2
6 6
Úterý 10.04.2012, 17:50Challenger Blumenau (antuka)

3:6
    Ivo Minář je v osmifinále, kde se utká s vítězem zápasu mezi Uruguaycem Felderem a Chilanem Capdevillem, jenž je na turnaji nasazenou trojkou. V tuto chvíli je zápas vyrovnaný: 6:3, 3:6 a v posledním setu 2:2. Příjemný večer vám přeje Tomáš Martínek. (19:08:54)

Konec zápasu

3:6
    Krásná práce, hned druhý mečbol je využit a Ivo Minář se představí ve druhém kole turnaje.

15-40
    Tentokrát si ovšem připisuje nelichotivou vůbec první dvojchybu zápasu.

0-40
    Vypadá to na snadnou práci. Minář přidává páté eso zápasu a má tři mečboly!

0-30
    Další úspěšný minářův balonek. Jen dva fiftýny je nyní český tenista od vítězství.

0-15
    Ivo Minář jde tvrdě za výhrou v prvním kole turnaje.

3:5
    Konečně Minář proráží po dlouhé době podání Brazilce a sám nyní bude podávat do zápasu.

30-40
    Minář má výhodu veledůležitého brejkbolu!

30-30
    Druhé eso Guilherme Clezara v zápase přichází v pravý čas.

15-30
    Clezar snižuje úspěšně provedeným útokem.

0-30
    Minář se nyní zřejmě pokusí získat Brazilcovo podání a udělat velký krok k zisku druhé sady.

0-15
    Vítězný balonek pro českého tenistu.

3:4
    Stejně jako Clezar využívá hned ten první a opět má navrch, vede 4:3 ve druhé sadě.

0-40
    Podobně jako jeho soupeř si počíná Ivo Minář a bude mít tři gameboly.

0-30
    Opět kvalitní podání pomáhá k zisku fiftýnu.

0-15
    Minář si také drží pevně svůj servis.

3:3
    Clezar se hladce zmocňuje gamu a je opět srovnáno.

40-0
    A Clezar bude mít opět tři gameboly. Na svém podání je v poslední době silný.

30-0
    Také další míček si připisuje Clezar. Domácí prostředí mu pomáhá k výbornému výkonu.

15-0
    Brazilec se ve druhém setu dostal do hry a je Minářovi vyrovnanějším soupeřem než v první sadě.

2:3
    Vcelku bez problémů se Minář vrací do tempa a vede. Na podání nyní uvidíme Guilherme Clezara.

15-40
    Další pěkným balonkem ukořisťuje Minář dva gameboly.

15-30
    Pražský tenista je na tom opět o něco lépe, Clezar chyboval.

15-15
    Tentokrát dobře zahrál Clezar a je to patnáct patnáct.

0-15
    Ivo posílá balonek po lajně a vede.

2:2
    Čtvrtý game patří Clezarovi, který definitivně stahuje náskok Iva Mináře.

40-15
    Minář se chytá asi příliš pozdě. Brazilec má ještě dva gameboly.

40-0
    Dokonce tři gameboly pro Brazilce!

30-0
    Také druhý míček získává ve svůj prospěch a Minář se trochu trápí.

15-0
    Brazilec je na koni, první fiftýn jde na jeho vrub.

1:2
    Ze druhého podání neměl Minář moc šancí a Clezar svůj první brejkbol přetavuje v zisk gamu. Clezar jde podávat.

40-30
    Chvíli nato nabízí Clezarovi dokonce první brejkbol zápasu. Uvidíme, jak si s ním mladík poradí.

30-30
    Dokonce srovnání z rakety Brazilce. Minář si zkomplikoval situaci při svém podání.

15-30
    Devatenáctiletý Clezar snižuje prvním dobrým balonkem v tomto gamu.

0-30
    Čtvrtým esem v zápase zvyšuje Minář svůj náskok.

0-15
    Minář má první fiftýn, začíná lépe své podání.

