Česko – Finsko 2:6 (kon.) | Švédsko – Rusko 2:0 (kon.) | USA – Kanada 5:3 (kon.)
Švýcarsko – Německo 2:6 (kon.)
Švýcarsko
2:6 (0:4, 0:1, 2:1)
Německo
Úterý 17.04.2012, 20:00 • Zimní stadion Znojmo. • Mistrovství světa do 18 let

O osudu dnešního utkání rozhodla otřesná hra Švýcarů v první části hry. Ti v dalších dvou třetinách hru vyrovnali a Němce tlačili. Na zdramatizování utkání jim síly už nestačily.

Německo postupuje do čtvrtfinále a Švýcarsko čeká velmi nevýhodná bezbodová pozice ve skupině o udržení.

Loučím se z dnešního zápasu, jejž svým koncem uzavírá zakládní skupinu B. David M.

60:00

59:00
    Švýcaři ještě okupovali útočnou třetinu, ale Německo si je vědomo své výhry, jejíž stvrzení je již jen formalita.

58:16
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!

Tak další kosmetická úprava skóre byla stvrzena videem. DARIO SIMION střílí druhý dnešní švýcarský gól. Na obrat je ale už pozdě. Asistence: Alessandro Lanzarotti, Xeno Busser.

58:16
    Švýcarsko zřejmě dosáhlo branky - ještě se prohlíží video.

56:23
    Tim Bender (GER) vyloučen za podražení.

55:03
    Švýcarsko si nechce nechat líbit tak potupné skóre a bojuje.

56:20
    Klein svým zákrokem zastavil hru. Následuje buly před ním.

53:40
    Oba týmy pokračují v aktivní hře.

53:22

Švýcarští hráči se přece jen dočkali čestného zásahu. O ten se po přihrávce Lucase Balmelliho zapříčinil FABRICE HERZOG. Asistence: Lucas Balmelli.

50:09
    Julian Schmutz (GER) dostal trest 2+10.

50:29
    Německo právě vstřelilo branku!

TIM BENDER právě vstřelil šestý gól Německa a uštědřil soupeři další tvrdou ránu. Asistence: Marcel Kurth.

49:32
    Německý tým v plném počtu.

48:25
    Němci ve čtyřech.

48:00
    Švýcaři si zatím nevypracovali žádnou kloudnou šanci během své přesilovky.

47:32
    Raphael Kaefer (GER) menší trest za hru vysokou holí. Švýcarsko hraje přesilovku 5 na 3!

46:25
    Vyloučen Shevyrin Denis (GER) za vražení na hrazení.

45:01
    Frederik Tiggels se snažil překonat Schlegela střelou mezi betony, ale nenašel mezi nimi dostatek místa.

David Mičke

Branky a nahrávky: 54. Herzog (Balmelli), 59. Simion (Lanzarotti, Busser) - 11. Eisenschmid (Kahun), 15. Draisaitl (Eisenschmid), 18. Draisaitl (Kahun), 19. Zientek (Stephan), 39. Ziegler (Draisaitl), 51. Bender (Kurth)

Švýcarsko: Nyffeler (Schlegel) – Rouiller, Kreis (C), Baltisberger, Sartori, Lanzarotti, Busser, Zuber – Balmelli, Simion, Herzog – Studer, Sieber, Dunner – Brandi, Zangger, Diem – Schmutz F., Schmutz J., Kummer – Herzog.
    Německo: Klein (Cupper) – Quinlan, Schmid, Koberger, Schwarz, Bender, Moser, Tiffels, Stephan – Herpich (C), Ziegler, Kaefer – Zientek, Shevyrin, Klopper – Kurth, Palausch, Tiffels – Kahun, Draisaitl, Eisenschmid.

Rozhodčí: Dumas (USA), Gofman (RUS) – Lederer (CZE), Vikman (FIN)