Hamburg – Wisla Plock 34:25 (kon.) | Veszprém – Füchse Berlin 24:33 (kon.) | Atletico Madrid – Industria 28:27 (kon.)
Atletico Madrid
28:27 (13:13)
Industria Kielce
Neděle 27.11.2011, 20:15Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Opět po týdu se v házenkářské Lize mistrů střetávají Atletico Madrid a Kielce. Jedná se o zápas skupiny B, tedy skupiny považované za tzv. skupinu smrti, neboť zde hrají samé kvalitní celky, mimo dnešních dvou soupeřů také Berlín, maďarský Veszprém, ruskými reprezentanty napěchovaní Čechovští Medvědi a dánský mistr Bjerringbro. (0:0)

Prvním dnešním duelem této skupiny, který jste také mohli v našem přenosu sledovat, byl souboj Veszprému s Füchse Berlín, který poměrně překvapivě berlínské lišky suverénně ovládly a vezou si z Maďarska cenné devítibrankové vítězství 33:24. (0:0)

V tabulce skupiny B to tak znamená, že se Berlín posunul před Čechov na třetí místo a hlavně se pátým Kielcům vzdálil na rozdíl tří bodů. Momentálně tedy vede Atletico Madrid, jeden z největších favoritů na celkový triumf, se ziskem devíti bodů, o bod za ním je Veszprém, s jednobodovými odstupy následují i Berlín a Čechov a Kielce, jak bylo zmíněno, ztrácí na Čechov dva body. Bjerringbro na svůj první bodový zisk stále čeká. Do další fáze postupují čtyři nejlepší celky. (0:0)

Vzájemný zápas v Kielcích vyhrálo Atletico Madrid jasně 37:29, domácím nepomohlo ani 11 branek MIchala Jureckého, protože hosté předvedli daleko týmovejší výkon. K tomuto zápasu se váže jedna zajímavost, protože jej rozhodovali čeští rozhodčí Horáček s Novotným, zatímco dnes v Madridu budou zápas řídit Slováci Baďura s Ondegorčulou. (0:0)

24 ROSINSKI Tomasz

Rozhodčí: Michal Baďura, Jaroslav Ondogrečula (oba Slovensko). (0:0)

Atletico Madrid je pro evropskou házenou relativně nový pojem, znalejší ale znají souvislost se stěhováním Ciudad Realu, dlouhodobě špičkového evropského týmu, který našel své nové působiště v Madridu a právě pod názvem BM Atletico Madrid. Kádr se přes léto moc neobměnil a to z týmu dělá opět špičkový evropský celek. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

1
    Rastko Stojkovič otevírá skóre hned první útočnou akcí polského týmu. (0:1) (0:1)

1
    Na druhé straně míjí branku z levého křídla Luc Abalo. (0:1) (0:1)

2
    Mírně překvapivý úvod zápasu, po dvou minutách mají hosté dvoubrankový náskok. (0:2) (0:2)

4
    Alberto Enterríos, hvězda španělského národního týmu, otevírá střelecký účet domácích. Enterríos před týdnem v Kielcích nemohl nastoupit, ovšem dnes už je k dispozici a od úvodu zápasu je jeho přítomnost znát. (1:2) (1:2)

5
    Uroš Zorman vrací rozdíl ve skóre na dvoubrankový. (1:3) (1:3)

6
    Kirill Lazarov se obtočil kolem protihráče a překonává Szmala v brance Kielců. (1:3) (1:3)

6
    Hosté jsou v úvodu zápasu velmi úspěšní v útoku, potvrzuje to další trefou Urož Zorman. (2:4) (2:4)

7
    Oba celky se postupně dopustily technické chyby a s míčem tak opět hrají domácí. (2:4) (2:4)

8
    Ovšem další nepřesnost v jejich podání dává příležitost Kielcům. (2:4) (2:4)

9
    Střelu Olafssona domácí zblokovali a z protiútoku se poprvé prosazuje jedna z mnoha hvězd v kádru Atletica Madrid, francouzské křídlo Luc Abalo. (3:4) (3:4)

10
    Domácí rychle rozehráli devítimetrový hod a Kirill Lazarov se probil ke čtvrté brance Atletica. (4:4) (4:4)

11
    Hosté opět nepřesní v útoku, po slibném úvodu už pět minut čekají na vstřelenou branku. (4:4) (4:4)

12
    Jejich čekání přerušil až Grzegorz Tkaczyk. (4:5) (4:5)

14
    Bartlomiej Tomczak nechal vyniknout Hombradose v domácí brance a na druhé straně hřiště Atletico vyrovnává na 5:5. (5:5) (5:5)