0:2
    Český tenista stejně jako v prvním setu bere hned z kraje podání svému soupeři, vede dva nula a sám jde servírovat. Navíc soupeři ještě nenabídl ani jeden brejkbol!

40-A
    Velice dlouhou rozehru získává na svou stranu Ivo Minář. Má brejkbol a výhodu opět svému soupeři odskočit.

40-40
    Tu mu rychle bere Ivo Minář úspěšným forehendem a game jde do shody.

40-30
    A Guilherme Clezar má dokonce možnost gamebolu.

30-30
    Ze druhého podání se podařilo Clezarovi srovnat skóre druhého gamu druhého setu.

15-30
    Minář nutí Clezara k chybě a ten prohrává při svém podání.

15-15
    Poprvé se mu to daří díky dobrému prvnímu podání.

0-15
    Brazilec ještě nezískal ve druhém setu ani fiftýn.

0:1
    A esem, třetím v zápase, si pojišťuje čistou hrou první game.

0-40
    Český tenista jde hodně rychle za výhrou v prvním gamu druhého setu.

0-30
    Také druhý balonek jde na konto Ivo Mináře.

0-15
    Konečně nám začal druhý set. První míček vyhrává při svém podání Ivo Minář.

0:0
    Během přestávky mezi prvním a druhým setem si představíme na kolikátém místě žebříčku ATP oba tenisté jdou. Mladík Clezar si polepšil díky čtvrtfinále v mexickém San Luis Potosí na 280.místo, naopak Ivo Minář po delší přestávce klesl až na 219.místo žebříčku.

0:0
    Statistiky prvního setu:
    Esa: 1:2. Dvojchyby: 0:0. První podání: 64%:29%. Úspěšnost prvního podání: 52%:100%. Úspěšnost druhého podání: 50%:67%. Využití brejkbolů / brejkboly: 0/0:2/6. Celkem vítězných míčů: 22:32.

2:6
    Tentokrát se již Ivo Minář nemýlí a po devětatřiceti minutách ukořisťuje první sadu v poměru 6:2. Navíc do druhého setu bude podávat jako první právě svěřenec trenéra Karola Dušana.

40-A
    Pátý setbol je opět na kontě Mináře.

40-40
    Opět Clezar srovnává a nechce dát Minářovi svou kůži lacino.

40-A
    Čtvrtý setbol pro Iva Mináře. Nechá si opět utéct šanci na zisk prvního setu?

40-40
    Minář prohospodařil tři setboly a Guilherme Clezar srovnává na čtyřicet čtyřicet.

30-40
    Také druhý setbol je odvrácen, devatenáctiletý brazilský talent bojuje.

15-40
    Brazilec se ještě snaží o odpor a pěkným úderem snižuje náskok Čecha.

0-40
    Minář má k dispozici luxusní náskok a hned tři brejkboly respektive setboly!

0-30
    V tuto chvíli je Ivo Minář dokonce jen dva míčky od zisku prvního setu.

0-15
    Český plejer začíná lépe při servisu Guilherme Clezara.

2:5
    Game je Minářův a při vedení pět dva se pokusí český tenista získat set hned při podání Brazilce.

30-40
    Gamebol si vysloužil aktivní hrou Ivo Minář a vypadá to, že po měsíční pauze je již zcela ve formě.

30-30
    Clezar nutí Mináře k chybě a je srovnáno.

15-30
    Minář přehupuje opět ze druhého servisu misku vah na svou stranu.

15-15
    Brazilec kontruje pěkným úderem po druhém podání Mináře.

0-15
    Minář zlepšuje první podání. Ze šesti úspěšných prvních servisů má nyní dokonce stoprocentní úspěšnost.

2:4
    A také získává druhý game, leč prohrává dva čtyři. Servírovat nyní bude Ivo Minář.

A-40
    Výhoda pro Guilherme Clezara, mladík se překonává.

40-40
    Minářovi se podařilo odvrátit i druhý a jde se to shody.

