Poprad – Trenčín 3:4 (kon.) | Nitra – Skalica 3:1 (kon.) | Zvolen – Martin 6:4 (kon.)
Žilina – Košice 1:4 (kon.) | HC Slovan – Banská Bystrica 0:1 (po s.n.)
HKM Zvolen
6:4 (0:0,6:3,0:1)
HK VITAR Martin
sk Pátek 23.09.2011, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Tento zápas bol pravdepodobne rekordný v súťaži. V druhej tretine sme totiž videli 9 gólov a to sa tak často nevidí. V tretej tretine Martin strelil len 1 gól a Zvolen získava prvé body z domáceho ľadu. Prajeme ešte príjemný zvyšok dňa ! (19:09:42)

60:00

59:46
    Hostia hrajú bez brankára.

58:51
    1. útok domácich vybehol na ľad, ihneď sa usadil pred bránou Volentiera.

57:28
    Zvolen úspešne puk, je z toho zakázané uvoľnenie.

56:53
    Slovák krásne strieľa od modrej čiari , Volentier svoje betóny zatiahol.

56:12
    Hostia sa nevedia dostať do svojho útočného pásma pred Škrečka.

55:08
    Dnešné stretnutie sleduje 1196 divákov.

54:36
    Volienter predviedol krásny zákrok po strele Škvaridla.

54:14
    Zvolen zatiaľ drží dvojgólové vedenie. Martin zastavujú nepresné prihrávky.

51:06
    Drotár triafa len bočnú sieť. Zvolen s piatimi hráčmi.

51:02
    Zvolenčania úspešne vyhadzujú puk.

49:56
    Zvolenčania zahrali šiesti. Vylúčený je Baláž.

48:07
    Martin dal gól!
    Ihneď po buly sa puk dostáva na modrú čiaru k VAŽANOVI a ten prestreľuje Škrečka ! Asistencia : Markovič.

48:05
    Slovák z otočky krásne vystrelil, Volienter bol ale pozorný.

47:00
    Kriškova strela sa neujala, puk sa dostal k Murčekovi, jeho strele chýbala presnosť.

45:37
    Jonák neodpískal jasný faul hostí, domáci fanúšikovia sa hnevajú.

44:38
    Tlak Zvolena pokračuje, bez problémov sa usadili v pásme hostí.

43:50
    Zvolen tlačí svojho súpera, hrá sa pred bránou hostí.

42:14
    Hostia len vyhadzujú puk a je ztoho len zakázané uvoľnenie.

41:48
    Tečovaný puk končí na ochrannej sieti.

41:29
    Zvolen sa natlačil do svojho útočného pásma, no stráca puk.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18:42.

Neskutočná 2. tretina ! Zvolen síce viedol, no následne inkasoval hneď 3 krát, Zvolenčania si zobrali oddychový čas a ten im pomohol. Do konca tretiny nastrieľali Šimkovi 3 a Volienterovi takisto 3 góly. 9 gólov v jednej tretine sme nevideli na tomto zimnom štadióne už dlho.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:11
    Zvolen dal gól!
    Dvaja domáci hráči sa rútili na Šimka, Branenec krásne prihráva na TROCHTU a ten skóruje krásne nad vyrážačku brankára Šimka ! Asistencie : Brabenec, Slovák.

38:49
    Martin sa usadil v pásme hostí.

37:17
    Hraško strieľal od modrej, puk sa odrazil od mantinelu znova pred bránu a osamotený ŠKVARIDLO zvyšuje náskok svojho tímu na 5:3. Asistencie : Zuzin, Hraško.

36:54
    Hostia v plnom počte.

36:00
    Otčenáš spoza brány posiela puk len na obrancu hostí.

34:54
    Kriška je vylúčený za hákovanie, nebyť jeho faulu Zvolen už vedie o dva góly !

32:12
    Vantroba krásne nahráva voľnému ZUZINOVI pred bránu a ten dáva gól ! Asistencia : Vantroba.

30:47
    SLOVÁK po veľkom množstve prihrávok napriahol od modrej a vyrovnáva ! Asistencia : Bronilla.

30:24
    Strela Juríka je tečovaná len do ochrannej siete.

29:40
    Martin bude hrať v oslabení, Drgoň je vylúčený za zdržiavanie hry.

29:33
    Leskovjanský nevyužíva samostatný nájazd na Šimka !

28:19
    Brabenec zahadzuje šancu a posiela puk len do ochrannej siete.

27:16
    Hrá sa konečne zaujímavý hokej, Zvolen s piatimi hráčmi.

26:26
    Zvolen sa úspešne bráni a vyhadzuje puk.

25:16
    Lukáš Jurík je vylúčený za sekanie.

24:00
    Strela sa znova odrazila len od brankára Šimka a HRAŠKO nemal problém streliť gól. Bez asistencíí.

22:16
    Gól strelil MARKOVIČ. Neprehľadnú situáciu využíva hostia sú na koni ! Asistencie Važan, Rúfus.

21:46
    Martin využíva presilovku hned po 13. sekundách, Škrečko len odrazil strelu pred seba a VARTOVNIK posiela svoj tím do vedenia ! Asistencie : Škumát, Obuch.

20:53
    Okamžitá odpoveď na gól Zvolena ! Martin vyhral vhadzovanie a ZELISKA blafákom vyrovnáva ! Asistencie : Macejka, Flámik.

