Standard – Mons 2:1 (kon.)
Standard Lutych
2:1 (2:0)
RAEC Mons
Čtvrtek 26.01.2012, 20:30 • Stade Maurice Dufrasne, Lutych • Belgická Jupiler Pro League

Domácí zvládli udržet těsný náskok a slaví zisk tří bodů, které jim pomůžou v tabulce. Standard poskočí na čtvrté místo, Mons zůstane desátý. I druhý poločas nabídl napínavý, atraktivní duel. Gól padl pouze jeden, a to do branky Lutychu. Hosté se poté hnali za vyrovnáním, ale to už se jim nepovedlo. Příjemný zbytek večera a u víkendových onlajnů na viděnou. (22:28:47)

90+3
    Domácí drží míč daleko od své branky.

90+1
    Hosté faulovali a nyní se dohadují s rozhodčím. Čas jim tak nemilosrdně utíká.

90
    Utkání bude nastaveno o tři minuty.

90
    Centr do vápna Lutychu přistál u Bourabiy, který však nedokázal přesněji vystřelit.

89
    Poslední střídání v zápase, Mujangi Biu nahradí ve zbytku zápasu Belhocine.

89
    Zola byl u rohového praporku faulován Goreuxem, což dává hostům další šanci na vyrovnání.

88
    Nicaise šel ostře do souboje a dostává za to první žlutou v dnešním zápase.

85
    Také Lutych mění sestavu, střelce druhého gólu nahradí Bjarnason.

85
    Domácí očividně znervózněli, Mons je nyní aktivnější.

84
    A právě Mombongo prošel zleva do vápna, ale z rohu malého vápna trefil jen boční síť!

83
    Střídání v týmu Monsu napotřetí a tedy naposledy. Debisschopa střídá Mombongo.

83
    Zolovi se vůbec nepovedl centr, poslal ho do zámezí.

81
    Míč doplachtil na hlavu Blondella, ten však nedokázal míč usměrnit na branku Standardu.

81
    Matthys se už chystal zakončovat, do střely mu na poslední chvíli skočil Gershon...roh pro Mons.

80
    Mons právě vstřelilo branku!
    Zola přihrál do vápna PERBETOVI, který obešel Felipeho a poté téměř z nulového úhlu prostřelil Bolata a snižuje - 2:1!

78
    Na levé straně byl faulován Mpoku, standardka Mujangi Biy však obranu Monsu příliš neprověřila, Cyriac hlavičkoval úplně vedle.

78
    Bolat si nekompromisně došel pro míč, sestřelil při tom Blondella.

77
    Střídá také Lutych. Odchází Gakpé, jeho místo zaujme Mpoku.

76
    Domácí rozehráli nakrátko a následný centr se jim nepovedl.

76
    Dia fauloval Mujangi Biu a Standard bude 32 metrů od branky zahrávat standardku.

74
    Hosté si dlouho hráli s míčem ve svém pokutovém území, až o něj přišli, ale nakonec Lutych nedokázal vyprodukovat ani střelu.

73
    Držení míče: 59% - 41%.

72
    Bourabia se uvedl útočným faulem. Bolatův nákop však končí až u Wernera.

70
    Z úctyhodné dálky vypálil Vainqueur, ale branku Monsu netrefil.

69
    Domácí v uplynulých minutách opět zvýšili svou aktivitu a nyní hráče Monsu za polovinu příliš nepouštějí.

68
    Hosté znovu vystřídali, když místo Savaneha nastoupil Bourabia.

65
    Střela jednoho z domácích se otřela o boční síť, Werner nemusel zasahovat.

63
    O technickou střelu zpoza vápna se pokusil Batshyuayi, ale mezi tři tyče se netrefil.

62
    Dalekonosný pokus Cimana z přímého kopu zastavil jeden z obránců Monsu.

61
    Mons pookřál, ale na vstřelenou branku to zatím nestačí.

59
    Matthys předložil míč do střelecké pozice Perbetovi, jeho zakončení reflexivně chytil Bolat!

58
    Hosté poprvé vystřídali. Ze hry byl stažen Monteyne, nahradil jej Nicaise.

55
    Středem prchl Gakpé, ale jeho razantní střela měla opačnou rotaci, stočila se směrem od branky.

55
    Roh Monsu byl pro Bolata lahůdkou. Domácí brankář poté dlouhým výkopem zakládá útok Lutychu.

54
    Rozehrávka se Monsu opět nezdařila, a tak útočí hráči v červeném. Ale i domácí stále ve druhém poločase čekají na nějakou šanci.

52
    Centr opět zamířil na zadní tyč, tam zaúřadoval Bolat a míč skokem chytil.

52
    Další Cimanův faul dává Monsu opět šanci ohrozit Bolatovu branku.

51
    Matthysova standardka letěla na zadní tyč, ale nakonec skončila až v zámezí.

50
    Lutych ztratil v útoku míč a Ciman musel zastavit rodící se protiútok Monsu. Stejný hráč fauloval později před vápnem domácích.

48
    Úvod druhé půle je zatím plný nepřesností na obou stranách.

46

Hráči už jsou zpět na trávníku a čekají na začátek druhé půle. V něm budou fotbalisté Monsu dohánět dvoubrankové manko.

Po prvním poločase, který nabídl slušnou podívanou, vedou domácí fotbalisté Lutychu po zásluze 2:0. Byli celkově lepší a také častěji hrozili obraně svého soupeře. Hosté toho směrem dopředu moc nepředvedli, naopak by je mohli nahlodat dva góly, které inkasovali během dvou minut.

45+1
    Cyriac Sapinu neobešel, ale vybojoval pro domácí roh. Na ten si však naskočil Werner a míč chytil.

