Kometa Brno – Třinec 1:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 2:1 (po pr.) | Zlín – Mladá Boleslav 2:0 (kon.)
K. Vary – Slavia 6:2 (kon.) | Motor ČB – Litvínov 0:3 (kon.) | Sparta – Kladno 0:1 (po pr.)
HC Kometa Brno
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 23.10.2011, 17:00 • KAJOT Arena - Brno, kapacita 7200 diváků • Tipsport extraliga

To je vše, přeji pěkný zbytek nedělního den a na počtenou. (19:28:15)

Hvězdami utkání jsou vyhlášeni brankář Peter Hamerlík a za Kometu střelec jediné její branky Róbert Petrovický.

Každý už čekal na prodloužení, když se šest vteřin před koncem prosadil Radek Bonk. Zápas by si zasloužil remízu, protože žádný tým neměl navrch. Místy nezáživný hokej tak končí vítězství Třincem a můžeme říct, že se raduje šťastnější tým.

60:00

59:54
    Třinec právě vstřelil branku!

Rozhodčí neodpískal dotek puku do ochranné sítě. Po pár vteřinách se udál závar před Hovim a puk dostal šest vteřin před koncem zápasu do sítě Radek Bonk, který měl před sebou takřka prázdnou bránu. Tak to je pro Kometu šokující úder. Asistence: David Květoň

58:16
    Podkonický jel sám na Hamerlíka, ale zablokoval ho vracející se třinecký obránce Hrabal a Podkonický tak pořádně nemohl zakončit a trefil jen beton Hamerlíka.

57:29
    Na ledě se opravdu neděje nic zajímavého, co bych vám mohl přiblížit. Snad jen teď se dobře prezentoval Švrček, který zabránil Havlovi v přihrávce na Polanského.

56:15
    Zápas pomalu ale jistě směřuje do prodloužení. Oba týmy už budou hrát ze zajištěné obrany a nebudou chtít udělat zbytečnou chybu.

55:15
    Holec jel do útoku s Podkonickým, oba už ale neměli dost sil a střela Podkonickému byla navíc zblokovaná, ještě se ji pokoušel dorazit Erat.

54:01
    Marosz to zkoušel z úhlu, na Hoviho si však nepřišel. Ten měl místo u své pravé tyče pokryté.

53:22
    Tragické přesilovky v sezóně i v tomto zápase pokračují. S takovou Kometa moc na vyšší příčky pomýšlet nemůže.

52:39
    Adamský se v oslabení dostal do šance, stíhal puk který mířil na Hoviho, ten si pro něj nedojel a zadělal si na problémy, nakonec zastavil puk hokejkou jen těsně před Adamským.

52:11
    Žižka zachytil puk už ve středním pásmu a byl z toho tak ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

51:35
    Vyloučen Rob Davison (TRI) na dvě minuty za hrubost, kterou uplatnil proti Podkonickému. Sedmá přesilovka Komety.

50:58
    Petrovický zavezl puk do útočného pásma obkroužil bránu, vyjel si na pravý kruh a z otočky přihrával Pospíšilovi do šance, kterému však puk nesedl.

50:26
    Ostřižek přihrával do šance Ruferovi, tomu se však puk trochu svezl a tak musel místo zakončení objet bránu.

49:37
    Hamerlík raději uklidnil hru a vhazovat se tak bude v obranném pásmu Třince.

48:33
    Holec nebezpečně pálil a po něm pak ještě Podkonciký. Hra se teď poněkud otevřela, což je vzhledem k výsledku celkem nečekané.

48:08
    Pospíšil čekal na svoji šanci na modré čáře. Dostal přihrávku od Žižky, ale neměl rychlost. Přesto se dokázal zakončit, ovšem trefil jen beton Hamerlíka.

47:34
    Kometa chybovala zbytečně ve vlastním obranném pásmu. Z otočky tak mohl pálit Hrňa, Hovi puk vyrazil do ochranné sítě.

46:00
    Na druhé straně však také nebezpečí. Orsava jel do dobré šance, ale rybičkou mu puk vypíchl na poslední chvíli, vracející se Žižka.

45:52
    Koreis zpoza brány nahrával na Erata a ten v tísni umístil puk těsně vedle levé tyče. Kometa byla blízko vedení.

45:19
    Dnes vidíme jasný remízový zápas bez šancí, pro diváka opravdu nic moc zážitek.

44:46
    Dnešnímu utkání přihlíží vyprodaná KAJOT Arena - 7200 diváků.

44:35
    Hamerlík přišel o hokejku, Kometa ho však střelecky neohrozila.

