Třinec – Litvínov 7:3 (kon.) | Kladno – Slavia 5:1 (kon.) | Zlín – Plzeň 1:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 3:4 (kon.) | K. Vary – Sparta 0:3 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 2:0 (kon.)
Motor ČB – Liberec 2:3 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Středa 16.11.2011, 18:10 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Hosté na prvním, domácí na třetím a rozdíl jednoho bodu. V dnešním utkání mezi českobudějovickým Mountfieldem a Tygry z Liberece tedy také půjde o první příčku v tabulce. Po několikadenní přestávce, o kterou se postaral mezinárodní turnaj Karlaja Cup, se tedy zase roztáčí extraligový kolotoč. Ze zmíněného turnaje se opět ke svým týmům připojují domácí Kovář, Kotalík, Mikuš s Kranjcem a za hosty reprezentoval Petr Nedvěd, který si po návratu k národnímu týmu připsal hned tři branky.

00:01

0:01
    První buly zápasu si připisuje kapitán Liberce.

0:55
    Střela Marka Trončinského ani ke Kovářovi nedolétla.

1:38
    Liberecký Bortňák svírá puk v rohu své útočné třetiny, vzápětí se Budějovice derou před Pince.

2:45
    Tomáš Mertl operuje s pukem před Pincem, ale Kuchejda jako poslední zakončovatel nedokázal přelstít ležícího Pince.

3:24
    Nahození a Jihočeši se zase stěhují před libereckého golmana, ale akce jime nevychází podle představ.

4:07
    Václav Pletka se na modré napřáhl, ale jeho střelu tečovali Liberečtí až za ochrannou síť.

4:24
    Exbudějovický Tomáš Vak se rozjel od vlastní brány až před Kováře a vyslal na něj kotouč, ale domácí brankář byl pozorný.

5:09
    Liberec posílá puk ze středního pásma na střídačku domácích borců, hra se tedy stěhuje před Pince.

5:31
    I když hosté neměli vyloženou gólovou šanci, Kovář raději ukrývá puk pod lapačku. Vhazovat se tedy bude po jeho pravici.

6:18
    První budějovická formace zahnala Bílé Tygry až za Pince.

7:14
    Vantuch s Bortňákem celkem snadno obráni o puk, následoval ¨rychlý protiútok Červenýho, který nahrával Mikušovi. Ale ten jen prověřil golmana hostů.

7:40
    Červený promáchl na brankovišti, puk jen prosvištěl těsně okolo čáry.

8:25
    Souboj o puk za Kovářem získávají domácí, ale ne a ne přejít do svého útočného pásma.

9:29
    René Vydarený chybuje na modré, a proto bude rozhodčí vhazovat ve středovém kruhu.

10:11
    Kašpařík zkusil prověřit Pince z velkého úhlu, ale nastřelil jen boční síť.

10:46
    V těsné blízkosti střílí na Kováře jeden z hostů, ale domácí dvacet jednička ramenem kotouč vytěsňuje.

11:01
    Kajínek (LIB) - 2 minuty - hákování - 5/4.

11:08
    Obrovskou šanci spálil Aleš Kotalík, když netrefil téměř prázdnou bránu.

11:53
    A zase hráč v červeném s číslem 12. Jeho střela od modré ale nebyla tak prudká, jak tento hráč umí.

13:01
    5/5.

13:12
    Po nepovedené přesilovce zvýšili domácí tlak, ale i z Novákovo střely a Langhammerovy dorážky není nic.

13:29
    Vhazování po pravačce Pince. A hned Liberec posílá kotouč na zakázané uvolnění.

14:28
    Květoň s Červeným najížděli jen na jednoho obránce, ale prvně jmenovaný zkusil vystřelit, ale ani netrefil branku.

15:17
    Šimánek načapal Pince na nedbalkách a zkusil mu ukrást kotouč přímo při rozehrávce u mantinelu.

16:08
    Budějovičtí zase zahajují hru vhazováním ve své útočné třetině. Ale nevydrželi tam dlouho, dokonce Kovář měl plné ruce práce po přízemní střele Krejčíka.

16:57
    Další domácí průnik brzdí tentokrát postavení mimo hru.

17:26
    Liberec právě vstřelil branku!
    Akce dva na jednoho, ale na druhé straně. Rozjeté duo Bartovič a PETR NEDVĚD si poradilo s domácí obranou a druhý jmenovaný po ideálním pasu už střílel jen do odkryté Kovářovy klece.
    Asistence: Milan Bartovič

2:01
    Šimánek (CEB) - 2 minuty - držení protihráče - 4/5.

