Island – Angola 24:28 (kon.) | Kuba – Rumunsko 27:33 (kon.) | Pobř. Slonoviny – Švédsko 25:28 (kon.)
Tunisko – Francie 17:25 (kon.) | Argentina – Dánsko 13:31 (kon.) | Japonsko – Brazílie 24:32 (kon.)
Uruguay – Chorvatsko 15:45 (kon.)
Tunisko
17:25 (9:12)
Francie
Pondělí 05.12.2011, 20:15 • Ibirapuera Gymnasium - Sao Paulo • Mistrovství světa žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Přejí příjemný pondělní večer příznivcům házené. Světový šampionát žen v Brazílii nabírá na obrátkách a my spolu budeme sledovat duel skupiny C mezi Tuniskem a Francií. Jasnými favoritkami jsou Evropanky, které do turnaje vstoupily vysokou výhrou 41:22 nad Japonkami. Naopak Tunisanky podlehly Rumunsku po boji 30:28. (0:0)

Halou zní státní hymny obou zemí. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

1
    Francouzky vedou první útok. (0:0) (0:0)

1
    Ayglonová střílí první branku zápasu. (0:1) (0:1)

2
    Tunisanky ztratily míč. (0:1) (0:1)

3
    Ayglonová faulována. Francouzky pokračují v útoku. (0:1) (0:1)

4
    Afričanky zatím marně hledají prostor k zakončení. (0:1) (0:1)

4
    Chebbahová srovnává stav. (1:1) (1:1)

5
    Z levé strany se prosadila Signateová. (1:2) (1:2)

5
    Tuniská ztráta. (1:2) (1:2)

5
    Dembeleová z následného protiútoku zvyšuje. (1:3) (1:3)

6
    Zblokovaná střela Tuniských hráček. Ty zůstávají u míče. (1:3) (1:3)

7
    Francouzská obrana znovu dobře zapracovala a Signateová z kontru zvýšila na rozdíl tří gólů. (1:4) (1:4)

7
    Tunisanky trefily břevno. (1:4) (1:4)

8
    Dobrý zákrok tuniské gólmanky Abdallahové. (1:4) (1:4)

9
    Faul na Chebbahovovou. Sedmička. (1:4) (1:4)

9
    Sama Chebbahová ji proměňuje. (2:4) (2:4)

9
    Tunisanky se přes obranu soupeřek prosazují jen těžko. (2:4) (2:4)

10
    Aouiniová faulována Signateovou. Žlutá karta pro Francouzku. (2:4) (2:4)

10
    Yahiaouiová také vidí žluté napomenutí. (2:4) (2:4)

11
    V obraně zahrály dobře také Afričanky. (2:4) (2:4)

11
    Tunisanky ztrácejí v útoku míč. (2:4) (2:4)

12
    Mendyová se prosazuje ranou do horní části branky a přidala pátou branku Francie. (2:5) (2:5)

13
    Dembeleová sice poslala míč do sítě, ale branka nebyla uznána. (2:5) (2:5)

13
    Chebbahová minula francouzskou branku a Dembeleová z následného trháku skórovala. (2:6) (2:6)

14
    Další ztrátu tuniského týmu potrestala Dembeleová. Oddechový čas trenéra Hammamiho. (2:7) (2:7)

15
    Ani teď se Tunisanky v útoku neprosadily. (2:7) (2:7)

15
    Aouiniová se štěstím prostřeluje francouzskou gólmanku Leynaudovou. (3:7) (3:7)

