, Golasa - Amasha - Dvalishvili.

Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Cann - Oliver, Friend (všichni Anglie).

Hráči už se chystají v tunelu k nástupu na trávník.

1

1
    Domácí fotbalisté se hned v úvodu vrhli do útoku, ovšem míč neudrželi a ten končí u branky Kötelese.

2
    Domácí útočí..

3
    Míč prosvištěl pokutovým územím! A dostal se až k Danielu Pudilovi, který však měl velmi nepřesná mířidla.

4
    Genk začal zápas velmi aktivně, hosté prakticky ještě nepřešli přes půlící čáru.

5
    Na trávníku nyní zůstal ležet Boccoli. Hosté se tak dostanou k míči.

5
    Útok Haify ovšem netrval dlouho. Domácí už znovu v útočném snažení

6
    Nwangangovi střela nesedla a míč končí v náručí Nira Davidovitche.

7
    Hosté s míčem ani nyní nedošli moc daleko.

8
    Nadson zkusil založit rychlý protiútok.

9
    Neskutečně nyní Barda zatáhl míč, následně když ho ztratil tak ještě zabojoval tak, že ho dostal ještě ke spoluhráčům.

10
    Domácí útočník Vossen v ofsajdu.

11
    Poprvé se na hřišti žlutí. Stoper hostující Haify Itzhak Cohen vidí první kartu.

12
    Daniel Pudil nyní připravil neskutečnou šanci, jeho střelu vyrazil Davidovitch jen k Nwangangovi, ten z následné dorážky nebyl úspěšný.

13
    Nwanganga se snažil zachytit nakopávaný balón. Zvládnul to, ale až za postraní čárou.

14
    Nwanganga pochází s balónem...

15
    Nigerijský forward ve službách Genku hledal ještě spoluhráče, leč marně.

16
    Po autovém vhazování Daniela Pudila si míč vzal Elyaniv Barda, obešel dva hráče a následně prošel až do šestnáctky, jenže z těžkého úhlu už toho moc nevymyslel.

17
    Barda měl na kopačkách první gól! Izraelský odchovanec Maccabi byl v čisté gólovce, ale měl na zádech hráče a tak nezamířil přesně mezi tři tyče.

18
    Barda alespoň získal rohový kop, ale ten si v klidu pohlídal brankář hostů Davidovitch.

20
    Hosté také ukázali svojí sílu, ovšem zatím jen lehce. Střela Dvalishviliho však maďarského brankáře Genku Kötelese nijak nezaskočila.

21
    Hosté si odkázali vybojovat standardní situaci.

22
    Domácí si nyní hodně zkomplikovali situaci zpětnou přihrávku, naštstí tam byl pozorný brankář Kötles

23
    Dvalishvili se dopustil útočného faulu. Rozehrávku provede László Köteles

25
    Hosté opět v útoku. Nyní se až ke střele probojoval Golasa.

27
    Buffel šel do pokutového území nejkratší možnou cestou, ovšem přes dva bránící hráče mu to nevyšlo.

28
    Itzhak Cohen nyní faulem zastavil Vossena, sudí Webb si nakonec žlutou rozmyslel. V případě, že by ji vytáhl, byla by z toho pro stopera hostů červená.

29
    Střela z přímého kopu však zamířila nad.

30
    Pudil naservíroval míč Vossenovi, který však míjí branku!

31
    Pudil vybojoval alespoň rohový kop.

32
    Po rohu se míč dostal do hlouby pole, následná rána z dálky končí v náručí Davidovitche.

33
    Davidovitch byl atakován Vossenem. Hostující brankář musí být ošetřován.

34
    Meshumar poslal svým skluzem k zemi Vossena. Anglický sudí Howard Webb vytahuje druhou žlutou kartičku v dnešním duelu.

35
    Genk právě vstřelil branku!
    Načechraný centr z dálky skončil u domácího hráče ve vápně Haify, kterým byl JELLE VOSSEN, který posílá domácí do jednogólového vedení!

36
    Hosté se hned snaží o vyrovnání.

37
    Maccabi Haifa právě vstřelila branku!
    Tak tomu se říká bleskově srovnat! Nádhernou ranou z dálky se trefuje EYAL GOLASA!

