1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Pondělí 02.04.2012, 14:00 • Arena Omsk, Omsk • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Semifinálová série play-off Kontinentální hokejové ligy mezi Čeljabinskem a Omskem pokračuje třetím zápasem. Výhodu domácího prostředí má Avangard, stav série je nerozhodný 1:1.

Zatímco úvodní duel ovládl Traktor v poměru 3:1, ve druhém se radoval z výhry Omsk. Dramatický souboj ukončil až v 86. minutě Pivcakin.

Avangard Omsk: Rämö - Ljamin, Salmela, Škoula, Bělov, Pujac, Pivcakin, Gusev - Alexander Popov, Frolov, Pěrežogin - Kaljužnyj, Sjomin, Kurjanov - Averin, Volkov, A. Nestěrov - Pervušin, Kalinin, Ivanov - Žukov.

Traktor Čeljabinsk: Garnett - Quint, Rjabykin, Katičev, Vasilčenko, Razin, Rjazencev, N. Nestěrov, Plaksin - Čistov, Bulis, Kuzněcov - Panov, Jakucenja, Kontiola - Andrej Popov, Glinkin, Burdasov - Buturlin, Mamin, Sajustov.

Rozhodčí: Gašilov, Olenin - Birin, Medveděv.

V sestavě Omsku chybí nejproduktivnější hráč play-off KHL Roman Červenka.

Hráči obou týmů už jsou na ledě, Omsk se představí v tmavých dresech, Čeljabinsk v bílých.

00:01

00:34
    Hra je zatím oboustranně opatrná.

01:57
    Razin se protáhl po pravém křídle a bekhendem otestoval pozornost brankáře Traktoru.

04:01
    Omsk měl první dobrou šanci. Po přečíslení dva na jednoho zakončoval mezi kruhy Sjomin, nepřekonal ale Garnetta.

04:07
    Omsk si zahraje první přesilovku. Na trestnou lavici usedl Vasilčenko.

05:26
    Averin posunul puk Bělovovi, kterého vychytal Garnett. Následně pálil od modré Škoula, jeho rána byla tečována nad bránu.

06:06
    V závěru přesilovky se opřel do puku Sjomin, stav se ale nemění.

06:07
    Hosté jsou v plném počtu.

06:30
    Žukov vypálil v útočném pásmu těsně za modrou, namířil vedle pravé tyče, rozhodčí navíc přerušili hru pro ofsajd.

07:08
    Omsk je v úvodu utkání aktivnějším mužstvem. Pokus Frolova od modré čáry byl zblokován.

07:29
    Averin to zkusil švihem, našel však jen Garnettovu lapačku.

08:22
    Bulis prostrčil kotouč Kuzněcovovi, ten ho následně hledal před bránou, český forvard byl ovšem dobře pokrytý.

09:08
    Kaljužnyj přihrával Kurjanovovi, ten se ale k zakončení nedostal.

09:35
    Burdasov vystřelil v útočném pásmu švihem, mířil pod břevno, jeho projektil nadělal Rämömu potíže.

10:18
    Averin nahodil puk ze středního pásma až na Garnettovu bránu, domácí vybojovali kotouč, poté obléhali klec Traktoru, ale Garnett odolal.

11:14
    Averin se pěkně prosmýkl středem obrany, mezi kruhy střílel na vyrážečku, Garnett však výtečně zasáhl.

12:04
    Mamin vyslal nebezpečnou střelu zpoza obránce, Rämö ovšem máchl lapačkou a puk zneškodnil.

13:44
    Kalinin s Frolovem zahrozili, dorážka druhého jmenovaného byla nebezpečná, Garnett si s ní ale poradil.

14:31
    Ve velké šanci se po přečíslení dva na jednoho zjevil Mamin, který se snažil zasáhnout před bránou příhrávku vzduchem, při pokusu o střelu byl faulován Pěrežoginem. Čeljabinsk bude mít první přesilovou hru v utkání.

14:37
    Omsk vyhodil puk přes všechny čáry.

15:14
    Kuzněcov zahrozil u levé tyče, Rämö puk za svá záda nepustil.

15:45
    Rjabykin pálil od modré kousek vedle levé tyče.

15:52
    Omsk vyhazuje puk přes všechny čáry.

