Koukalová – Cornetová 2:0 (kon.) | Görgesová – Cetkovská 2:0 (kon.)
6 6
Alizé Cornetová
0
3 1
Středa 08.02.2012, 13:10 • Stade Pierre de Coubertin (krytá hala) • WTA Paříž - Trophee Lagardere (krytý tvrdý povrch)

0:0
    To je pro tuto chvíli vše, přejí vám příjemný zbytek mrazivé středy. (14:27:37)

0:0
    Ve druhém kole bude na Zakopalovou čekat Bulharka Pironkovová.

0:0
    K vidění byl tedy až překvapivě jednoznačný zápas, kterému od poloviny první sady jasně dominovala česká tenistka. Ta byla v setu druhém velmi blízko zisku kanára, nakonec však Cornetová čestný game ubojovala. Každopádně první letošní vítězství Kláry Zakopalové je jednoznačně zasloužené.

Konec zápasu

6:1
    Přiliš dlouhý return Cornetové znamená jediné - Klára Zakopalová postupuje do druhého kola turnaje WTA v Paříži!

40-30
    Po hře obou hráček u sítě je tu druhý mečbol hráčky z Prahy.

30-30
    Příliš nízko šel křižný forhend Kláry Zakopalové.

30-15
    Nepovedený bekhend české tenistky ještě dává Cornetové naději.

30-0
    Hned po servisu šla Zakopalová na síť a uspěla.

15-0
    Return Cornetové šel hodně mimo kurt.

5:1
    Cornetová nakonec dokázala poprvé ve druhém setu udržet své podání. Zakopalová jde ale podávat na vítězství.

40-A
    Nepovedený return znamená gembol pro Francouzku.

40-40
    Češka chtěla ukončit zápas dělovým bekhendem, ten se však nevešel do kurtu.

40-30
    Cornetová nedostala míček přes síť! Je tu první mečbol pro Zakopalovou.

30-30
    Parádní return české blondýnky.

15-30
    Cornetová odehrála forhend ze záklonu, ten tedy skončil v autu.

0-30
    Return Zakopalové šel mimo kurt.

0-15
    Cornetová zkusila systém servis - volej a vyšlo jí to.

5:0
    Return Cornetová spadl do autu. Klára Zakopalová je jediný game od první výhry v roce 2012!

40-15
    Nejpovedenější kraťas dnešního zápasu v podání české tenistky.

30-15
    Opět končí míček po úderu Francouzky daleko za základní čárou.

15-15
    Nevynucenou chybou se prezentovala Cornetová.

0-15
    Nyní však Zakopalová vůbec netrefila forhend.

4:0
    Skvělý return znamená zisk podání Cornetové čistou hrou. Česká tenistka je opravdu blízko postupu do druhého kola.

40-0
    Křižný bekhend Zakopalové ji přináší tři brejkboly!

30-0
    Dvojchyba Cornetové svědčí o jejím momentálním psychickém rozpoložení.

15-0
    Po bekhendu domácí hráčky byl zahlášen aut.

3:0
    Poprvé v zápase pomohla páska české tenistce, která tak po tuhém boji potvrzuje předchozí brejk a je tři hry od vítězství v utkání.

A-40
    Return Cornetové byl příliš dlouhý.

40-40
    Nyní však Zakopalová u sítě nezaváhala a znovu je tu shoda.

40-A
    Zakopalová si vypracovala skvělou pozici. Zdánlivě jednoduchý vítězný forhend však trefila Češka jen do sítě.

40-40
    Perfektním bekhendem po lajně odvrací Zakopalová brejbol.

40-A
    Zakopalová zkazila forhend, míček skončil v autu.

40-40
    Naopak další return Francouzky byl vítězný.

A-40
    Return Cornetové se nedostal přes síťku.

40-40
    Aut po úderu Zakopalové, je tu shoda.

40-30
    Nyní však předvedla perfektní return domácí tenistka.

40-15
    Česká tenistka je na koni. Opravdu diktuje tempo hry a rozdává přesné údery. Tím posledním byl skvělý forhend.

30-15
    Povedeným křižným forhendem si však Zakopalová zlepšuje náladu.

15-15
    Druhá dvojchyba české tenistky v utkání.

15-0
    Zakopalová rozběhala svou soupeřku, která nakonec poslala míč hodně hluboko pod pásku.

2:0
    Při returnu Zakopalové Cornetová podklouzla a je z toho brejk pro Češku!