15
    Po Tkaczykově pasu nedokázal skórovat Stojkovič, naopak Lazarov si se zakončením věděl rady a poprvé v zápase posílá do vedení domácí tým. (6:5) (6:5)

16
    Tkaczyk opět vyrovnává stav. (6:6) (6:6)

18
    Denis Buntič z osmi metrů vrací hosty do vedení. (6:7) (6:7)

19
    Kirill Lazarov je dnes nezastavitelný, střelou o zem pod břevno přidává svoji čtvrtou trefu. (7:7) (7:7)

20
    Nádherná invidivudální akce Grzegorze Tkaczyka po levém křídle vede k osmé brance Kielců. (7:8) (7:8)

21
    Z rychlého protiútoku se trefuje Thorir Olafsson a hosté po nějaké době vedou znovu o dva góly. (7:9) (7:9)

22
    Akci vedoucí k osmé brance si domácí připravovali poněkud divočejšim způsobem, přeci jen však dokázali předat míč Julenu Aguinagaldemu Akuizovi, jenž snižuje rozdíl ve skóre z hranice brankoviště. (8:9) (8:9)

22
    Rastko Stojkovič odpovídá už desátou brankou svého týmu. (8:10) (8:10)

23
    Střelecké neúspěchy na obou stranách, ovšem Tkaczykova střela byla tečována, proto hosté mohou ve hře s míčem pokračovat. (8:10) (8:10)

24
    A po faulu na pronikajícího Tkaczyka se dočkali i prvního sedmimetrového hodu, Stojkovič si při něm vedl suverénně a poslal míč do horního rohu domácí branky. Lavička favorizovaného Atletica Madrid na nečekaný průběh zápasu reaguje oddechovým časem. (8:11) (8:11)

25
    Polský reprezentant ve službách Atletica Madrid, Mariusz Jurkiewicz, poprvé dnes skóruje do sítě svých krajanů. (9:11) (9:11)

26
    Hosté technickou chybou přichází o míč, ale Guardiola z brejku přestřeluje branku. (9:11) (9:11)

26
    Naprosto osamocený Rastko Stojkovič snadno překonal Hombradose a Kielce vedou 12:9. (9:12) (9:12)

26
    Aguinagalde Akuizu je momentálně více na zemi než na nohách při soubojích se Zormanem. (9:12) (9:12)

27
    Z pravé spojky Atletico snižuje na rozdíl dvou branek. (10:12) (10:12)

28
    A po rychlém protitútoku Parronda je už jen jednobrankový. (11:12) (11:12)

28
    Oddechový čas pro Vive Kielce. (11:12) (11:12)

29
    Povedená individuální akce Denise Buntiče znamená třináctou branku hostů. (11:13) (11:13)

29
    Z hranice brankoviště kontruje na druhé straně Aguinagalde Akuizu. (12:13) (12:13)

30
    Další branka Buntiče neplatí, neboť si hostující spojka pomohla útočným faulem. (12:13) (12:13)

30
    Domácí sehráli rychlou akci, na jejímž konci vyrovnává skóre Garcia Parrondo. (13:13) (13:13)

30
    Garcia Parrondo už podruhé míjí branku z rychlého protiútoku. (13:13) (13:13)

30
    Rastko Stojkovič se s uplynutím hrací doby netrefil z devítimetrového hodu a po prvním poločase hraje Atletico Madrid s Kielci nerozhodně 13:13. (13:13) (13:13)

Hosté měli překvapivě navrch po většinu prvního poločasu, ale nadějný tříbrankový náskok nedovedli dotáhnout do poločasového konce, druhé dějství začne zhruba v 21:00. (13:13) (13:13)

30
    První poločas skončil. (13:13) (0:0)

31
    Začal druhý poločas. (13:13) (0:0)

31
    Z pravé spojky otevírá střelecké konto druhého poločasu Guardiola. (14:13) (14:13)

32
    Úspěšným podstřelem se prezentuje Uroš Zorman. (14:14) (14:14)

33
    Při další Zormanově akci obránce přešlápl do brankoviště a z následné sedmičky skóruje Stojkovič. (14:15) (14:15)

34
    Luc Abalo vyrovnává stav z pravého křídla. (15:15) (15:15)

35
    Hosty vrací do vedení Rastko Stojkovič, při dopadu se však zranil a kulhá na střídačku. (15:16) (15:16)

37
    Joan Canellas se až v sedmatřicáté minutě poprvé zapisuje do střelecké listiny dnešního zápasu. (16:16) (16:16)

37
    Tkaczyka výborným zákrokem vychytal Hombrados. (16:16) (16:16)

37
    Dvouminutový trest pro Stojkoviče, navíc domácí budou házet poprvé dnes sedmimetrový hod. (16:16) (16:16)

38
    Joan Canellas však nevyzrál na Marcuse Cleverlyho. (16:16) (16:16)

39
    Z pravé spojky opět úspěšný Guardiola. (17:16) (17:16)

39
    25 sekund před koncem oslabení se prosazuje Jurasik. (17:17) (17:17)

