4:5 (1:1, 2:3, 1:0)
HC Sparta Praha
Středa 26.10.2011, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemné odpoledne z plzeňské ČEZ Arény! Zde se dnes setkávají domácí indiáni s pražskou Spartou! Jde již o druhé vzájemné utkání během necelého týdne, první zápas na svém ledě ovládli Pražané v poměru 4:1, domácí jsou ale v dobré pohodě a budou dnes chtít porážku odčinit a útočit na první příčku tabulky, kde se aktuálně vyhřívá Mountfield.

Jak jistě všichni víte, dnešní "nehokejový" středeční termín byl zvolen pouze pro odehrání odloženého prvního kola letošní Tipsport Extraligy. I proto se oba celky potkávají v krátké době již podruhé.

Poslední zápas vyšel lépe Plzni. Ta, také trošku netradičně v pondělí, porazila Vítkovice na jejich ledě 3:0. Dva góly vstřelil Michal Dvořák, Adam Svoboda zase vychytal svoji první nulu v plzeňském dresu. Sparta v posledním utkání sice v základní hrací době také neinkasovala, sama ale žádný gól nevstřelila a tak nakonec podlehla Rytířům z Kladna 0:1 po samostatných nájezdech.

HC Plzeň 1929: Svoboda - Schnabel, Dresler, Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Kinrade, Marušák - Petruška, Mrňa, Kratěna, Straka, Lev, Kovář, Pitule, Dvořák, Horna, Duda, Johnson, Stránský, Heřman M.

HC Sparta Praha: Pöpperle - Broš, Treille, Sersen, Rachůnek I., Husák, Forman, Ton, Foster, Kučný, Žalčík, Kočí, Rachůnek T., Milam, Hanzlík, Philipp, Bližňák, Tenkrát, Pacovský, Lapšanský, Jánský.

Rozhodčí: Hribik, Souček - Bádal, Charvát.

Předzápasové rozcvičení obou týmů již skončilo, na ledě jsou již jen plzeňští mladíci, kteří si tradičně "stříhají" o to, kdo posbírá a odnese puky.

Do zápasu zbývá posledních pár minut, stadion se zaplňuje a na ledě již vidíme rozhodčí zápasu a domácího maskota.

A domácí hokejisté již nastupují na led, provází je bouřlivý potlesk. To hosté se dočkali opačné reakce a pískotu.

Domácí kapitán, Martin Straka, podepsal chartu fair-play a můžeme začít!

00:01

0:13
    A Pöpperle si hned připisuje první zákrok.

0:45
    Ton zavezl puk do pásma ale tam jej odzbrojil Jeřábek a hra míří opět do středního pásma.

1:14
    Kinrade vystihl špatné vyhození, ale ve snaze zasáhnout puk před modrou čárou jej odehrál přes mantinel.

1:22
    A další zákrok sparťanského gólmana.

1:56
    Sparťané si vypracovali první šanci, ale střela přišla z velkého úhlu a Svoboda vyráží.

2:22
    Buly před plzeňským gólmanem.

2:50
    Petr Ton se málem dostal k puku před Svobodou, ale v poslední chvíli jej odklidil jeden z obránců a puk jen prosvištěl brankovištěm napříč!

3:46
    David Kočí si teď ostře vyšlápl na Radka Dudu, který byl v souboji s jiným hráčem. Duda končí otřesen na zemi, faul se ale nepíská.

4:25
    Plzeň právě vstřelila branku! Domácí se ujímají vedení! NICHOLAS JOHNSON si překvapivou přihrávku zpracoval bruslí a i když se mu puk trošku zamotal, dokázal z blízkosti prostřelit Pöpperleho po zemi! Asistence: Tomáš Pitule, Michal Dvořák.

5:37
    Domácí gól nabudil a dál drží Spartu pod tlakem.

5:57
    Vyloučeni Hanzlík (PLZ) a Tenkrát (SPA). Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

6:10
    Kovář sevřel puk a bude se vhazovat.

7:00
    Domácí Dresler vyloučen na dvě minuty za zákrok, který velmi připomínal popisovaný zákrok Kočího. Plzeňští se zlobí na rozhodčí.

7:17
    Domácí ve třech, ale téměř okamžitě vyhazují.

7:53
    Další vyhození. Zatím jediná střela Pražanů mířila vedle.