16
    Gnabouyouová se před tuniskou bránou neprosadila. (3:7) (3:7)

16
    Marzouková z křídla snižuje na rozdíl tří gólů. (4:7) (4:7)

17
    Rychlý tuniský protiútok brankou neskončil. (4:7) (4:7)

17
    Deroinová se na křídle uvolnila a prostřeluje gólmanku střelou mezi nohy. (4:8) (4:8)

18
    Francouzský blok prostřelila Khouldiová. (5:8) (5:8)

18
    Chebbahová snižuje na rozdíl dvou branek. Tunisanky navíc hrají přesilovku. (6:8) (6:8)

19
    Vyloučena také Ayglonová. Francouzky ve čtyřech. (6:8) (6:8)

19
    Chebbahová skóruje ze sedmičky chytrým lobem. (7:8) (7:8)

20
    Mendyová vypálila z velké dálky a nachytala brankářku soupeřek v nedbalkách. (7:9) (7:9)

22
    Deroinová se prosazuje z křídelního prostoru. Francouzky dávají svou desátou branku. (7:10) (7:10)

22
    Leynaudovou zachránila tyč po tuniské střele. (7:10) (7:10)

23
    Přesilová hra pro Francii. (7:10) (7:10)

23
    Abdallahová lapila pokus Francouzky Signateové. (7:10) (7:10)

24
    Daoulaová zastavena zápasnických chvatem. Tunisanky rozehrávají. (7:10) (7:10)

24
    Tyč Tunisanek. Na druhé straně si připsala výborný zákrok Abdallahová. (7:10) (7:10)

25
    Daoulaová si naskočila do brankoviště a skórovala. (8:10) (8:10)

25
    Signateová však hráčkám v modrých dresech vrací třígólový náskok. (8:11) (8:11)

27
    Signateová mířila jen do tuniské brankářky. Ta pak mohla své spoluhráčky vyslat do rychlého kontru, ale její výhoz byl příliš dlouhý. (8:11) (8:11)

27
    Výborný zákrok Abdallahové, která vychytala Dembeleovou. (8:11) (8:11)

27
    Baudouinová trefila sedmimetrový hod jen do gólmanky. Abdallahová se rozchytala. (8:11) (8:11)

29
    Deroinová nezpracovala dlouhý výhoz gólmanky, takže z francouzského kontru nic nebude. (8:11) (8:11)

29
    Abdelhaková se na druhé straně prosadila ranou přes blok a snižuje na rozdíl dvou gólů. (9:11) (9:11)

30
    Deroinová ale rychle odpověděla. (9:12) (9:12)

30
    První poločas skončil. (9:12) (0:0)

První poločas vyhrály Francouzky o tři branky, což zatím není pro tuniské soupeřky špatný výsledek. Favorizovaný tým je však přeci jen viditelně lepší. Může se spolehnout především na kvalitní obranu, přes kterou se Tunisanky jen těžko dostávají ke střelbě. Uvidíme, zda Afričankám ve druhé půli vystačí síly k tomu, aby udržely přijatelné skóre co nejdéle. (9:12)

V brance Francie se v úvodu druhé půle objevuje Darleuxová, která má na očích speciální brýle, jež jí mají chránit po zranění oka. (9:12)