38
    Amasha minul svojí střelou branku.

40
    Domácí jsou po vyrovnání značně opaření.

41
    Vossen byl na hranici pokutového území poslán k zemi. Na to se však neohlížel THOMAS BUFFEL jenž propálil Davidovitche.

42
    Vossen se opět tlačí do zakončení.

42
    Znovu se nám na trávníku žlutí. Sudí Webb nyní napomenul Twathu.

44
    Jelle Vosen je velmi aktivní, nyní zaznamenal další ránu na branku, která však ve vzduchu změnila směr.

45
    Rozběhla se nám poslední minuta řádné hrací doby první půle. Útočí hosté.

45
    Nastavovat se budou tři minuty

45+1
    Dvalishvili proti Kötelesovi neuspěl.

45+2
    Odražený míč musel uklidit ještě do bezpečí Daniel Pudil.

45+3
    Poslední nastavená minuta se právě rozběhla.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.

Je za námi poločas odvetného utkání zápasu mezi Genkem a Haifou. Viděli jsme zatím tři branky. Domácí zatím vedou 2:1. Pokud by tento výsledek vydržel i po dalších 45 minutách, tak bychom viděli prodloužení.

46

46
    Poločasové střídání připravil hostující trenér Elisha Levi. Odešel Gustavo Boccoli, nahradí ho Dela Yampolsky.

47
    Přihrávka, která mířila na Vossena. Domácí kanonýr však míč nedostal.

48
    Vossen se opět zapojil do útoku. Falach raději posílá hlavou míč do náruče Davidovitche, který výkopem posílá míč kupředu.

49
    Zpoza pokutového území napřáhl jeden z domácích hráčů. Byl to Tözsér, jeho rána však byla nepřesná.

50
    Domácí v klidu drží balón. Raději než aby ho hostům půjčili, to by jke pak mohlo poslat do velmi těžké pozice.

51
    Yahaya nyní ukázal pár kousků z fotbalové ekvilibristiky. Na pohled pěkné, ovšem efektivní to nebylo vůbec.

53
    Po faulu jednoho z hostů míč nakonec doputoval na rohový kop.

53
    Tözsérova rozehrávka byla velmi zajímavá. Balón ale skončil daleko od branky Davidovitche.

54
    V ofsajdu se ocitnul Nwanganga.

55
    Další žlutá karta a opět pro jednoho z hostů. Tentokráte ji vidí Yahaya.

55
    Domácí nerozehráli standardní situaci vůbec, ale vůbec dobře.

56
    Dlouhý pas do běhu vyslal Barda. Nwangangu našel v ofsajdovém postavení.

57
    Nyní se do útoku protlačili i hostující fotbalisté.

58
    Domácí útoky nyní končí na obraně Maccabi.

59
    Meshumar si udělal útočný výlet. Pudil nestíhal, nakonec však míč dokázal hostujícímu obránci sebrat jen za cenu rohového kopu.

60
    Z rohového kopu zahrozil opět Meshumar.

60
    Útočného faulu se dopustil Daniel Pudil.

63
    Yamposky nezvolil zrovna ideální zpracování balónu a není divu, že o balón přišel.

64
    Centr do vápna vyslal zřejmě Barda, nelze přesně rozluštit. Ve vápně už to se zakončením nebylo zas tak slavné.

65
    Domácí jdou do brejku...

66
    Nakonec o míč přišel Vossen. Golasa ho odkopává pryč.

67
    Hosté o sobě nyní dali vědět. Dvalishvili neměl seřízená mířidla.

68
    Domácí se zmocnili balónu a mohou zaútočit!

68
    Nwanganga se dostal až do vápna. Jeho střelu srazil jeden z obránců izraelského klubu. Vossenovo následné zakončení už bylo z ofsajdu.

