DHC Slavia Praha
25:26 (12:13)
SHK Veselí n.M.
Středa 16.11.2011, 17:30 • Sportovní hala Slavia - Eden • Český pohár žen

Byla to nádherná strhující bitva! Domácí hráčky prakticky celý zápas dotahovaly náskok hostů, ale nevzdávaly se. Dá se říci, že rozhodlo až posledních pět minut, kdy přišla dvě zbytečná vyloučení a Veselí toho beze zbytku využilo. S konstatováním, že VESELÍ NAD MORAVOU POSTUPUJE DO SEMIFINÁLE Českého poháru, se s Vámi loučím a těším se zase někdy příště u házené... (25:26) (18:59:44)

60
    Konec zápasu. (25:26) (0:0)

60
    Jedličková v samotném závěru již pouze kosmeticky upravuje skóre. (25:26) (25:26)

59
    V závěru přesilové hry se podařilo dostat na brankoviště Nevařilové a zvyšuje hostující vedení na dvě branky. (24:26) (24:26)

58
    Rychlý brejk slávistkám vyšel dokonale, prosadila se Jedličková. (24:25) (24:25)

58
    Jačková přichází v útoku hodně lacině o míč. (23:25) (23:25)

Oddechový čas pro domácí. (23:25) (23:25)

57
    Dvojnásobnou početní výhodu bleskově využívá hezkou střelou z dálky Nevařilová. (23:25) (23:25)

57
    Kutlvašrová sestřelila unikající Chmelařovou a také dostává 2 minuty. (23:24) (23:24)

56
    Navíc byla ještě vyloučena Jonášová. (23:24) (23:24)

56
    Na hranici brankoviště byla při střelbě faulována Nevařilová. Súkeníková následně proměňuje nařízenou sedmičku. (23:24) (23:24)

55
    Napodruhé je již však domácí střelkyně úspěšná a znovu vyrovnává skóre. (23:23) (23:23)

54
    Černá z dobré pozice míjí bránu. (22:23) (22:23)

54
    Rychlý brejk Drotárové s Tomečkovou zakončovala druhá jmenovaná, ale opět nechala pouze vyniknout Satrapovou. (22:23) (22:23)

53
    Rajnohová si naskočila na středu a prosazuje se. (22:23) (22:23)

52
    Kutlvašrová dostává na středu hodně místa a plně toho využívá - vyrovnává. (22:22) (22:22)

52
    A další úspěch domácí hrdinky v bráně proti Rajnohové, která střílela sedmičku. (21:22) (21:22)

51
    Po střele Súkeníkové do tyče se k míči dostala Chmelařová, ale trefila jen výborně postavenou Satrapovou. (21:22) (21:22)

50
    Teď je hra hodně rozháraná, nepřesné pasy se střídají na obou stranách. (21:22) (21:22)

49
    Kutlvašrová volila v nouzi střelu a ta překvapivě propadla Zvoničové do brány. (21:22) (21:22)

48
    Po chybě Slavie v útoku totožná situace a opět úspěšnou střelkyní Drotárová. (20:22) (20:22)

47
    Drotárová proskakuje domácí obranou a překonává Satrapovou. (20:21) (20:21)

46
    Kutlvašrová se probila středem obrany a skóruje. (20:20) (20:20)

46
    Rychlým gólem odpovídá Nevařilová. (19:20) (19:20)

45
    Černá ze sedmičky opět vyrovnává. (19:19) (19:19)

45
    Drotárová po hodně dlouhé odmlce zaznamenává úspěšný zásah Veselí. (18:19) (18:19)

44
    Romanczinová vystřelila na druhé straně příliš slabě. (18:18) (18:18)

43
    Hostující trenér Sabadka svým svěřenkyním naordinoval nacvičený signál, ale ani z pivota Nevařilová nepřekonala Satrapovou. (18:18) (18:18)

Oddechový čas pro hosty. (18:18) (18:18)

42
    Na druhý pokus už to Slavii vyšlo. Po dlouhé době panuje vyrovnaný stav, postarala se o to přesnou střelou k tyči Kutlvašrová. (18:18) (18:18)

42
    A znovu reprezentační brankářka Satrapová. V posledních minutách je to její velké představení. (17:18) (17:18)

41
    Domácí hráčky propásly šanci na vyrovnání. Připravily se o ni technickou chybou. (17:18) (17:18)

40
    Satrapová si připisuje další senzační reflexivní zákrok proti Tomečkové při sedmimetrovém hodu. (17:18) (17:18)

39
    Kutlvašrová vypíchla míč a řítila se sama proti Zvoničové, zakončila úspěšnou střelou. (17:18) (17:18)

38
    Nevyplácí se nechávat prostor Kláře Černé, protože ta toho většinou využije...tak jako v tomto případě. (16:18) (16:18)