20:43
    Po strele Baláža sa puk dostal pred bránku Murčeka a LUKÁŠ JURÍK dotlačil puk do brány ! Asistencia : Baláž.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 17:48.

Prvá tretina priniesla hlavne šance hostí, domáci sa počas tejto tretiny asi ešte nezobudili a stále robili chyby nielen v prihrávkach. Hostia nevyužili tri veľké šance, keď im v jednom prípade zabránila skórovať tička bránky a v pri ďalších pokusoch chytil všetko pozorný Škrečko.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:28
    Važan je za držanie vylúčený.

19:15
    Ďaloga prechádza s pukom cez celú ľadovú plochu, prihráva pred bránu no nikoho nenašiel.

17:48
    Hostia sú zatiaľ jednoznačne lepší.

16:36
    Markovič sa rútil sám na bránu domácich, rozhodca si naštastie pre domácich faul nevšimol a hrá sa ďalej.

15:51
    Zakázané uvoľnenie hostí.

15:17
    Lukáš Jurík znova stráca puk v útočnom pásme.

14:27
    Murček triafa tičku bránky !

12:58

12:40
    Martin sa úspešne bráni, Zvolen ešte nevystrelil, na druhej strane sa rútil na bránu hráč hostí, no Ďaloga mu vypichol puk.

10:58
    Škumát smeruje na trestnú lavicu za sekanie.

10:27
    Leskovjanský strieľa od modrej , triafa len pravý betón brankára Šimka.

9:16
    Hrá sa opatrne, nikto nechce spraviť prvú chybu.

8:11
    Na druhej strane pohrozil Drotár, jeho blafák Lukáš Škrečko chytá.

7:29
    Otčenáš s prvej strieľa, no len do obrancu hostí.

5:50
    Na ľade sa objavuje aj 4. formácia hostí.

5:14
    Zvolen zle nahráva a stráca puk vo svojom útočnom pásme.

4:05
    Hostia hrajú zatiaľ na tri formácie, podarilo sa im vystreliť už tri strely, Škrečko je pozorný.

3:30
    Otčenáš nedočiahol na prihrávku a spálil tak ďalšiu veľkú šancu !

1:40
    Škrečko radšej chytá puk do lapačky, vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

1:29
    Brabenecove dve veľké šance Šimko chytá.

0:39
    Vhadzovanie v v útočnom pásme hostí vyhráva Zvolen zakladá útok.

0:05
    Ubehlo len 5 sekúnd Markovič leží na ľade.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Martin naposledy vonku vyhral zápas práve vo Zvolene, na začiatku Augusta (v prípravnom zápase). Hostia nie sú na štadiónoch súperov vôbec efektívni, vonku nestrelili gól už dva zápasy v rade. Napriek tomu je Matrin v tabuľke po troch kolách pred Zvolenom na 4. priečke. Mladý tím hostí sa bude snažiť o prekvapenie.

Zvolen hŕstku fanúšikov na víjazde v Banskej Bystrici nesklamal a dokázal vyhrať v tažkom zápase s domácimi baranmi 3:4 po nájazdoch, pričom v polovici zápasu už prehrávali 0:3. Toto víťazstvo by mohlo HKm Zvolen nabudiť, keďže medzi Banskobystričanmi a Zvolenčanmi je rivalita. Zvolenčania sú dnešnom zápase favorit, no v prípravných zápasoch domáci nedokázali vyhrať ani jeden z dvoch zápasov s Martinom.

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Škrečko (Trenčan) - Mucha, Juraško, Bronilla, Ďaloga, Vantroba, Hraško, Ťavoda, Šiška - Baláž, L. Jurík, Otčenáš - Slovák, Trochta, Brabenec - Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Leskovjanský, Sikela, Méry

MHC Mountfield (Martin): Šimko (Volentier) - Drgoň, Rúfus, Brcko, Flamík, Tupý, Hriňa, Obuch, Zukal - Markovič, Galamboš, Važan - Macejka, Zeliska, Drotár - Kriška, Murček, Sobota - Ižvolt, Vartovník, Škumát

Rozhodca: Jonák - Kacej, Bundil.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 21. L.Jurík (Baláž), 24. Hraško, 31. Slovák (Bronilla), 33. Zuzin (Vantroba), 38. Škvaridlo (M. Jurík, Hraško), 40. Trochta (Brabenec, Slovák) - 21. Zeliska (Macejka, Flámik), 22. Vartovník (Škumát , Obuch), 23. Markovič (Važan, Rúfus), 49. Važan (Markovič)

HKM Zvolen: Škrečko (Trenčan) - Mucha, Juraško, Bronilla, Ďaloga, Vantroba, Hraško, Ťavoda, Šiška - Baláž, L. Jurík, Otčenáš - Slovák, Trochta, Brabenec - Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Leskovjanský, Sikela, Méry
    HK VITAR Martin: Šimko (Volentier) - Drgoň, Rúfus, Brcko, Flamík, Tupý, Hriňa, Obuch, Zukal - Markovič, Galamboš, Važan - Macejka, Zeliska, Drotár - Kriška, Murček, Sobota - Ižvolt, Vartovník, Škumát

Rozhodčí: Jonák - Kacej, Bundil