Maccabi Tel-Aviv - Milan 85:76 (kon.) | Malaga - Panathinaikos 76:77 (kon.)
KK Zagreb - Bamberg 86:74 (kon.)
Malaga - Panathinaikos

76:77

Čtvrtek 24.11.2011, 20:45Basketbal - Euroliga (muži)

Panathinaikos vítězí v Malaze o jediný bod, 77:76, cestu k tomuto vítězství měl však trnitou. Ačkoliv hosté v druhé čtvrtině vedli až o šestnáct bodů a po 38 minut měli v zápase navrch, domácí dokázali zápas otočit až na 75:71 patnáct sekund před koncem, ovšem dvě skvělé trojky Dimitriose Diamantidise otočily zápas ve prospěch Panathinaikosu. Ani velmi důležité trojky Valterse v závěru prvního i druhého poločasu domácím nestačily. Dalším z důležitých momentů byl netrefený trestný hod Dardena devět sekund před koncem. Při sledování dalších euroligových přenosů se těším na přečtenou. (22:54:01)

40:00
    Domácí už vystřelit nedokázali a Panathinaikos vítězí ve skvělé basketbalové bitvě 77:76!

39:58
    Rozhodčí ještě potvrzují platnost tříbodového pokusu Diamantidise. 1,3 sekundy do konce čtvrté čtvrtiny.

39:58
    76:77 - Hosté to sehráli dokonale a Diamantidis po přihrávce Calathese sekundu před koncem trefuje svojí sedmou trojkou v zápase a posílá Panathinaikos do vedení 77:76!

39:51
    Další oddechový čas hostů, 9,6 sekundy před koncem pak budou vhazovat z útočné poloviny.

39:51
    76:74 - Darden první šestku míjí, druhou proměňuje.

39:51
    Trestné hody pro Dardena.

39:49
    75:74 - Dimantidis kontruje rychlou trojkou, svojí šestou v dosavadním průběhu zápasu!

39:45
    Patnáct sekund před koncem si hostující lavička vybírá oddechový čas. Rozdíl ve skóre je čtyřbodový, hosté tedy musí skórovat minimálně dva koše.

39:45
    75:71 - Kristaps Valters posílá úspěšnou trojkou Malagu do čtyřbodového vedení a halu do euforie!

9'
    72:71 - Vougioukas snižuje, minuta do konce.

9'
    72:69 - Luka Žorič zvyšuje náskok domácích na 72:69, o tolik ještě Malaga dnes nevedla! Žorič se navíc dostal na 21 bodů v osobní statistice.

9'
    Kaimakoglou se netrefil, domácí doskočili.

9'
    70:69 - A Žorič šestkami opět otáčí stav ve prospěch domácích.

9'
    Důležitý okamžik, Mike Batiste fauloval Žoriče a inkasoval na svůj účet pátou osobní chybu, což znamená jeho konec v dnešním zápase.

8'
    68:69 - Diamantidis se z čáry trestného hodu nemýlí.

8'
    Sato nestačil zabrzdit po svém průniku a doslova zboural kameramana za košem.

7'
    68:67 - Berni Rodriguez dvěma šestkami posílá Malagu do vedení! Domácí vedou poprvé od stavu 3:2.

7'
    66:67 - Velmi šťastný koš Dardena, míč poskakoval po obroučce, nakonec do ní spadl.