43:43
    Kometa je zatím o něco aktivnější. Zatím z její menší převahy však nic nevyplývá. Bude to ve třetí třetině už asi jen nepohledný boj.

43:21
    Malec chytil puk až ve středním pásmu, přesto zajel do útočné třetiny. Píská se tedy ofsajd.

42:54
    Dvě střely Komety v krátkém sledu, nejprve pálil Holec a po něm pak Valach, jehož střelu mohl ještě tečovat právě Holec.

42:13
    Kometa konečně vytvořila zámek a konečně se dostala ke střele, Švrček však svoji ránu jen opřel do Dlouhého.

41:32
    Pospíšil dostal puk mezi kruhy, ale než stihl vystřelit, obral ho o puk jeden z hostujících hráčů.

41:02
    Kováčik dostal puk na pravý kruh, ale svojí následnou střelu branku minul. Kometa už by potřebovala nějakou využitou přesilovku, zatím pokračuje ve statistické tragédii.

40:20
    Jaroslav Svoboda se tlačil do zakončení a fauloval ho Rostislav Marosz (TRI), který dostává dvě minuty za držení protihráče.

40:01

Je za námi poměrně mdlá třetina, ve které měli více ze hry Oceláři. Kometa se k ničemu pořádnému nedostala. Důležitým faktem však bylo, že se Třinci povedlo v 22 minutě vyrovnat. Když se parádně do šibenice trefil Ladislav Kohn.

40:00

39:28
    Švrček pálil od modré, ale skóre nehrozil.

39:00
    Adamský se dostal ke střele, když stál dva metry od pravé tyče. Následně pálil a jen těsně minul, jen kousek chyběl k tomu, aby si připsal devátý gól v sezóně.

38:36
    Kometa se dostala do útočného pásma, Dlouhý však svoji střelu na bránu neprocpal.

38:06
    Boj o puk v obranném pásmu Třince skončil vyhozením hostí. Nebylo to ani zakázané uvolnění, na druhé straně už ovšem ano. Hra se stěhuje před Hoviho.

36:40
    Zohorna dobře pronikl do útočného pásma a nahrál na modrou Žižkovi, tomu však následná střela vůbec nesedla. Na druhé straně se pokoušel ohrozit Hoiho Ostřižek.

36:16
    Petrovický dostal přihrávku od Pospíšila na pravý kruh. Chvíli přemýšlel, zda nemá nahrát. Situaci ale vyhodnotil střelecky, pálil ale jen do Hamerlíka.

35:35
    Pěkná kombinace Brna. Dlouhý nabil na střelu Čermákovi. Tomu ale puk příliš nesedl, rána šla vedle Hamerlíkovi brány.

34:54
    Bonk se prodíral do útoku a připravoval si střeleckou pozici, do jeho střely mu ale zasáhl Švrček. Bude se vhazovat v obranném pásmu Komety.

34:35
    Kometa je v útoku zatím dosti nevýrazná. Nyní však mohl pálil od modré Kováčik, jeho střela šla ale mimo. Dobře situaci získal odvážným průnikem Zohorna.

33:45
    Petrovický vyvezl puk a ještě se řítil s Hubáčkem do útoku. Třinec však zapracoval v obraně dobře a Petrovický se nedostal ani k přihrávce, ani ke střele.

32:46
    Kometa už ve čtyřech. Kohn byl příliš důrazný na Hoviho a tak mu přijel výrazně domluvit Kováčik.

32:36
    Zíb trefil Dlouhého, od kterého se puk odráží až do střední pásma. Kometa si může chvíli oddechnout.

31:57
    Třinec drží Kometu pod zámkem, ale více než střely od modré zatím nemůže vyprodukovat. Dobrou šanci měl u levé tyče Polanský, ale puk netrefil.

31:24
    Nastanou perné chvíle pro Kometu. Tomáš Žižka (KOM) vyhodil puk do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry. 1:13 budou hrát hosté přesilovku pět na tři.

30:37
    Andrej Podkonický (KOM) tak dlouho obtěžoval Polanského až dostal dvě minuty za držení protihráče. Aktivita Třince se vyplácí, další přesilovka.

30:31
    Třinec je v posledních minutách aktivnější a i trochu lepší než domácí tým.

30:09
    Kohn našel ztracený puk u levé tyče a ihned pálil, jen těsně pak minul vzdálenější tyč. To byla velká šance.

29:34
    Hubáček vyhodil a ještě se mohl dostat do šance. Mohl přihrávat na Petrovického, ale voli spíše střelu, která nebyla vůbec povedená.