8:26
    Plzeň již hraje ve čtyřech a opět se osvobozuje. Spartě se zatím v přesilové hře nijak zvlášť nedaří, chybí střelba.

9:00

9:07
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sotva se vyloučený Dresler vrátil na led, Sparta udeřila. Vyrovnávací branku po závaru před Svobodou vsítil PETR TON! Asistence: Radek Philipp.

9:40
    Přesilovou hru si zahrají i domácí. Pražané hráli v šesti a jsou za to potrestání.

10:08
    Domácí sice rozjeli kolotoč přihrávek, ale střela, která mířila na Pöpperleho, byla dlouho avizovaná.

10:30
    Hosté vyhazují a střídají.

10:44
    Kratěna překvapivě vystřelil zápěstím z úhlu, ale bez gólového efektu.

11:01
    Lev i St.Pierre se dostali k dorážce na brankovišti, ale ani jeden z nich Pöpperleho tentokrát po zemi nepřekvapil!

11:51
    Domácí dál hrají s pukem, ale jen ve středním pásmu.

12:19
    Hostující hráči si ostražitě hlídají svého gólmana a důrazně dávají najevo, že do něj nikdo beztrestně sekat nebude.

12:31
    Jestli se nemýlím, je tu první icing v zápase. Provinili se Pražané.

12:56
    Stejné situaci v opačném gardu zabránila teč puku o nohu jednoho ze Sparťanů.

13:49
    Zápas teď trošku ztratil na tempu, nevidíme žádné střely.

14:34
    U puku opět domácí, ale musí brzdit před modrou.

14:52
    Svoboda po nahození radši podržel puk.

15:20
    Duda zadovkou trochu překvapil střídající beky, ale Marušák puk včas dojel.

16:07
    Hosté jeli tři proti dvěma obráncům, ale situaci vůbec nevyřešili dobře a Svoboda měl lehkou práci.

16:14
    Opakuje se buly, někdo z domácích vjel do kruhu před vhozením kotouče.

16:48
    Foster jel sám proti jedinému obránci, kličkou jej neoklamal a tak vystřelil, ale bez šance na úspěch.

16:58
    Stránský (PLZ) vystřelil kotouč mimo hřiště a dvě minuty posedí na trestné.

17:24
    Svoboda hodně vyjel a díky tomu zmenšil střelecký úhel a pokryl tvrdou střelu.

17:57
    Další vyloučení domácího hráče. Podruhé míří na trestnou míří Dresler (PLZ). Sekání.

18:23
    Sparta domácí doslova točí, ale žádná nebezpečná šance tu zatím nebyla.

19:17
    Plzeň již ve čtyřech vyhazuje a poprvé v oslabení střídá.

19:50
    Hru teď uklidňuje Svoboda, bude se vhazovat.

19:56
    A i teď si plzeňský gólman v klidu poradil se střelou od modré.

20:00

Zásahy brankářů v první třetině: Svoboda (PLZ) - 16 zásahů. Pöpperle (SPA) - 7 zásahů.

Prvních dvacet minut je tedy za námi, viděli jsme zajímavý hokej, ale stav je zatím vyrovnaný. Hosté měli dle statistik velkou střeleckou převahu, k tomu jim ale dopomohly hlavně přesilové hry, kdy se domácí dvakrát bránili ve třech. Sparta tyto výhody sice nevyužila, ale i tak dokázala srovnat brankou Petra Tona.

Za malý moment začíná druhá třetina.

20:01

20:23
    Domácí rozjíždějí útočnou akci...

20:42
    ...ale sami se opět vyhnali do středního pásma.

21:20
    Duda teď nepřesnou příhrou o mantinel zavařil svým obráncům, ale hosté střídali a šance nevyužili.

21:44
    Dresler propadl v rohu, nehlídaný TOMÁŠ RACHůNEK si najel mezi kruhy a po přesné přihrávce vyslal neméně přesnou střelu k tyči! Asistence: Alex Foster, Yorick Treille.

22:27
    Na puku teď Pražané, ale přechod do pásma se jim nezdařil.

23:23
    Kratěna mohl srovnat! Duda se hezky otočil za brankou a nečkaně nahrál, Kratěna byl ale příliš blízko a navíc tísněn jedním z obránců.

24:04
    Hosté navyšují své vedení na rozdíl dvou branek. Tvrdou střelou o tyč se prosazuje PETR TON! Asistence: Mario Bližňák, Dominik Pacovský.

