Poprad – Žilina 2:3 (po pr.) | Martin – Nitra 2:1 (kon.) | Skalica – Trenčín 2:5 (kon.)
HC Slovan – Košice 5:3 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 3:4 (kon.)
HK VITAR Martin
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
HK Nitra
sk Pátek 18.11.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Šimko (Dzubina) - Kozák, Výborný - Zukal, Rúfus - Matejka, Hriňa - Brcko, Drgoň - Markovič, Galamboš, Važan - Macejka, Ižvolt, Sobota - Kriška, Škoda, Šišovský - Themár, Vartovník, Škumát

HK Nitra: Šimboch (Penker) - Arvay, Hruška - Rais, Bača - Grman, Kružík - König, Polák - Korhoň, Hrnka, Barinka - Podstavek, Chrenko Tomáš, Saliji Samir - Saliji Garip, Valčák, Fojtík - Klíma, Uhnák, Šumichrast

Rozhodca: Rud. Lauff - M. Korba, Smrek, V. Martinko..

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:51
    V úvode pokus domácich o aktívne napádanie, zatiaľ sme nevideli žiadnu strelu na bránku.

01:32
    Výborný útok do pásma Nitry od Šišovského, jeho strelecký pokus bekhendom však nebol príliš agresívny.

02:22
    Nebezpeční hostia zásluhou Fojtíka! Strelu Fojtíka príklepom však vykryl Šimko

02:43
    Šumichrastove nahodenie puku skončila takmer prvým gólom NR. Šimko však náhodné odskočenie chytil pozorne.

03:28
    Barinka osamotený nenašiel recept na zatiaľ výborne chytajúceho Šimka, strelu mierenú pomedzi betony odhalil domáci brankár už skoro.

04:31
    Obetavý Kriška na strane MHC Mountfield, takto si predstavuje zrejme domáci tréner Spišiak bránenie v tomto dôležitom zápase pre obe mužstvá.

05:32
    Hostia mali v prvých piatich minútach viacero šancí, chýbala však presnejšia koncovka a potrebný dôraz.

06:19
    Dobrá prihrávka od Markoviča na Važana, strelecký pokus druhého menovaného bol však poznačený tečou nitrianskeho obrancu.

07:09
    Hrá sa opatrný hokej s dávkou napätia, je to predsa len dôležitý zápas pre obe mužstvá. Martin je 7. v tabuľke tipsport extraligy, Nitra posledná desiata. Rozdiel je však iba 5. bodov.

07:33
    Strela Vladimíra Škodu bola iba do stredu bránky, Šimboch ostal pozorný.

08:03
    Fojtík je dnes veľmi aktívny, opäť si dokázal vypracovať priestor na strelu, tentokrát však mieril príliš vysoko.

Martin sa bude brániť. Škumát dostal dve minúty za podrazenie.

09:01
    Hruška vypracoval výbornú šancu pre Hrnku, ten osamotený 2,5m. od bránky Šimka trafil do betonu MT-brankára. Šimko chytil reflexívne.

Martin do troch. tím oslabil kapitán Markovič.

09:22
    Menšia trma-vrma pred Šimkom. Ihned po strele Hrušku išli hosťujúci útočníci dorážať k Šimkovi, obrancovia MT sa nedali a oheň bol na strele.

09:33
    Vylúčení vzájomne - Hrnka - Zukal

10:00
    Nitra hrá svoju presilovku 5:3 veľmi zle, bez dôležitej strely, ktorá by mala prísť po rýchlej výmene puku.

10:28
    Martin v štyroch. Na samom konci presilovky NR 5:3 S. Saliji doráža, na 2x však Šimku neprekonal.

Domáci v plnom počte.

11:10
    Nitra už v presilovke 5:4 nevystrelila a tak sa pripravila o teoreticky prvý gól stretnutia.