29:25
    Nahození Hrabala schoval ve své výstroji Hovi, bude se vhazovat po jeho levici.

28:57
    Zíb pálil tvrdě od modré a na dorážku čekal před Hovim ještě Hrabal, puk však do brány nedostal. Dobrá chvilka pro Třinec.

27:52
    Třinec sice vhazování vyhrála, ale zároveň ztratil pásmo. Takže takové trochu Pyrhovo vítězství. Třinec nyní hraje chvíli přesilovku pět na tři.

27:47
    David Květoň si prohodil puk mezi dvěma beky Komety a Tomáš Malec (KOM) musel třineckého útočníka zahákovat.

27:39
    Hubáček zavezl puk do útočné třetiny a přenechal puk Holcovi, který trefil svou ranou Hudce.

26:57
    Ve čtyřech na ledě se zatím nic moc neděje, nikdo se zatím nedostal ani ke střele, natož do nějaké vážnější šance.

26:12
    Leoš Čermák (KOM) vyloučen na dvě minuty za sekání a pak ještě zlostně sekl do brány. Bude se hrát čtyři na čtyři.

26:06
    Závar před Hamerlíkem, ale gól z toho nebyl. Následně Třinec vyhodil a ještě si vysloužil faul.

25:59
    Hosté hráli v šesti a pykat za tým tak bude na trestné lavici Jiří Polanský (TRI). Už pátá přesilovka pro Kometu.

25:47
    Orsava dlouho držel puk u mantinelu a nakonec se po těžkém boji protáhl až k Hovimu, zakončit však nestihl. Poté přišla další situace, v mezikruží číhal Bonk, ale těsně mu byl puk uzmut.

24:46
    Hrabal zkusil stahovačku na Švrčka a jen těsně mu to nevyšlo, jinak by jel sám na Hoviho. Na obránce vytříbená technika.

24:05
    Zohorna zlomil hokejku, což dokumentuje další promarněnou přesilovku domácích. To už je opravdu zoufalé.

23:19
    Kempný pálil od modré a Davison si málem následně po odrazu dal vlastní gól. Poté si vyměnili puk Hubáček s Pospíšilem. Hamerlík však Pospíšila skórovat nenechal.

22:38
    Žižka pálil od modré. U brány pak nestihl puk dorazit Jaroslav Svoboda, Kometa následně ztrácí pásmo.

22:15
    Třinec vyrovnal, ale nyní přichází vyloučení. Josef Hrabal (TRI) dostává dvě minuty za držení protihráče.

21:35

Rychlý protiútok zakončoval po přihrávce od Adamského LADISLAV KOHN, který se z mezikruží trefil parádně do pravé šibenice, Hovi byl bez nároku. Asistence: Martin Adamský, Stanislav Hudec.

21:00
    Další přesilovka Komety nevyužita a domácí by to opět do budoucna mohlo mrzet.

20:12
    Kometa začala znovu velmi dobře. Jaroslav Svoboda se dostal do útočného pásma a kolem Zíba tvrdě vypálil. Hamerlík si poradil. Je nutno podotknout, že Kometa ještě pokračuje v přesilovce z první třetiny.

20:01

Střely v první třetině:

Kometa - 10
    Třinec - 10

Kometa měla rychlý nástup do utkání, už ve druhé minutě se prosadil Róbert Petrovický.Tento stav vydržel až do konce první třetiny, i když na konci měl velkou šanci hostující Bonk.

20:00

19:28
    Přesilovka Kometě opět příliš nevychází a tak přidám jednu takovou zajímavost. Na press místech sedí i reprezentační trenér Alois Hadamczik.

18:52
    David Květoň (TRI) podruhé na trestné lavici, když krosčekoval Tomáše Pospíšila.

18:37
    Pospíšil chyboval a namazal Květoňovi, který viděl dobře před brankou Bonka, jenž ve velké šanci pálil z mezikruží do Hoviho levého betonu.

17:48
    Jaroslav Svoboda svým nezaměnitelným stylem projel až před Hamerlíka, puk se odrazil k Malcovi, který ostře vypálil a třinecký gólman nadvakrát chytil.

17:29
    Orsava se dostal do střelecké pozice, trefil však Hoviho jen do ramena, ani z následného závaru nic nebylo.

17:00
    Žižka se rozjel až z vlastního pásma a zatáhl puk dobře do útočného pásma, tam ale modrou přejel dříve Erat a tak se píská ofsajd.

16:33
    Ladislav Kohn nabral rychlost a z levé strany ostře napálil puk přímo do Hoviho.

