Nacional – Braga 1:2 (kon.) | Guimarães – Benfica 1:4 (kon.)
Vitória Guimarães
1:4 (0:1)
Benfica Lisabon
Úterý 03.01.2012, 21:45 • Estadio D. Afonso Henriques • Portugalský pohár

Je dobojováno. Poměrně dlouho vyrovnané utkání nakonec jasně opanovala Benfica, která domácí celek pokořila čtyřmi góly. Hostům velmi pomohlo vyloučení domácího Pedra Mendese, které přišlo v 61. minutě za stavu 1:1. Do té doby totiž Vitória byla naprosto rovnoceným soupeřem, ale po vyloučení už bylo na hřišti pouze mužstvo z Lisabonu. Děkuji, že jste sledovali tento on-line přenos. Na shledanou a dobrou noc! (23:44:34)

90+3
    Po obléhání domácího vápna se dostal ke střele Witsel. Svůj druhý dnešní gól nepřidal. Chyběly mu asi dva metry.

90+2
    Hráči hostí kombinují na své polovině a čekají na závěrečný hvizd.

90+1
    Už běží nastavený čas. Benfica si nakonec kráčí pro jasné vítězství.

88
    Benfica právě vstřelila branku!
    A je tu čtvrtá branka v domácí síti. Cardozovu hlavičku sice ještě dokázal Douglas skvělým zákrokem zneškondit, ale vyrazil míč jen k RODRIGOVI, který už neměl problém z blízka trefit naprosto odkrytou bránu.

88
    Po chybě v domácí rozehrávce se míče zmocnil Maxi Pereira. Prosadit proti dvojici protihráčů se však nedokázal.

86
    Nolito poslal přihrávku místo spoluhráči do zámezí. Benfice to ale za tohoto stavu tolik vadit nemusí.

84
    Cardozo v ofsajdu. Přesto po odpískání zakončil, což se nelíbilo domácímu publiku ani rozhodčímu. V ruce pana Paixãa je tak žlutá karta.

83
    Rodrigo, který nahradil Aimara, se snažil prosadit ve vzdušném souboji ve vápně. Domácí zadáci jej s problémy ustrážili.

82
    Edgar fauloval na polovině hřiště Emersona. Hosté tak mohou dál kombinovat.

81
    Hráči Benfici se už hnali do dalšího útoku, ale tentokrát je zradila přihrávka.

78
    Ale teď už se ÓSCAR CARDOZO dočkal! Domácí se sice po rohu ubránili, ale Benfica pokračovala v útoku dál. Centr Maxiho Pereiry z pravé strany našel právě hlavu Cardoza a ten tak přidal svůj druhý dnešní gól. To bylo velmi vydařené střídaní Jorgeho Jesuse.

77
    Cardozo hraje výborně. Jeho gólovou ránu směřující pod břevno však vytáhl Douglas na roh.

76
    Dalekonosný pokus Witsela skončil v náručí Douglase.

76
    Pád Edgara ve vápně soupeře. Ani tohle nebude penalta.

73
    Před Cardozem odkopl balón brankář Douglas. Vzrušení však bylo zbytečné, protože hostující hráč byl v ofsajdu.

72
    Cardozo mohl přidat další gól. Opět se opřel do míče z hranice vápna, ale tentokrát pálil těsně nad.

69
    Hosté se teď proti oslabené Vitórii prosazují mnohem snadněji. Už jsou jasnými pány na trávníku.

65
    Nádhera v podání ÓSCARA CARDOZA. Hráč Benfici, který naskočil až do druhého poločasu, vypálil z rohu šestnáctky parádní křížnou ránu, která zapadla přesně do horního rohu. Douglas se natahoval zbytečně.

63
    Domácí střídají. Olímpio nahrazuje Toscana.

62
    Emersonův centr z pravé strany lapil domácí brankář Douglas.

61
    Pedro Mendes sestřelil Bruno Césara a vidí dnes druhou žlutou kartu. To znamená jediné - vyloučení!

58
    Krásná kombinace Benfici. Aimar chtěl ještě ve vápně vrátit míč spoluhráči, který ale po předchozím souboji spadl. Hosté se dožadují pokutového kopu, ale marně. Řekl bych, že tady se penalta pískat dala...

56
    Pozornost domácího brankáře vyzkoušel Javi García, nepříliš prudký pokus z hranice šestnáctky Douglas s přehledem kryl.

55
    Eduardo musel zasahovat proti nadějné příležitosti domácích.

53
    Edgar byl v hlavičkovém souboji tak důrazný, že zboural Garaye. Míč pro hosty.

49
    Benfica také zahrozila, ale střela jednoho z hráčů skončila asi metr vedle tyče.

47
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    To je vstup do druhého poločasu jako hrom! JOÃO PAULO se dostal po standardní situaci k míči uvnitř šestnáctky a poslal balón přesně k tyči Eduardovy brány. Vitória tedy srovnala velice rychle.

46

46
    Hosté o pauze dvakrát střídali. Oliveira a Saviola pro dnešek dohráli, nahradila je dvojice Cardozo - Bruno César

První poločas skončil po pěti nastavených minutách. Jedinou branku vstřelil už v 11. minutě hostující Witsel. Hráči Guimarãese se pak nadechli k dobrému výkonu, soupeře často dokázali zatlačit na jeho polovinu, ale střelecky se prosadit nedokázali. Ve druhé půli však rozhodně nejsou bez šance alespoň na vyrovnání.

