Bursaspor – Mersin 1:0 (kon.) | Istanbul BB – Trabzonspor 0:2 (kon.) | Samsunspor – Galatasaray 2:4 (kon.)
Samsunspor
2:4 (2:0)
Galatasaray Istanbul
Sobota 07.01.2012, 18:00 • 19 Mayıs Stadyumu, Samsun • Turecká Superliga

Mohli jsme sledovat neuvěřitelný zápas. Po prvním poločase to vypadalo, že outsider má lídra soutěže na lopatkách, ale Galatasaray ve druhém poločase zabral a čtyřmi góly prodloužil svou bilanci bez prohry na jedenáct zápasů. Tři góly během čtvrt hodiny Samsunsporu zlomily vaz. Hráčem utkání jsem vybral útočníka domácích Simona Zenkeho, ačkoliv hrál za tým poražených. Byl však ústřední postavou Samsunsporu a měl lví podíl na tom, že domácí vedli 2:0. I ve druhém poločase vymyslel několik nebezpečných akcí, které však jeho spoluhráči nezužitkovali. Celkově jsme však viděli, hlavně ve druhém poločase, dobrý fotbal okořeněný šesti góly. Hezký zbytek sobotního večera. (19:56:26)

90+2
    Riera přesprintoval obránce, jeho následný centr pak všichni spoluhráče ve vápně přeletěl.

90
    Utkání bude nastaveno o čtyři minuty.

88
    Hosté jdou sebevědomě za vítězstvím, nevypadá to, že Samsunspor utkání zdramatizuje.

86
    Ujfaluši nepustil protihráče do zakončení, rohový kop Samsunsporu pak skončil v náruči Muslery.

84
    Galatasaray právě vstřelil branku!
    Hosté navyšují své vedení a pravděpodobně si zajišťují tři body. Baroš přiťukl SERCAN YILDIRIMU, který obešel protihráče a technickou střelou k tyči dává čtvrtý gól hostů ve druhé půli - 2:4!

81
    A naposledy střídání Samsunsporu, odchází kapitán Murat Yildirim, kterého nahradí Dilaver.

78
    MILAN BAROŠ posílá Galatasaray do vedení! Na centr z levé strany si český útočník nikým nehlídán naběhl a umístěnou hlavičkou nedal Taskiranovi sebemenší šanci - 2:3!

77
    Domácí střídají. Odchází střelec dvou branek Ehiosun. Do hry vstupuje Ozkan.

76
    Hosté naposledy mění hráče. Odchází Melo, na jeho místo přijde Sercan Yildirim.

74
    Do vzduchu nejvýše vyšplhal Muslera a míč chytil do svých rukavic.

73
    Se standardkou Domingueze si hosté poradili. Chvíli na to však domácí získali rohový kop.

73
    Rychlý protiútok Samsunsporu opět táhl Zenke, který nahrál Alkasimu, jeho střílený centr odvrací na poslední chvíli Ujfaluši.

72
    Samsunspor střídá. Dohrál Fink, nahrazuje ho Dominguez.

71
    Roh Samsunsporu skončil na hlavě Cetina, který míč dostává pryč od branky.

70
    Domácí darovali Galatasarayi vyrovnání. Špatný odkop přistál na hranici vápna u SELCUK INANA, který nekompromisní ranou rozvlnil síť branky Samsunsporu - 2:2!

68
    Cetin odhlavičkoval míč z vápna Galatasaraye a při tom zboural Arslana.

68
    Baroš fauloval Tuncera a vztek českého hráče na tom nic nezmění.

Lukáš Švéda

Branky: 22. Ehiosun, 32. Ehiosun - 51. Alkasi (vla.), 70. Inan, 78. Baroš, 84. Yildirim

Karty:   49. Taskiran (SAM) - 56. Melo (GAL)

Samsunspor: Taskiran - Tokak, Alkasi, Khubutia, Tuncer - Arslan, Fink (72. Dominguez), Sezer Özmen, Yildirim (81. Dilaver) - Ehiosun (77. Ozkan), Zenke
    Galatasaray Istanbul: Muslera - Sabri (46. Riera), Ujfaluši, Kaya, Balta - Baytar (57. Cetin), Melo (76. Yildirim), Inan, Colak - Baroš, Elmander

Rozhodčí: Ozgur Yankaya