Villarreal – Neapol 0:2 (kon.) | Lille – Trabzonspor 0:0 (kon.) | Manchester City – Bayern 2:0 (kon.)
Basilej – Manchester Utd. 2:1 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Lyon 1:7 (kon.) | Ajax – Real Madrid 0:3 (kon.)
Benfica – Galaţi 1:0 (kon.) | Inter – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Ajax Amsterdam
0:3 (0:2)
Real Madrid
Středa 07.12.2011, 20:45 • Amsterdam ArenA, Amsterodam • Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Hezký středeční večer u přenosu z Ligy mistrů! Zajímavý souboj dvou dlouhodobě výborných celků na evropské scéně nabídne dnes skupina D. Nizozemský mistr a čtyřnásobný vítěz Ligy Mistrů Ajax Amsterdam přivítá v Amsterdan Aréně španělského giganta Real Madrid. První zápas na Estadiu Santiaga Bernabeua vyhrál Real v poklidu 3:0, když dva góly dali hráči Bílého baletu už v prvním poločase.

Ajax nemůže počítat do utkání s obráncem Alderweireldem, který se zranil na předzápasovém tréninku. Ajax má na svém kontě zajímavou bilanci, když z deseti zápasů prohrál pouze jedinkrát, a to s Utrechtem 6:4. Poté ještě třikrát hráči z hlavního města Nizozemí remizovali. Ajax má své největší opory k dispozici

Real do zápasu nenasadí největší Ronalda, Marcela, Sergio Ramose, Casillasa, Pepeho, Khediru, navíc zraněný je Carvalho. Takže v utkání dostanou šanci i někteří náhradníci. A důvod absence? Tak ten je zcela zřejmý. V sobotu čeká Real v domácím prostředí další El Clásico.

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude šestatřicetiletý Portugalec Manuel De Sousa, pro kterého bude dnešní zápas premiérou v Lize mistrů. Na čarách se dnes představí jeho krajané Bertino Miranda a João Santos. Čtvrtým rozhodčím bude další Portugalec Rui Manuel Gomes Costa. Samozřejmostí pro zápasy UEFA jsou i dva brankový rozhodčí. Artur Soares a Carlos Xistra, oba taktéž z Portugalska. Delegátem UEFA pro dnešní utkání je pak Dane Jošt ze Slovinska.

Ajax Amsterdam: Vermeer - van der Wiel, Vertonghen, Blind, Anita - Eriksen, Enon, Janssen - Sulejmani, Lodeiro, Ebecilio.

Real Madrid: Antonio Adán - Arbeloa, Raúl Albiol, Varane, Fábio Contreao - Callejón, Sahin, Kaká, Granero, Benzema - Higuaín.

Rozhodčí: De Sousa - Miranda, Santos - Soares, Xistra (všichni Portugalsko).

Ajax dnes nastoupí v tradičních domácích dresech. Bílých, červeným pruhem na hrudi. Real dnes nedostojí své přezdívce Bílý balet, jelikož hosté budou hrát v dresech barvy černé.

1

1
    Kuriózní situace hned při rozehrávce. Té se v první půli chopili hosté a rozehráli ještě dřív než hlavní sudí foukl poprvé do píšťalky.

2
    Real zatím hraje aktivnější. Hosté napadají rozehrávku už v začátku.

3
    První útočná akce Realu.

4
    Callejón se dostal k míči a byl téměř sám před Vermeerem, ale v těžkém úhlu a spoluhráče na blízku neměl.

5
    Varane a Albiol nyní dobře zastavil domácí atak.

6
    Higuaín skvěle viděl nabíhajícího Benzemu. Poslal mu přihrávku do uličky mezi obránce, Benzema míč dostal na paty a akce tím pro něj skončila.

