Chabarovsk – Mytišči 1:2 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 3:1 (kon.)
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Atlant Mytišči
Úterý 29.11.2011, 09:00 • KGU SZK Platinum-Arena (Chabarovsk) • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Přeji příjemné úterní ráno při sledování zápasu Kontinentální hokejové ligy, v němž tým z dálného východu Amur Chabarovsk na svém ledě přivítá loňského finalistu Atlant Mytišči z Moskevské oblasti.

Amur Chabarovsk hraje v divizi Černyšev, kterou vede o dva body. Poslední utkání s týmem Dynamo Riga prohráli svěřenci finského trenéra Hannua Jortikka 1:2 a ztratili tím pětibodový náskok na druhý tým v tabulce, bývalé působiště Jaromíra Jágra Avangard Omsk, jenž se dnes představí na ledě Nižněkamsku.

Atlant Mytišči se naopak celý listopad veze na vítězné vlně. Naposled jejich řádění odnesl Metallurg Novokuzněck, který přehráli na jejich ledě 3:0. V Tarasovově divizi však i přesto dominuje Dinamo Minsk, na který ztrácí tým švédského lodivoda Janneho Karlssona 3 body.

Hraje se hymna Ruské federace, hokejisté jsou již nastoupeni na led. Utkání co nevidět začne.

00:01

0:48
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Tak to je nástup! DMITRIJ LUGIN dostal přihrávku z levé strany do mezikruží, kam si sjel a kde nebyl žádný mytišťský obránce, a lehce prostřelil bezmocného gólmana hostí. Asistence: Alexander Nikulin, Alexej Kopějkin

2:28
    Zakázané uvolnění domácích, vhazuje se před Muryginem.

3:10
    Přihrávka přes celé kluziště na Petružálka se nepovedla a kotouč končí po teči v ochranné síti.

3:50
    Hráči Mytišči se radují z gólu, rozhodčí po chvíli hru přerušuje a situace se bude zkoumat u videa.

3:58
    Mytišči právě vstřelilo branku! A situace byla ze záznamu zcela jasná. Hráč Atlantu ALEXEJ GLUCHOV vymetl od modré růžek klece. Asistence Rafael Batyršin, Eduard Lewandowski

6:44
    Atlant teď Chabarovské nepouští k puku. Spíše se bojuje u mantinelu.

7:44
    Sergej Plotnikov (CHA) vyloučen na 2 minuty za hákování.

9:44
    Hraje se v plném počtu. Atlant sehrál přesilovku bídně.

11:11
    Atlant výborně brání, Amur se nedostává při tlaku vůbec ke střele.

13:16
    Opět se hraje před bránou Atlantu. Obrana hostí zase nedovoluje domácím vystřelit.

14:12
    Teď to zkoušeli hráči Mytišči, ale s nepříliš prudkou střelou neuspěli.

14:19
    Denis Ježov (CHA) vyloučen na 2 minuty za hru vysokou holí.

14:21
    A na trestnou lavici ho doprovodil i jeden z hráčů Atlantu Mytišči, konkrétně Patrik Zackrisson. Hraje se 4 na 4

15:20
    Hra je teď trochu otevřenější. Atlant však na domácího strážce svatyně jedovatou dalekonosnou střelou nevyzrál.

16:21
    Hraje se v plném počtu.

17:01
    Ofsajd Atlantu.

17:28
    Kotouč v hledišti, vhazuje se ve středním pásmu blíže k bráně Atlantu.

18:03
    Závar před bránou Atlantu hasí obrana.

18:38
    Atlant teď v dobré šanci! Gólman Murygin betonem vyrazil.

18:46
    Sergej Plotnikov (CHA) si při obranném zákroku počínal nedovoleně a byl vyloučen na 2 minuty za hákování.

19:23
    Pískána přihrávka rukou hráči Zackrissonovi.

19:43
    Chabarovsk se pokusil do konce třetiny hrát v útočném pásmu a šetřit golmana do další třetiny, ale v útočném pásmu vydrželi jen pár vteřin.

19:55
    Kvůli zakázanému uvolnění Atlantu se třetina dohrála vhazováním před hostující bránou.

20:00

V úvodním dějství jsme viděli brzkou branku Dmitrije Lugina, který poslal domácí tým do vedení. Ale hosté z Atlantu Mytišči dokázali rychle vyrovnat zásluhou hokejisty Alexeje Gluchova. Poté si obě obrany začaly více snažit nepouštět soupeře do šancí, takže jich bylo k vidění málo. O to více se hráči obou mužstev pouští do osobních soubojů. Druhá třetina začne přibližně v 9:49

20:01

20:25
    Amur vyhazuje. Atlant se i ve druhé třetině v přesilovce nedovede prosadit.