19:03
    Narozdíl od domácích si Liberec přesilovkový vzorec hlídá perfektně, ale bez střelby.

Vyloučení: 1 - 1

I když to vypadalo, že první dějiství skončí bez branky, tak se přeci jen diváci dočkali. Jásat ale mohli hosté, protože v osmnácté minutě při nájezdu dvou na jednoho se nemýlil kapitán Tygrů a nejproduktivnější hráč extraligy Petr Nedvěd.

20:01

20:17
    Centr první domácí formace zkoušel prostrkat puk za Pince, ale ten jej kryje.

20:24
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Budějovice vlétli do třetiny parádně. Druhý závar před Pincem a branka! Střelu Pavla Kašpaříka golman viděl, ale na dorážku ALEŠE KOTALÍKA už nestačil.
    Asistence: Pavel Kašpařík, Michael Kolarz

21:34
    Nedvěd se připravuje na vzahování před Kovářem.

22:14
    Hosty branka domácích nabudila, před Kovář tak má plné ruce práce.

23:20
    Krejčík z otočky zkusil ihned poslat puk na bránu, ale domácí obránce jeho střelu tečoval do ochranné sítě.

24:07
    Chybu v obraně Tygrů trestá JIŘÍ ŠIMÁNEK. Pavel Kašpařík se rozjel podél mantinelu a našel zcela osamoceného Šimánka a ten nedal Pincovi šanci.
    Asistence: Pavel Kašpařík, Aleš Kotalík

25:06
    Kolarz (CEB) a Vak (LIB) - 2 minuty - hrubost - 4/4.

25:51
    Aleš Kotalík obloučkem okolo brány našel ideálně Květoně a ten střílel z první, Pinc měl s tím dost práce.

26:46
    Rychlý protiútok Tygrů srovnává stav utkání. Při nájedzu dva na jednoho na střelu Krejčíka Kovář stačil, ale vyrazil ji pouze na hůl JAROSLAVA KUDRNY a ten měl před sebou jen prázdnou branku.
    Asistence: Lukáš Krejčík

27:58
    Při plném počtu hráčů na ledu mají více ze hry hosté v bílém.

28:31
    Hosté vyhazují na icing, vzahuje se tedy před Pincem.

28:53
    Kudrna je při chuti! Hned několikrát zkoušel puk propasírovat za Kováře, ale ten na poslední chvíli kotouč schoval pod sebe.

29:39
    Vantuch zcela sám před Kovářem! Ten jeho kličku vystihl a drží vyrovnané skóre.

31:18
    Liberečtí nyní usazeni v obranném pásmu Budějovic.

31:55
    Rozehrávka do útočné třetiny se Liberci nepovedla. Přesto si jeden z hostí neodpustil hit u mantinelu na Davida Kuchejdu.

32:11
    Krejčík (LIB) - 2 + 2 minuty - vysoká hůl - 5/4.

32:49
    Dlouhou přesilovku zahájil střelbou Aleš Kotalík, ale puk netrefil ideálně.

34:11
    Polovina trestu Krejčíka je pryč, domácí sice střílí a tlačí se do brány, ale branka ne a ne padnout.

35:19
    Domácí si hledají výhodnou pozici na střelu, ale to se jim vůbec nedaří.

36:11
    5/5.

36:13
    Až na pár výjimek se domácím hráčům přesilová hra nepovedla.

36:32
    A jakoby nevyužitá přesilová hra nahlodala sebevědomí Budějovickým, následuje icing.

36:45
    Tyč zazvonila po střele Rudolfa Červeného!

37:46
    Domácí si v rozehře nerozumí a kotouč mizí zase někde za Kovářem na mantinelu.

38:27
    Liberečtí zkoušejí střílet ze všech pozic, ale branku příliš netrefují.

39:19
    Ač se na první moment zdálo, že za Kovářem zazvonila také tyč. Ale kotouč se z hole LUKÁŠE VANTUCHA přeci jen dostal do brankoviště.
    Asistence: Tomáš Vak

40:00

Střely na branku: 12 - 16

Vyloučení: 2 - 4

Domácí měli do druhé třetiny bleskový nástup, když v závaru před Pincem vyrovnával Aleš Kotalík. O necelé čtyři minuty později se radovalo publikum v Budva aréně zase, to pěknou akcí zvyšoval Jiří Šimánek. Ale to spíše Tygry podráždilo a hosté měli více ze hry. Uplynuly dvě minuty a zase srovnával Jaroslav Kudrna. Vedení do šatny zajistil Liberci těsně před sirénou Lukáš Vantuch. Uvidíme, co se bude dít ve třetí třetině.

