Jablonec – Olomouc 2:0 (kon.)
FK Jablonec
2:0 (0:0)
SK Sigma Olomouc
Pátek 18.11.2011, 20:15 • Chance arena Jablonec. Kapacita: 6.280 míst. • Gambrinus liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Dobrý večer, vítejte u sledování on-line přenosu ze 14. kola Gambrinus ligy. V páteční předehrávce vyzve domácí FK Baumit Jablonec poslední tým tabulky, SK Sigma Olomouc. Na severu Čech je zataženo a teplota těsně nad nulou.

FK Baumit Jablonec: Špit – Eliáš, Pavlík (C), Beneš, Novák – Kopic, Loučka, Jarolím, Piták, Kovařík – Lafata.

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Přikryl, Kučera (C), Škerle, Vepřek – Vavřík, Koutný, Hořava, Navrátil – Petr, Klesnil.

Rozhodčí: Příhoda – Košec, Jiřík.

V sestavě Hanáků chybí po čtyřech žlutých kartách útočník Marek Heinz, nehraje ani zraněný Rossi. Jablonec postrádá kvůli zdravotním indispozicím Krajčíka a Kocourka.

Jablonec je aktuálně na pátém místě, ale poslední dobou se mu nedaří. V minulých dvou kolech neskóroval a získal jen bod za remízu v Hradci Králové. To Sigma je na tom ještě mnohem hůř, po disciplinárním odečtu devíti bodů je šestnáctá, za poslední tři měsíce pak zvítězila v jediném případě.

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu, domácí FK Baumit Jablonec v tradičním zelených dresech, hostující SK Sigma Olomouc v modrém. Duel pod vedením hlavního arbitra Radka Příhody odstartuje za okamžik.

1

1
    Rozhodčí poprvé foukl do píšťalky a utkání začalo. Rozehrávali hosté.

2
    Jablonečtí zkusili postupný útok po levé straně, ale Škerle si ve vápně na centr počkal.

3
    Velká šance Hanáků. Po centru zleva se u zadní tyče prosadil k míči Zdeněk Klesnil, zamířil však velmi nepřesně.

4
    Kopic zpětnou přihrávkou hledal Nováka, jeho bombu zblokoval dobře stojící Koutný.

5
    Kopic v ofsajdu, kombinace domácího týmu tak byla přerušena.

6
    Pavlík byl faulovaný u půlící čáry, Jablonec může dopředu.

8
    Jablonečtí trpělivě kombinují, a dostřel Zlámala se ale nedostávají.

8
    Až teď budou domácí po Kovaříkově sraženém centru kopat roh.

9
    Jarolím poslal do pokutového území nebezpečný míč, ale rozhodčí Příhoda si všiml útočného faulu.

10
    Kovařík se dostal do zajímavé pozice, ale ve vápně ho hostující obránci čistě odzbrojili.

12
    Vepřek fauloval Pavlíka. Jablonec tak začne z vlastní poloviny.

13
    Loučka přihrál rovnou do autu, k míči se po delší době dostane Olomouc.

13
    Ta ho ale hned ztrácí.

15
    Olomouc se sice probila na útočnou polovinu, ale hraje se daleko od brány Špita. Jablonecký gólman tak už od třetí minuty mezi tyčemi pouze mrzne.

16
    Navrátil s Hořavou chtěli přečíslit domácí obranu, ale obránci Jablonce se rychle vrátili a nedovolili olomouckým hráčům vážněji ohrozit Špita.

17
    Dvě zajímavé situace před brankou Zlámala. Nejprve po Kopicově centru odvrátili míč Hanáci s vypětím všech sil, po následném rohu Kovaříka se nikdo k hlavičce nedostal.

18
    V Jablonci se dějí věci! Hned z protiútoku se do velké šance řítil Petr, tomu se podařilo přehodit Špita, ale jeden z jabloneckých hráčů se stihl vrátit a míč mířící do sítě odkopl do zámezí.

20
    Klesnil zasáhl Beneše nohou do hlavy. Píská se faul.

22
    Po Pitákově chytré přihrávce se snažil centroval zprava Kopic, ale blok hostujících hráčů neprostřelil.

23
    Lafata v ofsajdu, rozehrávat bude Zlámal.

24
    Jakub Petr se po pádu dožadoval faulu, ale protože o žádný faul nešlo, rozhodčí nezapískal. Následně Petr, stále ležící a nevěříčně se dívající na rozhodčího, chyběl na pravé straně, kam chtěli Hanáci kombinovat.

