Bardejov – Michalovce 5:2 (kon.) | Piešťany – Senica 5:6 (kon.)
sk Čtvrtek 23.02.2012, 18:00 • Easton arena, Piešťany • 1. liga play-off (SR)

60:00
    Koniec zápasu. (20:23:58)

59:59
    Románkova kvalitná strela tesne minula bránku. Senica vyrovnala sériu v napínavom zápase na 1:1, najmä vďaka až piatim využitým presilovkám.

59:56
    Asi posledná gólovka Piešťan, Kristín zázračne zachraňuje.

59:26
    Piešťany dali gól!
    Domáci na dostrel, len či už nie je neskoro. Presilovku využíva strelou od modrej JÁN ROMÁNEK, tretí gól v zápase. Asistencia: Mertel

59:16
    Vaškovič - 2 minúty, nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou. 6 na 3, time out Senice

Je tak, 6 na 4

58:06
    Reismuller - 2 minúty, podrazenie. Trošku smiešne vylúčenie. Time out domácich, dá sa čakať power play

55:05
    Peško v samostatnom nájazde mohol dať kontaktný gól. Nedal

54:43
    Iskierku nádeje rozdúchal MIROSLAV PUPÁK, keď zavesil švihom z kruhov. Asistencia: Mišura, Tvrdoň

52:38
    Poslednú snahu o zvrat berie domácim Goga, ktorý opäť fúkol priskoro a Tvrdoňov gól neuznal. V ďalšom útoku neuveriteľne Lisoň z pol metra vedľa prázdnej bránky.

Podľa obrazu hry je po zápase, domáci pôsobia rezignovane, viac sa snaží piešťanský fanclub, hostia sú na koni, na ihrisku aj v hľadisku

48:40
    Senica dala gól!
    Domáci sú na uterák, presilovku strelou od modrej využíva ĽUBOMÍR ŠKÁPIK. Asistencia: Vaškovič

48:34
    Kolník - 2 plus 10, pästný súboj

48:14
    Ďalšia využitá presilovka hostí. Tentoraz na vrub Dzubinu, ktorý si nepostrážil strelu z uhla, puk znova ostal na bránkovej čiare a do brány ho dotlačil MICHAL ŠÚREK. Následná bitka, ktorá vznikla z frustrácie domácich hráčov. Michal Dzubina ale určite pamätá aj lepšie zápasy ako dnes. Asistenica: Hreus, Janík

47:08
    Ručkay - 2 minúty plus 10 minút, napadnutie hlavy a krku. Faul v útočnom pásme.

47:00
    Domáci sa márne snažia dostať do šancí, hostia číhajú na brejky.

Lezova formácia v tlaku, zatiaľ nič nevyťažila

42:34
    Prvá gólová šanca tretej tretiny, Ďuriš švihom len do stredu bránky.

Teraz sa zdá, že Goga zabudol píšťalku v šatni. Neodpískal dva zákroky, za ktoré doteraz bežne vylučoval.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 19:43

Zatiaľ asi najzaujímavejšia tretina v sérii, plná gólov, zvratov, presiloviek a zase takých "slovenských" rozhodcovských verdiktov.

40:00
    Druhá tretina skončila.

38:01
    Pupák - 2 minúty, podrazenie. Sily na ľade sa vyrovnali, hostia si môžu vydýchnuť

36:43
    Tak predsa sa Piešťany naveľa naveľa usadili v pásme až sa napokon dočkali zníženia, keď sa najlepšie zorientoval JÁN ROMÁNEK a strelou pod brvno dal svoj druhý gól. Asistencia: Ručkay, Bokroš

Domácim sa ale kruto nedarí už v rozohrávke

34:53
    Šedivý - 5 minút plus do konca za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.. Nechutný faul Šedivého na Haringa v gólovej šanci. Haring ostáva na ležať ľade v opatere lekára.
    Senica - 2 minúty za hráčsku lavicu, príliš veľa hráčov v červenom na ľade. Veľká príležitosť Piešťan aj na vyrovnanie.

33:02
    Janík - 2 minúty, nedovolené bránenie v hre. Šanca Piešťan znova sa vrátiť do zápasu. Škoda pre nich, že k Peškovmu útoku sa zatiaľ nepridáva žiadny iný

30:25
    Slabučká strela Bučku od modrej

29:36
    Znovu gól ako cez kopirák, puk ostal na bránkovej čiare, najlepšie sa zorientoval ĽUBOMÍR VAŠKOVIČ a zvyšuje opäť na rozdiel dvoch gólov. Asistencia: Šúrek

29:04
    Kolník - 2 minúty, nedovolené bránenie v hre.

