Lev Praha
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pátek 16.09.2011, 19:00KHL

Poprad ani ve druhém utkání nedokázal bodovat. Lvi dnes odehráli dobré utkání, svého soupeře místy také přehrávali. Ale recept na Birjukova našli až tři vteřiny před koncem, což bylo pozdě. Hosté se i přes dobře chytajícího Dubu dokázali prosadit třikrát a odváží si plný počet bodů. Přeji příjemný zbytek večera. (21:16:26)

60:00

59:57
    Lvi právě vstřelili branku!

Tři vteřiny před koncem třetí třetiny se domácí dočkali čestného úspěchu. Starosta trestuhodně chyboval při rozehrávce, Lundberg předložil kotouč TOMÁŠI NETÍKOVI, který se nemýlil. Asistence: Emil Lundberg - 1:3.

58:21
    Hunkes střílel od modré čáry a jeho pokus tečoval Huna, brankář Birjukov ale stále drží čisté konto.

57:59
    Ve stejném čase dostává dvě minuty Bragimov a Chabada. Pokračuje se ve čtyřech.

57:45
    Velký tlak čtvrté formace domácích nekončí kýženou brankou. Zakončení Lundberga ani nadějné dorážky Netíka s Chabadou úspěch neslavily.

55:55
    Tým Jugra právě vstřelil branku!

Je s největší pravděpodobností rozhodnuto! Domácí vrhli všechny síly do útoku a soupeř podnikl úspěšný výpad do otevřené obrany. Vorobjev vyslal do samostatného úniku IGORA JEMELJEVA, jenž zakončil nad lapačku brankáře. Asistence: Pavel Vorobjev - 0:3.

55:28

Hosté využívají přesilovku a čtyři minuty před koncem základní hrací doby jdou do dvoubrankového vedení. Po sérii rychlých přihrávek v útočném pásmu zakončil IGOR MAGOGIN mezi Dubovy betony: Asistence: Alexej Pepeljajev, Vitalij Sitnikov - 0:2.

55:19
    Hunkes fauluje a posílá svůj tým do čtyř. Hosté si zahrají přesilovou hru.

53:55
    Bragimov zkoušel štěstí tvrdou střelou z dálky, Duba zasahovat nemusel. Puk pouze rozezvučel mantinel za jeho svatyní.

53:28
    Jugra v pěti.

52:40
    Novotný si žádal přihrávku na levou stranu, kam posléze kotouč skutečně přiklouzal. Popradský hokejista ovšem vhodný moment ke střele prováhal.

52:10
    Vorobjev vyhazuje, domácí musí začít s útokem až od vlastního brankáře.

51:28
    Jemeljev v rohu hřiště hákoval protivníka, Lvi hrají přesilovku.

50:34
    Puk do útočné třetiny poslal Nagy, Bartečko jej však nevybojoval.

49:04
    Popradu dnes není přáno, Špirko v obrovské šanci minul. Ölveckého střelu vyrazil Birjukov právě před domácího útočníka, jenž trestuhodně poloprázdnou bránu přestřelil.

48:46
    Na druhé straně pálil z první Milovzorov, těžkou přihrávku ovšem nezasáhl zrovna podle představ. Puk mezi tři tyče nemířil.

48:22
    Nagy nahazoval puk před branku, kde se vzápětí strhl menší závar. Domácí ovšem puk za brankovou čáru nedošťouchali.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 60. Netík (Lundberg) - 32. Beljajev (Milovzorov), 56. Magogin (Pepeljajev, Sitnikov), 56. Jemeljev (Vorobjev)

Lev Praha: Duba (Laco) - Štrbák, Hunkes, Sigalet, Lewis, Mihálik, Mezei, Jank, Sekáč - Nagy, Mikúš, Bartečko - Ölvecký, Špirko, Huna - Nedorost, Kristek, Novotný - Chabada, Lundberg, Netík.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Masalskis) - Lekomcev, Bragimov, Starosta, Pepeljajev, Ternavskij, Varg - Jemeljev, J. Fjodorov, P. Vorobjev - Emagin, Bardin, Buljanskij - Sitnikov, Magogin, Milovzorov - Maljuškin, Beljajev, Skorochodov.