69
    Nwanganga v poslední šanci, kterou zvládnul na hřišti. Nyní je nahrazen Marvinem Ogunjimim.

70
    Ogunjimi hned v útoku a hned v ofsajdu.

72
    Sudí Webb dnes zatím neudělal žádnou velkou chybu a utkání řídí velice spolehlivě.

74
    Daniel Pudil se dostal až do velkého vápna, míč ale pokutové území jen prosvištěl.

76
    Další žlutá karta pro hosty. Obrané kvarteto už má kompletně žlutou kartu, tím posledním kdo ji vyfasoval od sudího jen Sari Falach

78
    Vossen se výborně snažil vybojovat alespoň rohový kop, ale nebude to ani ten kop od rohového praporku.

79
    Hosté dnes podruhé střídají. Odešel Vered, kterého nahrazuje Yaniv Katan.

82
    Ogunjimi se opět pohyboval na hraně ofsajdové pasti, nyní do ní byl chycen.

83
    Thomas Buffel se dostal až do vápna, ale proti dvěma si už nevěřil

84
    Amashova střela mimo.

86
    Hezky sehraná akce od hostů. Jenže přihrávka na Dvalishviliho byla příliš dlouhá.

87
    Vossen se střela vůbec nepovedla. Hodně se rozčiloval, že na něj nepřišla přihrávka Daniel Pudil.

88
    Meshumar se dostal se svými kumpány až k brance Genku. A bude z toho roh pro hosty.

89
    Základní hrací doba nám pomalu končí a prodloužení už nám klepe na dveře.

90
    Tak sudí Howard Webb nastaví ještě dvě minuty.

90+1
    Haifa v útočném snažení.

90+2
    Twata se uvolnil a vyslal střelu, která však byla nepřesná.

90+3
    Nastevní už vypršelo, ještě však roh hostů.

Konec 2. poločasu.

Druhý poločas branku nepřinesl a díky výsledku z prvního utkán, který byl stejný jako dnes se na stadionu v Genku dočkáme prodloužení.

1
    Začal první poločas prodloužení.

91
    Vossen se patičkou snažil sklepnout míč

2
    Zatím každá část zápasu nám nabízí úplně jiný fotbal. První půle byla hlavně o útočení, druhá o bránění. Nyní je to opět snaha dát co nejdříve gól.

3
    Centrovaný balón končí nad brankou Genku.

4
    Hosté vybojovali rohový kop

5
    Buffel nabíjel na střelu Vosselovi, ten zamířil jen mimo.

6
    Domácí dnes podruhé střídají. Odešel Elyaniv Barda. Jeho místo zaujme Anthony Vanden Borre.

8
    Domácí se snaží o skórování. Nyní střílel Buffel.

11
    Hosté nyní s míčem na kopačkách.

11
    Vanden Borre si nyní při cestě za míčem pomohl nedovoleně.

12
    Čas z prodloužení utíká. Je hodně blízko i penaltový rozstřel.

13
    První prodloužení je na šance chudé, na chyby nikoliv

14
    Hosté jdou do útoku..

14
    Míč končí na tyči branky Lászla Kötelese!

15
    Katan může založit další útok

15
    Nastavuje se jedna minuta v prvním prodloužení.

15+1
    Dobrá šance domácích. Tözsér z dálky provřil pozornost Davidovitche.

První poločas prodloužení skončil.

První půle prodloužení skončila. Viděli jsme v ní po jedné šanci na obou stranách.

Atmosféra v Genku houstne. Přeci jen jde o více jak 100 milionů korun.

106
    Začalo druhé prodloužení.

106
    Domácí se přes hostující obranu nedostali.

107
    Dvalishviili se dostal ke střele z velmi nebezpečné pozice.

107
    Bude z toho rohový kop

109
    Cohen poslal k zemi Ogunjimiho. Hostující stoper už má kartu.

109
    Itzhak Cohen povolán k sudímu Webbovi, který už si chystá do své ruky kartičky. Po žluté přichází ta avizovaná červená a tudíž se hostující bek musí odebrat do sprch.

110
    Buffel dnes končí. Nahradí ho Limbombe.

111
    Jeden Cohen už byl poslán do sprch,. Druhý jde do hřiště. Tamir Cohen střídá Amashu.

113
    Už se nyní nedá čekat, že hosté budou nějak zvlášť útočit.

115
    Vossen si vypracoval dobrou šanci, ovšem bez gólového efektu.

117
    Davidovitch nyní odolal proti dělovce Daniela Pudila.

118
    V křečích nyní na trávníku polehává Golasa.

118
    Golasu stále trápí křeče, zřejmě třísla.