Barys – Jekatěrinburg 8:1 (kon.) | Minsk – Dynamo Moskva 2:1 (kon.)
8:1 (3:0, 1:0, 4:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pátek 02.12.2011, 14:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Krásné páteční odpoledne, vítejte u sledování online přenosu z prestižní KHL. Kazašský tým z Astany vstupuje do dnešního klání v roli favorita, v tabulce Východní konference okupuje čtvrtou příčku. Jekatěrinburg je naopak se ziskem pouhých devatenácti bodů poslední.

Barys Astana: Glass (Jeremejev) - Litviněnko, Novopašin, Hutchinson, Dallman, Junland, Išmametěv - Žajlauov, Dawes, Gratton, Poliščuk, Kašpar, Jermolajev, Bochenski, Kreps, Boyd, Starčenko, Krasnoslobodcev, Romanov, Bumagin.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Lobanov (Lisutin) - Osipov, Loginin, Polinin, Sokolov, Kostjučenok, Selujanov, Davydov - Subbotin, Nicholas, Cyganov, Strelcov V., Strelcov A., Krutov, Kazionov, Šepelenko, Abdullin, Savčenko, Malyškin, Maljuškin.

Rozhodčí: .

Oba celky jsou již nastoupeny na ledové ploše. Domácí v modro-zelených dresech, hosté v bílém.

Následují státní hymny.

00:01

0:33
    Hosté se po úvodním vhazování nasunuli před soupeřovu klec. Nicholas se dostal ke střeleckému pokusu, ale Glass zasahovat nemusel.

1:15
    Astana právě vstřelila branku!
    NIGEL DAWES posílá svůj výběr již ve druhé minutě zápasu do vedení. Před hostující klecí vznikl velký závar, útočník kazašského výběru se zmocnil kotouče v mezikruží a prostřelil dezorientovaného brankáře. Asistence: Brandon Bochenski, Dustin Boyd - 1:0.

2:32
    Hokejistům Jekatěrinburgu nevyšla rozehrávka - zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici hostujícího muže s maskou.

3:41
    Astana je zatím v útoku bezesporu nebezpečnější, Bochenski před malým okamžikem hledal u soupeřovy svatyně lépe postavené spoluhráče. Ale kotouč nakonec ukořistili hosté.

4:40
    Astana si zahraje první přesilovku v dnešním klání, Polinin pyká za držení.

5:07
    Kazašské družstvo využívá početní převahu bleskurychle a vede již o dvě branky. Starčenko na sebe nalepil dva protivníky a vzápětí předložil kotouč na levý kruh. Tam stál nehlídaný LUKÁŠ KAŠPAR, jenž se zakončením neměl problém. Asistence: Roman Starčenko, Vitalij Novopašin - 2:0.

7:09
    Roli favorita zatím domácí výběr jednoznačně potvrzuje, Jekatěrinburg působí především v defenzivě hodně nejistě.

7:57
    Krasnoslobodcev kroužil s pukem přilepeným na své čepeli v okolí soupeřovy klece, ale brankář Labanov si těžší zákrok nepřipsal. Poskakující kotouč přikryl lapačkou a přerušuje hru.

8:53
    Na druhé straně pozlobil defenzivu Astany V.Strelcov, jenž proskočil mezi dvěma zadáky a z mezikruží pálil. Rozezvučel ovšem pouze mantinel za brankou.

9:49
    Subbotin mohl snížit, když se dostal do samostaného úniku. Na brankáře Glasse si ale nepřišel, domácí gólman jeho přízemní střelu odrazil betony.

10:51
    Domácí si zahrajou podruhé v přesile, menší trest obdržel Kazionov.

11:37
    Útočná letka domácího výběru vedená Kamilem Krepsem příliš nezahrozila, jejich kostrbatou kombinaci navíc soupeř vystihl a posílá kotouč do středního pásma.

11:58
    Astana má nyní v útočném pásmu tlak, Dawes si připsal střelecký pokus zblízka. Lobanov odolal.

12:51
    Jekatěrinburg v plném počtu, druhé početní převaze svého soka se ubránil bez úhony.

14:07
    Subbotin se následně snažil tečovat spoluhráčovu střelu od modré čáry, ale neúspěšně. Glass schoval puk do lapačky.

14:22
    Domácí naopak z protiútoku udeřili potřetí a navyšují své vedení. KAMIL KREPS si nikým neatakován vybruslil až mezi kruhy a prudkou střelou k tyči nedal Lobanovi šanci. Asistence: Lukáš Kašpar, Roman Starčenko - 3:0.