24:04
    Střídání plzeňských gólmanů. Svoboda odchází a nahradil ho Mazanec.

24:55
    Menší potyčka před Pöpperleho brankou, ale zahlášeno jen postavení hráče v brankovišti.

25:06
    Mrňa se dostával do šance ale byl zahákován. Menší trest si odsedí Milam (SPA).

25:13
    Hanzlík hned první přihrávku kazí a obírá tak svůj tým o čas.

25:57
    Tečovaná Hanzlíkova střela mířila vedle.

26:18
    Hosté vyhazují až k Mazancovi.

26:58
    Kinrade měl po rychlém přesunu hry dobrou šanci, ale Pöpperle sevytasil s lapačkou a zasáhl.

27:19
    Sotva Sparta jedno oslabení ubránila, bude hrát znovu ve čtyřech. Kočí (SPA) si nevybíravě najel do jednoho z domácích.

27:26
    Sparťané hned vyhazují.

27:49
    A domácí se poté nedostali přes modrou. Offside navíc posouzen jako úmyslný.

28:03
    Domácí zkoušeli nahodit puk na teč St.Pierrovi, ale ten byl dobře pokryt a puk sebral Pöpperle.

28:48
    Kovářova střela letěla vedle, ale domácí stále mají puk.

29:04
    Plzeň právě vstřelila branku! Tyče dnes hrají se střelci. I RADEK DUDA se střelou z levého kruhu prosazuje přesnou střelou o horní tyčku branky. Asistence: Geoff Kinrade, Jakub Lev.

29:24
    Další ránu Pöpperle chytá.

30:05
    Dvořák nejdříve velice šikovně vypíchl puk, ale v rodící se šanci nepřihrál přesně. Jeho spoluhráč mohl jít do dobré šance.

30:34
    Stránský (PLZ) poměrně přísně potrestán za drobné potažení. Dvě minuty si ale odsedí.

30:47
    Domácí šli do protiútoku a přečíslení, Straka ale nechal puk za sebou a nemohl tak přejít modrou čáru.

31:35
    A nyní Pitule nastřádal cenné vteřinky v rohu u Pöpperleho branky.

32:16
    Plzeňští vyhazují. Hostům se dnes hra v početní převaze příliš nedaří.

32:51
    Indiáni už sice nehráli oslabení, i tak si ale pomohli vyhozením přes všechny čáry a hra se stěhuje před Mazance.

32:58
    Mazanec betonem vyrazil lehkou střelu až do ochranné sítě.

33:13
    St.Pierre teď před brankou hasil velké nebezpečí, ale stihl puk odklidit před všemi soupeři včas.

34:06
    Hosté se provinili icingem.

34:23
    Mimo hru fauloval Kočí (SPA) a vysloužil si od rozhodčích další menší trest.

34:52
    St.Pierre se po nacvičeném signálu málem dostal ke střele z mezikruží, ale puk mu urazili obránci. Marušákovu střelu chytá Pöpperle bez problémů.

35:07
    A o rychlosti Pöpperleho lapačky se přesvědčil i Straka.

35:24
    Plzeň právě vstřelila branku! Zmiňovaný signál teď již domácím vyšel a je srovnáno! Mezi kruhy si počkal TOMÁŠ HORNA a prostřelil Pöpperleho! Asistence: Jiří Hanzlík, Ondřej Kratěna.

35:46
    Kovář se rychle obtočil kolem branky, ale nenašel už žádnou skulinku aby prostrčil kotouč za čáru.

36:16
    Jeřábek (PLZ) si k velké nelibosti domácích fanoušků odchází odpočinout na trestnou lavici. Z pískotu teď zaléhají uši, ale rozhodnutí sudích těžko někdo změní.

36:34
    Milam pokazil nahrávku po modré a vyhání svůj tým z pásma.

36:59
    A domácí se uvolňují i vlastními silami.

37:28
    Mazanec měl teď hromadu smůly. Důraznou střelu TROYE MILAMA viděl, ale ta se otřela o jednoho z obránců a změnila směr tak, že mladý gólman nemohl zasáhnout. Asistence: Jan Hanzlík, Petr Tenkrát.

37:46
    Radek Philipp (SPA) vyloučen na 2+2 minuty za hru vysokou holí.

38:28
    Kratěna promáchl v jasné šanci! Puk se ale k němu odrazil tak rychle, že skoro neměl šanci.

