Bursaspor – Mersin 1:0 (kon.) | Istanbul BB – Trabzonspor 0:2 (kon.) | Samsunspor – Galatasaray 2:4 (kon.)
Samsunspor
2:4 (2:0)
Galatasaray Istanbul
Sobota 07.01.2012, 18:00 • 19 Mayıs Stadyumu, Samsun • Turecká Superliga

Mohli jsme sledovat neuvěřitelný zápas. Po prvním poločase to vypadalo, že outsider má lídra soutěže na lopatkách, ale Galatasaray ve druhém poločase zabral a čtyřmi góly prodloužil svou bilanci bez prohry na jedenáct zápasů. Tři góly během čtvrt hodiny Samsunsporu zlomily vaz. Hráčem utkání jsem vybral útočníka domácích Simona Zenkeho, ačkoliv hrál za tým poražených. Byl však ústřední postavou Samsunsporu a měl lví podíl na tom, že domácí vedli 2:0. I ve druhém poločase vymyslel několik nebezpečných akcí, které však jeho spoluhráči nezužitkovali. Celkově jsme však viděli, hlavně ve druhém poločase, dobrý fotbal okořeněný šesti góly. Hezký zbytek sobotního večera. (19:56:26)

90+2
    Riera přesprintoval obránce, jeho následný centr pak všichni spoluhráče ve vápně přeletěl.

90
    Utkání bude nastaveno o čtyři minuty.

88
    Hosté jdou sebevědomě za vítězstvím, nevypadá to, že Samsunspor utkání zdramatizuje.

86
    Ujfaluši nepustil protihráče do zakončení, rohový kop Samsunsporu pak skončil v náruči Muslery.

84
    Galatasaray právě vstřelil branku!
    Hosté navyšují své vedení a pravděpodobně si zajišťují tři body. Baroš přiťukl SERCAN YILDIRIMU, který obešel protihráče a technickou střelou k tyči dává čtvrtý gól hostů ve druhé půli - 2:4!

81
    A naposledy střídání Samsunsporu, odchází kapitán Murat Yildirim, kterého nahradí Dilaver.

78
    MILAN BAROŠ posílá Galatasaray do vedení! Na centr z levé strany si český útočník nikým nehlídán naběhl a umístěnou hlavičkou nedal Taskiranovi sebemenší šanci - 2:3!

77
    Domácí střídají. Odchází střelec dvou branek Ehiosun. Do hry vstupuje Ozkan.

76
    Hosté naposledy mění hráče. Odchází Melo, na jeho místo přijde Sercan Yildirim.

74
    Do vzduchu nejvýše vyšplhal Muslera a míč chytil do svých rukavic.

73
    Se standardkou Domingueze si hosté poradili. Chvíli na to však domácí získali rohový kop.

73
    Rychlý protiútok Samsunsporu opět táhl Zenke, který nahrál Alkasimu, jeho střílený centr odvrací na poslední chvíli Ujfaluši.

72
    Samsunspor střídá. Dohrál Fink, nahrazuje ho Dominguez.

71
    Roh Samsunsporu skončil na hlavě Cetina, který míč dostává pryč od branky.

70
    Domácí darovali Galatasarayi vyrovnání. Špatný odkop přistál na hranici vápna u SELCUK INANA, který nekompromisní ranou rozvlnil síť branky Samsunsporu - 2:2!

68
    Cetin odhlavičkoval míč z vápna Galatasaraye a při tom zboural Arslana.

68
    Baroš fauloval Tuncera a vztek českého hráče na tom nic nezmění.

67
    Inanův roh na přední tyč domácí odkopli.

66
    Colak nastřelil obránce, roh pro istanbulský celek.

65
    Před brankou hostů je ošetřován Ujfaluši, který od Muslery obdržel nepříjemnou ránu. Český obránce však bude v pořádku.

64
    A možnost na druhé straně, když Zenke rozjel útok doprava, Alkasi pak dobře centroval, ale Muslera míč vyrazil.

63
    Inan z velké dálky prověřil Taskirana, ten byl u tyčky připraven a balón chytil.

61
    Jenže domácí hráč zahrál následnou standardku mizerně.

61
    Zenke sice neobešel Ujfalušiho, ten ale domácího útočníka fauloval.

59
    Riera fauloval protihráče a Galatasaray musí odevzdat míč. Ten je zatím častěji na kopačkách právě hráčů z Istanbulu.

