Olomouc – Opava 5:4 (po s.n.) | Hr. Králové – Pardubice 5:4 (po s.n.) | Havířov – Třinec 2:6 (kon.)
Kometa Brno – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
po s.n.
Královští lvi Hradec Králové
5:4 (1:1, 0:2, 3:1 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 04.12.2011, 12:00ELIOD extraliga mladšího dorostu

Tak to byl neskutečný závěr! Hradec dokonal svůj obrat a především díky Patrikovi Červenému s Davidem Jarošem ovládl nájezdy, takže na domácím ledě zůstávají dva body. Hradečtí bojovníci teď oslavují na ledě, a oslavovat je rozhodně co. Já se s Vámi každopádně loučím a těším se na počtenou u dalších on-line přenosů! (14:18:58)

65:00
    Hradec právě vstřelil branku!
    Rozhodující nájezd proměnil DAVID JAROŠ.

Patrik Červený potřetí Ondřeje Pannu vychytal a Hradec vítězí!

David Jaroš prostřelil Husárovu lapačku - 3:2.

Ondřej Panna ale dává i svůj druhý nájezd, přesně do růžku - 2:2.

David Jaroš s instinktem zabijáka proměňuje - 2:1.

Tomáši Zahradníkovi ale sjel kotouč z hokejky - 1:1.

Vyrážečka Patrika Červeného úspěšnější než Radek Velínský - 1:1. Hradec může rozhodnout!

Vlastimil Šeda protlačil puk za brankovou čáru a vyrovnává - 1:1.

Ondřej Panna svůj bekhendový blafák se štěstím proměňuje - 0:1.

Dělovka Davida Jaroše trefuje tyč - 0:0.

Barkóciho vychytal Červený, jak jinak - 0:0.

Jako první pojedou hosté.

Samostatné nájezdy začínají.

Neskutečnou bojovností domácí toto oslabení přežili a my tak uvidíme nájezdy! Při dnešní fazóně Patrika Červeného to budou mít Pardubice hodně těžké.

63:49
    Tomáš Drašnar zavezl puk do útočného pásma.

63:32
    To by ale někdo musel vyzrát na Patrika Červeného a David Barkóci to teď rozhodně nebyl.

62:55
    Tím spíš, když jich bylo na ledě pět. To se v prodloužení pochopitelně nesmí a po trestu pro domácí střídačku budou hrát hosté výhodnou přesilovku čtyři na tři!

62:29
    Hradečtí jsou nadále pod tlakem a rozhodně by brali nájezdy.

61:45
    Filip Havrda dostal mezi kruhy hodně prostoru a zase to musel řešit pravým betonem Patrik Červený.

61:06
    Další zákrok si domácí brankář připsal po střele Jakuba Procházky.

60:35
    Daniel Voženílek se nebezpečně obtáčel kolem brány, ale pak v tísni nedokázal Červeného prostřelit.

60:01

Tak po nervydrásajícím průběhu tento zápas vítěze nenašel. Hradečtí mladíci prohrávali už o tři branky, ale pak se vzmužili a v rozmezí deseti minut zvládli vyrovnat! Oba dva celky tak už mají jeden bod jistý a ještě se rozhodne o majiteli toho bonusového.

60:00

59:30
    Pardubičtí tlačí na svého soupeře, ale jako by na jejich hokejkách byla nervozita.

58:57
    Nahození Martina France Červenému nevypadlo. Buly po jeho levici.

58:39
    Nicméně teď domácí poslali puk přesně na Husárovu branku a pardubický brankář musel přikrýt puk.

58:28
    Hradečtí teď chvíli vůbec nenapadali a zasáhnout musel znovu Patrik Červený.

57:58
    Icing znamená tentokrát vhazování v hradeckém pásmu.

57:34
    Vůbec nepochybuji o tom, že ještě v šedesáti minutách můžeme vidět rozhodující gól. Hra se zatím ani trochu neuklidnila.