11:29
    Martin hrá aktívne, už sa zdalo, že bude prečíslenie, napokon však čiarový rozhodca zabrzdil Sobotu, bol mimo hry.

12:02
    Domáci napádajú účelovo, hostia v obrannom pásme kazia.

13:49
    S. Saliji oslabil tím hostí, svoju hokejku držal príliš vysoko.

14:20
    Galamboš našiel Markoviča, ten osamotený pred Šimbochom nedokázal zdvihnúť puk ponad ležiaceho brankára NR, škoda pre domácich.

14:21
    Opäť vzájomné vylúčenie. Macejka na 2. min. za sekanie, Rais za napadnutie.

15:33
    Hrá sa už 5:5, hra má v týchto minútach klesajúcu tendenciu, menej sa napáda a strieľa.

16:15
    Aktívna formácia Miroslava Škumáta si dokázala po viacerých minútach vypracovať akú-takú šancu.

16:59
    Hostia opäť do štyroch. Arvay na 2. minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

17:07
    Tesne po vhadzovaní strela od Výborného, obetavý NR útočník však zabránil puku, aby docestoval do bránky Šimbocha.

17:54
    V ostatnej minúte už nedošlo k ohrozeniu bránky hostí, Markovič sa odhodlal vystreliť, no mieril až tak dlho, že mu vypichol puk obranca NR.

18:41
    Martin dal gól!
    VLADIMIR ŠKODA napokon strieľa prvý gól tohto veľmi dôležitého stretnutia. ŠKODA využil otvorenú obranu hostí a strelou spomedzi kruhov namieril presne pod vyrážačku Juraja Šimbocha. Asistencia: Martin Kriška.

19:37
    V poslednej minúte prvej tretiny zaujala ešte odhodlaná martinská túžba po ďalšom góle. Vylúčenie na strane NR - Chrenko - krošček.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Druhá tretina začne približne o 17:50. Martinčania budú hrať v úvode druhej časti presilovku, ktorá môže trvať až 1.36

20:01
    Začala druhá tretina.

20:33
    Presilovku MHC začala prvá formácia Markovič - Galamboš - Važan, nezačala ju však vôbec dobre, nedopracovala sa ani do útočného pásma.

21:29
    Hostia v plnom počte.

21:59
    Martinčania zahrali svoju presilovku snáď najhoršie ako sa dá, bez mierneho tlaku a bez dôležitej strely, zbytočne premárnená presilovka domácich.

22:39
    Opäť aktívna formácia Škumáta, Vartovník takmer dorážal do prázdnej bránky.

23:32
    Strelecký pokus A. Themára vytesnil pohodlne vyrážačkou Juraj Šimboch.

23:59
    Najproduktívnejšej formácií, Markovič - Galamboš - Važan, sa dnes vôbec nedarí usadiť v pásme NR a vypracovať si kľúčovú šancu.

24:59
    Naopak aktívny je Macejka, ktorý sa pomaly preberá z bdenia. Na strane hostí zaujal Fojtík, momentálne nebola žiadna strela na bránku obidvoch gólmanov.

26:19
    Hostia mierne zatlačili MHC Mountfield, opäť však viac vymýšlali ako strieľali.

27:01
    Strela A. Themára po dlhom čase, ten však mieril mimo.

27:33
    Aktívny Hrnka takmer pretesnal puk cez Šimku. Dobre zakročili domáci obrancovia.

28:22
    S. Saliji mohol vyrovnať! Mal dostatok času, aby mohol namieriť, napokon však nechal čas pre MT-brankára, aby vykryl strelecký uhol.

29:34
    Vynikajúca technika Šišovského, ten si hodil puk medzi korčulu a hokejku, našiel si priestor na strelu a zakončil, Šimboch bol dobre postavený. Diváci videli po dlhom čase trošku pozitívneho vzrušenia.

30:39
    Dnes výborná robota štvrtej martinskej formácie, táto formácia má dnes fazónu.