15:06
    V přesilové hře si zahraje také hostující výběr, menší trest obdržel Krasnoslobodcev.

16:12
    Astana jde do tří! Novopašin jde pykat za držení.

16:24
    Svižnou kombinaci hokejistů Jekatěrinburgu v útočném pásmu zakončil tvrdým příklepem zprava Davydov, na Glasse si ale nepřišel. Domácí strážce svatyně hbitě máchl svoji lapačkou, do které černou pryž uschoval.

16:40
    Kazionov dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

18:12
    Astana již krouží po ledovém oválu v plném počtu, hostům v početní převaze scházela přesná finální přihrávka či povedená střela z dálky.

18:39
    Junland si odsedí dvě minuty za hrubost, kazašský výběr se bude znovu bránit ve čtyřech.

19:41
    Astana vyhodila kotouč až na opačnou stranu kluziště a střídá, hosté zakládají zřejmě poslední útočnou akci v prvním dějství.

20:00

Domácí vedou po dvaceti minutách o tři branky. Astana nebyla výrazně aktivnější, ale využila každou nabídnutou příležitost. Hosté se dostali do hry v závěru třetiny za pomoci několika přesilovek, snížit se jím ovšem nepodařilo.

20:01

20:02
    Hosté dohrávají přesilovku, aktivní Subbotin důrazně dotíral před domácím brankovištěm. Sudí nakonec vykazují hru do střední třetiny.

20:39

22:04
    Prostřední dějství začíná opatrně, ani jednomu z celků se nedaří projít do útočné zóny.

23:01
    Išmametěv zahákoval u vlastní branky protihráče a obdržel menší trest - přesilovka pro Jekatěrinburg.

23:45
    Astana se zatím pohodlně brání, Glass ještě nemusel zasahovat.

24:28
    Domácí znovu zasílají černou pryž až na opačnou stranu hřiště a odchází střídat. Hostům se v přesilové hře příliš nedaří.

25:01
    Barys v plném počtu.

25:38
    Po delší době zahrozil také domácí výběr, Boyd se dostal ke kotouči a zakončoval z levé strany. Lobanov byl pozorný, jeho střelu si pohlídal a přerušil hru.

27:12
    V.Strelcov zasáhl svoji holí protihráče Žajlauova do obličeje a dostal dvouminutový trest.

27:41
    Po střele zadáka Junlanda vznikl u hostujícího brankoviště velký závar. Dorážet mohl Bochenksi, ale z otočky zamířil mimo.

29:02
    Kašparova přihrávka na spoluhráče byla zblokovaná, puk vyskočil do střední třetiny a Astana musí ofenzivní pásmo opustit.

29:12
    Hosté v pěti.

30:20
    Ve druhé třetině zatím příliš pohledný hokej nesledujeme. Oproti předcházejícímu dějství ubylo branek a také větších šancí.

30:56
    Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se stěhuje k brankáři Glassovi.

31:09
    Hosté v těchto minutách drží kotouč častěji na svých holích, Maljuškin nebezpečně vypálil z kruhu. Jeho střela ale mezi tři tyče nezamířila.

31:47
    Lukáš Kašpar pozlobil defenzivu ruského celku, když ve spolupráci se spoluhráčem několikrát ohrozil Lobanova. Ten však odolal, vleže poskakující kotouč zpacifikoval a bude se vhazovat před jeho klecí.

34:05
    Domácí dnes využívají již druhou přesilovku a navyšují svůj náskok. Daws posunul kotouč skrz brankoviště k volnému DUSTINU BOYDOVI, pro něhož nebyl problém trefil poloodkrytou část branky. Asistence: Nigel Dawes, Brandon Bochenski - 4:0.

33:49
    Hosté hráli v šesti, což sudí nepřehlédl. Jekatěrinburg se bude dvě minuty bránit ve čtyřech.

36:19
    Kazašský výběr po čtvrtém zásahu ožil, brankář Lobanov musí být stále v pozoru.

37:24
    Hosté jdou navíc znovu do čtyř, Loginin si odsedí dvouminutový trest.

40:00

39:14
    Astana má v přesilovce tlak, ovšem hostující defenziva tentokrát pracuje bezchybně a nepouští soupeře do větších šancí.

39:24
    Jekatěrinburg v pěti, početní výhodě svého soka se tentokrát bez problému dokázal ubránit.

Ve druhém dějství tempo hry opadlo. Oba celky výrazněji ohrozily soupeřovu klec až při nabídnutých přesilovkách. Domácí nakonec jednu početní výhodu zužitkovali zásluhou Boydovy trefy.

