Manchester City – Birmingham 2:0 (kon.) | Chelsea – Fulham 1:0 (po pen.)
2:0 (2:0)
Birmingham City
Středa 21.09.2011, 20:45 • Etihad Stadium • Anglický Ligový pohár

Příjemný zbytek večera či noci Vám přeje Tomáš Reiner. (22:55:02)

Manchester City si poradil ve 3. kole Carling Cupu s bezzubým Birminghamem City, který Citizens porazili s přehledem 2:0. O branky domácích se postarali Hargreaves a Balotelli.

90+1
    King už se po rohovém kopu k zakončení nedostal a hlavní rozhodčí Kevin Friend odpískal konec dnešního utkání.

90
    King vyslal na Pantilimona nebezpečný pokus. Brankář City vyrazil jeho střelu na rohový kop!

90
    Nad rámec normální hrací doby byla nastavena 1 minuta.

86
    Čtyři minuty před koncem zápasu nahradil Scapuzzi, který vstřelil v přípravě gól proti Interu Milán, Razaka.

85
    City rozjelo další counter! Doyle předvedl dva skvělé zákroky. Nejprve proti střele Teveze a následně proti pokusu Kolo Toureho.

83
    Střídajícímu Karimu Rekikovi oslaví v prosinci letošního roku své 17. narozeniny, a tak je zřejmě nejmladším hráčem, který kdy v Carling Cupu nastoupil. Není to však oficiální.

80
    Burke se pokusil zakončit. Jeho střelecký pokus skončil ale stejně jako u jeho spoluhráčů mimo.

79
    Roberto Mancini poslal na hřiště Rekika, který nahradil Bridge.

78
    V sestavě Birminghamu došlo k poslední změně. King vystřídal teprve sedmnáctiletého Redmonda, pro kterého dnešní večer skončil.

74
    V dnešním zápase se zatím celkem hodně faulovalo. Rozhodčí Kevin Friend odpískal již 18 faulů (10 na straně City - 8 na straně Birminghamu), přesto neudělil ještě ani jednu kartu. Zatím se hraje čistě.

70
    Tevez mohl přidat třetí gól....bohužel pro domácí ale pálil mimo.

67
    Další střídání. Na hřiště vyběhl Gomis, který nahradil Faheyho.

67
    Zigic nahradil Rooneyho.

66
    ...z něho ale nic nebylo. Těžko říci, na co čeká Birmingham, který zatím působí velmi špatným dojdem. Možná by prospělo střídání.

66
    Milner vybojoval rohový kop...

64
    Birmingham City chystá dvojí střídání.

61
    Davies daroval míč Mario Balotellimu, který si všiml, že je Doyle venku z brány a chytře se ho pokusil přelobovat. Jeho lob ale skončil mimo.

59
    Hráči Manchesteru City nedokázali zabránit ve střele N'Dawovi, který donutil Pantilimona k prvnímu výraznějšímu zákroku.

58
    Hargreaves má za sebou úspěšný debut, během něhož vstřelil gól a nyní přepustil místo Jamesu Milnerovi.

55
    V sestavě Birminghamu dojde zřejmě k první změně. U prostranní čáry se začal rozcvičovat útočník Zigic.

54
    Murphy se dostal do dobré pozice k centru, jenž byl nakonec zblokován.

54
    Owen Hargreaves je stále na hrací ploše, i když Roberto Mancini před zápasem prohlásil, že bude hrát 30-40 minut.

50
    Manchester City v prvním poločase jasně dominoval, uvidíme čeho se dočkáme v průběhu toho druhého. Citizens se musí vyvarovat toho, co předvedli v zápase proti Fulhamu, kdy za vedení 2:0 přestali hrát a Cottagers vyrovnali na konečných 2:2.

46
    Birmingham odstaroval druhý poločas, do kterého oba týmy nastoupily beze změny.

46

Rozhodčí Kevin Friend ukončil přesně po 45 minutách první poločas, po kterém vede City pohodlně zásluhou branek Owena Hargreavese a Mario Balotelliho 2:0.

45
    Spector se pokusil něco změnit, jenže jeho střelecký pokus zamířil hodně mimo. Birmingham si zatím neví rady a Manchester City ho po všech směrech přehrává.