30:56
    Šumichrast sám pred Šimkom. Bekhendový blafák mladého nitrianskeho útočníka bol však prikrátky na reflexívny zásah Šimkových betónov. Napokon aj dorážka Šumichrasta bola príliš nízka na to, aby preskočila chrániče MT gólmana.

31:43
    Martin sa tesne po polovici zápasu začal viac sťahovať a brániť stredné pásmo. Nitra musí začať viac tvoriť.

32:54
    Máličko chýbalo, aby mohli ísť Škoda s Kriškom do rýchleho prečíslenia, nakoniec nedošlo ani k ohrozeniu brankára NR .

34:54
    Priebeh hry je mierne uvoľnený, domáci sa už viac-menej sústredia na poctivé bránenie, hostia sa márne pokúšajú zatlačiť domácich, chýba im súhra v kombinácií a dobrý priechod do pásma MHC.

35:04
    Domáci sa snažia kúskovať hru a čo možno najjednoduchšie hrať vo svojom obrannom pásme. Nitra sa pokúša viac strieľať, Podstavek sa pokúšal prekvapiť Šimku.

35:43
    Martin sa bude brániť, Sobota dostal 2. minúty

35:59
    V úvode presilovky nebezpečná strela M. Hrušku, výborne zasiahli martinskí obrancovia, keď odtlačili dorážajúcich nitrianskych útočníkov.

36:48
    Opäť sa pokúšal Milan Hruška prekvapiť prudkou strelou ťahom brankára Šimku. Ten chytá spoľahlivo.

37:32
    Nitra má posledných 8. sekúnd presilovky, vhadzuje sa v strednom pásme, a tak sa už pravdepodobne domáci ubránia.

39:09
    V záverečnej minúte druhej tretiny si Martin ustrážil vedenie, ba dokonca ešte zaútočil, hostia si však pokryli svojich hráčov.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Tretia tretina začne približne o 18:35

40:01
    Začala tretia tretina.

40:39
    Vhadzovanie pred Šimbochom, Nitra sa dopustila zakázaného uvolnenia.

40:59
    Markovič tiesnený pred Šimbochom, zabrzdil pokúsil sa nájsť Važana, ten si sklepol puk no jeho strelu zblokoval odvážny obranca hostí.

42:21
    Vynikajúca práca Martina Krišku. Jeho aktivita si vyslúžila presilovku pre MHC. Vylúčený Patrik Valčák na 2. min. za podrazenie.

43:01
    Prvá strela MHC v presilovej hre od Lukáša Kozáka, bola však viditeľná pre Šimbocha a do stredu bránky.

44:13
    Vynikajúca Súhra Fojtíka a Podstavka, prvý menovaný sa natlačil až pred Šimku, jeho pokus však ležiaci brankár Martina vytesnil mimo, martinskí obrancovia sa o niečo neskôr postarali o to, aby puk skončil čo najďalej od bránky MHC.

45:49
    Nitra sa márne pokúša prelstiť domácich v strednom páme, aj ked sa hostia dostanú do pásma, veľa času v ňom nestrávia.

45:50
    Na druhej strane opäť výborne zapracoval štvrtý útok, Vartovník vyskúšal pozornosť Šimbocha.

46:02
    MICHAL VAŽAN posiela Martin do vedenia o dva góly! Príliš veľa priestoru nechali hosťujúci obrancovia kapitánovi MHC, ten vystrelil a po odrazenom puku siahol VAŽAN a pohodlne dorazil za Šimbocha. Asistencia: Michal Važan

46:37
    Hostia z Nitry nechali v dôležitom priestore príliš veľa času kapitánovi MHC. V dnešnom zápase rozhodujú maličkosti, zatiaľ sa viac chýb dopustili hostia

47:13
    Druhý martinský gól prebral aj domáce publikum, ktoré burcuje hráčov. Zukal ohrozil Šimbocha.