25
    Po faulu na Hořavu rozehrál volný přímý kop do Špitovy náruče Vepřek.

25
    Obrovská šance Baumitu! Piták se dostal ke třem střelám z penaltového puntíku, všechny tři ale Zlámal společně se svými spuhráči zablokoval.

27
    Piták faulován před pokutovým územím, domácí mají k dispozici volný přímý kop z pětadvaceti metrů.

28
    Kovařík centroval do vápna, ale míč si našli hráči v modrém.

29
    Rána Kovaříka z velké dálky letěla hodně nepřesně.

30
    Na jablonecký stadion si našla cestu opravdu žalostná návštěva, své zřejmě udělalo i studené počasí.

32
    Loučka posílal míč za obranu, ale nikdo z jeho spoluhráčů si na něj nenaběhl.

33
    Novák se snažil udržet míč, ale fauloval kvůli tomu Navrátila. Hosté si ale balónu na svých kopačkách opět příliš dlouho neužili.

34
    Olomouckým pískán útočný faul.

35
    Kopic centroval zleva, ale velmi nepřesně. Příliš zajímavých momentů dnešní fotbal nenabízí.

36
    Pavlík se prokousal do pokutového území a hledal někoho ze svých spoluhráčů. Měl ale střílet, nikdo z jabloneckých neměl dostatek prostoru k zakončení.

37
    Další šance Severočechů. Po centru zleva hlavičkoval z malého vápna Lafata a Zlámal neuvěřiteným zákrokem na brankové čáře podržel Hanáky.

38
    Eliášův centr hosté pokryli, Jablonec přesto pokračuje v útočném snažení.

39
    Sigma je pod obrovským tlakem, v závěru první půle je Baumit jednoznačně lepší.

40
    Po české uličce se za obranu dostal Piták, ale Zlámal vyběhl a nohama jeho střelu vyrazil.

41
    Na trávníků zůstal po faulu Pavlík, žlutou kartou byl potrestán hostující Jan Navrátil.

42
    První střídání v týmu SK Sigma Olomouc. Trenér hostů Zdeněk Psotka stahuje ze hry Petra Vavříka, na trávník vbíhá Tomáš Janotka.

43
    Hosté získali míč a pokusili se o brejk, Klesnil ale poslal Janotkovi nepřesnou příliš dlouhou přihrávku.

43
    Kopicův tečovaný centr schoval do náruče dnes výborný Zlámal.

44
    Loučka, ač o hlavu menší, si tělem odstavil Klesnila a zneškodnil tak olomouckou šanci.

45
    Nastavovat se bude 1 minuta.

V první půli byl lepší Jablonec, který si vytvořil několik šancí a nebýt Zlámala, už by vedl. Sigma měla jedinou příležitost hned v úvodu. Branka tedy nepadla žádná, snad se promrzlí diváci na jabloneckém stadionu dočkají ve druhé půli. Druhý poločas začne přibližně v 21:17.

46

46
    O rozehrávku se postarali domácí.

46
    Obě mužstva vstoupila do druhého poločasu beze změn v sestavách z konce první půle.

48
    Po Jarolímově centru si zpracovával míč v pokutovém území Piták, ale překážel mu Lafata.

50
    Navrátil zkusil překvapit Špita střelou z velké dálky, jablonecký gólman ale dával pozor.

51
    Kopic nejprve nepřesně odcentroval a poté útočně fauloval Vepřeka.

52
    Jakub Petr zahrával volný přímý kop, ale hostům byl odpískán útočný faul Kučery.

53
    Klesnil se málem dostal za obranu, ale pomalu zpracoval a poté z úhlu jen přihrál Špitovi.

53
    Pitákovu bombu z první pod břevno bravurně vyškrábl Zlámal.

54
    Jablonec právě vstřelil branku!
    Po centru Eliáše zprava se na zadní tyči hlavou prosadil kanonýr DAVID LAFATA. Jablonec se dostává do zaslouženého vedení.

55
    Na druhé straně odmáván a odpískán ofsajd Klesnilovi.

56
    Olomouc mohla rychle odpovědět, Klesnil si naběhl za obranu, ale Špit proti němu šikovně vyběhl, vykryl mu úhel a balón vyrazil.