45
    V prvním poločase budou přidány dvě minuty.

44
    Hosté se zlobí, marně se totiž dožadují odpískání faulů kolem vápna Lutychu.

42
    Jeden z mála útoků Monsu zakončil střelou Zola, ale Bolat neměl s jeho pokusem příliš práce.

42
    Po prodloužení nákopu se do šance hnal Batshyuayi, ale tentokrát jej hosté včas zastavili.

40
    Lutych dlouho nemohl přijít na to, jak pokořit obranu Monsu, až se mu to povedlo dvěma kolmými pasy, na které hráči v černém nedokázali zareagovat. Domácí jsou tak na koni a Mons to bude mít hodně těžké.

39
    Cyriac si připsal pátý gól v sezóně, osmnáctiletý Batshyuayi druhý.

37
    Standard právě vstřelil branku!
    BATSHYUAYI dostal ideální kolmici mezi hostující obránce a poté podél vybíhajícího Wernera vstřelil další gól domácího týmu - 2:0!

35
    Dlouhý nákop od vápna Lutychu doletěl k CYRIACOVI, který si nejprve odstavil protihráče a poté s ledovým klidem zakončil své sólo gólem - 1:0!

33
    Hosté trestuhodně ztratili u své branky míč a hned z toho bylo několik nepříjemných centrů a průniků hráčů Lutychu. Vše ukončil až hvizd hlavního sudího, který odpískal ofsajd.

32
    Zatím sledujeme poměrně kvalitní fotbal, herní převahu mají favorizovaní domácí hráči Standardu.

30
    Monteyne poslal zleva střílený centr, který našel Peberta, ale útočník Monsu v dobré pozici přestřelil!

28
    Standardka Lutychu proletěla vápnem až do zámezí, žádný hráč míč netrefil.

27
    Gershon posunul na Mujangi Biu, jeho střelu však velmi rychle zablokoval jeden z hostujících hráčů.

25
    Rychlý útok domácích, míč letěl zleva do prava, ale následný centr obrana Monsu odvrátila.

24
    Ciman inkasoval od Savaneha kopačkou do hlavy, ale nejedná se o nic vážného.

22
    Dalekonosná střela Cimana pořádně prověřila pozornost Wernera.

21
    Vainqueur si na vápně udělal kličkou místo, ale poté míč poslal hodně mimo.

20
    Mons dobře zakombinoval, centr Matthyse zprava však končí v náruči Bolata.

19
    Matthys zatáhl míč po pravé straně do vápna, ale přihrávku na nabíhající spoluhráče již neprotlačil.

17
    Po faulu Gakpého hosté zahrávali standardku, ale Bolata z ní neohrozili.

15
    Střela byla tečována, a tak domácí ještě kopali roh, jenže z něj nedokázali nic kloudného vymyslet.

14
    Míč se ve vápně Monsu odrazil k Cyriacovi, který z otočky jen těsně minul branku hostů!

13
    Mons jako první zahrával rohový kop, ale hostující fotbalista nemohl v těžké pozici zakončit.

11
    Dlouhý nákop Cimana končí až u brankáře Wernera.

10
    Závar ve vápně Monsu, ale ani jeden z hráčů v červeném zakončit nedokázali. Hosté zatím pozorně brání.

9
    Průnik čerstvé posily Standardu Gakpého nepřinesl hostující obraně žádnou práci, centr domácího hráče nebyl přesný.

8
    Další ostrý zákrok domácích, tentokrát to odnesl Debbischop.

7
    Po tvrdém zákroku byl ošetřován Blondelle, ale hra by měla po chvilkové odmlce pokračovat.

5
    Střílený centr do malého vápna odkopl hostující Sapina.

4
    Dia fauloval třicet metrů od branky Cyriaca, ale následná standardka se domácím nepovedla.

2
    První útok Monsu dopadl neúspěšně, stejně tak i průnik Gakpého na opačné straně.

1

Tim Pots, hlavní rozhodčí dnešního zápasu, přivádí obě mužstva na hrací plochu stadionu. Standard vyběhl do utkání v tradičních červených dresech, zatímco hosté v černých.

Standard Lutych: Bolat - Felipe, Ciman, Gershon, Goreux, Buyens, Vainqueur, Mujangi Bia, Gakpé, Cyriac, Batshyuayi

RAEC Mons: Werner - Blondelle, Lepicier, Dia, Sapina, Monteyne, Debisschop, Matthys, Zola, Savaneh, Perbet

V případě výhry může Standard postoupit na čtvrtou příčku, ze které by odsunul Kortrijk. Naopak pokud vyhrají hosté z Monsu, mohou pokročit až na osmé místo tabulky. Lutych na 1. místo ztrácí propastných čtrnáct bodů a s tím se mužstvo, které v Evropské lize postoupilo ze skupiny do jarních bojů, jistě nespokojí.

Současná forma: (posledních pět ligových zápasů
    Lutych: 1 výhra, 3 remízy, 1 prohra, skóre 7:4
    Mons: 1 výhra, 2 remízy, 2 prohry, skóre 7:11

Vzájemné zápasy:
    V tomto ligovém ročníku se oba týmy utkaly v rámci 1. kola a v Monsu se zrodila remíza 1:1. Mons na výhru v Lutychu čeká více než deset let. Poslední body získal v únoru 2003, kdy v Lutychu remizoval 0:0.

Dobrý večer při sledování 22. kola belgické Jupiler Pro League. V tomto utkání na sebe narazí domácí Standard Lutych, kterému patří 5. místo, a hostující fotbalisté Mons, který se nachází na 10. příčce. Favoritem bude stoprocentně zkušený domácí tým, který atakuje nejvyšší příčky belgické ligy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.