16:28
    Razin fauloval Kalinina, přesilovka Traktoru tak končí.

16:31
    Vyloučený Pěrežogin se vrátil na led, Omsk bude mít téměř dvouminutovou výhodu přesilové hry.

16:34
    Salmela se po vyhraném buly opřel v mezikruží do puku, síť ale nerozvlnil.

17:50
    Traktor se zmocnil puku, Bulis ho vyvezl až do útočného pásma, posunul ho na modrou čáru Rjabykinovi, který nebezpečně vystřelil.

18:28
    Vyloučený Razin se vrátil na led.

19:49
    Tečovanou střelu Škouly od modré vytěsnil Garnett před sebe, kde dorážel Volkov, puk ale netrefil podle představ a minul bránu.

20:00

Omsk byl v první třetině aktivnější, nadějné příležitosti ale nedokázal využít.

20:01

20:19
    Omsk byl velmi blízko první branky, dělovka Pujace od modré čáry orazítkovala levou tyč Garnettovy brány.

21:51
    Avangard právě vstřelil branku!
    Omsk má výtečný nástup do druhé třetiny. Volkov se zmocnil ve středním pásmu kotouče, naservíroval ho mezi kruhy SERGEJI KALININOVI, který bez přípravy bombou k levé tyči rozvlnil síť. Asistence: Volkov.

22:46
    Ránu od modré zlikvidoval lapačkou brankář Rämö.

24:28
    Frolov dobře napadá v útočném pásmu, Traktor se obtížně dostává z vlastní třetiny.

25:13
    Traktor vyhrál vhazování, Quint vypálil bez přípravy, obětavý zákrok předvedl Averin, který mu padl do střely a brankář Rämö tak nemusel zasahovat.

26:14
    Sajustov ukořistil puk ve středním pásmu, pronikl do útočného pásma, kde vystřelil zápěstím. Rämö dobře zasáhl a forvarda Čeljabinsku nepustil k dorážce.

26:33
    Kaljužného nahození raději přikryl brankář Garnett, vhazovat se bude po jeho levici.

27:03
    Rjazancev tvrdě vypálil z pravého křídla, Rämö byl připravený.

27:25
    Volkov obkroužil bránu, předal puk na modrou Ljaminovi, jeho ránu lapil Garnett.

28:15
    Traktor si vypracoval obrovskou příležitost, Jakucenja naservíroval kotouč volnému Kontiolovi, který z voleje pálil do poloodkryté brány, Rämö ale předvedl famózní zákrok a udržel čisté konto.

29:54
    Averin se snažil uvolnit ke střele, ale nedostal se k ní.

29:57
    Po faulu na Alexandra Popova obdržel dvouminutový trest Rjazancev.

30:37
    V přesilovce měl šanci Omsk, Kalinin hledal v přečíslení před bránou Frolova, který se natahoval po puku, ale marně.

31:22
    Obrovskou šanci měl Pěrežogin, který byl sám před Garnettem, náskok Avangardu ale nenavýšil.

32:15
    Kuzněcov se rozjel do útočného pásma, trefil švihem před sebou Ljamina. Puk se odrazil k Jakucenjovi, jehož pohotovou střelu výtečně vyrazil Rämö.

32:45
    Rjazancevův projektil od modré čáry za zády Rämöho neskončil.

31:57

33:51
    Traktor nahodil puk do útočného pásma, kde se ovšem neusadil. Dobře zasáhl Pěrežogin, který odehrál kotouč do středního pásma.

35:08
    Kurjanov našel zpoza brány volného Kaljužného, který Garnetta nepřekonal.

35:13
    Z pokračující akce hledal Sjomin křížným pasem na zadní tyči Kaljužného, ten ale puk nezasáhl.

36:17
    Volkov se dostal do dobré palebné pozice, jeho střela ale byla sražena na zadní mantinel.

36:28
    Kalinin měl velkou šanci, Garnett ale skvělým zákrokem zabránil druhému gólu Avangardu.

37:03
    Pervušin to zkusil z ostrého úhlu, Garnett se překvapit nenechal.

38:03
    Jakucenja nebezpečně vypálil z mezikruží a o kousek přestřelil břevno.