57
    Druhá změna u hostujícího mužstva. Dohrál Baytar, obranu vyztuží Servet Cetin.

56
    Melo inkasuje po faulu na Ehiosuna žlutou kartu.

54
    Kaya zahrál do zámezí, čímž domácím nabídl rohový kop. Po několika hlavičkách pak míč do bezpečí uklidil Inan.

53
    Galatasaray změnil rozestavení a to po pár minutách druhého poločasu přineslo své ovoce.

51
    Hosté zůstali u míče, Ujfaluši zprava centroval, míč hlavou trefil Kaya, ale ADEM ALKASI si míč poté srazil do vlastní sítě - 2:1!

50
    Riera stihl míč na hřišti, nastřelil Tuncera a tím vybojoval roh. Z něj však hráči Galatasaraye neudeřili.

49
    Taskiran opět zdržoval z výkopem a nyní již žluté neunikne.

48
    Přímý kop Inana se kroutil na zadní tyči do branky, ale Taskiran si poradil. Navíc byl faulován.

47
    Riera si vyměnil míč s Baltou a byl na levé straně faulován.

46
    Trenér Terim připravil do druhého poločasu ofenzivní střídání. V kabině zůstal obránce Sabri, do zápasu vstupuje křídelní hráč Riera známý z angažmá v Liverpoolu.

46

Oba týmy se vrací z útrob stadionu na hrací plochu, což znamená, že druhý poločas brzy začne. A Galatasaray má co dohánět.

Po prvním poločase překvapivě vedou domácí fotbalisté, které do dvougólového vedení poslal Ehiosun. Africký útočník se trefil v rozmezí deseti minut. Výkon Galatasaraye je rozhodně za očekáváním, hráči si dost často mezi sebou vysvětlují, jak kdo má hrát. Kombinace vedoucího mužstva ligy zatím dost vázne a je to znát na výsledku. Uvidíme, jestli druhý poločas přinese zlepšení.

45
    Hlavní sudí přidá jednu minutu.

44
    Po závaru ve vápně Samsunsporu se míč odrazil k Elmanderovi, který jej napálil jen o kousek nad břevno!

42
    Po faulu na Baroše kopali hosté standardku, odražený míč poslal z voleje na bránu Colak, jenže také těsně minul!

41
    Domácí se znovu objevili v šanci, když zakončili centr zprava hlavičkou těsně vedle pravé tyče.

40
    Obránce Istanbulu opět nepříjemně atakoval Ehiosun a Sabri měl plné nohy práce, aby míč udržel.

38
    Hosté obléhali pokutové území Samsunsporu, zmohli se jen na centr, který domácí bez problémů odhlavičkovali.

36
    Baytar po souboji s Tuncerem ve vápně upadl, ale penaltu si nevymodlil.

35
    Domácí jsou v útoku skoro stoprocentně efektivní. Kdykoliv se dostanou hráči Samsunsporu do vápna, "smrdí" to gólem.

32
    Samsunspor právě vstřelil branku!
    Podobná situace jako při první brance. Sabri špatnou hlavičkou nabídl míč EKIGHO EHIOSUNOVI, který si před Muslerou opět počínal zkušeně a nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 2:0!

30
    Mírnou optickou převahu mají hosté z Istanbulu, kteří po inkasované brance zapnuli na vyšší obrátky, ale stále v útočné fázi hodně kazí.

28
    Další rohový kop hostů letěl na přední tyč, kde jej Ujfaluši usměrnil mimo branku. Ještě si to vysvětluje s pomezním, který podle něj neviděl teč domácího hráče.

26
    Inanův centr nikdo z hostujících fotbalistů nezasáhl.

25
    Baroš nastřelil Khubutiu, hosté budou zahrávat rohový kop.

25
    Útok středem se Galatasarayi nepovedl, ztratil míč a Elmander vzápětí fauloval.

24
    Bayrat důrazně bojoval o míč, ale pomohl si faulem.

22
    Zenke vysunul mezi obránce EKIGHO EHIOSUNA, který oklamal Musleru a pohodlně skóroval do prázdné brány - 1:0!

21
    Míč je v posledních minutách častěji na kopačkách hráčů v bílém, tedy Samsunsporu, ale ti si proti dobře organizované obraně Galatasaraye zatím nedokážou poradit.

19
    Baroš pronikal do vápna domácích, ale vystřelit nestačil.

18
    Pro centr zprava si nikým neatakován došel v klidu Muslera.

17
    Elmander dostal ve vzduchu naloženo od Khubutii, píská se faul.

16
    Hosté se opět poměrně lehce dostali do vápna Samsunsporu, poté už to vypadalo, že o míč přijdou, ale dostal se k němu Colak a pěknou střelou jen těsně minul!

