Auxerre – Dijon 2:2 (kon.) | Évian TG – Montpellier 4:2 (kon.) | Lille – Nice 4:4 (kon.)
Lorient – Caen 0:0 (kon.) | Rennes – Bordeaux 1:0 (kon.) | Sochaux – Ajaccio 0:2 (kon.)
Toulouse – Brest 0:0 (kon.) | Valenciennes – Lyon 1:0 (kon.) | Saint-Étienne – PSG 0:1 (kon.)
Évian Thonon Gaillard
4:2 (0:0)
Montpellier HSC
Středa 21.12.2011, 19:00 • Parc des Sports • Francouzská Ligue 1 McDonald’s

66
    Nepříznivý stav bude chtít změnit Govou, nahrazuje Wasse.

77
    Odchází rovněž Camara, o nějaký zvrat se v zápase pokusí Cabella.

84
    Domácí sahají k poslednímu střídání, na pár minut se do zápasu podívá Saad, který nahrazuje Ripperta.

Posledním zápasem tohoto roku v Ligue 1 bude souboj mezi St. Étienne a PSG, který pro Vás za pár minut bude komentovat můj kolega Michal Mezera. S Vámi se nyní loučím, u dalších on-line přenosů brzy nashledanou. (20:55:44)

Pokud-li jsem mluvil o nudném prvním poločase, pak po shlédnutí toho druhého musím přehodnotit svůj názor o sto osmdesát stupňů. Šest gólů během pětačtyřiceti minut jsou tím nejživějším důkazem. HSCM přitom v zápase dvakrát vedl, jenže dobře hrající Évian nic nevzdal, dvakrát vyrovnal a i díky sedmiminutové smršti si vysloužil tři body. Trenér René Girard odešel po konečném hvizdu do kabin v hodně, hodně špatné náladě. Jeho tým totiž závěr podzimní sezóny pořádně pokazil.

90+3
    Poulsen posílal centr z volného kopu do ohně, míč ale nakonec skončil jen v zámezí.

90+2
    Olééé! Olééé! Olééé! To se nyní line tribunami po každé přihrávce domácího celku. Évian si utkání již jenom plnými doušky užívá.

90+1
    Évianský stoper Angoula dostal žluté napomenutí za zdržování hry.

90
    Utaka v ofsajdu. Tohle už Évian na devadesát devět procent dohraje do vítězného konce.

89
    Cabella nyní přesně potvrdil, že Montpellier je hodně frustrovaný. Úplně sám poslal svojí střelu na nejhornější tribuny Parc des Sports.

88
    Ani druhý pokus Belhandy z rohového kruhu ani třetí k žádnému jeho spoluhráčovi nedošel.

87
    Belhandův první rohový kop odvrátil do zámezí Cambon.

86
    První žlutou kartu dostává za domácí Tié Bi. Belhanda už je přece jenom na zemi již poněkolikáté, rozhodčí Jafredo už nějaký zákrok na něj prostě musel potrestat.

85
    Bocaly utrpěl hodně velký šrám po skluzu od Cambona. I když ten zahrál míč, trefil kolíky protihráčovu nohu.

84
    Belhandův přímý kop byl trošku vyšší než obvykle, takže Giroud hlavičku prodloužil za sebe do prostoru, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

82
    Évian podruhé střídá. Barbosa si vysloužil velký potlesk publika, na hřiště nastupuje Tié Bi.

81
    Poulsen šel v hlavičkovém souboji loktem do Belhandy, ten nyní leží otřesený na hřišti. Nakonec ve hře bude pokračovat.

80
    Domácí fanoušci již začínají slavit. Výkon jejich týmu je zřejmě pořádně rozehřál, už na stadionu plane pyrotechnika.

Viktor Sandev

Branky: 52. Barbosa, 68. Khelifa, 71. Cambon, 75. Dja Djedje - 47. Belhanda, 54. Giroud

Karty:   86. Tié Bi (EVA), 90+1. Angoua (EVA) - 18. Yanga M'Biwa (MON), 74. Bedimo (MON)

Évian Thonon Gaillard: Andersen – Dja Djedjé, Angoula, Cambon, Rippert (84. Saab) – Wass (66. Govou), Poulsen, Sorlin, Barbosa (82. Tié Bi) – Sagbo, Khelifa. Trenér: Bernard Casoni.
    Na lavičce: Westberg, Saad, Mensah, Rabiu, Tié Bi, Govou, Farina.

Montpellier HSC: Jourdren – Bocaly, Yanga M'Biwa, Hilton, Bedimo – Camara (77. Cabella), Saihi, Marveaux (77. Sambouli), Estrada (46. Belhanda), Utaka – Giroud. Trenér: René Girard.
    Na lavičce: Pionnier, El Kaoutari, Stambouli, Jeunechamp, Belhanda, Pitau, Cabella.

Rozhodčí: Jafredo - Chevreux, Philippe