31:19 (16:11)
Slovinsko
Středa 21.03.2012, 18:00 • Sportovní hala Most • Kvalifikace ME žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný podvečer z mostecké sportovní haly, kde dnes v rámci kvalifikace o ME změří svoje síly české házenkářky s týmem Slovinska. Odveta se hraje v neděli ve Slovinsku. Z hlediska postupu na ME by se mohlo jednat o klíčové duely. Ze skupiny postupují první dvě mužstva a o postupu Švédska pochybuje asi jen málokdo. Jak naše ženy, tak Slovinky už zvítězily v jednou duelu s Rakouskem, posledním účastníkem naší kvalifikační skupiny a připsaly si shodně porážku od Švédska. Takže dnes a v neděli půjde o hodně. Češky se naposledy představily na vrcholné reprezentační akci v roce 2004, kdy skončily na ME na 15. místě.

Probíhá představování mužstev, ještě nás čekají hymny a můžeme zahájit. (0:0)

Úvodní ceremoniál je za námi, na rozehru se již staví domácí hráčky. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

1
    Černá pouze do Marinček, ta chytá a ihned rozehrává... (0:0) (0:0)

1
    ...kde z rychlého protiútoku skóruje Irman. (0:1) (0:1)

2
    Rychlý kontr i na druhé straně - Štěrbová. (1:1) (1:1)

3
    Chrenková pouze do bloků. (1:1) (1:1)

3
    Štěrbová obdržela první žlutou kartu dnešního utkání. (1:1) (1:1)

3
    Dobrý zákrok Raníkové. (1:1) (1:1)

4
    Po brejku z pravého křídla se prosazuje Knedlíková a posílá tak domácí hráčky poprvé do vedení. (2:1) (2:1)

5
    Černá si seběhla na střední spojku, odkud se nemýlila. (3:1) (3:1)

5
    Slovinky delší dobu kombinovaly daleko od branky a vyšla z toho pouze neškodná střela Gros. (3:1) (3:1)

6
    Přešlap Češek., míč pro Slovinky. (3:1) (3:1)

7
    Lazovic snižuje na rozdíl jediné branky, střelou ze střední spojky. (3:2) (3:2)

7
    Čerenjak strhla protihráčku k zemi a dostává žlutou. (3:2) (3:2)

7
    Prakticky totožné provinění i od Mavsar. (3:2) (3:2)

8
    Luzumová navyšuje z rychlého brejku. (4:2) (4:2)

8
    Další brejková situace a další branka českého výběru - Chrenková. (5:2) (5:2)

9
    Chrenková přešlápla na hranici brankoviště, míč Slovinsko. (5:2) (5:2)

10
    Čerenjak koriguje střelou z levé spojky. (5:3) (5:3)

10
    Češky se nenechaly zahanbit a hned rychle kontrují pohlednou střelou Luzumové. (6:3) (6:3)

11
    Skvělý zákrok teď vytáhla Raníková proti Čerenjak, která stála naprosto osamocená na brankovišti ! (6:3) (6:3)

12
    Vítková dostává žlutou. (6:3) (6:3)

12
    Na palubovce se právě objevila Hana Martinková, hráčka domácích Černých andělů. Tribuny začaly bouřit. (6:3) (6:3)

13
    Slovinky korigují, Čerenjak si vyskočila nad bloky a tentokráte už Raníkovou prostřelila. (6:4) (6:4)

14
    Martinková využila své výšky a přes bloky skóruje. (7:4) (7:4)

15
    Krhlikar teď naprosto neomaleně sundala Luzumovou a kromě žluté karty si vysloužila také pískot publika. (7:4) (7:4)

16
    Raníková teď opět dobře zakročila proti Lazovic, zatím drží české naděje velmi vysoko. (7:4) (7:4)

16
    Martinková teď z podstřelu ze střední spojky využila nepozornosti Marinček, navýšila na čtyři branky. (8:4) (8:4)

17
    Gregorc snižuje z kontru. (8:5) (8:5)

18
    Optická převaha českých hráček začíná být tady na mostecké palubovce čím dál tím znatelnější. Po většinu času tlačí Slovinky na vlastní půlce a míč jim půjčují jen zřídka kdy. (8:5) (8:5)