56:49
    Tak to je neskutečné, Hradec vyrovnává!! V obrovském tlaku dotlačil puk do brány nadvakrát VLASTIMIL ŠEDA - 4:4. Hosté si berou oddechový čas. Asistence: David Gančarčík.

56:42
    Zakázané uvolnění vrací hru před Otakara Husára.

56:34
    Ostrý souboj v rohu pardubického pásma odnesl Tomáš Drašnar, ale po chvíli se zvedl a odjíždí na střídačku bez zdravotních problémů.

56:19
    Obrovské šance na obou stranách. Za Hradec neuspěl Vlastimil Šeda a na druhé straně David Barkóci!

54:52
    Tak přece jenom je drama na světě! Nahozený kotouč dojel v rohu pásma Tomáš Drašnar a poslal ho prudce podél brankové čáry. Na druhé straně pásma číhal střelec DAVID JAROŠ, který ho z první trefil mezi betony přesouvajícího se Husára - 3:4. Nádherná akce! Asistence: Tomáš Drašnar.

54:44
    Naopak práci má Patrik Červený a to ještě může být rád, že si hosté několikrát nerozuměli.

54:08
    Hradec bojuje, seč mu síly stačí. Ale těžko říct, jestli mu to bude stačit na body.

52:24
    V závěru přesilovky vytvořila elitní hradecká formace obrovský tlak. Brankově se však neurodilo a hosté jsou kompletní.

51:26
    David Jaroš neoblafnul Martina France, který následně vyhodil puk až k Červenému.

50:22
    Domácí dostávají příležitost a jdou na přesilovku. Ondřej Panna je vyloučen za podražení.

49:43
    Hra je plná nepřesností, víc asi napsat nejde.

48:34
    O kotouč se teď bojuje ve středním pásmu. Hradečtí se pokouší nabídnutou šanci chytnout za pačesy, ale další akce se jim nedaří.

47:24
    No a domácí mohli hned snížit na nejtěsnější rozdíl! Z rohu pásma si vyjel Marek Malinský až před pardubického brankáře, ovšem skulinu v jeho postoji nenašel!

46:49
    Ale ještě není všem dnům konec! David Chalupa protlačil kotouč kolem bližší tyčky do brankoviště, kde ho nadvakrát poslal za Husárova záda DAVID GANČARČÍK - 2:4. Asistence: David Chalupa.

46:07
    Stavidla hradecké obrany jsou i nadále hodně propustná a Patrik Červený se musel blýsknout další sérií skvělých zákroků proti Danielu Voženílkovi!

43:43
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Hosté důležitou brankou odskakují Hradci na rozdíl tří gólů. Radek Velínský vyslal milimetrovou přihrávkou do úniku dva své spoluhráče, ale MARTIN HLAVÁČEK řešil situaci individuálně. Trefil přesně ke druhé tyči - 1:4. Asistence: Radk Velínský, Jakub Procházka.

43:29
    Do protiútoku se hnal David Jaroš, který byl následně nešetrně poslán na zadní mantinel. Zvedá se hodně ztěžka.

43:19
    Beton Patrika Červeného vzešel ze souboje proti Danielu Voženílkovi znovu vítězně.

42:54
    Barkóci prohazoval puk na Ondřeje Pannu do ofsajdu, takže hosté museli vyklidit útočné pásmo.

42:09
    Na druhé straně měl podobnou příležitost Tomáš Zahradník, jenž byl ale Husárovi příliš blízko.

41:29
    Panna s Hlaváčkem nedokázali propasírovat kotouč za Patrika Červeného.

40:49
    Ani teď nevidíme jiný obrázek než na začátku dvou předešlých period - útočí znovu Pardubičtí.

40:01

Druhá třetina zasáhla Hradec v o něco lepším rozmaru, byli to ale hosté, kdo dvěma slepenými údery převzal vedení. Dočkáme se ve třetí třetině ještě zdramatizování vývoje, které by přivedlo domácí k bodovému úspěchu? Na to si počkejme zhruba do 13:28.