37
    Pozorná obrana Slavie donutila hostující tým k ukvapené střele. (15:18) (15:18)

36
    Po faulu na střílející Kutlvašrovou nařízen hod z hranice sedmi metrů, který bezpečně proměňuje Černá. (15:18) (15:18)

36
    Akci středem pole zakončuje hezkou střelou Kvasničková. (14:18) (14:18)

35
    Na sedmičku se proti střelkyni Tomečkové postavila Peerová, ale neuspěla, hráčka Veselí ji jednoduše přehodila. (13:18) (13:18)

34
    Kutlvašrová konečně protrhuje střeleckou smůlu domácích. (13:17) (13:17)

34
    Fleková nic nevymýšlela, prolétla domácí obranou a navyšuje hostující vedení. (12:17) (12:17)

34
    Slávistky jsou v druhé půli v útoku bezzubé. (12:16) (12:16)

33
    Tomečková s následně nařízenou sedmičkou neměla problém. (12:16) (12:16)

33
    Jonášová dostává 2 minuty za faul na hranici brankoviště. (12:15) (12:15)

32
    Další střela slávistických hráček končí neúspěchem. (12:15) (12:15)

32
    Súkeníková postupovala sama na Satrapovou a střelou podél stojné nohy ji překonává. (12:15) (12:15)

31
    Kutlvašrovou na druhé straně skvěle vychytal Zvoničová. (12:14) (12:14)

31
    Hezká přihrávka do křídla na Flekovou přináší první branku druhé půle. (12:14) (12:14)

31
    Začal druhý poločas. (12:13) (0:0)

Vše je připraveno k zahájení druhé půle. Rozehrávat budou hostující hráčky, které budou hrát ještě půl minuty v početní nevýhodě. (12:13)

První půle byla v úvodu velmi vyrovnaná, postupně si však Veselí nad Moravou vypracovalo náskok až čtyř branek. Zbytečnými fauly a vyloučeními se o tento slibný náskok samo připravilo. Slavia bojuje a opírá se především o výkon kanonýrky Kláry Černé. Bude to však stačit na postup do semifinále? Na to nám odpoví druhá půle... (12:13)

30
    První poločas skončil. (12:13) (0:0)

30
    Veselí se nemůže prosadit přes kvalitní domácí obranu. (12:13) (12:13)

29
    V závěru první půle je tu další vyloučení v hostujícím týmu, tentokrát si trest odpyká Drotárová. (12:13) (12:13)

29
    Senzační zákrok Satrapové proti střele Chmelařové. (12:13) (12:13)

28
    Černá měla velké štěstí, když se její střela odrazila od tyče do brankářky Veselí a následně do brány. (12:13) (12:13)

27
    Nevařilová se z postu pivota nemílí. (11:13) (11:13)

27
    Po sérii nepřesností se k míči dostává Jonášová a překonává hostující brankářku. (11:12) (11:12)

26
    Ošklivý zákrok Kutlvašrové nemohli rozhodčí ocenit jinak než 2 minutami. (10:12) (10:12)

25
    Černá se po vypršení trestu hned zapisuje mezi úspěšné střelkyně proměněnou sedmičkou. (10:12) (10:12)

24
    Chmelařová zcela volná na pravém křídle a tohoto prostoru dokonale využívá. (9:12) (9:12)

24
    Súkeníková přišla s rychlou odpovědí. (9:11) (9:11)

23
    Knedlíková z pravého křídla snižuje. (9:10) (9:10)

22
    Seedničku Fleková nedala, ale odražený míč už dopravila do sítě. (8:10) (8:10)

22
    Vyloučení také na domácí straně, Černá si odpočine 2 minuty. (8:9) (8:9)

21
    Černá prolomila prokletí ze 7m hodů. (8:9) (8:9)

21
    Jen co skončilo první oslabení hostů, začíná druhé, vyloučena Drotárová. (7:9) (7:9)

21
    Žlutá karta pro trenéra hostí. (7:9) (7:9)

20
    Hostující tým má v oslabení velké problémy v ofenzivní fázi. (7:9) (7:9)

19
    Černá uvolnila Mouleovou, která ve vyložené pozici nezaváhala. (7:9) (7:9)

18
    Následnou sedmičku Jonášové skvěle vystihla zkušená Zvoničová. (6:9) (6:9)

18
    Za ostrý faul na zakončující hráčku je vyloučena Tomečková. (6:9) (6:9)

17
    Jonášová se prosazuje z levého křídla. (6:9) (6:9)

17
    Tomečková faulovala Romanczinovou a je za to oceněna žlutou kartou. (5:9) (5:9)

17
    Domácí trenér Střelec lehce promíchal sestavu a Slavie začíná v útoku. (5:9) (5:9)

Oddechový čas pro domácí. (5:9) (5:9)