19
    Gros do tyče, míč zůstává stále u Slovinek. (8:5) (8:5)

19
    Irman z pravého křídla. (8:6) (8:6)

19
    Martinková svojií třetí brankou v utkání navyšuje také na rozdíl tří branek. (9:6) (9:6)

20
    Luzumová teď prokázala své zkušenosti, když při sedmičce nedala čanci Marinček. (10:6) (10:6)

21
    Martinková se dopustila faulu při bránění a byla tak po zásluze potrestána žlutou kartou. (10:6) (10:6)

21
    Technická chyba na straně Slovinska, to by je mohlo mrzet. (10:6) (10:6)

22
    Keclíková navyšuje z brejku již na pět branek pro české barvy. (11:6) (11:6)

22
    Time-out si vyžádala střídačka Slovinska, po tom co v posledních minutách předvádí se není čemu divit. (11:6) (11:6)

22
    Gregorc se teď prokombinovala až na brankoviště, kde střelou o zem prostřelila Raníkovou. (11:7) (11:6)

23
    Po faulu na Martinkovou odpískána sedmička... (11:7) (11:6)

23
    ...Na tu se postavila opět Luzumová, ale tentokráte Marinček její úmysl vystihla. (11:7) (11:6)

24
    Petrinija snižuje. (11:8) (11:8)

25
    Knedlíková navyšuje vedení českých barev. (12:8) (12:8)

25
    Mavsar dostává dvě minuty za faul na protihráčku. (12:8) (12:8)

25
    Kritická chvilka pro Slovinsko. Další vyloučená a ještě ke všemu budou hostující hráčky hrát pouze ve čtyřech v poli. Nařízen byl ještě sedmimetrový hod pro Česko. (12:8) (12:8)

26
    Poznarová se ze sedmičky nemýlila. (13:8) (13:8)

26
    Petrinija se prokousala až na brankoviště, kde si vynutila sedmičku, kterou posléze proměnila. (13:9) (13:9)

27
    Knedlíková úplně sama z pravého křídla, kam už se Slovinky díky malému počtu hráček na palubovce nestihly vrátit. (14:9) (14:9)

28
    Slovinky kompletní a Petrinija navyšuje ze sedmičky. (14:10) (14:10)

29
    Tak to byla velká mizérie českých hráček ve dvojnásobné přesilové hře. (14:10) (14:10)

29
    Štěrbová teď vstřelila přímo učebnicovou branku podstřelem. (15:10) (15:10)

30
    Čerenjak z levé spojky. (15:11) (15:11)

30
    V posledních minutách se hra poměrně vyrovnala, paradoxně tomu napomohla i neúspěšná přesilovka Česka. (15:11) (15:11)

30
    Time.out Česko. (15:11) (15:11)

30
    Z brankoviště se necelou půl minutku před poločasem prosazuje Chrenková. (16:11) (16:11)

30
    První poločas skončil. (16:11) (0:0)

V Mostě je zatím k vidění zajímavá a dramatická házená, českým barvám se daří, doufejme, že podobný průběh bude mít i druhý poločas. (16:11)

Vše je připraveno k zahájení druhé půle, můžeme tedy začít. (16:11)

31
    Začal druhý poločas. (16:11) (0:0)

31
    Odpískána sedmička pro Slovinky. (16:11) (16:11)

31
    Satrapová teď fantisticky nohou proti Gros. (16:11) (16:11)

32
    Slovinkám byla signalizována pasivita, a tak jim nezbylo nic jiného, než při prvním faulu skusit vystřelit přes bloky, střely se ujmula Lazovič, ale míč se otřel pouze o tyč. (16:11) (16:11)

33
    Chrenková z rychlého brejku. (17:11) (17:11)

33
    Teď měly Slovinky štěstí, že se vyhnuly další brance, směrem dopředu jsou totiž v druhém poločase prakticky neškodné. (17:11) (17:11)

34
    Martinková se tentokráte probila na ní do nezvyklé pozice na brankoviště, odkud ale neměla sebemenší problém navýšit na sedm branek. (18:11) (18:11)

35
    Tak to začíná být pro Slovinky vážné, pokud se rychle nevzchopí a nezačnou hrát aspoň tak, jako na konci prvního poločasu, tak dnes asi těžko odvezou nějaký ten bod. (18:11) (18:11)