47:17
    Nitra sa momentálne ťažko zviecha z inkasovaného gólu. Martinu dodal druhý gól veľa elánu a uvoľnenia do hokejok domácich hráčov.

48:16
    Prečíslenie Vartovníka a Škumáta, napokon sa Lukáš Vartovník odhodlal vystreliť, zasiahla až Šimbochova lapačka.

48:55
    Vynikajúca obrana MHC v tretej tretine, včasné dostupovanie a obetavá hra spôsobili, že Nitra má len príliš málo času na to, aby niečo vymyslela.

49:15
    Pár sekúnd po vhadzovaní sa uvolnil dobrou sťahovačkou Albín Podstavek, jeho bekhendový blafák však vytušil pozorný Šimko.

50:29
    Mierne zatlačenie domácich, tí sa pokúšali niečo vymyslieť, Albín Podstavek to mal snáď najbližšie k vytúženej Šimkovej sieti.

51:25
    Prerušenie hry. Po strete Škumáta a Hrušku sa chvíľu nehralo, Hruška si to zrejme odniesol, keď ostal ležať a držal sa za koleno.

52:38
    Pekná individuálna akcia od Važana, natlačil sa do priestoru medzi kruhmi, vystrelil spoza obrancu hostí, Šimboch strelu pohotovo chytil.

53:21
    Znovu prerušená hry skrz ležiaceho nitrianskeho hokejistu, tentokrát to bol Patrik Valčák, on však korčuloval svižnejšie k striedačke hostí

53:56
    Nitra dala gól!
    Výborné natlačenie od Samira Salijiho zariadilo ľahké doťuknutie pre TOMAŠA HRNKU, ktorý znížil na 2:1. Asistencia: S. Saliji

55:00
    Nitra začína viac útočiť, domáci dodržiavajú taktiku bránenia stredného pásma, záver bude zaiste ešte veľmi hektický

55:46
    Strelecký pokus Podstavka, jeho strela bola pre Šimku malinou, pretože mal domáci brankár elegantný výhľad.

56:39
    Hostia však za posledné dve minútky príliš veľa striel nevyslali na Šimku.

57:25
    Výborná šanca Podstavka, ten len jemne priťukol puk pred Šimkom, ten zovrel betóny a vykryl priestor v bránke.

58:06
    1:54 sekúnd sa vhadzuje v strednom pásme, tentokrát zabojoval pre MHC kapitán Markovič, ked v rohu klziska pár sekúnd podržal puk.

59:00
    Posledná minúta do konca tretej tretiny, hostia útočia minimálne, domáci dokážu držať puk na svojich hokejkách.

59:22
    Vynikajúca práca Ižvolta, keď mal puk akoby prilepený na hokejke, obišiel aj okolo bránky Šimbocha, napokon aj zakončil, vybojoval útočné pásmo pre MHC, za čo ho tréner Spišiak určite pochválil.

59:41
    Nitra sa nadýchla k poslednému útoku, ktorý by mohol niečo zmeniť.

60:00

V posledných sekundách sa rútil na brankára MHC Valčák, došlo ku kontaktu medzi Valčákom a obrancom MHC. Nitra sa po záverečnom hvizde hromadne búrila, Rudolf Lauff však ostal neoblomný. (19:11:27)

Jozef Čelestiak

Branky a nahrávky: 19. V. Škoda (M. Kriška.), 47. Važan M. (J. Markovič) - 54. T. Hrnka (S. Saliji)

HK VITAR Martin: Šimko (Dzubina) - Kozák, Výborný - Zukal, Rúfus - Matejka, Hriňa - Brcko, Drgoň - Markovič, Galamboš, Važan - Macejka, Ižvolt, Sobota - Kriška, Škoda, Šišovský - Themár, Vartovník, Škumát

Rozhodčí: Rud. Lauff - M. Korba, Smrek, V. Martinko.