20:46

21:33
    Teď si poradil Murygin skvěle s dorážkou hráčů Atlantu!

21:46
    A na druhé straně se Barulin vyznamenal zrovna tak! I když šance hráčů od řeky Amur v mezikruží vypadala nebezpečněji.

23:22
    Hráči Chabarovsku tlačili, ale obrana hostů je dlouho nenechala vystřelit. Do brejku se potom dostal mytišťský Ilja Kablukov, ale skončil i s golmanem domácích v posunuté bráně.

24:03
    Alexej Kopějkin teď odvážně zahrozil sám před bránou Barulina, obklopen 4 bránícími hráči. Avšak obránce hostů mu puk sebral z hole.

25:10
    Murygin kryje puk v rukavici.

25:19
    Teď skvělý zákrok Barulina! Jeden z hráčů Amuru unikl hostující obraně a golman rozklekem zachraňoval.

26:07
    Další akci předvedli i hosté a hra se poté přesunula opět před Barulina. Divácí bouří.

26:39
    Hra nabrala takové tempo, že bylo jen otázkou času, kdy si někdo začne počínat nedovoleně. Timofej Šiškanov (MYT) vyloučen na 2 minuty za hákování

27:32
    Hráči Amuru teď krouží okolo branky soupeře jako supi.

27:40
    Vystřelili jen jednou, ale odrazem se puk dostal z pásma.

28:02
    Jeden z hráčů Amuru ujížděl obraně Atlantu a gólman Barulin si musel vyjet. Krizi zažehnal.

29:05
    A další vyloučení. Patrik Zackrisson (MYT) 2 minuty za hákování.

29:51
    Hráči Amuru Chabarovsk si předávají puk za svou bránou a vydávají se kupředu.

30:28
    Závar před Barulinovou bránou končí vyvezením kotouče jedním z Mytiščských obránců do středního pásma.

31:05

32:06
    Teď bylo k vidění poněkud hluché místo, kdy si nikdo z hráčů ani jednoho týmu nedokázal nahrát, o vůli útočit nemluvě.

32:38
    Vhazuje se před Barulinem.

33:08
    Hráči Atlantu se snažili o průnik do třetiny soupeře, jejich snaha přišla v niveč.

33:45
    Murygin přízemní střelu z dálky, a dost možná i tečovanou, kryje pod lapačku.

34:32
    Po dalším výstřelu na domácího Murygina, který měl na svědomí pravděpodobně Dmitrij Upper, došlo k mírné šarvátce tří hráčů v brankovišti.

35:00
    Barulin střelu od modré chytá s přehledem do lapačky.

35:21
    Hráči Atlantu opět vystrkují růžky. Ale tentokrát domácí obrana vytlačila kotouč do středního pásma.

36:06
    Maxim Semjonov (MYT) vyloučen na 2 minuty za podražení hráče Amuru za Barulinovou bránou.

36:56
    Dorážku Petra Vrány vyráží brankář hostů mimo.

37:52
    Teď projel Chabarovsk do pásma soupeře jak nůž máslem. Ale za bránou byli hráči o puk obráni a hosté se osvobodili vyhozením přes celé kluziště.

38:06

39:09
    Sergej Plotnikov pálil do růžku Barulinovy brány. Kotouč brankář zachytil nějak mezi loktem a hrudí.

40:00

Druhá část sice nepřinesla žádné branky, avšak diváci se rozhodně při pohledu na kluziště nudit nemuseli. Hrálo se místy pohledně nahoru-dolů s mnoha pěknými šancemi. Hráči Amuru Chabarovsk měli oproti první třetině více přesilovek, ale nedokázali si při nich vypracovat žádnou vyloženě gólovou šanci, ač nebezpeční byli. Třetí třetina začne přibližně v 10:37.

40:01

40:25
    Po střele Žerděva končí puk v ochranné síti.

41:13
    Hráči Chabarovsku teď zamkli soupeře v jejich třetině.

41:33
    Ke střele se však nedostali. Hra se přestěhovala před bránu domácích.

41:58
    A znovu se hraje před Barulinovou bránou. Ovšem zase chybělo zakončení.

42:35
    Atlant teď hlídá svou modrou čáru pozorněji.

42:53
    Dva hráči Amuru a jeden útočník Mytišči skončili v posunuté bráně. Útočník hostů dostal z pravé strany perfektní přihrávku přes obránce a byl v bezprostřední blízkosti Murygnovy brány zpacifikován.

44:01
    Hráči Chabarovsku útočí, ale vyhnali se špatnou zpětnou přihrávkou z pásma.

44:23
    Kopějkinovu střelu hostující brankář chytl do lapačky.