16:19
    Valachovi se nepovedla rozehrávka, když nechával puk za sebou, kde byl ale jen Peterek, Ten byl ale následně v obklíčení brněnských hráčů.

15:56
    Dlouhý se nemohl na situaci dívat a tak se sám rozhodl probít před bránu. Úspěšný však nebyl. Přesilovka Komety za chvíli skončí.

15:27
    Přesilovka Brna je mizerná, co bývá pro jiné týmy výhodou, je pro Kometu absolutním trápením.

14:34
    Kometa je v přesilovkách vůbec nejhorším týmem v extralize, nedaří se jí ani teď. Třinec se v pohodě brání a nemá vůbec žádné problémy.

14:10
    David Květoň (TRI) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

14:00
    Dvakrát byl v dobré možnosti Erat. Poprvé se tvrdě srazil s obráncem. Podruhé chtěl nahrát před bránu volnému Jaroslavu Svobodovi, ale přihrávku vystihl Hrabal.

13:37
    Hrabal se dobře vyhnul dotírajícímu hráči a udělal si prostor pro střelu, jeho svižný pokus jen těsně minul bránu.

13:06
    Rufer vyslal nebezpečnou střelu, kterou ještě tečoval Bičánek. Puk nakonec skončil jen na mantinelu.

12:21
    Holec se odvážně prodral do středu a díky němu poté mohl vypálit od modré Švrček, jeho rána však opět skončila na Hamerlíkovi. Kometa však stále u puku.

11:44
    Domácí hosty zamkli a dlouho je drželi ve svém obranném pásmu. Dobrou střelu od modré zaznamenal Valach, Hamerlík však jeho pokus vyrazil. Na druhé straně raději Hovi uklidnil hru.

10:46
    Teď však přišla zajímavá situace na straně Komety. Jaroslav Svoboda dostal puk před bránu na Dlouhého, ten byl však v obtížné pozici a puk nedokázal usměrnit.

10:12
    Hra se teď ovíjí od jedné modré čáry k druhé, žádný z týmu se nemůže výrazněji prosadit.

9:09
    Další střela ze středního pásma, tentokrát to byl Juraj Valach, ale bylo to spíše jen takové nahození to útočného pásma.

8:30
    Pospíšil zkoušel překvapit Hamerlíka ze středního pásma, třinecký gólman se však nachytat nenechal.

8:05
    Hned po vhazování se o střelu pokoušel Hrabal, našel však bezpečně jen lapačku Hoviho.

8:01
    Kometa mohla jít do rychlého protiútoku, jenže Jaroslav Svoboda nezachytil přihrávku Čermáka a je z toho zakázané uvolnění.

7:18
    Květoň dobře hledal v mezikruží Hudce, ten byl však na poslední chvíli zablokován. Květoň je v dresu Třince zatím jednoznačně nejaktivnějším hráčem.

6:21
    Teď je to pro změnu Třinec, který tvoří pořádný zmatek před Hoviho brankou. Zíb měl napřáhlo od modré, ale trefil jen hráče před sebou.

5:49
    Holec přihrával před bránu Zohornovi, který se tlačil po vzoru Jaroslava Svobody do brankovišti, obránci mu však nedovolili zakončit.

4:47
    Hráči už jsou v plném počtu a tlak má teď Kometa, ale ke střele se dostal pouze Kováčik od modré a prověřil betony Hamerlíka.

4:24
    Květoň měl dobrou šanci, ze své pozice však trefil pouze pravý beton Hoviho. Puk se však k třineckému útočníkovi ještě jednou odrazil, druhá střela už ale neprošla. Krátká přesilovka hostí byla celkem povedená.

3:37
    Květoň se dostal až do mezikruží, ale jeho následnou střelu zblokovalo duo brněnských hráčů. Následně střílel od modré Lukáš Zíb, s jeho nebezpečným pokusem si Hovi poradil.

2:57
    Lukáš Zíb se dostal ke střele, jeho pokus z levého kruhu však Hovi vyrazil ramenem do ochranné sítě, bude se vhazovat po jeho pravici.

2:39
    Adamský nahazoval od modré čáry, ale Hovi byl u své pravé tyče pozorný. Nejlepší střelec Třince se tak neprosadil.

2:10
    Radek Dlouhý (KOM) podrazil Hudce a dostává dvě minuty. Bude se hrát čtyři na čtyři.

1:46
    Kometa se usadila v třineckém pásmu, ale ke střele se domácí pořádně nedostal a hráli s pukem jen u mantinelu. Květoň následně vyhodil.

