Benátky n/J – Chomutov 4:3 (po s.n.) | Třebíč – Most 5:3 (kon.) | Jihlava – Beroun 3:2 (kon.)
Šumperk – Havlíčkův Brod 5:4 (po pr.) | Písek – Ústí n/L 0:5 (kon.) | Litoměřice – Hr. Králové 4:3 (kon.)

64:06
    Vyloučen hostující Petr Štěpánek na 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

63:40
    Semorád najížděl do pásma a zakončoval bekhendem, střela šla mimo.

63:01
    Oba týmy už jsou ve čtyřech.

62:00
    Havlíčkův Brod zakládá útok z obraného pásma.

61:24
    Hulva se natahoval po kotouči, ale Suchan jej vypíchl holí z prostoru před sebou.

60:47
    Síly na ledě se ihned vyroznají. Vyloučen Jaroslav Koma za hákování.

60:43
    Vyloučen Aleš Holík na 2 minuty za krosček.

60:02
    Bully v prodloužení vyhráli domácí.

60:00
    Po krátké přestávce se bude pokračovat v pětiminutovém prodloužení.

60:00

59:26
    V útočném pásmu zůstal ležet jeden domácí hráč, bude se vhazovat ve středním pásmu.

59:11
    Radek Kučera si vyžádal oddechový čas.

59:11
    JAKUB HULVA dává svůj nájezd! Jaroslav Suchan se snažil rozhodit domácího útočníka, ovšem domácí hráč zakončil nad lapačku.

57:23
    Zábranský byl tísněn, ale i to nevadilo, když se dostalk dorážce do prázdné brány! Jen a kousek netrefil.

56:39
    Hosté se už pouze snaží bránit, a v následujících minutách to bude opravdu nutné.

55:51
    Další offside Šumperka. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

55:40
    Marek Haas se dostal hned k dobré příležitosti, ale Suchan zareagoval zkušeně lapačkou.

55:26
    Bude se pokračovat.

55:26
    Za havlíčkobrodskou bránou se rozbil mantinel, potrvá několik minut, než se vše opraví.

55:05
    Zakázané uvolnění domácích.

54:45
    Švaňhal pálil k pravé tyči, Boška dokázal využít svých betonů.

54:27
    Tak přeci jen už to muselo přijít. JAN TESAŘÍK dostal přihrávku na modrou a sám vystřelil pod lapačku hostujícího gólmana. Asistence: Karel Plášek, Adam Červenka

52:39
    Vyloučen Jan semorád na 2 minuty za držení protihráče.

53:26
    Draci stále bojují v útočném pásmu, avšak Suchan se moc nezapotí.

52:30
    Červenka přihrával před bránu, ale Sedlák byl napřed.

51:16
    Vyloučen Ladislav Rytnauer na 2 minuty za podražení.

51:13
    Morava dorážel do šibenice, ovšem před ním byli dva domácí hráči, kteří vše zastavili.

50:39
    Vyloučen Jakub Hulva na 2 minuty za sekání.

50:09
    Zakázané uvolnění na straně Rebelů.

49:58
    Salith byl moc rychlý při přechodu do pásma - offside.

48:49
    Hra není v současné době pro diváky moc atraktivní. Domácí jsou sice více u puku, to ale nikam nevede.

48:03
    Šumperk si za celou svoji přesilovku nedokázal vytvořit nějakou větší šanci.

46:40
    Červenka tečoval nahození Křetínského pouze do Suchana.

46:03
    Vyloučen Jan Knotek na 2 minuty za krosček, Aleš Sova a Tomáš Sedlák na 2 minuty za hrubost.

45:13
    Salith se chce dostávat do útoku, ovšem nejde to. Šumperk pokaždé ztroskotá na modré čáře.

44:15
    Meidl najel přímo do Bošky, rozhodčí musel hru přerušit. Bude se vahzovat ve středním pásmu.

43:10
    Holík mířil od modré k pravé tyči, Suchan si byl jistý při práci s lapačkou.

43:04
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu.

42:48
    Holík se špatně při rozehrávce podíval - icing.

41:44
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Hosté využívají svoji přesilovku. Jan Knotek poslal parádní přihrávku na PETRA POLODNU, který se už do prázdné brány nemýlil. Asostence: Jan Knotek

40:52
    Roman Boška stále drží naděje domácích na vyrovnání! Střelu od modré jednoho z hostujících hráčů vyrazil koncem svého betonu.

40:20
    Martin Novotný je hned v úvodu třetí třetiny vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

40:02
    První bully třetí třetiny vyhráli opět hosté.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:47.

Tato třetina byla z pohledu diváka rozhodně zajímavá. Sice nepadlo tolik branek, ale šancí bylo hodně. Kuriozitou možná bylo, že Draci pět dali branku po zapískání rozhodčího. Pokud bychom tedy vše sečetli, Salith by už vyhrával 4:3. No, o všem rozhodne poslední třetina.

40:00

39:31
    Závěr třetiny už se dohrává pomalejším tempem.

