Poprad – Žilina 7:3 (kon.) | HC Slovan – Košice 3:0 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 2:1 (kon.)
Nitra – Martin 3:2 (po s.n.) | Trenčín – Skalica 2:4 (kon.)
HC Slovan Bratislava
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
HC Košice
sk Neděle 16.10.2011, 17:00 • Slovnaft aréna Bratislava • Tipos Extraliga (SR)

Domáci hokejisti si standing ovation v poslednej minúte zápasu plne zaslúžili, v dobrom hokejovom stretnutí predviedli oba tímy útočný hokej, domáci sa herne konečne našli a tak tri body zaslúžene ostávajú na domácom ľade. (19:21:53)

60:00

58:54
    Stretnutie sa dohráva za potlesku vyše osemtisícky nadšených divákov.

58:06
    Domáci v plnom počte.

57:31
    Slovnaft aréna sa zabáva mexickými vlnami.

57:12
    Slovan opäť vyhodil.

57:01
    Cez modrú ideálne nakorčuľoval Dravecký, jeho strela končí v lapačke Konráda.

56:35
    Slovanisti sa oslobodzujú, urobia Košičania ešte niečo s výsledkom?

56:06
    Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Ivan Švarný.

55:34
    Slovan dal gól! ROMAN KUKUMBERG ideálne dorazil strelu Andreja Kudrnu, ktorú brankár vyrazil len pred seba. Asistencie Andrej Kudrna a Michal Hudec.

54:12
    Balej ideálne prihral Machovi, ktorý v nájazde tiesnený obrancom strieľa iba do náručia brankára hostí.

53:40
    Hudáček podržal puk za bránkou, nemal komu prihrať, nakorčuľoval do poľa a strelou po ľade ohrozil Hyláka.

52:59
    Hylák úspešný po strele domácich hráčov.

52:29
    Vorel netrafil odkrytú časť domácej bránky.

50:32
    Hudáček nakorčuľoval spoza bránky pred Hyláka, strelu však gólman hostí vyráža lapačkou.

49:41

49:20
    Košice opäť v útoku, domáci dobre bránia.

48:40
    Slovan sa oslobodil.

48:15
    Košičania v útočnom pásme, Slovanu sa nedarí vyhodiť.

47:41
    Za držanie na dve minúty Michal Macho.

47:05
    Útok Slovana končí pred bránkoviskom Hyláka bez úspechu.

45:45
    Hra vyrovnaná na oboch stranách, hostia sa snažia kombinovať, pozorní domáci ich nepúšťajú do žiadnej väčšej šance.

44:46
    Dnešné stretnutie sleduje 8.814 divákov. Divácky rekord z Košíc je prekonaný.

43:39
    Strela Miklíka od kruhu z pravej strany končí v náručí Konráda.

41:33
    V nájazde dvoch na jedného Piatak s Novákom, prvý menovaný sa rozhodol pre strelu, ktorá končí v ochrannej sieti.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18:47.

V druhej tretine sme videli kvalitný hokej, domáci mali v prvej polovici druhej tretiny územnú prevahu. Po dvoch strelách domácich, ktoré Hylák vyrazil len pred seba tretia delovka skončila za jeho chrbtom, no rozhodcovia gól neuznali pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Po faule na Hudáčka bol nariadený samostatný nájazd. Po nepremenenom nájazde Štajnocha hostia postupne hru vyrovnávali, boli nebezpeční najmä v rýchlych brejkoch. Miroslav Šatan v dnešnom zápase ukazuje, prečo je kapitánom domácich, nielenže servíruje Hudáčkovi a Lipianskému krásne prihrávky, výborne aj vypomáha svojim obrancom a táto útočná trojka robí hosťom najväčšie starosti. Dnešné stretnutie rozhoduje ako hlavný arbiter Mikael Sjöqvist zo švédskej Elitserien.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:12
    Michal Hudec si výborne sťahovačkou nakorčuľoval až pred Hyláka a tiesnený obrancom strieľa len do brankára, ktorého priamo v bránkovisku zostrelil. Hylák vstáva, všetko je v poriadku.

37:27
    Bulík spoza bránky na voľného Baleja, ktorý puk dobre netrafil a šanca zostala nevyužitá.

35:33
    Po vyhranom buly hostia v rýchlom brejku, Novákova dobrá strela končí v lapačke dobre chytajúceho Konráda.

34:45

34:23
    Šatan cez všetky čiary vyhadzuje.

34:08
    Strelu Zálešáka Konrád chytá.

33:45
    Košičania minútu v presilovke piatich proti štyrom.

33:43
    Hostia v plnom počte.

32:59
    Strelu Nováka Konrád bez problémov vyráža.

32:45
    Jozef Balej na dve minúty za vrazenie na mantinel.

32:45
    Košičania počas oslabenia v útoku. Výlet končí vylúčením Baleja.

32:18
    Slovan na čas v útočnom pásme.

31:43
    Opäť zbytočné vylúčenie pre Bira, za vrazenie na mantinel dve minúty. Vhadzuje sa pred Hylákom.

30:38
    Hra nabrala na obrátkach, vidíme útočný hokej domáceho Slovana, hostia sú nebezpečný v brejkoch, brankári zatiaľ veľmi pozorní.

