Magnitogorsk – Barys 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 4:3 (po s.n.) | Mytišči – Petrohrad 3:4 (kon.)
N.Novgorod – Viťaz 9:1 (kon.)
Atlant Mytišči
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
SKA Petrohrad
Čtvrtek 05.01.2012, 14:30KHL

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost, přeji příjemný zbytek dne a napočtenou u zítřejšího zápasu KHL mezi mužstvy Amur Chabarovsk a Dinamo Minsk. (17:01:29)

V poslední dvacetiminutovce se znovu v první deseti minutách příliš mnoho neodehrálo, ovšem poté se domácím podařilo vyrovnat a vypadalo to, že se utkání bude prodlužovat. Pět minut před koncem ovšem rozhodl o výhře Petrohradu Tony Mortensson. Hosté si tak upevnili první příčku, nutno ještě říct, že bod za asistenci si připsal Petr Průcha v barchách vítězného mužstva.

60:00

59:40
    Barulin už byl na cestě na střídačku, ale nakonec se vrátil rychle zpátky.

58:50
    Hosté jeli v přečíslení, Kolcov nakonec střílel sám, ale Barulin puk vyrazil.

58:25
    Domácí se osvobozují, ale čas se jim krátí.

57:58
    Vyloučen Žerděv (MYT) na dvě minuty za vražení na hrazení. Tak tohle je pro domácí ještě složitější.

57:48
    Andersson zkoušel zadovkou najít své spoluhráče, ale u puku byl dříve soupeř.

56:28
    Ale hosté se pokusili o útok, ovšem Fjodorovi sjel puk z čepele hole.

56:00
    Domácí to nechtějí vzdát, ale obrana soupeře teď bude zahuštěná jako nikdy předtím.

55:30
    Icing hostí.

54:36
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Rybin najel s pukem za branku a ač tísněn, dokázal ještě přihrát zpátky, kde číhal už připravený TONY MORTENSSON, který prostřelil domácího brankáře.
    Asistence: Maxim Rybin.

53:50
    Arťuchin z hranice kruhu pro vhazování v útočném pásmu prověřil Barulinovu pozornost, ten si však znovu mezeru mezi betony pohlídal včas.

53:20
    Domácí vyrovnání nabudilo. V další velké šanci se ocitl Žerděv, ale Štěpánek tentokrát své mužstvo podržel.

53:05
    Dalekonosná rána nenadělala Barulinovi velké potíže.

52:21
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Nedáš - dostaneš. Po Zakrissonově přiťuknutí se do útoku vydal JANNE NISKALA a střelou přesně k pravé tyči srováná stav zápasu.
    Asistence: Patrik Zakrisson.

52:10
    V další obrovské šanci Rybin, ale Barulin sklapl svoje betony včas.

40:01

51:20
    Arťuchin ve velké šanci zblízka Barulina nepřekonal, nutno říci, že mnoho prostoru ke střele už opravdu neměl.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 14. Andersson (Žerděv, Zakrisson), 32. Žerděv (Glukov, Šiškanov), 53. Niskala (Zakrisson) - 11. Tichonov (Fjodorov), 35. Arťuchin (Průcha, Kolcov), 37. Klimenko (Rybin), 55. Mortensson (Rybin)

Atlant Mytišči: Barulin (Kotschnew) – Zubarev, Niskala, Višněvskij I., Nurislamov, Kosmačev, Ternavskij – Zakrisson, Andersson, Žerděv – Lewandowski, Upper, Radivojevič – Šiškanov, Glukov, Rudenko – Rybakov, Kablukov, Bobrov
    SKA Petrohrad: Štěpánek (Ježov) – Kolcov, Kalinin, Denisov, Grebeškov, Višněvskij V., Pervyšin, Berdjukov, Petrov – Průcha, Něprjajev, Arťuchin – Mortensson, Rybin, Klimenko – Tichonov, Fjodorov, Makarov - Kučerjavenko, Soloduhin, Monahov