38:31
    Domácí mají šanci srovnat, budou hrát dvojnásobnou přesilovou hru. K Philippovi si přisedl Hanzlík (SPA), který navíc dostal i osobní trest na 10 minut za nesportovní chování.

39:02
    Domácí možná až moc kombinují za brankou, odkuď se góly střílí špatně.

39:25
    Růžička se opět mohl prosadit z mezikruží, ale nemířil přesně.

40:00

Zásahy brankářů ve druhé třetině: Svoboda (PLZ) - 5 zásahů. Mazanec (PLZ) - 3 zásahy - Pöpperle (SPA) - 14 zásahů.

Druhou třetinu vyhráli hosté v poměru 3:2, ale v jednu chvíli již vedli o dvě branky, když se jim rychle podařilo jít do vedení 3:1. Domácí pak sice srovnali díky gólům Dudy a Horny, ale posledním šťastným střelcem byl Milam, který i s pomocí domácího beka prostřelil Mazance a díky tomu Sparta před poslední třetinou vede o jednu branku.

Do začátku třetí části zbývá minuta.

40:01

40:11
    Plzeň sice pokračuje v přesilové hře, ale Sparta vyhazuje.

41:14
    Straka se srazil s jedním ze spoluhráčů a Plzeň opět ztratila pásmo. Navíc má skoro po přesilovce a žádné ohrožení branky jsme neviděli.

41:45
    Radek Duda byl na správném místě aby se dostal k odraženému puku, ale jeho střelu kryje Pöpperle!

42:22
    Na druhé straně Yorick Treille vyzkoušel Mazancovu pozornost.

42:56
    Indiáni si v úvodu třetí části nepočínají nejjistěji.

43:06
    Milam (SPA) oslabuje svůj tým a odchází na dvě minuty za podražení.

43:29
    Sparta vyhazuje a střídá.

44:02
    Plzeňští spolu hráli na zaháněnou a nakonec odražený puk zamířil přes ochranné sklo. Vhazuje se ve středním pásmu.

44:30
    Domácím se teď vůbec nedaří usadit se v pásmu.

45:46
    Domácí se po odražené střele mohli dostat k dorážce, ale puk před jejich hokejkami odskákal pryč a hosté jej vyhodili.

46:10
    Icing hostí.

46:50
    V útoku hosté, indiáni jen vyhazují puky tak, aby nešlo o zakázaná uvolnění.

47:34
    Martin Straka byl zastaven při snaze o proklouznutí mezi dvěma obránci. Menší trest vyfasoval Philipp (SPA).

47:56
    Duda mohl přihrávat do jasné šance ale puk mu sklouzl z hole.

48:40
    Teď už Dudova nahrávka byla lepší, i střela od modré měla dobrou razanci, ale Pöpperle byl jistý.

48:57
    Hosté opět vyhazují a domácí musí dobývat pásmo.

49:35
    Je po přesilovce. Pokud domácí chtějí srovnat, tak by neměli přesilovky takto prohospodařit.

50:19
    Za Mazancovou brankou sbírají puk domácí, ale jen nahazují. Nakonec ale získávají pásmo.

50:50
    Kinrade zakončil střelou od mantinelu, ta ale gólmana Sparty nepřekvapil.

53:04
    6080 diváků bude sledovat další snahu domácích o srovnání zápasu. Na dvě minuty odchází Kučný (SPA).

51:52
    Horna dorážel odražený kotouč, ale trefil jen obránce!

52:01
    Síly na ledě se srovnají. Stránský (PLZ) odsedí dvě minuty za špatné střídání svého týmu.

52:47
    Duda obkroužil Pöpperleho branku a bekhendem se snažil překvapit gólmana, ale puk se od něj odrazil a zamířil těsně vedle tyče.

54:13
    Domácí se dožadují dalšího trestu pro hosty, ale nepíská se.

54:49
    Duda se zapletl do kliček a ztratil puk, hra se ale přerušuje pro posunutí Mazancovy branky jedním z jeho protihráčů.

54:59
    Pro změnu posunuta branka na druhé straně. Na ledě je technik, který ji znova upevní.

55:06
    Hanzlíkovu střelu tečoval Straka, ale těsně vedle levé tyče!

55:57
    Duda měl vyrovnání na hokejce! Radek Duda se rychle protáhl mezi dvěma obránci a bekhendem obelstil Pöpperleho, ten mu ale betonem vykopl puk z prázdné branky!