A-40
    Dvojchybou však Cornetová nabízí Zakopalové další šanci.

40-40
    Velmi těsný aut po forhendu české hráčky znamená shodu. Zakopalová nevyužila tři brejkboly v řadě.

40-30
    Francouzka se vydala k síti a i díky troše štěstí získala fiftýn.

40-15
    Nyní však Cornetová zahrála výborný forhend do protipohybu své sokyně.

40-0
    Další kraťas Češky, který Cornetová doběhla, jenže jej poslala jen do sítě. Tři brejkboly pro Zakopalovou!

30-0
    Znovu se česká tenistka vydala do útoku, znovu uspěla.

15-0
    Zakopalová je nyní velmi sebevědomá. Již poněkolikáté v zápase uspěla při přechodu na síť.

1:0
    Přímý bod z podání znamená hladký zisk první hry druhého setu pro Kláru Zakopalovou.

40-15
    Další return domácí hráčky naopak skončil až za základní čárou.

30-15
    Nyní si však francouzská tenistka zvyšuje sebevědomí skvělým returnem.

30-0
    Cornetová nedostala míček přes síť.

15-0
    Pouze rámem rakety trefila Cornetová forhend.

0:0
    Klára Zakopalová tedy dokázala získat první set v zápase s domácí Alize Cornetovou. Od půlky sady byla hráčka Sparty jasně lepší, dokázala sebrat Francouzce tři servisy v řadě. Sama ztratila pouze jeden a výsledek je tedy 6:3. Pokud se Cornetová výrazně nezlepší, bude mít rodačka z Prahy velkou šanci i na zisk setu druhého.

6:3
    Těsný aut po bekhendu Cornetové znamená zisk první sady pro českou tenistku!

40-15
    Skvělým returnem si Zakopalová vybojovala dva setboly!

30-15
    Příliš dlouhý byl nyní forhend Francouzky.

15-15
    Potřetí dokázala Cornetová doběhnout kraťas Zakopalové, vždy však následně zahrála aut.

0-15
    I počtvrté stála páska proti Zakopalové.

5:3
    Cornetová zahrála do autu. Klára Zakopalová tak potvrzuje předešlý brejk a je blízko zisku první sady.

A-40
    Česká tenistka si připravila pozici pro finální forhend, který byl pro Cornetovou nedostižný.

40-40
    Již potřetí v zápase trefila Zakopalová pásku, která se zatím vždy postavila proti ní.

40-30
    Forhend Cornetové hraný ze záklonu zamířil mimo kurt.

30-30
    Skvělý bekhend do protipohybu přináší Zakopalové zisk míčku.

15-30
    Dobrým returnem získává Cornetová tento fiftýn.

15-15
    Nyní si však Češka pomohla dalším povedeným přechodem k síti.

0-15
    Příliš dlouhý balonek zahrála Klára Zakopalová.

4:3
    A díky perfektnímu returnu jsme viděli třetí brejk v řadě. Nyní se pokusí Zakopalová o to, aby tuto sérii ukončila.

40-15
    Díky povedenému kraťasu jsou tu dva další brejkboly pro Pražanku.

30-15
    Znovu vyšel české tenistce přechod k síti.

15-15
    Výměnu od základních čar ukončila Zakopalová příliš nízkým forhendem. Hodně se teď na sebe vzteká.

15-0
    Cornetová se vydala na síť a bekhendovým volejem netrefila dvorec.

3:3
    Díky těsnému autu Zakopalové využívá domácí tenistka druhý brejbol a znovu srovnává stav mače.

40-A
    Jenomže následně nevyšel Zakopalové další pokus o stopbal.

40-40
    Ta však nyní ofenzivním tenisem dostala Cornetovou do defenzivy a získala bod.

30-40
    První brejkbol pro Francouzku po nevynucené chybě Zakopalové.

30-30
    Silovým bekhendem srovnává česká tenistka stav šesté hry.

15-30
    Zakopalové znovu nepomohla páska.

15-15
    Poprvé vyzkoušela kraťas česká hráčka. Cornetová jej sice doběhla, míček však zpět do kurtu nevrátila.

0-15
    Zakopalová trefila míček kousek mimo kurt.

3:2
    Zakopalová se odhodlala k útoku a díky povedenému voleji se dostává do vedení po prvním brejku tohoto setu.

A-40
    Těsný aut Cornetové znamená další brejkbol pro hráčku pražské Sparty.