40-30
    Jako již tradičně Minář první odvrací. Uvidíme, co provede český hráč se druhým gamebolem.

40-15
    Lépe je na tom Clezar jenž si vybojoval dva gameboly.

30-15
    Minář kontruje vítězným míčem a boj v pátém gamu pokračuje.

30-0
    Clezar získal po dlouhé výměně chybou Mináře další míček.

15-0
    Brazilec si na podání počíná o poznání lépe a úvodní fiftýn tohoto gamu je jeho.

1:4
    Hned první Minář využívá i když opět až ze druhého podání. Servis zatím českému tenistovi příliš nejde.

15-40
    Sedmadvacetiletý Pražák má výhodu dvou gamebolů.

15-30
    Také další míček patří aktuálně 219.hráčí žebříčku ATP.

15-15
    Ivo však odpovídá svým druhým esem zápasu!

15-0
    Clezar je v dobrém rozpoložení a při podání Mináře jde do vedení. První servis je zatím pro Mináře slabinou, úspěšnost má pouhých 28%.

1:3
    Další již ne a Guilherme Clezar si vysloužil za potlesku domácího publika první game na turnaji.

40-15
    Ivo Minář začíná stíhací jízdu dobře a jeden gamebol odvrací.

40-0
    Tři gameboly a možná první zisk gamu pro brazilského mladíka.

30-0
    Také podruhé bylo Clezarovi přáno a jeho náskok je výraznější. Zahrál své první eso v zápase.

15-0
    Brazilec vstupuje úspěšněji do svého podání.

0:3
    Ivo Minář po třinácti minutách vede pohodlným náskokem 3:0 a také díky prvního esa zápasu si doposud drží své podání.

0-40
    Nula čtyřicet pro českého tenistu a snadné tři gameboly.

0-30
    Další nevynucená chyba Clezara a Minář jde odhodlaně za ziskem gamu.

0-15
    První míček zvládl český tenista a Brazilec chyboval.

0:2
    A je to tady. Ivo Minář proráží hned první Clezarovo podání a vede o dva gamy. Nyní půjde sám servírovat.

40-A
    První brejkbol Mináře v utkání. Dokáže využít zaváhání devatenáctiletého Brazilce?

40-40
    Ivo Minář odvrací i třetí gamebol a je zde opět shoda.

A-40
    Clezar má výhodu při svém podání.

40-40
    Český tenista dotáhl stav do shody. Pokusí se tedy brejknout Clezarovo podání.

40-30
    Rodák z Prahy se nevzdává a první gamebol odvrací.

40-15
    A domácí tenista si vybojoval dva gameboly.

30-15
    Guilherme Clezar je na tom opět o něco lépe. Chyba Mináře.

15-15
    Minář srovnává stejně pohledným vítězným míčkem.

15-0
    Brazilec Clezar začíná své podání lépe, přesným míčkem vyhání Mináře ven z kurtu.

0:1
    Ivo Minář se ujímá vedení při svém podání.

Utkání právě začalo

0:0
    Duel mezi Ivo Minářem a Guilherme Clezarem může začít. Australan Duckworth si po boji poradil ve dvou setech s Argentincem Galdonem.

0:0
    Předchozí zápas se stále protahuje, začátek tohoto utkání bude až přibližně kolem šesté hodiny.

0:0
    Utkání bude zahájeno na kurtu č.4 až po zápase Pablo Galdona s Jamesem Duckworthem, které se díky více než hodinovému tie-breaku v prvním setu protahuje.

0:0
    Český tenista Ivo Minář se naposledy na kurtech představil přesně před měsícem, kdy absolvoval "marocké turné" na šampionátech v Meknesu, Casablance a Rabatu. Od té doby neodehrál ani jedno utkání. Oproti tomu Brazilec se na domácí půdě v Blumenau představí v dobré formě, před pár dny se dostal na turnaji v mexickém San Luis Potosí až do čtvrtfinále. Pro Iva Mináře to bude velice těžké utkání, přesto je v utkání favoritem.