40:00

39:57
    Patrik Červený ještě tváři v tvář Martinu Hlaváčkovi odmítá čtvrtou branku Pardubic!

39:27
    Rozhodčí teď nezapískal po jednom spornějším okamžiku na každé straně. Vhazuje se po Husárově pravé ruce.

38:02
    Tomáš Zahradník se po chybě hostující obrany dostal ke kotouči a stahovačkou se pokoušel vyzrát na pardubického obránce.Ten ale jak široký, tak dlouhý, zabránil autorovi prvního hradeckého gólu v šanci.

37:12
    Kotouč vyhozený z pardubického pásma se pomalu došoural přes všechny čáry na icing.

36:30
    Teď ale mohlo být hostům hodně krušno. U jejich modré totiž číhal úplně volný David Jaroš, jenže Radovanu Pavlíkovi se nepodařilo procpat k němu přihrávku.

36:13
    Červený neomylně přikryl zpomalený kotouč, nahozený od modré čáry.

35:57
    Trma-vrma u hradecké střídačky znamená buly ve středním pásmu.

35:02
    Po hradecké teči skončil kotouč na pardubické střídačce, kde předvedl skvělý postřeh trenér Tomáš Blažek. Neomylně ho ze vzduchu stáhl svou levačkou.

34:25
    Zajímavá situace na druhé straně. Velínský mířil podél brankové čáry přihrávku na Martina Vyskočila, jenž ji však nedokázal usměrnit a poslal ji pouze do rohu.

33:12
    Tomáš Drašnar obral soupeře ve středním pásmu o puk, ale pak nenašel žádného spoluhráče.

31:48
    Tomáš Drašnar kombinoval s Davidem Jarošem, který následně od hrazení vyzkoušel Husárovu pozornost. Ten se v posledních minutách rozhodně nenudí.

31:04
    Pardubičtí jako by po dvou slepených gólech stále byli hlavou v oblacích.

30:22
    Střela Davida Gančarčíka z pravé strany postrádala razanci a jak se po chvíli ukázalo, i přesnost.

29:32
    Patrik Červený si už svůj první zákrok připsal, hraje se ale nadále na druhé straně. Husár teď dobře přečetl hru a vyjel proti dlouhému kotouči.

28:54
    Další příležitost pro Hradec! Osamocený Marek Malinský z levého kruhu přestřelil.

27:19
    Hradečtí kontrují z hole Tomáše Drašnara. Ten uháněl na Husára sám a po chvilce se radoval z gólu, rozhodčí ale puk za brankovou čárou neviděli a stav se tak nemění. Nutno dodat, že žádný ze sudích nestihl situaci dobruslit.

26:22
    A vzápětí je to už o dva. K Martinu Chourovi se šoural kotouč ze středního pásma a protože ho hradecký gólman svou hokejkou netrefil, skončil až v bráně. Choura po tomto gólu nahrazuje Patrik Červený, autorem branky byl označen znovu RADEK VELÍNSKÝ - 1:3. Asistence: Daniel Voltner.

25:37
    Sérii zaváhání v hradecké obraně pardubická skvadra nemilosrdně trestá. Mezi kruhy si na Musilovu přihrávku sjel RADEK VELÍNSKÝ a bez nejmenších potíží rozvlnil síť - 1:2. Asistence: Michal Musil, Martin Hlaváček.

25:05
    Martin Hlaváček si na levé straně chystal střelu a ještě měl naproti spoluhráče. Puk mu ale sjel z čepele.

24:30
    Naopak Hradec se pořádně osměluje. Přibrzdí ho vhazování ve středním pásmu.

24:04
    Teď jsou to Pardubičtí, komu se vůbec nedaří rozehrát.

23:10
    Hradečtí vytvořili závar před Husárem, ale Havránkova dorážka byla zblokována.

22:32
    Všechno mohlo být jinak, když Tomáš Zahradník vybídnul ke skórování Jiřího Vika. Tomu ale ve výborné pozici sjel kotouč z hokejky!