1:14
    Martin Richter (TRI) vyloučen na dvě minuty za podražení. Nástup Komety jako hrom.

1:04
    Kometa právě vstřelila branku!

Předchozí akce sice neskončila gólem, ale k odraženému puku od mantinelu se dostal RÓBERT PETROVICKÝ, obkroužil bránu a zasunul puk do brány. Asistence: Tomáš Pospíšil

1:00
    Petrovický se protáhl do útočného pásma a našel na mezikruží Pospíšila, který jen těsně minul bránu.

0:16
    Kometa vyhrála úvodní buly a vydala se jako první do útoku, puk však rychle získal Třinec. Ani on se však v prvních sekundách zápasu výrazněji neprosadil.

00:01

Třinec dnes přijel bez čerstvé posily obránce Gregořka, který byl v týdnu vyměněn z Karlových Varů za útočníka McGregora.

HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek (A), Valach, Malec, Kováčik - Pospíšil, Petrovický, Hubáček - Podkonický, Holec, Zohorna - Svoboda Jar, Čermák, Dlouhý - Svoboda Jak, Koreis, Erat.

HC Oceláři Třinec: Vojtek (Hamerlík) - Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Davison, Richter, Mičulka Cartelli - Bonk (C), Marosz, Květoň, Adamský, Peterek (A), Kohn (A), Polanský, Rufer, Hrňa, Ostřižek, Havel, Orsava.

Rozhodčí: .

Produktivitu Třince zatím ovládá se čtrnácti kanadskými body David Květoň (5+9). S obránců si shodně nejlépe vedou s devíti body Josef Hrabal (3+6) a Lukáš Zíb (2+7). Nejlepším střelcem je Martin Adamský, který vstřelilosm branek.

Brno táhne svými body Tomáš Pospíšil (6+5), který je zároveň i nejlepším střelcem. Obránci v produktivitě zatím zaostávají. Nejlepší z nich je za tím Jozef Kováčík (2+1). Ten vévodí i statistice plusových bodů (4). Oproti nejlepšímu Oceláři je to však pořádný rozdíl - Josef Hrabal +10.

Samostatnou kapitolou jsou brankáři. V Brně je jasnou jedničkou Sasu Hovi, který si drží procentuální úspěšnost nad hranicí čísla 91. V minulém zápase však po třetí brance od Kladna střídal a pustil do brány Jiřího Trvaje, který pak musel čelit kanonádě Rytířů. V Třinci mají také jasnou jedničku, jejím Peter Hamerlík. Ten zaznamenal už dvě čistá konta a jeho procentuální úspěšnost je 93,12. Do bránu už se však na chvíli dostali i Martin Vojtek a Pavel Francouz. V obou případech to ale bylo na pár minut.

Třinec - Obhájce titulu nevstoupil do sezóny příliš šťastně a z prvních třech zápasů si odnesl pouhý bod (i prohra právě s Kometou). Pak se však situace zlepšila a Oceláři začali stoupat tabulkou.

V posledních dvou kolech však dvakrát za sebou prohráli na domácím ledě s Vítkovicemi (2:3sn) a Libercem (3:4) a ztracené body budou chtít získat v Brně. Třinci se vůbec zatím více daří venku než na domácí půdě. Na kluzištích soupeřů vydolovali Oceláři z pěti zápasů velmi solidních deset bodů. Třinci patří šestá pozice s dvaceti body.

Kometa Brno - Ještě minulý víkend to vypadalo, že Kometa chytila skvělou formu. Na Slavii zvítězila 9:5 a doma si pak hravě poradila s Mladou Boleslaví (5:1). Po pouhém týdnu však můžeme říct, že to bylo cokoliv jiného, jen ne náznak pohodových časů. V úterý totiž Brno snadno prohrálo ve Zlíně (1:4) a v pátek utržilo pořádný debakl na Kladně (2:8).

Je to sice možná trochu klišé ale dnes budou hrát hráči i o pošramocenou důvěru svých fanoušků. V tabulce drží Kometa desáté místo s osmnácti body, které také nasbíralo Kladno a Vítkovice.

Pěkný nedělní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Tipsport extraligy mezi Kometou Brno a Třincem. Utkání začíná v 17:00.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 2. Petrovický (Pospíšil) - 22. Kohn (Adamský, Hudec), 60. Bonk (Květoň)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Davison, Richter, Mičulka Cartelli - Bonk (C), Marosz, Květoň, Adamský, Peterek (A), Kohn (A), Polanský, Rufer, Hrňa, Ostřižek, Havel, Orsava.

Rozhodčí: Smitka, Mikula - Hlavatý, Tošenjovan