42
    STŘELY CELKEM: Manchester City 6 - Birmingham City 1

38
    Manchester City právě vstřelil branku! MARIO BALOTELLI navýšil vedení City! Bridge přihrál míč na Kolarova, který následně našel přesným pasem italského útočníka. Balotelli nabídnout šancí nepohrdl a poslal City do dvoubrankového vedení.

37
    DRŽENÍ MÍČE: Manchester City 67% - Birmingham City 33%

36
    Birmingham zahrával po faulu Onuohy na Redmonda volný přímý kop, po kterém se ocitl v šestnáctce City volný Davies. K němu ale přistoupil okamžitě Toure a odvrátil míč do bezpečí.

32
    Hráči Birminghamu City vypadají frustrovaně. Nemohou se totiž dostat k míči.

29
    Citizens rozjeli rychlý protiútok, který se snažil ve skluzu zakončit Mario Balotelli a nepříjemně přitom zasáhl brankáře Doyla.

28
    Manchester City zatím skvěle kontroluje hru a nepouští Birmingham k míči. Zdá se, že to hosté budou mít v dnešním zápase velmi těžké.

25
    Tevez měl obrovskou šanci! Jeho hlavičkový pokus po rohovém kopu vykopávali hosté z brankové čáry. Do šance se mohl dostat Toure, tomu byl ale odpískán útočný faul.

22
    Savic předvedl velmi dobrý obraný zákrok, když prokázal velkou rychlost a sebral míč útočníkovi Rooneymu a poté poslal míč brankáři Pantilimonovi. Akce Birminghamu opět ztroskotala.

18
    Hargreaves se trefil během svého debutu v dresu City, na což zareagovali fanoušci Citizens, kteří začali pokřikovat: "Fergie, Fergie, kup ho zpět."

17
    Manchester City právě vstřelil branku! OWEN HARGREAVES vstřelil premiérový gól v dresu City! Bývalý útočník Manchesteru United využil zaváhání Birminghamu, který nedokázal poslat míč do bezpečí a uklidil míč do sítě.

13
    Kromě dnešního zápasu mezi City a Birminghamem se hrají i další duely. Skóre se měnilo zatím pouze v jednom. Bellamy, bývalý hráč City, poslal Liverpool do vedení. Reds vedou na hřišti Bringtonu 1:0.

11
    Birmingham City mohl rozjet první útočnou akci, Beausejourovi se ale nezdařila rozehrávka a míč poslal pryč.

9
    Skvělou práci odvedl při střele italského útočníka Zabelata, který podržel míč a následně ho poslal do dobré střelecké pozice.

7
    Dobrou střelu vyslal Mario Balotelli, jehož technický pokus sice směřoval mimo, ale Doyle ho přesto chytil.

6
    Kolarov se pokusil o pohotový volej, ten ale skončil nad břevnem. City znamenalo první střelecký pokus.

5
    Manchester City během úvodních minut dominoval a s lehkostí si vyměňoval míč.

3
    Mario Balotelli se mohl řítit do první gólové příležitosti, jeho snahu ale zastavil faulem Davies, následoval volný přímý kop.

1
    Na Etihad Stadium dozněla hymna manchesterského klubu Blue Moon a zápas byl zahájen.

1

Birmingham City je obhájcem Carling Cupu. V minulé sezóně porazil ve Wembley překvapivě londýnský Arsenal, který zápas nezvládl a v závěru zápasu se dopustil hrubé chyby, které Blues dokonale využili.

Roberto Mancini udělal od zápasu na Craven Cottage, kde Citizens remizovali 2:2, v sestavě 11 změn. V základní sestavě nastoupí Carlos Tevez a Mario Balotelli.

Manchester City: Pantilimon, Onuoha, K Toure, Savic, Kolarov, Zabaleta, Hargreaves, Abdul Razak, Bridge, Tevez, Balotelli. Střídající hráči: Taylor, Rekik, Milner, Clichy, Suarez, Aguero, Scapuzzi

Birmingham City: Doyle; Spector, Davies, Ibanez, Murphy; Burke, Beausejour, N'Daw, Fahey, Redmond; Rooney. Střídající hráči: Myhill, Caldwell, Gomis, Asante, Jervis, King, Zigic

Vítejte u sledování komentovaného přenosu z anglického Carling Cupu, v němž se proti sobě postaví na Etihad Stadium domácí Manchester City a obhájce trofeje Birmingham City. Zápasem Vás bude provázet Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.