West Brom – Everton 0:1 (kon.) | Sunderland – Manchester City 1:0 (kon.)
West Bromwich Albion
0:1 (0:0)
Everton FC
Neděle 01.01.2012, 13:30 • The Hawthorns, West Bromwich, Birmingham • Anglická Premier League

Ve vyrovnaném zápase se štěstí naklonilo k hostujícím hráčům Evertonu, kteří si díky trefě Anichebeho připíší tři body a tím se katapultují na deváté místo tabulky. Ve druhém poločase byli častěji u míče domácí fotbalisté, jenže se jim nepodařilo vstřelit gól, zatímco hostům ano - a to rozhodlo. Vybrat Hráče utkání je těžké, dnes nikdo svým výkonem přílis nevyčníval, dobře zahráli útoční obránci Baines (EVE) a Jones (WBA), ale nakonec bych vybral Distina, který působil naprosto sebejistě a domácí útočníky do ničeho nepustil, navíc několikrát dobře zabránil průnikům hráčů West Bromwiche. Hezký zbytek novoroční neděle. (15:26:35)

90+3
    V závěru ještě Stracqualursi dostává žlutou kartu.

90+3
    Na poslední okamžiky nahradí zraněného Brunta Dorrans.

90+1
    Utkání se nastaví o tři minuty.

89
    West Bromwichi se čas krutě krátí, na vyrovnání mají poslední několik málo minut a proti zatažené obraně Evertonu to budou mít setsakramentsky těžké.

87
    Everton právě vstřelil branku!
    VICTOR ANICHEBE pár minut před koncem střílí důležitý vedoucí gól Evertonu! Centr Hibberta nadělal na malém vápně domácím zmatek, nejlépe se zorientoval útočník hostů a překonal Fostera - 0:1!

86
    Stracqualursi odhlavičkoval centr Brunta, navíc u toho byl faulován.

85
    Baines zastavil útok WBA faulem a za to uvidí první žlutou v tomto zápase. Naprosto zasloužená karta.

83
    Everton obléhá pokutové území West Bromwiche, ale domácí zatím úspěšně brání.

81
    Morrison vystřelil z voleje, ale branku Howarda netrefil.

80
    Scharner roh odhlavičkoval daleko od branky Fostera.

80
    Anichebeův střílený centr musel Dawson skluzem odvrátit před dotírajícím Osmanem do autu.

79
    Domácí si trpělivou kombinací vypracovali šanci, když Odemwingie se po křídle dostal za obranu Evertonu, pak ale centrem poslal míč do zámezí.

77
    Stracqualursi se prokličkoval až do vápna WBA, jenže zpětnou přihrávkou spoluhráče nenašel.

75
    Nákop do vápna hostů se odrazil k Morrisonovi, který z voleje vysoko přestřelil.

73
    Hosté z něj neudeřili, ale zůstali ještě u míče. Heitinga poté poslal Bainesovi mizernou nahrávku, která skončila až v autu.