38:24
    Šumperk svoji přesilovku nedokázal využít. Hraje se už ve středním pásmu.

37:41
    Plášek se dobře netrefil při dorážce do prázdné brány!

37:00
    Protivný vyhazuje.

36:37
    Šance domácíc hned klesly. Vyloučen Jakub Hulva na 2 minuty za nedovolené bránění.

36:31
    Je tady další vyloučení na hostující straně. Dvě minuty dostává Jan Semorád.

35:55
    Ale teď z toho něco může být. Vyloučen Milan Kostourek na 2 minuty za hákování.

35:23
    Šumperk si několik vteřin vytvořil nadějný tlak, nic z toho ovšem nebylo.

34:46
    Sedlák získal pásmo svojí střelou od modré.

34:09
    Ostrčil nevyhodnotil situaci ve svém pásmu dobře - vyhodil až na zakázané uvolnění.

33:33
    Hraje se převážně ve středním pásmu, oba týmy se dostávají do útoku.

32:35
    Zakázané uvolnění domácích, zároveň hosté již hrají v pěti.

31:50
    Hulva nyní měl dvě obrovské šance! Suchan drží stále svůj tým ve vedení.

31:05
    Haas tečoval do Suchanova ramene.

30:35
    Šumperku se otevírá parádní šance na vyrovnání. Vyloučen na 2 minuty hostující Lukáš Poskočil za podražení.

29:45
    Novotného rána od modré byla tečována mimo!

29:30
    Červenka mohl dorážet, ale puk se sklouzl za jeho záda - mohlo být vyrovnáno!

28:17
    Šumperk si parádně vedl ve své přesilovce už od začátku. JAKUB HULVA si vyjel na levý kruh a střelou tahem vystřelil do horní části klece. Suchan se mohl jen ohlédnout za sebe. Asistence: Karel Plášek

28:03
    Holíkova jedovatá střela teď zaměstnala Suchana, domácí stále drží pásmo.

27:41
    Vyloučen Marian Morava na 2 minuty za nedovolené bránění.

27:20
    Havlíčkův Brod stále pokračoval v útoku, až Boška dokázal vyhodit kotouč z pásma.

26:13
    Hosté se dostali do protiútoku. ONDŘEJ STEHLÍK upřesnil puk přímo do šibenice domácího brankáře. Asistence: Jan Semorád

26:08
    Skoumal dobře protáhl Suchana.

25:28
    Marek Haas čekal na modré moc dlouho, až z toho byl offside.

25:02
    Knotek špatně rozehrál a jez toho zakázané uvolnění. Šumperk získal pásmo.

24:05
    Hosté se usadili v domácím pásmo, Švaňhalova střela mířila jen o kousek mimo.

22:50
    Novotný dobře odzbrojil jednoho z hostujících při přechodu do útoku.

22:01
    Červenka dvakrát nepříjemně střílel, Suchan si poradil.

21:33
    Jan Semorád zdržel hru na druhé straně o nějakou chvíli.

20:50
    Švaňhal vyhazuje přes všechny čáry.

20:46
    Mičulkova střela byla tečována do ochranné sítě. Bude se vhazovat v útočném pásmu Draků.

20:02
    První bully druhé třetiny vyhráli hosté.

20:01

20:00
    Vyloučen Ondřej Stehlík na 2 minuty za sekání.

První třetina přinesla hodně brankových situací. Nejprve to byli šumperští, kdo se poprvé radovali, branka ale nemohla být uznána kvůli přerušení hry. Za hosty se poté trefil Švaňhal a Kostourek. V závěru třetiny ihned snížil Tomáš Sedlák. Další třetina rozhodně přinese zajímavý hokej.

20:00

19:50
    A opět Sedlák pálil o kousek mimo!

18:16
    Šumperk ovšem hned odpovídá. TOMÁŠ SEDLÁK si už krásně položil Suchana, se zakončením si však počkal. Potom když už byla brána zcela prázdná, tak poprvé rozsvítil červené světlo na domácí straně. Asistence: Vladimír Cink

17:47
    A další trefa v brance domácích. Jaroslav Koma vystřelil od modré a MILAN KOSTOUREK už jen tečoval. Asistence: Jaroslav Koma, Petr Polodna

17:30
    Zakázané uvolnění na domácí straně. Bude se vhazovat po levici Romana Bošky.

16:45
    Šumperk se dostal do protiútoku 2 na 1, ovšem Tesařík jako druhý nedokázal nahrávku zpracovat. Velká škoda pro domácí.

16:08
    Salith je již kompletní. Další přesilovka zůstala nevyužita.

15:30
    Šumperk se osvobozuje od tlaku.

15:19
    Plášek zblokoval střelu od Jaroslava Komy.

14:36
    Šumperk ušetřil cenné vteřiny v útočném pásmu.

14:08
    Vyloučen domácí Tomáš Sedlák na 2 minuty za držení.

13:11
    Hraje se v plném počtu na obou stranách.

13:08
    Mičulka pálil z otočky v mezikruží. Puk už šel do šibenice, ale na poslední chvíli se objevila Suchanova lapačka!