40:01

40:22
    Hned od prvních vteřin se snaží svěřenci trenéra Výborného opět zápas vyrovnat.

41:02
    Domácí se neustále obtáčí okolo Pince, ale nenašli tu správnou chvíli na střelu.

42:13
    Peter Mikuš trošku dříve za modrou, rozhodčí pískají.

42:34
    Šimánek si kličkou udělal místo ke střele, Pinc ale jen tak tak vytěsnil puk betonem!

43:09
    Kudrna (LIB) - 2 minuty - příliš mnoho hráčů na ledě - 5/4.

43:47
    Květoň (CEB) - 2 minuty - hrubost - 4/4 - 1 minuta 22 vteřin

44:09
    Hra ve čtyřech letos domácím svědčí, ale Liberec si hru dobře hlídá.

45:09
    4/5.

45:47
    5/5.

46:05
    Obrana domácí nechala osamoceného Kudrnu blízko před Kovářem, ten ale poslal puk jenom do brankářovy výstroje.

46:32
    A je tady bitka, která asi musela přijít. Protože se souboje vyostřovaly.

46:39
    Květoň (CEB) a Kajínek (LIB) - 2 minuty - hrubost - 4/4.

47:10
    Další tyč za Pincem, tentokrát se o ní postaral Jan Novák!

47:22
    Vhazování se k nevůli domácího publika musí opakovat.

47:50
    Aleš Kotalík a jeho dělo! Pinc ale měl výhled a střelu v klidu chytil.

48:39
    5/5.

49:10
    Rostilsav Martynek se těsně za modrou čarou nedohodl se spoluhráčem a puk si ihned odebírají Liberečtí a zakládají protiútok.

50:19
    Publikum povzbuzuje domácí hráče, kterým se čas na vyrovnání pomalu krátí.

51:11
    Kuchejda v souboji se Štichem, puk získávají Tygři.

52:17
    Kuchejda (CEB) - 2 minuty - podražení - 4/5.

52:49
    V pádu se daří Mikušovi dostat puk od Kováře.

53:36
    Tygrům se příliš nedaří postavit základní přesilovkový vzoreček, nyní je brzdí ofsajd.

54:17
    5/5.

54:39
    V akci dva na jednoho zase volí Kotalík střelu, ale Pinc puk vyráží betonem.

55:21
    Po komerční přestávce se vhodí puk na led před Pincem, Liberečtí totiž vyhodili kotouč na icing.

56:00
    Kotouč mizí v hledišti a hra se začne ve středím pásmu, odkud si nacházejí lepší pozice spíše hosté.

57:00
    Uzamčeni jsou Bílí tygři ve svém pásmu, ale hráči v červeném nedokáží najít ten správný recept na trefu. Na přesnou trefu.

58:22
    Kouč Výborný si bere time - out. A Kovář zůstává na střídačce.

58:30
    František Ptáček prudkou střelou jenom orazítkoval zadní tvrzené sklo.

58:49
    Podruhé za sebou posílají Tygři puk na zakázané uvolnění.

59:16
    Teď si Liberec svojí chybou ukradl jasný gól, zase se vhazuje před Pincem.

59:58
    Dobré střelecké pokusy domácích, ale o osudu utkání je rozhodnuto.

60:00
    Konec zápasu. (20:40:45)

Petr Lundák

Branky a nahrávky: 21. Kotalík (Kašpařík, Kolarz), 25. Šimánek (Kašpařík, Kotalík) - 18. Nedvěd (Bartovič), 27. Kudrna (Krejčík), 40. Vantuch (Vak)

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Kantor) - Ptáček, Krnjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš, Kolarz - Šimánek, Kašpařík, Kotalík, Pletka, Langhammer, Podlešák, Květoň, Červený, Martynek, Kuchejda, Mertl, Pšurný - Sailer
    Bílí Tygři Liberec: Pinc (Blažíček) - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Derner, Holub, Kajínek, Štich, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek, Bárta, Vak, Bartovič, Bulíř, Urban, Bortňák, Kica, Vantuch - Krejčík

Rozhodčí: Smitka, Šindler - Jindra, Pouzar