56:50
    Hosté drží puk u Mazance a šetří čas.

57:20
    Opět útočí hosté a indiáni musí vyhazovat.

57:46
    Lehké nahození na Pöpperleho splnilo účel. Domácí vybojovali útočné pásmo.

58:13
    Plzeň právě vstřelila branku! Málokdo teď tuší, jak se vlastně domácím podařilo skórovat, to ale na stavu věci nic nemění! Jiří Marušák bekhendem nahodil kotouč od modré čáry a ten nakonec po teči MARTINA STRAKY doplachtil až za záda překvapeného Pöpperleho! Asistence: Marušák.

59:00
    Poslední minuta základní hrací doby a domácí útočí.

59:34
    Mazanec předvedl důležitý zákrok a nejspíš domácím zachránil remízu!

60:00

Zásahy ve třetí třetině: Mazanec (PLZ) - 2 zásahy - Pöpperle (SPA) - 14 zásahů.

Viděli jsme zajímavou třetí třetinu, kde to dlouho vypadalo, že Sparta hubené vedení uhájí. Domácí sice hráli několik přesilových her, v nich se jim ale vůbec nedařilo a ani při hře pět na pět neměli indiáni velký tlak. Nakonec vyrovnali po trošku šťastné situaci a vysloužili si tak minimálně bod.

60:01

60:15
    Mazanec teď měl co dělat, aby zachytil odražený puk, ale podařilo se mu to.

60:43
    Kovář vystihl přihrávku soupeře a podržel puk aby jeho spoluhráči mohli vy\střídat.

61:11
    Kinradeova střela prolétla klubkem hráčů, ale mířila jen do rohu.

62:09
    Domácí se ubránili tlaku hostů a vyhazují, nejedná se ale o icing.

63:00
    Domácí diváci už křičeli gól, dokonce i siréna byla slyšet, ale puk trefil Pöpperleho branku jen z boku.

63:33
    Ivan Rachůnek (SPA) daroval Plzni vynikající šanci sebrat bonusový bod. Nechal se totiž vyloučit a posílá svůj tým do tří proti čtyřem indiánům.

64:03
    Straka nechal "vycukat" obránce a využil volného místa ke střele, Pöpperle ale vyráží vysoko nad mantinel.

64:17
    Sparta vyhazuje.

64:39
    Plzeň promarnila šanci a zakončila jen lehkým nahozením.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Domácí přesilovku nevyužili a tak uvidíme samostatné nájezdy.

Jako první pojedou hosté.

Samostatné nájezdy začínají.

Petr Ton jel první, ale kotouč mu utekl!

Druhý jede Duda...

...ale jeho střela mířila hodně vedle.

Další jede Michal Broš...

...a Mazanec i se štěstím jeho střelu pokryl!

Martin Straka...

...trefil střelou jen lapačku Pöpperleho!

Mazanec kryje i nájezd Tenkráta!

Jiří Hanzlík...

...provedl behkendový blafák ale neuspěl!

Nyní jede Johnson (PLZ)...

...a svoji kličku přetáhl a puk končí vedle!

Peter Jánský...

65:00
    PETER JÁNSKÝ nic nevymýšlel a přesnou střelou do růžku rozhoduje zápas!

Nájezdy měly jediného přesného střelce, kterým byl Peter Jánský ze Sparty. Ten tak rozhodl o tom, že dnešní zápas opět vyhrála Sparta, Plzeň si nyní vybojovala alespoň bod za remízu v základní hrací době.

Já se s vámi loučím z plzeňské ČEZ Arény a děkuji, že jste sledovali náš onlajn! (20:26:45)

Lukáš Kratochvíl

Branky a nahrávky: 5. Johnson (Pitule, Dvořák), 30. Duda (Kinrade, Lev), 36. Horna (Hanzlík, Kratěna), 59. Straka (Marušák) - 10. Ton (Philipp.), 22. Rachůnek T. (Foster, Y. Treille), 25. Ton (Bližňák, Pacovský), 38. Milam (Hanzlík, Tenkrát), 65. Jánský

HC Škoda Plzeň: Svoboda - Schnabel, Dresler, Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Kinrade, Marušák - Petruška, Mrňa, Kratěna, Straka, Lev, Kovář, Pitule, Dvořák, Horna, Duda, Johnson, Stránský, Heřman M.

Rozhodčí: Hribik, Souček - Bádal, Charvát