21:20
    Také do druhé periody vstupují živěji hosté. Protivník je ale drží na uzdě.

20:01

První dějství nenabídlo příliš zajímavých okamžiků. O něco lepším týmem byli hosté, kteří také v osmé minutě otevřeli skóre. Hradečtí ale v závěru vybojovali vyrovnání, takže do kabin se jde za stavu 1:1. Druhá třetina začne přibližně ve 12:43.

20:00

19:50
    V samotném závěru musel vyrovnaný stav podržet Martin Chour. Z mezikruží na něj nevyzrál Filip Havrda.

19:00
    Minutu před koncem první třetiny využívají Hradečtí svou první velkou šanci zápasu a vyrovnávají! Marek Malinský za bránou moc dobře věděl, co dělá, když poslal puk kolem tyčky do brankoviště. Tam totiž číhal úplně volný TOMÁŠ ZAHRADNÍK, který bekhendem z první zakončil do odkrytého koutu brány - 1:1. Asistence: Marek Malinský.

18:19
    Takhle přesilovka už přesilovku přece jen připomínala, ale na Choura neletělo nic víc, než jen dva pokusy od modré čáry. Ten druhý měl na svědomí Jakub Procházka.

17:07
    Hradečtí obětavě brání a Nicolas Bureš teď svůj tým osvobodil.

16:14
    Tomáš Drašnar v souboji u hrazení zvedl loket a putuje na trestnou. Dvě minuty za hrubost znamenají první přesilovku také pro Pardubice.

15:37
    Hosté jsou kompletní. V závěru vlastního oslabení kupředu uháněl Ondřej Panna, ale jeden z hradeckých beků ho dokonalým zákrokem obral o puk.

15:00
    Až teď se domácí mladíci usadili v pásmu. David Jaroš následně vyslal tvrdou střelu z levého kruhu, ale Husár měl naprosto odkrytý výhled a efektně máchnul lapačkou.

14:20
    Hradečtí si znovu nerozuměli a musí začít zase ze svého pásma.

13:49
    První útok soupeře hosté snadno odrazili.

13:17
    Pohyb Davida Jaroše rezultuje v první přesilovku pro Hradec. Radek Velínský pyká za podražení.

12:40
    Rozjetému Tomáši Drašnarovi na levé straně na poslední chvíli vypíchl kotouč Jakub Procházka. Hradecký kapitán už nabíral slušnou rychlost.

11:44
    Ani jeden z týmů teď nemůže přejít přes střední pásmo.

11:07
    Po souboji v pardubické třetině zůstal kotouč na horní hraně mantinelu a rozhodčí přerušil hru.

10:05
    Hradečtí potřebovali vystřídat, a tak poslali puk přes všechny čáry. Pardubický obránce ho však stíhal, takže se icing správně nepíská.

9:23
    Útočnou shanu hostující pětice zastavuje hra vysokou holí, která byla odpískána Filipu Havrdovi.

8:41
    Domácí inkasovaný gól nakopl. Teď tvrdě vypálil Štěpán Havránek, ale Husárova lapačka zasáhla bezchybně.

8:14
    Hradečtí odpovídají z hole Marka Malinského. Ten statečně bojoval u hrazení a pak se vymotal až před pardubickou klec, ovšem jeho první pokus Husár lapil a nedovolil Malinskému dorážet.

7:26
    Další pokus vytáhlého pardubického obránce už přináší hostům úspěch. Daniel Klimecký nahodil puk od modré čáry do klubka těl, kde si ho našel DAVID BARKÓCI a dorážkou do odkryté brány otevírá skóre utkání - 0:1. Asistence: Daniel Klimecký, Daniel Voženílek.

6:54
    Dělovka Daniela Klimeckého neznamenala pro hradeckou bránu nebezpečí, to když ji zblokoval první clonící hráč.