44:58
    Vhazování před Barulinem.

45:13
    Dmitrij Upper střelou z dálky prověřil pozornost Murygina.

45:46
    Nepovedenou přihrávku domácích zachytávají hráči Atlantu a míří dopředu. Zde však neuspěli.

46:21
    Hra se přesunula na chvíli do středního pásma, aby se pak hrálo v obranném pásmu domácích. Obrana Amuru však dostala puk rychle ven z pásma.

Dnešní utkání sleduje 7100 diváků.

47:47
    Jedovatou střelu od modré čáry chytá s menšími potížemi Barulin do lapačky.

48:14
    Další pokus domácích útočníků, ale s větším klidem a přehledem, kryje brankář.

49:08
    Petružálek s ještě jedním spoluhráčem před brankovištěm zahrozili ve 100% příležitosti! Hostující obránci v čele s Petráskem je oba natlačili na golmana, který měl puk schovaný kdesi pod sebou.

50:48
    Hraje se před domácím brankářem. Střelu od kruhu tečovanou Tarasovem chytl Murygin do lapačky.

51:47
    Vhazování před Muryginovou bránou.

52:06
    Hra se přestěhovala na chvíli do pásma hostů.

52:28
    Obránce Mikko Mäenpää teď na poslední chvíli čistým zákrokem hasil únik hráče Atlantu, který by jinak měl možnost jít do nájezdu.

53:34
    Mytišči právě vstřelilo branku! Úplně volný PATRIK ZACKRISSON dostal přihrávku zpoza brány od Anderssona, který vybojoval kotouč v souboji s domácím obráncem, a pálil prakticky do odkryté klece, protože si brankář Barulin u tyčky dával pozor na to, co se děje za bránou a spoléhal ke své smůle na svou obranu, která zapoměla čistit prostor před brankovištěm. Přesunout se již nestihl. Asistence: Jonas Andersson

56:02
    Mytišči teď už hraje zodpovědně a snaží se nepoštět soupeře do šance.

56:41
    Mytišči zamklo soupeře v jeho pásmu a zdržuje hru, jak to jen jde. Ozývá se pískot z hlediště.

57:53
    Domácí si berou oddechový čas.

58:29
    Ať už byla taktika Amuru domluvená jakkoliv, vůbec se nezdařila. Opět se hraje před Muryginovou bránou.

59:06
    Atlant dělá vše proto, aby se domácí nedostali ke hře bez brankáře.

59:22
    Teprve teď se hraje v útočném pásmu hostů. Golman domácích odvolán z branky.

59:39
    Hostující vytlačili puk z obranného pásma a šli do útoku. Prázdnou bránu netrefili!

59:59
    A nemusí toho vůbec litovat, je po všem.

60:00

Přestože se domácí tým Amuru Chabarovsk snažil ze všech sil strhnout utkání na svou stranu, byli to hosté z Mytišči u Moskvy, kteří se radovali. Vítěznou branku vstřelilo švédské komando ve službách Atlantu do téměř prázdné branky, když za bránou vybojoval puk Jonas Andersson a nahrál zcela volnému Zackrissonovi, jenž neměl se střelou z nepříliš velké vzdálenosti vůbec těžkou práci.

Mytišti dnes potvrdilo svou skvělou listopadovou formu a bere z východosibiřského města všechny tři body, čímž se dotáhli na svého rivala z Minsku, s nímž hraje ve stejné divizi. Amur Chabarovsk po dnešní prohře může o své prvenství ve skupině přijít.

S těmito slovy se loučím a přeji pěkný den. (11:15:49)

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 1. Lugin (Nikulin, Kopějkin) - 4. Gluchov (Batyršin, Lewandowski), 54. Zackrisson (Andersson)

Amur Chabarovsk: Murygin (Lašák) – Ježov, Bilalov, Kručinin, Mäenpää, Dorofejov, Muchačov, Osipov (A), Pereťagin, Šulakov – Korotkov, Ignatuškin, Plotnikov, Zakijev, Nikulin, Vrána, Kopějkin, Gluchov, Tarasov D. (A), Lugin, Krysanov (C), Alexandrov, Petružálek, Růžička, Stěpanov.
    Atlant Mytišči: Barulin (Kočněv) – Batyršin, Kosmačov, Niskala (A), Petrásek, Rukavišnikov, Semjonov, Ternavskij, Višněvskij, Zubarev - Gluchov, Rybakov, Upper (A), Zackrisson, Musatov, Andersson, Bobrov, Ruděnko, Kablukov, Lewandowski, Kovaljov (C), Radivojevič, Šiškanov, Žerděv

Rozhodčí: Rogačev, Romasko - Kučava, Novikov