40-40
    Který Cornetová odvrací po dlouhé výměně, kterou zakončila bekhendem po čáře.

A-40
    Skvělý křižný forhend přináší Zakopalové první brejkbol zápasu.

40-40
    Poprvé se na síť vydaly obě tenistky zároveň a více se dařilo Zakopalové.

40-A
    Return Češky šel hodně vysoko, Cornetová následně zabila míč.

40-40
    První shoda v zápase po skvělé útočně odehrané výměně v podání Zakopalové.

30-40
    Return české tenistky zamířil hodně mimo vyznačené území.

30-30
    Cornetová nyní hrála snad tři metry za základní čárou. Zakopalová ukončila výměnu povedeným forhendem po lajně.

15-30
    Poprvé v zápase se Cornetová vydala na síť a s dávkou štěstí získala fiftýn.

15-15
    Dlouhá výměna končí na první pohled zbytečným autem Cornetové.

0-15
    Nepovedeným returnem se však prezentuje i česká tenistka.

2:2
    Znovu letí return Francouzky až za základní čárou. Klára Zakopalová úspěšně otočila z 0:30.

40-30
    Příliš mnoho síly vložila Cornetová do svého returnu.

30-30
    Stejně skončila i následující výměna. Zakopalová srovnává stav hry.

15-30
    Pohledná výměna končí míčkem v síti po úderu domácí hráčky.

0-30
    Po autu nedokázala Zakopalová přehodit síť. Dostává se tak pod tlak při svém servisu.

0-15
    Zakopalová zahrála nevynucenou chybu.

1:2
    Nyní naopak Cornetová dostala Zakopalovou pod tlak dlouhým míčem na základní čáru, který odehrála česká tenistka několik centimetrů pod pásku.

15-40
    Alize Cornetová překvapila svou soupeřku skvěle zahraným stopbalem.

15-30
    Těsně do autu spadl míček po returnu Zakopalové.

15-15
    Křižný bekhend rodačky z Prahy byl pro Cornetovou nechytatelný.

0-15
    Zakopalová dostala dostala Francouzku pod tlak, ta se z něj však vymanila skvělým forhendem po lajně.

1:1
    Česká tenistka se po servisu vydala na síť a uspěla. Také ona vyhrála své první podání.

40-15
    Zakopalová rozběhala Francouzku, která pod tlakem netrefila z forhendu dvorec.

30-15
    Prozatím nejdelší výměna duelu končí nevynucenou chybou Cornetové, která nedostala míček přes síť.

15-15
    Od pásky se po úderu Češky odrazil míček zpět na její polovinu kurtu.

15-0
    Return Cornetové zamířil výrazně za základní čáru.

0:1
    Znovu poslala Zakopalová balonek pouze do sítě a po nevynucené chybě se Cornetová dostává do vedení.

15-40
    Zakopalová chtěla zaútočit hned z returnu, míček však skončil v síti.

15-30
    Nyní si Cornetová pomohla esem.

15-15
    Zakopalová poslala forhend asi metr za základní čáru.

15-0
    Francouzka začíná dvojchybou.

Utkání právě začalo

0:0
    Jako první začne servírovat Cornetová.

0:0
    Byla ohlášena poslední minuty rozehrávky.

0:0
    Obě tenistky přicházejí na kurt, za malou chvíli začne rozehrávka, po ní samotný zápas.

0:0
    Obě dnešní soupeřky se zatím utkaly pouze jednou. A bylo to právě na turnaji v Paříži. V roce 2008 dokázala mladičká Cornetová zdolat českou tenistku po třísetové bitvě.

0:0
    Alize Cornetová je žebříčkově slabší hráčkou, patří až na stočtrnáctou příčku. Rodačka z Nice, která nedávno oslavila dvacáté druhé narozeniny, nasbírala letos dvě výhry a čtyři prohry.

0:0
    Klára Zakopalová je mírnou favoritkou dnešního duelu. V žebříčku ji náleží padesáté první místo. Dvaceti devítileté Zakopalové však vstup do letošní sezony nevyšel dle předpokladů a prohrála všechny tři své zápasy na okruhu WTA.

0:0
    Přeji vám všem pěkné brzké odpoledne. Zpříjemnit si ho můžete sledováním textového online přenosu z prvního kola prestižního turnaje WTA, konaného ve francouzské metropoli. Česká tenistka Klára Zakopalová změří síly s domácí Alize Cornetovou.