Chabarovsk – CSKA Moskva 8:0 (kon.) | Novokuzněck – Lev 3:1 (kon.) | Kazaň – Nižněkamsk 4:1 (kon.)
Amur Chabarovsk
8:0 (1:0, 5:0, 2:0)
CSKA Moskva
Neděle 08.01.2012, 07:00KHL

58:45
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Tak dnes to jsou opravdu brankové hody, ač to tak zpočátku vůbec nevypadalo. Osmou branku přidává MARTIN RŮŽIČKA, který se prezentoval krásnou individuální akcí a v konečném efektu prostřelil i brankáře CSKA.
    Bez asistence.

57:05
    Za sekání je na dvě minuty vyloučen Jašin (MOS). domácí mají k dispozici dvojnásobnou početní výhodu a velkou šanci ke zvýšení stavu.

56:41
    Vyloučen Filatov (MOS) na dvě minuty za hrubost.

56:00
    Paršin ve velké šanci sám před brankářem Lašáka nepřekonal. Možná to mohl vyřešit trochu jinak, zbytečně si najel do úhlu, kde už nebylo moc místa k zakončení.

54:52
    A domácí jdou do tří. Za hákování je na dvě minuty potrestán Grot (CHA). Hosté mají velkou šanci aspoň na čestný úspěch.

53:56
    Vyloučen Ignatuškin (CHA) na dvě minuty za nedovolené bránění.

51:23
    Vyloučen Verot (MOS) na dvě minuty za hákování.

50:30
    V signalizované výhodě prostřelil Vrána brankáře hostí mezi betony, puk se zastavil na brankovišti, kde jej dojel Šitikov, ten zadovkou ještě přenechal ALEXANDRU KRYSANOVI, neboť sám byl tísněn a zakončit by nedokázal, a Krysanov do prázdné dává sedmý gól Chabarovsku.
    Asistence: Dmitri Šitikov a Petr Vrána.

43:28
    Vyloučen Kopejkin (CHA) na dvě minuty za podražení.

40:25
    Vyloučen Vrána (CHA) na dvě minuty za sekání.

Gajdučenko už byl na cestě ze své branky na střídačku, ale nakonec se do ní vrací zpátky a druhou část, a zřejmě i celé utkání, tak zřejmě dochytá.

38:25
    Nejprve Petružálek nevyužil šanci, když se ocitl v samostatném nájezdu, jeho pokus Gajdučenko vyrazil, český hráč se dostal k odraženému puku a přihrál jej na MIKKO MÄENPÄU, který ranou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
    Asistence: Jakub Petružálek.

36:50
    Schyluje se nám tady k debaklu, ač to tak po první části vůbec nevypadalo. MIKKO MÄENPÄÄ se opřel do jedoucího puku a tvrdou ranou z bezprostřední blízkosti se trefil přesně pod horní tyč.
    Asistence: Alexej Kopejkin a Martin Růžička.

33:16
    Hosté vyrobili za brankou obrovskou hrubici a domácího toho využili. Zpoza branky přihrál Vrána na zcela volného ALEXEJE KOPEJKINA, který vystřelil přesně pod horní tyčku. Gujdučenko byl bezmocný.
    Asistence: Petr Vrána a Jakub Petružálek.

28:19
    A vyloučen Surový (MOS) na dvě minuty za nedovolené bránění. Horké chvíle pro hosty.

27:14
    A bude se znovu vylučovat. Za podražení je na dvě minuty z ledu vykázán Jašin (MOS).

26:00
    A prosazuje se i další český hráč. MARTIN RŮŽIČKA číhal před brankou a jakmile dostal od Nikulina přesnou přihrávkou puk na svou hůl, okamžitě střílel a prostřelil brankáře Gajdučenka. Domácí tak využívají i pokračující přesilovku.
    Asistence: Alexander Nikulin.

25:10
    JAKUB PETRUŽÁLEK využil přihrávky od levého mantinelu a přesnou ranou ke vzdálenější tyči zvyšuje stav svého mužstva. Český hráč si tak připisuje druhý bod v zápase.
    Asistence: Mikko Mäenpää a Oleg Piganovič.

24:40
    Bude se ale vylučovat. Na 2+2 minuty je vyloučen Sergejev (MOS).

20:38
    Vyloučen Pašnin (MOS), který omylem vyhodil puk mimo kluziště. Je potrestán dvěma minutami za zdržování hry.

18:08
    A nyní dává svou rozohněnost najevo ještě víc, neboť je vyloučen domácí hráč. Na hákování je na dvě minuty vyloučen Krysanov (CHA).

09:24
    Vyloučen Štěpanov (CHA) na dvě minuty za podražení.

08:10
    Petružálek přiťukl svému spoluhráči a DMITRIJ TARASOV se tvrdou střelou pod horní tyč nemílil.

07:00
    A máme zde vyloučení. Za hákování je vyloučen Verot (MOS).

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 9. Tarasov (Petružálek), 26. Petružálek (Mäenpää, Piganovič), 26. Růžička (Nikulin), 34. Kopejkin (Vrána, Petružálek), 37. Mäenpää (Kopejkin, Růžička), 39. Mäenpää (Petružálek), 51. Krysanov (Šitikov, Vrána), 59. Růžička

Amur Chabarovsk: Lašák (Murygin) – Piganovič, Mäenpää, Peretyagin, Grot, Šulakov, Bilalov – Tarasov, Vrána, Petružálek – Nikulin, Růžička, Kopejkin – Štěpanov, Ignatuškin, Plotnikov – Šitikov, Litovčenko, Krysanov
    CSKA Moskva: Gajdučenko (Staňa) – Pašnin, Guskov, Čáslava, Rjasenkij, Sergejev, Buravčikov, Pronin, Rylov – Paršin, Zubor, Širokov – Persson, Filatov, Surový – Jašin, Badyukov, Kulyomin – Verot, Kugryšev, Bukajev