17
    Drotárová uvolnila na pozici pivota hrající Nevařilovou a ta se zakončením neměla sebemenší problém. (5:9) (5:9)

16
    Veselí nevyužívá další velkou šanci. Satrapová vychytala při sedmičce Flekovou. (5:8) (5:8)

15
    Po chybě Slavie šly Drotárová s Chmelařovou zcela osamoceny na Satrapovou, Chmelařová otřela svou střelu pouze o břevno. (5:8) (5:8)

14
    Drotárová po hezké kombinaci prostřeluje Satrapovou. (5:8) (5:8)

14
    Znovu Jedličková a opět neúspěšná. (5:7) (5:7)

13
    Fleková bleskově prolétla hřištěm a vrací hostům dvoubrankový náskok. (5:7) (5:7)

13
    Jedličková v samostatném úniku trefuje pouze břevno. (5:6) (5:6)

12
    Černá proskočila hostující obranou a nedala Zvoničové šanci. (5:6) (5:6)

11
    Domácí obrana nejdřív skvěle ubránila, ale následně už kapitulovala, prosadila se Súkeníková. (4:6) (4:6)

10
    Technická chyba domácích a Veselí se znovu žene do útoku. (4:5) (4:5)

10
    Při signalizované pasivitě se prosazuje Fleková. (4:5) (4:5)

9
    Kombinace mezi Kutlvašrovou a Černou zakončuje druhá jmenovaná a srovnává skóre. (4:4) (4:4)

8
    Další neúspěch Slavie v útoku a rychlý brejk v podání Tomečkové, ta je zatím ve střelbě neomylná. (3:4) (3:4)

7
    Kutlvašrová vidí za faul na úspěšnou střelkyni žlutou kartu. (3:3) (3:3)

7
    Tomečková si naskočila a tvrdou střelou prostřelila domácí brankářku. (3:3) (3:3)

6
    Slavie v útokudosti těžkopádná, všechno hraje přes Černou, která je dobře bráněná. (3:2) (3:2)

5
    Dva skvělé zákroky Satrapové v řadě. (3:2) (3:2)

4
    Tomečková zakončuje hezkou kombinaci. (3:2) (3:2)

4
    Černá neproměňuje sedmičku. (3:1) (3:1)

3
    Fleková navíc vidí žlutou kartu. (3:1) (3:1)

3
    Kutlvašrová úspěšně přehazuje Zvoničovou. (3:1) (3:1)

3
    Drotárová střílí první gól hostujícího týmu. (2:1) (2:1)

3
    Střela Jonášové zblokována. (2:0) (2:0)

2
    Ani druhý útok se Veselí nevydařil. (2:0) (2:0)

2
    Krásná střela Černé do levého horního růžku znamená navýšení vedení Slavie. (2:0) (2:0)

1
    Kutlvašrová svou střelu otřela o Zvoničovou, ale přesto se může radovat z prvního gólu. (1:0) (1:0)

1
    Rozehrávají domácí hráčky. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

Oba týmy již nastupují na palubovku. Domácí Slavie v červeno-černé kombinaci, hostující Veselí nad Moravou v tmavě modrém. (0:0)

DHC Slavia Praha: Peerová, Satrapová - Raková, Jonášová, Jačková, Černá, Jedličková, Kutlvašrová, Romanczinová, Knedlíková, Pekařová, Mouleová, Königová, Kvasničková.

HC Britterm Veselí nad Moravou: Zvoničová, Benedíková - Rajnohová, Kratochvílová, Jagošová, Drotárová, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková, Chmelařová, Fleková, Sůkeníková, Nevařilová.

Rozhodčí: Hájek, Macho. (0:0)

Domácí tým však od té doby prošel výraznou hráčskou obměnou a v posledním měření sil, které se uskutečnilo shruba před měsícem v rámci 4. kola Interligy, bylo na své palubovce úspěšnější Veselí, když zvítězilo rozdílem osmi branek 31:23. (0:0)

Hezký podvečer z pražského Edenu, kde se dnes odehraje čtvrtfinále Českého poháru. Los svedl dohromady týmy Slavie Praha a Veselí nad Moravou. Budeme tak svědky velmi pikantního duelu, jenž bude reprízou loňského finále, ve kterém se radovaly dnes domácí hráčky, tedy hráčky Slavie. (0:0)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pavel Rosendorf

SHK Veselí n.M.: Zvoničová, Benedíková - Rajnohová, Kratochvílová, Jagošová, Drotárová, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková, Chmelařová, Fleková, Sůkeníková, Nevařilová.

Rozhodčí: Hájek, Macho