31
    Začal druhý poločas. (9:12) (0:0)

31
    První zákrok Darleuxové zahájil rychlý kontr, z něhož skórovala Deroinová. (9:13) (9:13)

32
    Darleuxová dalším skvělým výhozem vypracovala branku pro Dembeleovou. (9:14) (9:14)

33
    Střídající francouzská brankářka si vede výborně. (9:14) (9:14)

33
    Deroinová zvyšuje na rozdíl šesti branek. Že by rozhodující trhák? (9:15) (9:15)

34
    První gól Tuniska ve druhé půli střílí Chebbahová. (10:15) (10:15)

34
    Deroinová se rozstřílela a přidává další gól. (10:16) (10:16)

35
    Daoulaová to drze zkoušela mezi dvě bránící hráčky a vybojovala sedmičku. (10:16) (10:16)

35
    Chebbahová ji proměnila. (11:16) (11:16)

36
    Abdelhaková neproměnila velkou šanci, trefila tyč. (11:16) (11:16)

37
    Francouzky předvedly výborný blok proti Daoulaové. (11:16) (11:16)

37
    Nepřesná střela Tuniska. (11:16) (11:16)

37
    Marzouková vyloučena na dvě minuty. Přesilovka pro Francii. (11:16) (11:16)

38
    Rána nad tuniskou bránu. (11:16) (11:16)

39
    Mendyová snadno prošla tuniskou obranou a zvyšuje vedení Francie. (11:17) (11:17)

39
    Gól daly také Tunisanky. (12:17) (12:17)

40
    Lancrabereová ale skóruje na druhé straně. (12:18) (12:18)

40
    Deroinová sice vstřelila branku, ale ta nebyla pro technický prohřešek uznána. (12:18) (12:19)

41
    Ztráta Tunisanek. (12:18) (12:19)

42
    Abdallahová předvedla výborný zákrok, ale její spoluhráčky zazdily možnost rychlého protiútoku. (12:18) (12:19)

42
    Daoulaová z následného postupného útoku přece jen skóruje. (13:18) (13:19)

44
    Možnost rychlého kontru pro Tunisko, ale scházela přesná přihrávka... (13:18) (13:18)

44
    Francouzky teď trochu polevily, takže se mohla prosadit technickou střelou Daoulaová. (14:18) (14:18)

44
    Oddechový čas Francouzek. (14:18) (14:18)

44
    Tunisanky zápas stále nezabalily a v posledních minutách skóre opět korigovaly. (14:18) (14:18)

45
    Baudouinová po hezké akci zvyšuje na rozdíl pěti branek. Tuniská brankářka Abdallahová je ošetřována. (14:19) (14:19)

45
    Abdallahová je už na nohou. Pokračuje se. (14:19) (14:19)

45
    Chebbahová trefila tyč. Máme tu další ošetřování. Tentokrát má nějaký problém Francouzka Ayglonová. (14:19) (14:19)

45
    Hra pokračuje. Francouzka odešla na lavici po svých. (14:19) (14:19)

45
    Signateová zastavena faulem. Následou sedmičku ale Abdallahová chytila. (14:19) (14:19)

46
    Aouiniová koriguje na čtyřgólové manko Tunisanek. (15:19) (15:19)

47
    Dobrá obrana v podání Tuniska. (15:19) (15:19)

48
    Dobrý zákrok Darleuxové. Tato brankářka zatím převyšuje Leynaudovou, která odchytala první půli. (15:19) (15:19)

49
    Faul na Lancrabereovou. Sedmička, navíc dvě minuty pro Chebbahovou. (15:19) (15:19)

49
    Baudouinová mířila přesně. (15:20) (15:20)

50
    Další gól Baudouinové, který padl poté, co jí gólmanka Darleuxová poslala do trháku. (15:21) (15:21)

50
    Aouiniová z úhlu přehazuje brankářku. (16:21) (16:21)

51
    Dancetteová autorkou dalšího francouzského gólu. (16:22) (16:22)

52
    Střelu Dancetteové zastavila brankářka, ale Francouzky stále u míče. (16:22) (16:22)

52
    Vyloučení na tuniské straně. (16:22) (16:22)

52
    Signateová vlétla do brankoviště a neměla problém skórovat. Rozdíl ve skóre je sedmigólový. (16:23) (16:23)

53
    Hned dvě hráčky Francie běžely na tuniskou gólmanku. Střelkyní gólu byla nakonec Dancetteová. Oddechový čas pro Tunisko, kteý by měl zastavit narůstající skóre. (16:24) (16:24)

54
    Daoulaová zůstává ležet po tvrdém souboji na palubovce. Inkasovala úder kolenem do hlavy. (16:24) (16:24)

54
    Ale už je na nohou a bude v pořádku. To je dobrá zpráva. (16:24) (16:24)

54
    Dvě minuty pro jednu z francouzských hráček. (16:24) (16:24)

56
    Daoulaová se v útoku neprosadila. Na druhé straně Baudouinová ano. (16:25) (16:25)

57
    Tervelová dostává dvě minuty. (16:25) (16:25)

57
    Tunisankám se opět nepodařilo překonat brankářku Darleuxovou, která již neinkasovala dlouhé minuty. (16:25) (16:25)

58
    Abdallahová teď také dobře zasáhla. (16:25) (16:25)

58
    Máme tu nepříjemný pohled na palubovku, kde zůstala ležet se zraněným ramenem Lancrabereová, která je teď odváděna v doprovodu lékařů. (16:25) (16:25)

59
    Faul na Chebbahovou. Následuje tuniský time - out. (16:25) (16:25)

59
    K volnému míči se dostala jako první Aouiniová a poslala ho do sítě. (17:25) (17:25)

60
    Začala nám poslední minuta. V útoku Afričanky. (17:25) (17:25)

60
    Sražená střela tuniských hráček. (17:25) (17:25)

60
    Konec zápasu. (17:25) (0:0)

Je tu konec. Favorizovaná Francie nakonec zvítězila o osm branek a připsala si druhou výhru na turnaji. Já se s Vámi pro dnešek loučím, ale program šampionátu na webu onlajny.cz stále pokračuje. Na shledanou! (17:25) (21:52:10)