29:42
    Domáci v sérii striel a následný útok a nájazd hostí brankári úspešne zvládajú.

28:46
    Mlynarovič prihrával ideálne Fabušovi, ktorý strieľa len do betónov domáceho gólmana.

27:50

27:10
    Košičania sa oslobodili vyhodením z pásma.

26:18
    Strelu Šatana Hylák vyrazil.

25:57
    Výbornú strelu zo zakrytým výhľadom kryje Hylák.

25:50
    Dve minúty pre Mlynaroviča za hákovanie, vhadzuje sa v útočnom pásme domácich.

24:11
    Martin Štajnoch len do betónu Hyláka.

24:11
    Samostatný nájazd pre domácich za faul na Hudáčka.

23:39
    Z troch metrov Dávid Buc do Hylákových betónov.

23:36

22:39
    Košičania budú hrať 57 sekúnd presilovku.

22:39

21:36
    V presilovke mali domáci tretí pokus úspešný, keď dvakrát Hylák strely vyrazil, rozhodca gól neuznal, Košičania zaútočili, výsledkom je vylúčenie domáceho hráča.

21:36
    Štajnoch vylúčený na dve minúty za hrubosť.

21:09
    Gól domácich padol po prerušení hry pre postavenie hráča v bránkovisku.

20:39
    Zbytočný faul v útočnom pásme Zálešáka, dve minúty za podrazenie.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 17:51.

Úvodná tretina priniesla spočiatku opatrný hokej, po dvoch šanciach hostí, keď si garde navzájom vymenili Jenčík s Piatakom prevzal Slovan aktivitu na klzisku, výsledkom čoho bol strelený úvodný gól kapitána domácich Miroslava Šatana. Po ňom hostia začali brániť a dlho stav 0:1 neudržali, keď im druhý gól vsietil Ján Lipiansky. V oslabení sa Košičanom podarilo vyhodiť puk až na konci dvojminútového Homerovho trestu, Slovan v tlaku nedokázal premeniť jednu zo šancí, ktoré si počas presilovky vytvoril. Stav po úvodnej dvadsaťminútovke 2:0 na góly a 13:9 počtom striel pre domáci Slovan.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:43

19:28
    Opäť zavar pred bránkou rieši Hylák, hostia ani raz v oslabení mimo svojho pásma.

18:55
    Slovanisti v tlaku, Hylák permanentne zasahuje, Košičania pozorne bránia.

18:19
    Slovan sa usadil v útočnom pásme.

17:43
    Dve minúty pre Homera za držanie.

17:28
    Slovan dal gól! Spoza bránky najlepšie prečítal hru JÁN LIPIANSKY, ktorý zasunul puk do Hylákovej svätyne a domáci sa tak ujímajú vedenia o dva góly. Asistencie Miroslav Šatan a Ján Hudáček.

17:12
    Na dvakrát kryje Bucove strely Hylák, domáci po strelenom góle aktívnejší.

16:13
    Tečovaná strela Preisingera končí tesne vedľa ľavej žrde Hylákovej bránky.

14:39
    Slovan dal gól! MIROSLAV ŠATAN si ideálne prebral puk nahodený spoza bránky, prešiel sa popred bránkovisko a blafákom prehadzuje Hyláka. Asistencie Ján Lipiansky a Libor Hudáček.

13:38
    Dobrú strelu priamo z modrej čiary od mantinelu, ktorú vyslal Biro, Konrád bezpečne ukryl vo svojej lapačke.

12:03
    Piatak ideálne nahral Jenčíkovi, ktorý sám pred brankárom strieľa len do betónov.

11:04
    Strelu tesne za modrou Mlynaroviča Konrád vyráža.

10:18
    Kukumberg pred bránkoviskom tečoval tesne vedľa.

9:38
    Prihrávka Draveckého pred bránkovisko končí u Konráda.

8:52
    V šanci dvoch jedného ideálne prihrával Jenčík Piatakovi, ktorý neprekvapil Konráda.

7:46
    Strela Šatana bez problémov v lapačke hosťujúceho gólmana.

5:59
    Zatiaľ sme svedkami opatrného, avšak útočného hokeja na oboch stranách.

4:35
    Ideálne sa uvoľnil Libor Hudáček, strela končí v náručí Hyláka.

1:53
    Strela Draveckého od kruhu končí na betónoch Konráda.

0:59
    Lipiansky potiahol puk do útočnej tretiny, naservíroval Hudáčkovi, ktorý tesne minul.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Divácky rekord v prebiehajúcej sezóne počtom 7.714 divákov držia Košičania, práve zo zápasu so Slovanom Bratislava. Bude dnes v Slovnaft aréne viac divákov? Tesne pred začiatkom zápasu sa tribúny pekne zapĺňajú.

Dnes privíta v Bratislave domáci Slovan úradujúceho majstra z Košíc. Obe mužstvá v posledných troch zápasoch nebodovali. Slovan zaknihoval prehry so Zvolenom a Žilinou na domácom ľade, vonku v Poprade. Košičania prehrali v Nitre, v Trenčíne a doma so Zvolenom. Tréneri oboch mužstiev pomenili pred dnešným zápasom jednotlivé formácie, uvidíme, pre koho dnes nelichotivá séria skončí.