7
    Nyní měla opět drobné potíže domácí defenziva. Naštěstí pro Ajax vše řeší obránci úřadujícího mistra z Eredivise.

8
    Real to může zkusit pomocí rychlé kombinace už na obranné polovině.

9
    V ofsajdu nyní zachycen hostující útočník a dnes kapitán Realu Gonzalo Higuaín.

10
    V útočné fázi se nyní hodně ukazovali domácí hráči Ebecilio a Enon.

11
    Pomoc při rozehrávce domácí obraně poskytl gólman Vermeer.

12
    U už to vypadalo na velmi slibnou příležitost pro domácí tým. Všechny naděje však pohřbil špatnou přihrávkou Eriksen.

14
    Real právě vstřelil branku!
    Nádherný centr, který vyslal Kaká zastihl za domácí obranou JOSÉHO CALLEJÓNA, který tváří v tvář proti Vermeerovi poslal míč mezi jeho nohy a otevírá tak skóre!

15
    Lodeiro se ocitl v ofsajdové pasti.

17
    Domácí pomalu zakládají útočnou akci.

17
    To se jim nepovedlo a na druhou stranu mohl jít Higuaín, kterého však zastavil obraným zákrokem van del Wiel.

18
    Míč končí po dlouhém nákopu až u domácího gólmana Vermmera.

19
    Ajax teď vytvořil zajímavý útok. Ovšem střela Enona byla sražená.

20
    Real vybojoval rohový kop.

21
    Real se z rohu neprosadil, ale přesto je u míče,

22
    Domácí začali kombinaci několika přihrávkami s gólmanem Vermeerem.

22
    Kaká se snažil sklepnout balón na Benzemu, místo toho se hnal na branku Sulejmani,

23
    Pokus Eriksena končí hodně mimo.

24
    Ajax může založit další útok

25
    V zajímavé akci padá ve vápně Realu Janssen. Penalta se nepíská.

27
    Eriksen se uvolnil na hranici šestnáctky a vyslal první přímou střelu na Antonia Adána v brance Realu.

28
    Real už opět u míče.

29
    Anita sice míč nezískal, ale zbrzdil alespoň útok Realu.

30
    A už se nám tu rýsuje protiútok, který vede na levé straně Ebecilio.

30
    Adán nyní míč nezachytil, a proto budou domácí zahrávat od rohového praporku.

31
    Nebezpečný balón do šestnáctky vyslal domácí bek Gregory van der Wiel, Adán měl teď i trochu štěstí.

32
    Van der Wiel vyslal dělovku na Adána! Ten balón pouze vyrazil nad sebe a nabídl tak domácím šanci, kterou využil Lodeiro a hlavou poslal míč do sítě! Všechna domácí radost je však marná, pomezní mává ofsajd.

33
    Další ofsajd, který pískají domácím portugalští sudí. Z odměnu jim domácí fanoušci také pískají.

36
    Nádherná rána z dálky, kterou vyslal Anita tečoval hrudí Miralem Sulejmani a balón je v síti!

36
    Gól to není, pomezní opět předvedl stoprocentní zářez proti domácím. Dvakrát za tři minuty, je to náhoda?

37
    U postranní čáry se proti rozhodčímu rozčiluje i domácí trenér Frank De Boer.

38
    Útok Realu, který ale v koncovce nevyřešil dobře Higuaín.

42
    Benzema výborně vysunul do brejku GONZALA HIGUAÍNA, který překonává střelou na zadní tyč Vermeera.

44
    Domácí jsou u míče.

45
    V prvním poločase se nejspíš nastavovat nebude, i když tam nějaká prodleva byla.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.

V prvním poločase jsme v Amsterdam Areně viděli čtyři góly, po dvou do každé branky. Zatímco branky Realu sudí uznali, na opačné straně tomu bylo přesně naopak. Domácí se mohou cítit ukřivděni, jelikož se ani v jednom případě nejednalo o ofsajd, jak ukázali opakované záběry.

46

46
    Úvodní rozehrávku ve druhé půli mají domácí.

47
    Ajax vybojoval zajímavou standardku!

47
    Tak ze standardky bude nakonec "jen" rohový kop.