Slavia – Plzeň 0:4 (kon.) | Chomutov – K. Vary 2:1 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Liberec 1:4 (kon.)
Jihlava – Třinec 4:6 (kon.) | Motor ČB – Letňany 2:0 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Havířov – Vsetín 4:3 (kon.) | PZ Kladno – HC Litvínov 1:6 (kon.) | Písek – Pardubice 11:1 (kon.)
Sparta – HC Kladno 3:5 (kon.) | Olomouc – Zlín 5:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Hr. Králové 1:4 (kon.)
HC Olomouc
5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Berani Zlín
Sobota 15.10.2011, 15:30 • Zimní stadión Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Extraliga staršího dorostu

Kohouti dnes svého soupeře jasně přehráli a zaslouženě zvítězili. Zlín byl sice v úvodu utkání aktivnějším týmem, jenže jeho střelci nenašli recept na výborného brankáře Kochtu. To Olomouc nasázela do půlky utkání Zlínu pět kousků a mladí Kohouti se tak mohou radovat z krásného výsledku 5:0. (17:39:07)

60:00

59:37
    Matula i Ostřanský jsou na ledě, Olomouc zřejmě dohraje utkání v klasické početní výhodě.

59:00
    Zlín má poslední minutu na vstřelení branky.

58:04
    K Matulovi se ještě na konci utkání přidá Jakub Tomiga (ZLN) za nebezpečnou hru vysokou holí.

57:37
    Matula (ZLN) a Ostřanský (OLO) se chvíli pošťuchovali ve středovém kruhu a tak rozhodčí poslal oba zchladit na trestnou lavici. Verdikt znil dvě minuty za hrubost.

55:34
    A sám Mika mohl vstřelit čestný úspěch Zlína, jeho dorážku z kraje brankoviště Kochta skryl ve výstroji.

55:25
    Zlín v plném počtu.

53:25
    Svým spoluhráčům ve snaze vstřelit branku příliš nepomohl Vít Mika (ZLN), za faul loktem si odnesl dvě minuty.

52:26
    Kohouti se očividně snaží už jen udržet čisté konto pro svého brankáře, hrají jednoduše, soustředí se na obranu. Hosté jim to zatím usnadňují, neboť jejich projektily létají hodně mimo.

48:04
    Hosté se snaží vstřelit alespoň čestnou branku. Nebezpečně pálil Galuška, Kochta jen vyrazil před sebe, ale dotírající útočník Zlína jen promáchl před odkrytou klecí.

46:06
    A je po přesilovce, Tomiga už se prohání po ledě.

45:45
    Olomouc ještě nepustila Zlín ven ze třetiny. Po dlouhé sérii přihrávek vypustil dělo Pšeja, ale Haloda si připsal první výborný zákrok.

44:06
    Olomouc má další možnost k navýšení skóre. Na lavici hanby odchází Jakub Tomiga (ZLN) za sekání.

41:02

40:01
    Do třetí třetiny nastoupil v brance Zlína druhý brankář Ondřej Haloda.

40:01

40:00

39:02
    Jan Brandýs (OLO) doslova odhodil jednoho z hostujcích hráčů do brankoviště a od rozhodčího si za to vysloužil dvě minuty za nedovolené bránění.

Ondřej Pavelka

Branky a nahrávky: 11. Augustin (Konečný M.), 14. Jergl A. (Peštuka, Ostřanský), 27. Fibrich (Jergl A.), 29. Bauer (Peštuka), 34. Jergl A. (Ostřanský)

HC Olomouc: Kochta (Řoutil) – Markl, Brančík, Čamek, Beták, Paksi, Hradil P., Jergl A., Majer, Fibrich, Pšeja, Brandýs, Konečný, Ostřanský, Hradil Z., Bauer, Nesvadba, Augustin, Nedopil, Peštuka.
    Berani Zlín: Čepila (Haloda) – Řezáč, Grygera, Kratochvíl, Maršálek, Pelánek, Tomiga, Skočík, Zaremba, Hurta, Velčovský, Matula, Macharáček, Hlaváč, Mika, Galuška, Kužílek.

Rozhodčí: Libiger – Dohnal, Novotná.