45+4
    Brejk hostí. Aimar přihrál na levou stranu Saviolovi, jehož střelu ale Douglas lapil.

45+2
    Standardní situaci na druhé straně rozehrával Aimar, ale balón jen prolétl až za brankovou čáru. Rozhodčí nastavují za ošetřování domácího brankáře z úvodu zápasu.

44
    Hosté se i této standardce dokázali ubránit. Centr Paula Sérgia úspěch nepřinesl.

43
    Maximu Pereirovi pískán faul na Edgara. Standardní situace z levé strany.

41
    Oliveira výborně zastaven domácím obráncem. Benfica však zůstává u míče.

40
    Edgar skončil s míčem až v autu. Hosté vhazují na své polovině.

38
    Aimar byl lapen v ofsajdové pasti.

38
    Pro centrovaný balón si došel jako první Eduardo a dodal tak svému týmu chvíli klidu.

36
    Velkou šanci Vitórie hatí včasným vyběhnutím Eduardo, který sebral Edgarovi míč z nohy.

36
    Několik domácích hráčů míč přeběhlo a střela nakonec vyšla na Joao Paula. Ten ale mířil příliš vysoko.

35
    První ostrý zákrok Benfice ještě prošel, další faul Aimara už ne. Kopat se bude asi 30 metrů od hostující brány.

33
    K rozehrání přímého kopu se postavil Javi García, ale svou pumelici poslal jen do zdi.

32
    Joao Paulo musel zatáhnout za záchrannou brzdu a stáhnout k zemi unikajícího Aimara. Následuje zasloužený žlutý trest.

31
    Kopačka v obličeji Assise. Pískán hostující faul.

30
    Dlouho se muselo kvůli diskutujícím hráčům čekat, než bude moci Aimar rozehrát přímý kop. Když tak učinil, dostal se k odraženému míči Saviola a z hranice šestnáctky o půl metru překopl bránu.

28
    Nervozita vzrůstá. Rozhodčí uklidňuje emoce žlutou kartou pro hostujícího Garcíu.

26
    Domácí Pedro Mendes sestřelil Oliveiru a vidí žlutou kartu. Ještě před tím se domácí marně dožadovali pokutového kopu.

25
    A hra se opět přestěhovala na polovinu hostí.

24
    Nolito se Saviolou svou akci překombinovali a přišli o míč.

21
    Rozehrávka mířila na Paula Sérgia, který z dobré pozice přestřelil. Poté ještě reklamoval, že jeho střelu tečoval jeden z hostujících beků, ale protestoval příliš důrazně a vykoledoval si žlutou kartu.

20
    Paulo Sérgio nedovolěně zastaven Garcíou. Poměrně výhodná standardka.

17
    Tutovka, kterou zahodil Nuno Assis. Domácí záložník zakončoval ve skluzu, ale z hranice malého vápna těsně minul hostující bránu.

16
    Domácí teď soupeře sevřeli. Benfica musela čelit několika centrům, ale vždy se dokázala ubránit.

15
    Balón nakonec sebral brankář Eduardo, takže je po nebezpečí.

15
    Roh domácích.

13
    Barrientos měl na hlavě vyrovnání, ale nedokázal usměrnit míč mezi tyče.

11
    Hosté se ujímají vedení. AXEL WITSEL se dostal za obranu a přízemní střelou překonal Douglase.

10
    Útočný faul Paula Sérgia, u míče hosté.

10
    Útok Vitórie končí v autu, takže vhazuje Benfica.

8
    Tak Douglas zatím zůstává v brance. Opět se hraje.

8
    Douglas stále vypadá hodně otřeseně. Domácí budou muset možná střídat.

6
    V šestnáctce zůstal po srážce s protihráčem ležet domácí gólman Douglas. Probíhá ošetřování.

4
    Do příležitosti se tlačil Saviola, hosté však budou kopat jen roh.

3
    Nepříjemný centr Toscana nakonec odvrátila hostující defenziva.

2
    Právě Aimar našel svým centrem jen prvního bránícího hráče domácích.

2
    Faulovaný Aimar, standardka pro Benficu.

1

Portugalský ligový pohár se hraje poměrně nezvyklým systémem. Jeho osmifinále totiž probíhá v podobě skupinové fáze. Celky jsou rozděleny do čtyř skupin po čtyřech a do čtvrtfinále vždy postupují nejlepší dva týmy. Benfica a Guimarães byly nalosovány do skupiny B, ve které se ještě nachází Maritimo a Santa Clara. Právě tyto dva týmy již obstaraly úvodní utkání skupiny a z vítězství 2:0 se radovalo Maritimo.

Přeji hezký úterní večer fotbalovým příznivcům. Dnešní program portugalského ligového poháru zakončí duel mezi Vitórií Guimarães a Benficou Lisabon. Pro oba celky jde o vstup do letošního ročníku poháru. Favoritem zápasu je samozřejmě slavná Benfica, která se v ligové tabulce nachází na druhé příčce se stejným počtem bodů, jako má lídr z Porta. Guimarães je na devátém místě, ale od sestupových pozic fotbalisty Vitórie dělí pouhé tři body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.