12:51
    Hosté vyhazují.

12:24
    Velecký střílel na odražený kotouč. Suchan si s nepříjemnou ránou poradil.

12:03
    A když už se tam chtějí domácí dostat, tak je zastaví rozhodčí - offside.

11:49
    Salith je při přechodu do útoku velmi trpělivý.

11:11
    Havlíčkův Brod hrál v šesti. Dvě minuty odsedí Aleš Sova.

11:04
    Holík z velkého úhlu minul.

10:10
    Když se to nestalo předtím, tak teď ano. ONDŘEJ ŠVAŇHAL se proklouznul domácí obraně a sám zakončil pod ležícího Bošku. Puk jen tak tak přejel brankovou čáru. Bez asistence.

09:25
    Na druhé straně měl vážnější šanci Štěpánek, který bekhendem Bošku nepřekonal.

09:11
    Hulva se rychle dostal do pásma, bránu jen o kousek minul!

Zatím se uklízí ledová plocha, vylučovat se zřejmě nebude.

08:52
    Na ledě s eobjevila krev jednoho z domácích hráčů, uvidíme, zda-li dojde k nějakému vyloučení.

08:14
    Přesilovka Šumperku skončila. Hraje se zase 5 na 5.

07:20
    Draci už dali branku! Ale rozhodčí ještě předtím zapískal sevření kotouče.

07:03
    Střelu od modré zkusil Ondráček. Suchan byl pohotový a ukázkově použil své betony.

06:35

06:14
    Vyloučen Petr Štěpánek na 2 minuty za podražení.

06:07
    Icing zapískán na stranu Havlíčkova Brodu.

05:55
    Martin Novotný je na ledě.

05:50
    Plášek až teď dokázal vyhodit. Hosté také měli problémy se střelou.

04:30
    Další přerušení. Tentokrát Havlíčkův Brod neopustil své pásmo.

04:04
    Rytnauer střílel z dorážky, Boška se včas přesunul do dobré pozice. Hra je přerušena.

03:55
    Teď se může ukázat Šumperk. Vyloučen Martin Novotný na 2 minuty za vysokou hůl.

03:34
    I když Salith neopustil útočné pásmo, Havlíčkův Brod oslabení ubránil.

03:14
    Další Holíkův pokus šel mimo.

02:20
    Draci jsou pořád v útoku, ale obrana bílo-červených výborně brání.

01:39
    Holík střílel od modré, pro Suchana to nebyl problém, pro jistotu podžel kotouč.

01:34
    Vyloučen Václav Meidl na 2 minuty za faul loktem. Šumperk má šanci se dostat do vedení.

01:10
    Jan Knotek měl mnoho času na střelu. Tento hostující útočník zvolil ránu ktyči, avšak Roman Boška vytáhl parádní zákrok lapačkou!

00:51
    Zakázané uvolnění Šumperka.

00:40
    Oba týmy si hned na začátek zaútočili, ani z jedné akce nešla štřela na branku.

00:02
    První bully dnešního utkání vyhráli hosté.

00:01

Stadion se pomalu plní. Jde vidět, že i přes nepříznivou sérii si fanoušci čas na hokej najdou.

Dobrý večer, dnes se na TYršův stadion vydal tým z Havlíčkova Brodu. Co tedy přinese dnešní zápas? Určitě dobrý hokej. Šumperk potřebuje rozhodně vyhrát, protože za posledních 5 utkání získal pouze jediný bod. V tom by měla být výhoda domácího prostředí. Hosté z Vysočiny budou ovšem hodně těžkým soupeřem. No uvidíme, utkání začne za necelých 30 minut.

Salith Šumperk: Boška (Štůrala) - Novotný, Holík - Sedlák, Ondráček - Tesařík, Křetínský - Navrátil, Drtil T., Gewiese - Mičulka, Plášek, Vrána - Vrdlovec, Hulva, Cink - Červenka, Velecký, Haas - Drtil, Skoumal

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Neruda) - Šenkeřík, Morava - Koma, Poskočil - Protivný, Ostrčil, Sova - Kostourek, Polodna, Švaňhal - Kmotek, Semorád, Jonáš - Meidl, Zábranský, Rytnauer - Stehlík, Štěpánek, Musil

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Luboš Heider

Branky a nahrávky: 19. Sedlák (Cink), 29. Hulva (Plášek), 55. Tesařík (Plášek, Červenka), 60. Hulva, 65. Sedlák (Holík) - 11. Švaňhal, 18. Kostourek (Koma, Polodna), 27. Stehlík (Semorád), 42. Polodna (Knotek)

DRACI PARS ŠUMPERK: Boška (Štůrala) - Novotný, Holík - Sedlák, Ondráček - Tesařík, Křetínský - Navrátil, Drtil T., Gewiese - Mičulka, Plášek, Vrána - Vrdlovec, Hulva, Cink - Červenka, Velecký, Haas - Drtil, Skoumal

Rozhodčí: Florian - Svoboda, Lučan