Vítkovice – Sparta 3:4 (kon.) | Motor ČB – Třinec 2:6 (kon.) | Chomutov – Liberec 4:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
HC Sparta Praha
Pátek 30.03.2012, 12:30 • Svijanská Aréna, Liberec • Mistrovství ČR - mladší dorost

Ačkoliv Vítkovice ve třetí třetině stáhly náskok Sparty na rozdíl jediné branky, vyrovnat se jim už nepodařilo. Holešovičtí tak v utkání vítězí 4:3. Rozhodující branku vstřelil ve 49. minutě Černoch.

60:00

59:53
    Po vhazování po pravici brankáře Pírse už se Vítkovice neprosadily.

59:46
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovicím se podařilo vykřesat naději na slibný výsledek, když střelou od modré rozvlnil síť za Pírsovými zády DOMINIK RUDL. Asistence: Samuel Ollender, Dominik Kafka.

59:23
    Za podražení odchází na trestnou lavici sparťan Abdul, Vítkovice budou mít dvojnásobnou přesilovku.

57:59
    Za podražení odchází na dvě minuty na trestnou lavici sparťan Lojka, Vítkovice to zkusí v šesti bez brankáře.

56:16
    Vítkovice zužitkovaly aktivitu ze závěru třetí třetiny. Ollenderovu střelu ještě gólman Pírs vyrazil, na dorážku MARTINA STOKLÁSKA byl už ale krátký. Asistence: Samuel Ollender.

55:56
    Ollender dostal krásnou přihrávku na útočnou modrou a jeho střela prosvištěla kolem levé tyče Pírsovy brány.

53:24
    Sparta touží po páté brance. Tentokrát se k odraženému puku dostal Kalina, před kterým se otevřel volný prostor. Vítkovický Charvát ale do jeho střely stihl vložit hůl a tečovaný puk přeletěl Waneckého bránu.

52:25
    Černoch mohl přidat pátý gól Sparty, k dorážce se ale nakonec nedostal.

50:59
    Sparta pokračuje v aktivitě, Vítkovice vyhodily puk na zakázané uvolnění.

48:04
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hozák našel nádhernou přihrávkou od mantinelu najíždějícího JIŘÍHO ČERNOCHA, který si potáhl puk, udělal dlouhou kličku brankáři Waneckému a zasunul kotouč mezi tři tyče. Asistence: Jiří Hozák.

46:14
    V obrovské šanci se teď zjevil vítkovický Slánský, proti němuž musel vytáhnout excelentní zákrok brankář Pírs.

45:01
    Černoch uviděl na útočné modré zcela volného Sladkovského a adresoval mu přihrávu, puk však přeskočil sparťanskému útočníkovi hokejku a ze šance tak sešlo.

43:08
    Sparťané jeli do úniku dva na jednoho, Lojka se snažil najít přihrávkou Györiho, ale puk zachytil jeden z obránců Vítkovic.

42:51
    Hozák znovu v akci, tentokrát ho gólman Vítkovic vychytal lapačkou.

42:29
    Hozák se probil až do útočného pásma, jeho rána švihem minula pravou tyč Waneckého brány.

Hokejisté Sparty ve druhé třetině navýšili svůj náskok, když se blafákem prosadil Svoboda.

Tereza Švandová

Jan Švanda

Branky a nahrávky: 6. Volný (Ollender), 57. Stoklásek (Ollender), 60. Rudl (Ollender, Kafka) - 9. Svoboda (Hozák, Černoch), 13. Sladkovský (Hozák), 31. Svoboda (Sviták), 49. Černoch (Hozák)

HC Vítkovice Ridera: Wanecki - Puzič, Šendera, Halška, Adamík, Slánský, Korec, Ollender, Stoklásek, Malina, Kafka, Trčka, Stránský, Charvát, Krenželok, Volný, Rudl, Fajkus, Klapetek.
    HC Sparta Praha: Pírs - Kalina, Knobloch, Svoboda, Zídek, Kadeřávek, Pacovský, Lojka, Hroboň, Kazda, Sviták, Kolář, Györi, Hůla, Sedlák, Černoch, Sladkovský, Hrdlička, Abdul, Mikliš, Hozák.

Rozhodčí: Hrubý - Daněk, Grundler