57
    Klesnil běžel s míčem dopředu, ale místo přihrávky na volné spoluhráče volil střelu na přesnost. Málem trefil rohový praporek...

59
    K centru Kovaříka se hnal Lafata, ale míč k reprezentačnímu útočníkovi nedoletěl.

60
    Eliáš fauloval Petra, Olomouc se tak může pokusit zaútočit.

61
    Petr poslal do šestnáctky prudký centr, ale Kučerova hlavička tečovala míč mimo branku Špita.

62
    Lafata v nadějné pozici, ale v těsném ofsajdu. Máváno, pískáno.

63
    Hořava poszupoval kupředu a pokusil se zakončit, jenomže byl velmi nepřesný.

65
    Jarolím kroutil centr do šestnáctky, ale modří se dokázali ubránit.

66
    Hra přerušena, Nováka trefil míč do obličeje. Bude se ošetřovat.

Dnešní utkání sleduje 1950 diváků.

68
    Kovařík po zemi centroval na Lafatu, ten by býval skluzem zasouval do prázdné, ale Škerle těsně před ním dokázal míč nasměrovat nad branku.

69
    Byla nařízena penalta pro Jablonec. Klesnil zahrál rukou v pokutovém území.

70
    DAVID LAFATA tvrdou ránou do středu branky proměňuje pokutový kop. Zlámal skočil doprava.

71
    Zřejmě za protesty vyfasoval žluté napomenutí Tomáš Janotka.

72
    Druhé střídání hostů, dnes si už nezahraje Jan Navrátil, na hřiště vběhne Adam Varadi.

73
    Olomouc málem snížila. Hořava se šikovně uvolnil a křižně mířil k pravé tyči. Špit ale tygřím skokem míč vytáhl mimo branku.

74
    Jan Kopic tvrdě fauloval Hořavu a vyfasoval žlutou kartu.

75
    Hořava je ošetřován na trávníku, hra přerušena.

76
    Jablonec bude poprvé v zápase střídat, odejde Jan Kopic, nahradí ho Jan Vošahlík.

76
    Jakub Petr zahrával volný přímý kop z dvaceti metrů a jen o decimetry minul Špitovu svatyni.

78
    Špit sebral míč před sprintujícím Varadim a hned rozehrál.

78
    Tečovanou střelu Kovaříka chytá s jistotou Zlámal.

79
    Na druhé straně centroval zleva Vepřek, ale jen na připraveného Špita.

80
    Domácí podruhé vystřídají, dolů střelec dvou dnešních branek David Lafata, nahoru Lukáš Třešňák.

81
    K vidění je řada nepřesností a ztrát. Utkání je zřejmě rozhodnuto, tři body dnes získá s největší pravděpodobností Jablonec.

83
    Jarolímově střele chyběla přesnost.

83
    Hosté z Hané potřetí, tedy dnes naposledy, střídají. Odchází Zdeněk Klesnil, zastoupí ho Jan Schulmeister.

85
    Třešňák si naběhl do ofsajdu, čehož si všiml i pomezní rozhodčí.

86
    Petr našel uličkou Varadiho, ten si rovnal míč ve vápně a z úhlu trestuhodně minul.

87
    Znovu šance Varadho, tentokrát zakončoval po zemi, leč půl metru vedle.

88
    Vepřek se snažil střílet zleva, ale Eliáš mu zblokovat zakončení.

89
    Poslední výměna hráčů v zeleném dresu Severočechů. Ze hřiště odchází Karel Piták, naopak zahraje si Ondřej Vaněk.

90
    Domácí Jan Kovařík vyfasoval po faulu na Přikryla žlutou kartu.

90
    Nastavují se 2 minuty.

90+2
    Oba týmy už čekají na konec. Na hřišti se ocitly dva míče, aut vhazuje Jablonec.

90+2
    Severočeši dohrávají zápas na útočné polovině, diváci už děkují za výkon.

90+2
    Ještě odpískán ofsajd Kovaříka.

Utkání končí zaslouženým vítězstvím domácího Jablonce v poměru 2:0. Obě branky vstřelil ve druhé půli kanonýr David Lafata. Severočeši se tak dokázali po dvou zaváháních vrátit na vítěznou vlnu, naopak Olomouc dál zůstává poslední.

Z Jablonce je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký víkend! (22:06:41)