Omsk – Magnitogorsk 0:1 (po pr.) | Čeljabinsk – Kazaň 3:1 (kon.)
Středa 14.03.2012, 13:00 • Arena Omsk • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Avangard Omsk: Ramo (Kuznětsov) - Aleksandrov, Salmela, Škoula, Belov, Gusev, Lyamin, Pivtsakin, Nesterov - Averin, Ivanov, Frolov - Kurjanov, Kalinin, Kaljužnyj - Červenka, Popov, Perežogin - Žukov, Sjomin, Volkov

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelašvili) - Birjukov, Markov, Kukkonen, Tverdovsky, Lajunen, Bykov, Mišarin, Jakubov - Obuchov, Fjodorov, Rolinek - Mozjakin, Sušinsky, Kaigorodov - Michnov, Kazionov, But - Chlystov, Zdunov, Kosov

00:01

02:00
    V úvodu se oba týmy dostali k jedné střele z větší vzdálenosti. Hra nabrala rychlé tempo.

02:24
    První přerušení v dnešním utkání. Domácí se dostali do ofsajdu.

03:01
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

04:04
    Střela Červenky z pravého kruhu trefila Ahonena do masky. Hra je přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

05:09
    Rozehrávku Magnitogorsku srazil jeden z domácích hráčů na střídačky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:58
    Kaljužnyj se snažil prokličkovat obranou hostů. Z otočky nepřekvapil brankáře Ahonena.

07:15
    Po těžkém zákroku domácího brankáře puk skončil v ochranné síti. Po komerční přestávce se bude pokračovat v útočném pásmu hostů.

08:11
    Volkov se dostal za modrou čáru a rychle vypálil. Jeho střelu vyrazil Ahonen do ochranné sítě. Vhazování v útočném pásmu domácích.

09:22
    Kurjanov projel mezi třemi obránci hostů a vypálil z úhlu na Ahonena, ten si s jeho střelou poradil.

09:31
    Na druhé straně nahodil puk na Rama Obuchov.

10:09
    Akci domácích zastavil ofsajd.

11:16
    Frolov pálil od modré čáry těsně vedle pravé tyče Ahonena.

11:35
    Zakázané uvolnění domácích.

12:29
    Sušinsky se protáhl po pravé straně a přihrával před prázdnou branku na Mozjakina, ten však nedokázal trefit puk.

13:30
    Po přihrávce zpoza brány pálil domácí Volkov jen do Ahonena.

14:04
    Nahození od modré čáry raději Ramo podržel před dojíždějícími hráči Magnitogorsku.

15:08
    But jel proti jedinému obránci. Z prostoru mezi kruhy se rozhodl vypálit, jeho střelu vyrazil Ramo, který si poradil i s dorážkou.

16:03
    První přesilovka v dnešním utkání. Dvě minuty za hákování dostává hostující Denis Chlystov.

16:50
    Hosté vyhazují přes všechny čáry a druhá formace domácí střídá.

17:35
    Domácím se nedaří udržet útočné pásmo.

18:03

18:43
    Domácí nevěděli jak založit útok přes dobře fungující obranu hostů a Sjomin tak nahodil puk z poloviny hřiště na Ahonena a vybojoval tak vhazování v útočném pásmu.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny, u puku domácí.

20:00

Je za námi první třetina dnešního utkání, ve které jsme branku neviděli. Domácí byli mírně aktivnější, brankovou šanci si však vytvořit nedokázali. Nepomohla jim k tomu ani dvouminutová přesilovka.

Druhá třetina začne přibližně v 13:46.

20:01

20:38
    Nahození Averina z levé strany chytil Ahonen do lapačky.

22:41
    Domácí Sjomin tvrdě vypálil od pravého mantinelu a trefil do obličeje Kukkonena. Ten okamžitě zamířil do kabin.

23:44
    Domácí první formace se dokázala na chvíli udržet v útočném pásmu. Nahození od modré čáry chytil Ahonen a přerušil hru.

24:21

24:40
    Nahození hostů od modré čáry bylo sraženo do ochranné sítě. Vhazování po levici Rama.

25:20
    Jakubov se protáhl mezi domácími obránci a vystřelil na Rama. Ten si se střelou i následnou dorážkou poradil.

25:23
    Hosté si zahrají první přesilovku. Dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí dostává Alexandr Nesterov.

26:21
    Domácí se zatím dobře brání a hostům se nedaří vytvořit tlak.

26:49
    Maxim Sušinsky dorážel na brankovišti puk do odkryté branky. Trefil pouze brankáře a puk se od něj odrazil směrem do branky. Jeden z obránců puk zastavil na brankové čáře a Ramo poté puk chytil do lapačky.

27:26

27:38
    Nahození hostů z levého kruhu chytil Ramo do lapačky. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.

29:03
    Hosty přesilovka nabudila k větší aktivitě. Po střele Tverdovského dorážel na brankovišti Rolinek, Ramo byl připraven.

29:50
    Hosté si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Dmitry Sjomin.

30:45
    Domácí opět vyhazují. Hosté zatím jen jednou v této přesilovce dokázali vystřelit na brankáře.

31:20
    Do protiútoku mohl vyrazil Volkov. Za modrou čárou byl atakován a spadl. Rozhodčí za zákrok na hranici nevylučovali.

31:55

32:17
    Domácí pálili po přihrávce zpoza brány z mezikruží. Střela mířila jen těsně vedle branky a po následném odrazu puku od mantinelu hru přerušil Ahonen.

32:24
    Po vyhraném vhazování vyrazili do útoku hosté. Nahození od modré čáry chytil Ramo do lapačky.

33:04
    Nepřehlednou situaci v brankovišti domácích bude řešit video rozhodčí.