5:45
    Pardubičtí dlouho vymýšleli akci a nakonec se jim povedla takřka na jedničku. Po levém křídle uháněl Martin Vyskočil, jenže pak se domácí stihli vrátit a zabránit mu v příhrávce na volného spoluhráče.

4:12
    Teď má slova vyvrátil Jiří Vik, jenž chtěl Husára překvapit. Po výjezdu zpoza brány ale už nedokázal nic víc, než poslat puk podél brankové čáry.

3:27
    Hradec se stále spíš jen brání.

2:58
    První zákrok měl Martin Chour hodně snadný, střela z velké vzdálenosti ho nemohla překvapit.

2:36
    Martin Vyskočil se v mezikruží otočl kolem své osy a vypálil, jeho přízemní rána však skončila vedle.

1:58
    Další rozehrávka se domácím mladíkům nepovedla a píská se zakázané uvolnění.

1:27
    Osmělují se ale také Hradečtí. David Gančarčík si vyjel z rohu kluziště a bekhendem poprvé prověřil pozornost Otakara Husára.

0:58
    První minutu tráví v útočném pásmu hosté, vystřelit se jim ale zatím nepodařilo.

00:01

Hradec poprvé v sezóně nasazuje jako brankářskou jedničku Martina Choura. Extraligová premiéra zrovna v derby pro něj bude mít hodně pikantní příchuť.

Ještě než týmy dokončí rozbruslení, můžeme se podívat na poslední zápasy obou celků. Hradečtí hokejisté padli na ledě předposledního Havlíčkova Brodu 3:5, to Pardubičtí na domácím ledě výtečně vzdorovali vedoucímu Liberci. Nakonec ale i oni prohráli, a to poměrem 3:4.

Pardubice mají oproti svému soupeři zápas k dobru, to ale nic nemění na tom, že půjde o důležitý souboj ohledně postavení v tabulce. První vzájemný duel letošního ročníku se odehrál ve městě perníku a po velmi dramatickém průběhu ho ovládli domácí mladíci 6:4. Dočká se dnes malá hala hradeckého stadionu odvety?

Příjemné nedělní poledne u mládežnického hokeje! Extraliga mladšího dorostu nám dnes nabízí prestižní derby mezi domácím Hradcem Králové (7. místo, 16 bodů) a hostujícími Pardubicemi (5. místo, 21 bodů).

HC VCES Hradec Králové: Chour (Červený) - Čech, E. Veselý, Havránek, Luštinec, Souček, Voříšek, Bureš - Šeda, Zahradník, Malík, Drašnar "C", Malinský, Vik, Gančarčík, Jaroš, Chalupa, Pavlík. Trenér: Petr Luštinec.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Husár (Petrů) - Budík, Voltner, Klimecký, Procházka, Franc, Faltýnek "C" - Voženílek, Panna, Vyskočil, Barkóci, Hlaváček, Velínský, Švarc, Musil, Havrda. Trenér: Tomáš Blažek.

Rozhodčí: Svoboda - Votroubek, Rozsypal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 19. Zahradník (Malinský), 47. Gančarčík (Chalupa), 55. Jaroš (Drašnar), 57. Šeda (Gančarčík), 65. Jaroš - 8. Barkóci (Klimecký, Voženílek), 26. Velínský (Musil, Hlaváček), 27. Velínský (Voltner), 44. Hlaváček (Velínský, Procházka)

Královští lvi Hradec Králové: Chour (Červený) - Čech, E. Veselý, Havránek, Luštinec, Souček, Voříšek, Bureš - Šeda, Zahradník, Malík, Drašnar "C", Malinský, Vik, Gančarčík, Jaroš, Chalupa, Pavlík. Trenér: Petr Luštinec.
    HC Dynamo Pardubice: Husár (Petrů) - Budík, Voltner, Klimecký, Procházka, Franc, Faltýnek "C" - Voženílek, Panna, Vyskočil, Barkóci, Hlaváček, Velínský, Švarc, Musil, Havrda. Trenér: Tomáš Blažek.