36
    Irman snižuje. (18:12) (18:12)

36
    Martinková ze střední spojky navyšuje náskok českého výběru. (19:12) (19:12)

36
    Luzumová dostává dvě minuty. (19:12) (19:12)

37
    Chrenková se i přes svůj vzrůstový handicap prosazuje střelou přes bloky. (20:12) (20:12)

38
    Gros snižuje střelou z levé spojky. (20:13) (20:13)

39
    Petrinja nastřelila břevno a k dorážce se dostala Krhlikar. (20:14) (20:14)

40
    Z pravé spojky se štěstím propasírovala míč do branky Černá. (21:14) (21:14)

40
    Další bezmocná střela Slovinek teď minula branku o dobré tři metry. (21:14) (21:14)

41
    Gros do tyče, míč pro Česko. (21:14) (21:14)

41
    Gros si půjde odpočinout na 2 minuty. (21:14) (21:14)

41
    První přesilovkovou střelu zaznamenala Chrenková z levého křídla. (22:14) (22:14)

42
    Ze střední spojky Lazovic. (22:15) (22:15)

42
    Černá teď z pravé spojky trefila přesně malou skulinku u pravé dolní tyče Marinček. (23:15) (23:15)

44
    Martinková pouze do vystřídavší Zec. (23:15) (23:15)

44
    Čerenjak technickým přehozem překonala Raníkovou. (23:16) (23:16)

45
    Štěrbová si půjde odpočinout na 2 minuty. (23:16) (23:16)

45
    Lazovic se štěstím na druhý pokus překonala Raníkovou, když její první pokus skončil pouze na zádech jedné z bránících hráček. (23:17) (23:17)

47
    Chrenková se jako tank probila do brankoviště, odkud svou dělovkou nedala Zec žádnou šanci. (24:17) (24:17)

48
    Gregorc neuspěla střelou pod břevno na Raníkovou, která míč srazila nad branku. (24:17) (24:17)

48
    Ve druhém poločase už to není tak pohledná házená jako tomu bylo v prvním poločase, hra se hodně kouskuje. (24:17) (24:17)

49
    Černá proklouzla přes bránící hráčky až na brankoviště, kde bez problémů prostřelila Zec. (25:17) (25:17)

50
    Černá přes bloky pouze do ruky Zec. (25:17) (25:17)

51
    Růčková dostává 2 minuty, sedmička pro Slovinsko. (25:17) (25:17)

51
    Mavsar pouze do tyče. (25:17) (25:17)

52
    Černá při signalizované pasivitě mazácky prostřelila Zec mezi nohy. (26:17) (26:17)

53
    Čas je zastaven po tom, co na zem spadla Černá po střele. (26:17) (26:17)

53
    Černá navyšuje náskok českých hráček již na deset branek !!! (27:17) (27:17)

54
    Skvělý zákrok Raníkové vrací míč pro Česko. (27:17) (27:17)

54
    Time-out Slovinsko. (27:17) (27:17)

54
    Slovinky by se měly pokusit aspoň korigovat, protože v konečném zúčtování dvojzápasu může rozhodovat každá vstřelená branka. (27:17) (27:17)

54
    Z brankoviště se po delší době prosazují také Slovinky - Čerenjak. (27:18) (27:18)

55
    Poznarová se pokusila střelou o zem vyzrát na Zec, ovšem doběhla sama sebe, když si špatně vypočítala úhel odrazu a dopadu. (27:18) (27:18)

56
    Knedlíková z pravého křídla. (28:18) (28:18)

57
    Martinková ze střední spojky z vysokého výskoku o zem k pravé tyči navyšuje. (29:18) (29:18)

58
    Jankovic pouze do připravené Raníkové. (29:18) (29:18)

58
    Keclíková uklouzla na útočné polovině a český výběr tak ztrácí míč. (29:18) (29:18)

59
    Z rychlého brejku potvrzuje dnešní debakl Knedlíková. (30:18) (30:18)

60
    Mavsar koriguje z levého křídla. (30:19) (30:19)

60
    Gros vysoko nad. (30:19) (30:19)

60
    Time.out Česko, který je spíše psychického rázu. (30:19) (30:19)

60
    Půl minutka do konce utkání, domácí fanoušci již skandují ve stoje. (30:19) (30:19)

60
    Z brankoviště pečetí dnešní stav Knedlíková. (31:19) (31:19)

60
    Konec zápasu. (31:19) (0:0)

První dvojzápasové utkání je za námi. Utkání sledovala vyprodaná mostecká sportovní hala, která tak může slavit s domácími hráčkami zasloužené vítězství. (31:19) (19:23:42)