40
    Luc Abalo uspěl z pravého křídla. (18:17) (18:17)

40
    A hned domácí přidávají branku i z křídla levého, postaral se o to David Davis Camara. (19:17) (19:17)

41
    Přesilovku si zahrají hosté, Rosinski kromě sedmimetrového hodu vybojoval i dvě minuty pro Jurkiewicze. (19:17) (19:17)

41
    Stojkovič je dnes ze sedmiček neomylný. (19:18) (19:18)

42
    Hostující přesilovka dlouho netrvala, Olafsson stáhl k zemi Fernandeze Rouru a i on dostává dvouminutový trest. (19:18) (19:18)

42
    Hraje se v pěti na obou stranách, zhruba za minutu pak začne půlminutová přesilovka Atletica. (19:18) (19:18)

42
    Tomasz Rosinski přesnou střelou vyrovnává skóre. (19:19) (19:19)

43
    Luc Abalo se z pravého křídla nemýlí a domácí přesilovka začíná, stráví ji však zřejmě po celou půlminutu v obraně. (20:19) (20:19)

43
    Oba týmy v plném počtu a Atletico už u míče. (20:19) (20:19)

44
    Guardiola upravuje stav na dvoubrankový rozdíl. (21:19) (21:19)

45
    Parádní střela Jurasika resultuje v brzké snížení. (21:20) (21:20)

46
    Kuchczynski přešlápl brankoviště a jeho trefa tak není uznána. (21:20) (21:20)

47
    O poznání lépe si na levé spojce vedl Tkaczyk. (21:21) (21:21)

48
    Joan Canellas vrací domácím mírné vedení. (22:21) (22:21)

49
    Prosazuje se i Alberto Enterríos. (23:21) (23:21)

50
    V závěru padesáté minuty střelecky udeřil Rosinski. Začíná posledních deset minut zápasu. (23:22) (23:22)

51
    A k větší pohodě v domácím táboře po delší době přispívá Kirill Lazarov. (24:22) (24:22)

52
    Grzegorz Tkaczyk vrací rozdíl ve skóre na jediný gól. (24:23) (24:23)

53
    Hosté se ubránili a z rychlého protiútoku skóruje Rosinski. Zcela neočekávaně nás čeká dramatická koncovka. (24:24) (24:24)

54
    K sedmičce se tentokrát postavil Kirill Lazarov a ten už byl úspěšný. (25:24) (25:24)

55
    Z levého křídla skóruje Bartlomiej Tomczak. (25:25) (25:25)

56
    Pět minut do konce, stále je stav vyrovnaný. (25:25) (25:25)

56
    Arpad Šterbik vychytal Stojkoviče a z protiútoku se trefuje Kirill Lazarov. (26:25) (26:25)

57
    Tři minuty před koncem si domácí berou oddechový čas. (26:25) (26:25)

58
    Mariusz Jurkiewicz uspěl z levé spojky. (27:25) (27:25)

58
    Hosté přichází o míč a Atletico místo riskantního rychlého protiútoku zvolilo šetrnější cestu postupným útokem. (27:25) (27:25)

59
    A zvolilo dobře, Kirill Lazarov proměňuje sedmimetrový hod. (28:25) (28:25)

60
    Tkaczyk nejdříve Šterbika nepřekonal, na druhý pokus už uspěl. (28:26) (28:26)

60
    A v poslední sekundě zápasu Grzegorz Tkaczyk upravuje stav na konečných 28:27 pro Atletico Madrid. (28:27) (28:27)

60
    Konec zápasu. (28:27) (0:0)

Atletico Madrid v domácím prostředí poráží Kielce 28:27, nicméně hosté zde předvedli o několik tříd kvalitnější výkon jak v prvním vzájemném zápase v Polsku, kde od svého soupeře inkasovali 37 branek. Ačkoliv domácí byli velikým favoritem dnešního zápasu, tak o svém vítězství rozhodli až v závěrečné pětiminutovce. (28:27)

Atletico se tak i díky dnešní výhře Berlína v Maďarsku odpoutalo od Veszprému na rozdíl tří bodů, hosté stále ztrácí dva body na poslední postupové místo obsazené Čechovem, ale dnešním výkonem ukázali, že o postup ještě rozhodně zabojují. Navíc s ruským soupeřem budou mít výhodu domácího prostředí. (28:27) (21:46:07)