38:57
    Kurjanov posunul kotouč do útočného pásma, před Frolovem dobře zasáhl Rjabykin.

39:01
    Volkov vypálil z levé strany, dojíždějící Kalinin se už k dorážce nedostal, Garnett puk nepustil.

39:07
    Ivanov vypálil z pravé strany, Pervušin se snažil dorážet, což se nelíbilo Rjabykinovi s Quintem, kterř chtěli útočníka potrestat. Na ledě se rozpoutala strkanice.

39:07
    Traktor bude mít početní výhodu. Po strkanici dostal trest na dvě plus dvě minuty domácí Pervušin, na druhé straně půjde na dvě minuty na lavici hanby Rjabykin.

39:52
    Rjazancev se pokusil srovnat stav, vypálil křížně po ledě, Garnetta však neprostřelil.

40:00

Omsk zúročil aktivitu ve 22. minutě, kdy po přihrávce Volkova zamířil z voleje do černého Kalinin. Avangard tak drží po dvou třetinách jednobrankový náskok.

40:01

40:45
    Traktor nahodil puk do útočného pásma, ale provinil se ofsajdem.

41:07
    Hosté jsou na ledě kompletní.

42:55
    Domácí dobře brání vlastní modrou čáru, Traktor se nedokáže dostat do jejich třetiny.

43:07
    Domácí Pervušin se vrátil na led.

43:40
    Rjazancev vypálil od modré, Rämö byl ale pozorný.

44:12
    Ani Panov recept na Rämöho nenašel.

40:34
    Na trestnou lavici odcházejí na dvě minuty domácí Bělov a hostující Kuzněcov.

45:24
    Hosté se tlačí do útoku, Rjabykinovo nahození prolétlo těsně vedle levé tyče.

46:28
    Volkov dobruslil puk v útočné třetině, poté se snažil uvolnit Alexandra Popova, přihrávka na něj ale neprošla.

47:40
    Omsk pracuje v tomto utkání v defenzivě velmi dobře, Traktor se obtížně dostává do šancí.

48:34
    Frolov se snažil zpoza branky zasunout puk za Garnettova záda, kanadský gólman ale ustrážil prostor u levé tyče.

49:23
    Nestěrov vypálil na Garnettovu lapačku, mířil však vedle.

49:57
    Nadějnou příležitost si vytvořil Traktor, Panov upláchnul na levé straně Salmelovi, poté se pokusil procedit puk mezi Rämöho betony, ten je ale sklapl včas. Čeljabinsk tak stále čeká na první gól.

50:47
    Rämö podržel v lapačce nahození od modré čáry, vhazovat se bude po jeho pravici.

50:54
    Po vyhraném vhazování si Čistov všimnul volného Quinta, kterému adresoval přihrávku. Obránce Čeljabinsku ale bekhendem brankáře Rämöho neprostřelil.

52:14
    Kontiola ranou z první vypálil na přední tyč, Rämö ale stále drží nulu.

53:23
    Hbitý Frolov se elegantně uvolnil, puk z jeho hole přeletěl břevno.

54:34
    Omsk teď dlouho obléhal branku soupeře, Nestěrov dostal přihrávku, rychle objel bránu a snažil se zasunout puk k levé tyči, betonem ale dobře zasáhl Garnett.

55:30
    Jedovatá rána Andreje Popova prosvištěla vedle brány Omsku.

57:12
    Z pravého křídla vyslal dobrou křížnou střelu po ledě Kalinin, Garnetta ale nepřekonal. Traktor tak stále živí naději na vítězství v tomto duelu.

58:43
    Traktoru se nadaří usadit se v útočném pásmu, Garnett tak zatím neopouští bránu.

59:00
    Garnett odjel z branky, hosté to zkusí v šesti.

59:43
    Obrovskou šanci na vyrovnání měl těsně před koncem Kuzněcov, neprostřelil však Rämöho.

60:00

Omsk se ujímá v semifinálové sérii play-off KHL s Čeljabinskem vedení 2:1 na zápasy. Jediný gól třetího duelu vstřelil ve 22. minutě Kalinin.

Čtvrtý zápas je na programu ve středu od 14 hodin SELČ. Výhodu domácího prostředí má opět Omsk. (16:08:39)