33:04
    Hosté zaútočili po levé straně a po střele a odrazu od obránců se puk odrazil od břevna. Do brankoviště poté spadlo několik hráčů a puk se ztratil z dohledu.

33:04
    Rozhodčí branku na videozáznamu neviděl a hra bude pokračovat vhazováním v útočném pásmu hostů.

34:06
    Ke střele se dostal domácí Kalinin, Ahonen jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.

35:15
    Hosté vyhodili z vlastního pásma puk přes mantinel a Denis Chlystov dostává dvě minuty za zdržování hry.

35:31
    Střelu od modré čáry ukryl Ahonen ve své výstroji.

35:40
    Po vyhraném vhazování vyhodil Rolinek až za branku domácích.

36:15
    Hostům se opět podařilo vyhodit.

37:15

37:22
    Po nahození Ivanova z levé strany chytil Ahonen puk. Vhazování v útočném pásmu domácích.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ani druhá třetina branku nepřinesla a stav po čtyřiceti minutách hry je stále bez branek, 0:0. Ke vstřelení branky měli nejblíže hosté. Po střele z úhlu a následné skrumáži muset rozhodovat video rozhodčí. Puk však skončil pouze na horní tyči a tak do třetí třetiny vstupují oba týmy ve stejné pozici.

Třetí třetina začne přibližně ve 14:37.

40:01

40:51
    Po střele od pravého mantinelu chytil puk do lapačky brankář Ramo.

41:35
    Hostující Michnov prokličkoval kolem tří hráčů Omsku, ten čtvrtý jej o puk obral.

43:26
    První formace Omsku si vytvořila tlak, branku jsme ale stále neviděli. Nejblíže k ní měl Ivanov, u levé tyče ale nedokázal zblízka přehodit Ahonenův beton.

43:39
    Po střele Červenky z mezikruží vyrazil se štěstím lapačkou puk mimo branku Ahonen.

45:09
    Puk na střídačkách. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:30
    Domácí získali puk a oba týmy střídají.

47:58
    Domácí Kalinin se dostal do výborné pozice. Sám před brankářem ze tří metrů ale nedokázal vstřelit branku. Ahonen předvedl výborný zákrok.

49:29
    Střela hostů od modré čáry byla sražena do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu hostů.

50:38
    Domácí vyrazili do útoku po levé straně. Střelu Červenky z velké dálky chytil Ahonen do lapačky.

51:14
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Sergei Fjodorov.

51:34
    Kurjanov vyjel zpoza brány a snažil se z úhlu trefit horní roh branky. Ahonen byl připraven a chytil puk.

52:29
    Salmela si sjel z modré čáry až k levému kruhu a vypálil na Ahonena. Hostující brankách chytil puk do lapačky.

52:40
    Hostům se podařilo vyhodit.

53:15

53:40
    Fjodorov vyvezl puk a hosté mohou vystřídat.

53:58
    Po nahození od pravého mantinelu přerušil hru Ramo.

54:18
    I hosté si zahrají ve třetí třetině přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Kirill Lyamin.

54:43
    Hostující obránce při střele na modré čáře zlomil hůl a Volkov se Sjominem jeli proti jedinému obránci bez hole. Po přihrávce Volkova před branku se Sjomin nedokázal prosadit a pět minut před koncem jsme stále branku neviděli.

55:15
    Rolinek byl tvrdě naražen na mantinel a jen těžce se zvedal z ledu. Zákrok byl čistý a vylučovat se nebude.

56:20

57:29
    Domácí se snaží rozhodnout ještě v základní hrací době. Po kombinaci v útočném pásmu pálil od modré Salmela. Ahonen jeho střelu chytil.

57:35
    Kalinin se teď hodně zlobil na rozhodčí. Po vhazování v útočném pásmu mu Jakubov držel hůl a Kalinin tak nemohl postupovat na Ahonena. Rozhodčí vylučovat nebude.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

60:00

Je za námi třetí třetina dnešního utkání, ve které se o vítězi nerozhodlo. Po přestávce tak bude utkání pokračovat prodloužením. V KHL se hraje prodloužení do doby, než se vstřelí branka. S ohledem na průběh dnešního utkání bychom mohli být svědky dlouhého utkání.

Prodloužení začne přibližně v 15:22.

60:01

60:39

62:17
    Hra přerušena po hře vysokou holí. Vhazovat se bude před brankářem domácích.

63:15
    Nahození hostů od modré čáry podržel v lapačce brankář Ramo.

63:56
    Hosté si vytvořili tlak na brankovišti. Sušinsky ani Bykov ale neprotlačili puk za Rama.

64:26
    Po nahození domácích od modré čáry přerušil hru Ahonen.

65:14
    Frolov najížděl z pravé strany na Ahonena. Ten s problémy a za pomoci obránce zastavil puk před brankovou čarou.

65:14
    Rozhodčí upravují led v brankovišti hostů.

66:07
    Ramo chytil nahození od modré čáry. Snažil se ještě rychle rozehrát, raději ale podržel puk ve své lapačce.

67:21
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto. První a zároveň rozhodující branku vstřelil hráči Magnitogorsku. Chyba obrany domácích ve středním pásmu způsobila protiútok hostů. Kaigorodov poté přihrál k levé tyči kde stál SERGEI MOZJAKIN a jeho střela po ledě skončila v síti.
    Asistence: Alexei Kaigorodov, Maxim Sušinsky

80:00

Dnešní utkání je u konce. Jedinou branku utkání vstřelil až v 68. minutě Sergei Mozjakin a rozhodl tak o výhře Magnitogorsku v prvním utkání této série. Na branku jsme museli čekat velmi dlouho, oba týmy si příliš brankových příležitostí nevytvořili ani v přesilových hrách.

To je z dnešního utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek dne. (15:39:22)