28:49
    A aj sa im to darí, znovu poodrážaný puk po strele Vaškoviča, nedôslednosť domácej obrany a z gólu sa teší MARIÁN REISMULLER. Asistencia: Vaškovič, Škápik

28:29
    Ďuriš - 2 minúty, nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou. Šanca Senice dostať sa opäť do vedenia

27:47
    Snaha Piešťan odmenená, Románek sa šikovne natlačil spoza brány, bol podrazený, signalizované vylúčenie, puk si však všimol JOZEF HARING a z hranice bránkoviska doklepol do bránky. Asistencia Románek

27:20
    Haring príklepom len tesne minul senickú bránku

Gól je ako živá voda, okamžite ďalšia snaha o vyrovnanie, pozorný Kristín

24:51
    Vyzeralo to, že domáci sú v hlbokom útlme, až to na svoju hokejku zobral JÁN ROMÁNEK a po takom biliardovom ťukese a poodrážanom puku znižuje na 1:2. Asistencia Peško

Ďalšia tretina začne približne o 18:47

Hokej v podobnom duchu ako včera, Seničania vyťažili z minima maximum, zaslúžene preto vyhrávajú a v šatni budú veľmi spokojní. Domáci majú nad čím premýšľať.

20:00
    Prvá tretina skončila.

17:07
    Zvláštne vylúčenie, Pupák bol evidentne podrazený, pri pád však trafil obrancu vyššie ako sa patrí, a odchádza si sadnúť. Pupák - 2 minúty, nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou. Piskot na tribúnach

16:21
    Tretia domáca lajna s Tvrdoňom teraz pekne zamotala hostí, Kolníkova strela končí u Kristína

Hostia v plnom počte.

12:54
    Jánoš trochu prifilmoval, Goga vylučuje. Domáci majú šancu vrátiť sa do zápasu. Mikolášek - 2 minúty, seknutie

12:00
    Studená sprcha pre domácich, presilovku využíva ANTON LEZO a zvyšuje na 2:0 z pohľadu hostí. Asistencia Mikušovič

10:59
    Urban - 2 minúty, podrazenie

10:12
    Skóre otvárajú hostia, keď MICHAL ŠÚREK dlho mieril, trafil iba Dzubinovu vyrážačku, domáci obrancovia ale nedokázali puk odpratať, tak si ho Šúrek vzal znova a doklepol do odkrytej bránky. Asistencie Hreus a Dubec

07:33
    Propagačné nahodenie na Dzubinu, hostia získali aspoň pásmo.

Aj dnes to vyzerá na peknú návštevu, oba fankluby slušne povzbudzujú. Na ľade opatrný hokej.

Strelecké pokusy na oboch stranách, najskôr Šimek do Dzubinovej vyrážačky, na druhej strane Románek do ochrannej siete.

04:09
    Prvá šanca, ktorá mohla skončiť gólom. Mertelovu strelu švihom z kruhov chytil istým zákrokom Kristín

03:24
    Lisoň prilepil Leza na mantinel, ten sa ťažko zdvíha z ľadu

Na Piešťancov asi prišla presilovka moc skoro, ešte nie sú v tempe a nič v presilovke nevymysleli

Tvrdoň zluftoval, domáci usadení v pásme

00:24
    Tradičný úvodný tlak elitnej Peškovej formácie vyústil do prvého vylúčenia. Reismuller - 2 minúty, držanie

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Úvodné zostavy:

SHK 37 Piešťany: Dzubina - Hruška, Bokroš, Urban, Kolník, Bučka, Schneider, Filip - Pupák, Mertel, Jánoš, Románek, Peško, Haring, Ručkay, Mišura, Chylo, Lisoň, Ďuriš, Mihálik, Tvrdoň

HC Dukla Senica: Kristín - Škápik, Reismuller, Janík, Šedivý, Salajka, Král, Beťko - Vaškovič, Lezo, Mikušovič, Šúrek, Hreus, Dubec, Mikolášek, Šimek, Lantoš, Cibulka

Rozhodca: Goga - Kacej, Bundil.

20 minút do úvodného buly druhého semifinálového zápasu v Piešťanoch. Pri rozcvičke zaujal domácich divákov, ktorí už sú na štadióne, druhý bonbónik v zostave, keď si po Tiborovi Melichárkovi zahrá za Piešťany aj Roman Tvrdoň, na ktorého tu v dobrom spomínajú. Senica sa bude dnes snažiť vyrovnať sériu, domáci by radi išli do pohodlného dvojzápasového vedenia. Senický fanclub sympaticky povzbudzuje už teraz, domáci fanclub sa ešte len schádza.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 25. Románek (Peško), 28. Haring (Románek), 37. Románek (Ručkay, Bokroš), 55. Pupák (Mišura, Tvrdoň), 60. Románek (Mertel) - 11. Šúrek (Hreus, Dubec), 12. Lezo (Mikušovič), 29. Reissmüller (Vaškovič, Škápik), 30. Vaškovič (Šúrek), 49. Šúrek (Hreus, Janík), 49. Škápik (Vaškovič)

ŠHK 37 Piešťany: Dzubina - Hruška, Bokroš, Urban, Kolník, Bučka, Schneider, Filip - Pupák, Mertel, Jánoš, Románek, Peško, Haring, Ručkay, Mišura, Chylo, Lisoň, Ďuriš, Mihálik, Tvrdoň

Rozhodčí: Goga - Kacej, Bundil