14
    Na druhé straně zakončoval Zenke, jenže před tím zahrál rukou, a tak je vzrušení zbytečné.

13
    Baytar se zlobí na Colaka, který se mu nabídl do uličky, ale míč si následně nezpracoval.

12
    Centr Baytara byl pro Taskirana lahůdkou.

12
    Přesnou kombinací se Galatasaray dostal do vápna soupeře, Melo vybojoval roh.

10
    Za dlouhým nákopem uháněl Zenke, ale Kaya před ním stihl míč odkopnout do autu.

8
    Zenke se nerozpakoval a z velké dálky chtěl prověřit Musleru. Ten však zasahovat nemusel, střela šla nad.

6
    Milan Baroš mohl poslat hosty do vedení! Centr zleva mu vrátil Baytar, ale Baroš v tísni přestřelil!

4
    Dlouhý míč do vápna Galatasaraye znamenal zmatek, který nakonec řeší Muslera.

3
    Oba týmy za sebou mají své první útočné pokusy, ze kterých ale nic zajímavého nevyplynulo.

1

Samsunspor: Taskiran - Tokak, Alkasi, Khubutia, Tuncer - Arslan, Fink, Sezer Özmen, Yildirim - Ehiosun, Zenke

Galatasaray Istanbul: Muslera - Sabri, Ujfaluši, Kaya, Balta - Baytar, Melo, Inan, Colak - Baroš, Elmander

Rozhodčí: Ozgur Yankaya.

Nováček nejvyšší turecké soutěže Samsunspor dnes získal posilu do útoku. Z Eintrachtu Frankfurt přestoupil za půl milionu eur řecký internacionál Theofanis Gekas. Naopak do kádru jeho dnešního soupeře by mohl zamířit exslávista Janda, spekuluje se i o zájmu Galatasaraye.

Vzájemné zápasy:
    V této sezóně se oba celky utkaly v polovině září a Galatasaray zvítězil 3:1. Do utkání se zapojili taktéž oba čeští hráči.

Galatasaray přijede do Samsunu v pozici nejlepšího týmu turecké ligy. Hosté v osmnácti zápasech pouze dvakrát prohráli, ve dvanácti duelech pak slavili vítězství. Forma Galatasaraye je obdivuhodná, hořkost porážky nepoznali od konce října, kdy doma podlehli Gaziantepsporu 2:4. Již deset zápasů za sebou tak bodují, navíc hned osm utkání vyhráli. Jako správný lídr soutěže má Galatasaray na svém kontě nejvíc vstřelených branek a nejméně inkasovaných. V červeno-žlutém dresu by se také měli objevit dva Češi Milan Baroš a Tomáš Ujfaluši. Kromě nich a několik tureckých reprezentantů má istanbulský tým ve svém kádru i Mela (dříve Juventus) nebo Elmandera (dříve Bolton).

Samsunsporu patří první sestupová příčka, kam se dostal po tom, co v osmnácti zápasech získal pouhých 13 bodů za dvě výhry a sedm remíz. Samsunspor čeká na vítězství od konce listopadu, tehdy doma porazil Antalyaspor 1:0. V následujících šesti utkáních pak jen dvakrát remizoval. Domácí se budou dnes snažit vylepšit své gólové konto, spolu s Antalyasporem nastříleli nejméně branek (13).

Dobrý sobotní podvečer. V 19. kole turecké Süper Lig uvidíme souboj týmů z opačných konců ligové tabulky. Do města Samsun, ve kterém sídlí klub Samsunspor, přijede slavný Galatasaray Istanbul. Domácí jsou na 16. místě, zatímco hosté celou ligu vedou, jsou na 1. pozici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Lukáš Švéda

Branky: 22. Ehiosun, 32. Ehiosun - 51. Alkasi (vla.), 70. Inan, 78. Baroš, 84. Yildirim

Karty:   49. Taskiran (SAM) - 56. Melo (GAL)

Samsunspor: Taskiran - Tokak, Alkasi, Khubutia, Tuncer - Arslan, Fink (72. Dominguez), Sezer Özmen, Yildirim (81. Dilaver) - Ehiosun (77. Ozkan), Zenke
    Galatasaray Istanbul: Muslera - Sabri (46. Riera), Ujfaluši, Kaya, Balta - Baytar (57. Cetin), Melo (76. Yildirim), Inan, Colak - Baroš, Elmander

Rozhodčí: Ozgur Yankaya