40:01

40:32
    Kazašské družstvo vstupuje do závěrečné části duelu nejlepším možným způsobem - vstřelenou brankou. KAMIL KREPS prolétl po pravém křídle a tvrdou střelou od mantinelu propálil brankáře.

41:11
    Selujanov si odsedí menší trest, přesilovka domácích.

43:11
    Astana měla v přesilové hře místy až drtivý tlak, ovšem pomyslný šestý hřebíček do hostující rakve nezatloukla. Lobanov tentokrát všem střeleckým pokusům odolal.

44:03
    Dvě minuty obdržel hostující Savčenko, kazašské družstvo hraje opět přesilovku.

44:51
    Domácí tentokrát se tentokrát výhodu jednoho muže v poli zužitkovali, zápas se mění v exhibici. ROMAN STARČENKO získal kotouč na pravém kruhu a zamířil přesně k tyči. Asistence: Kamil Kreps - 6:0.

45:24
    Jekatěrinburg ve třetí části evidentně nestíhá tempu soupeře, hosté půjdou znovu do čtyř. Na trestné lavici pyká Nicholas.

47:02
    Astaně se tentokrát hra proti oslabenému protivníkovi příliš nedaří, soupeř se již poněkolikáté osvobodil.

47:24

48:31
    Zasahovat musel také domácí gólman Glass, jehož prověřil Kazionův příklep zleva. Brankář kazašského výběru měl betony na svém místě.

50:19
    Na druhé straně se pokoušel zvýšit svůj bodový příspěvek z dnešního klání Bochenski, jeho tvrdý pokus byl ale zblokován do ochranné sítě.

51:32
    Subbotin míchá s kotoučem za vlastní klecí a vyhlíží volné spoluhráče.

52:10
    Žajlauova brzdí v přechodu do útočné třetiny ofsajd, následuje vhazování ve středním pásmu.

52:44
    Krutov podrazil protivníka a odchází na trestnou lavici - další početní převaha pro domácí výběr.

53:19
    Junland si od modré čáry popojel až na vrchol kruhu a tvrdou ranou prověřil Labanovu pozornost, hostující gólman hřbetem lapačky kotouč odrazil.

54:14
    Hattrick! KAMIL KREPS střílí svoji třetí branku v dnešním klání, domácí využívají další přesilovku. Český útočník bezchybně uklidil poskakující kotouč za záda dezorientovaného brankáře. Asistence: Kevin Dallman - 7:0.

56:22
    Osipov napřáhl na modré čáře, Glass měl zakrytý výhled. Ale proti spoluhráčově pokusu zasáhl na výbornou, puk uschoval do lapačky.

56:24
    V početní převaze si tentokrát zahrají hosté, dvě minuty obdržel Bumagin.

56:39
    Kazašský výběr navyšuje svůj náskok také při vlastním oslabení! BRANDON BOCHENSKI se protáhl skrz dvojici zadáků a přízemní střelou pokořil Labanova. Asistence: Kevin Dallman - 8:0.

57:28
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Hosté výhodu dvou muží v poli využívají a alespoň snižují náskok silnějšího protivníka. Rána DENISE OSIPOVA od modré čáry skončila v síti. Asistence: Denis Sokolov - 8:1.

56:47
    Astana se bude bránit pouze ve třech, za hákování pyká Dallman.

57:56
    Vrátka na trestné lavici se znovu otevřou, tentokrát si menší trest odsedí Starčenko.

60:00

Astana svého soka osmi zásahy jednoznačně přejela, především ve třetí části se hrálo v podstatě stále u hostující klece. Český útočník Kamil Kreps si v dnešním zápase připsal hattrick! Bodově se prosadil také Lukáš Kašpar. Děkuji za pozornost. (16:18:48)

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 2. Dawes (Bochenski, Boyd), 6. Kašpar (Starčenko, Novopašin), 15. Kreps (Kašpar, Starčenko), 35. Boyd (Dawes, Bochenski), 41. Kreps (Kašpar, Dallman), 45. Starčenko (Kreps), 55. Kreps (Dallman), 57. Bochenski (Dallman) - 58. Osipov (Sokolov)

Barys Nur-Sultan: Glass (Jeremejev) - Litviněnko, Novopašin, Hutchinson, Dallman, Junland, Išmametěv - Žajlauov, Dawes, Gratton, Poliščuk, Kašpar, Jermolajev, Bochenski, Kreps, Boyd, Starčenko, Krasnoslobodcev, Romanov, Bumagin.