Dynamo Moskva – Omsk 0:1 (kon.)
Dynamo Moskva
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Avangard Omsk
Úterý 17.04.2012, 17:30 • Malaja spartivnaja Arena Lužniki, Moskva • Play-off KHL

Gól ve třetím utkání finále play-off KHL mezi Dynamem Moskva a Avangardem Omsk padl jen v první třetině, kdy se po přihrávkách Škouly a Červenky prosadil Alexandr Pěrežogin. Jeho branka a skvělý výkon brankáře Rämöho Omsku daroval druhý vítězný zápas v sérii, Dynamo se do příštího utkání musí polepšit alespoň v přesilovkách. Čtvrté utkání je na programu ve čtvrtek, já se s vámi touto pozvánkou pro dnešek loučím. (19:45:47)

60:00

59:55
    Na druhé straně Anisin vyjel mezi kruhy a krásnou střelou do levého horního růžku vylekal celý Omsk, Rämö však nastražil rämöno a korunoval svůj skvělý výkon!

59:47
    Volkov při střele na prázdnou trefil jen Graňáka!

59:24
    Kaljužnyj se pokoušel backhandem poslat puk do prázdné branky, Pestunov mu v tom ale zamezil.

58:47
    Nakonec se bude vhazovat po levé ruce Jerjomenka.

58:47
    Hra je teď přerušena, pravděpodobně jen rozhodčí ví, zač je toho loket.

58:09
    Averin mohl rozhodnout utkání, jel sám s Nestěrovem do přečíslení, přihrávat už ale nemohl a jeho rána ze slibné pozice šla vedle!

57:55
    Gorovichov zakombinoval s Anisinem, vyjel si mezi kruhy pro vhazování a vystřelil, Rämö dal ramena k sobě a jen s velkým štěstím poznal, že střela Gorovichova neskončila v brance!

57:25
    Puk již má Dynamo, Omsk ani nevystřelil a ještě dává nadějí domácím.

57:13
    Třetí řada Omsku se usadila před Jerjomenkem.

56:30
    Babenko se prodíral před branku a vystřelil, trefil jen Pervušina a ten podržením puku uklidnil své spoluhráče.

56:18
    Babenkovo nahození znovu trefila jen Rämöho betony.

56:04
    Gorochov znovu uvedl v permanenci Rämöho lapačku.

55:44
    Dynamo mělo štěstí v neštěstí! Soin se pokoušel nahodit před branku, avšak puk bral již ze středního pásma a trefil Pervušina, který nebýt postavení mimo hru Dynama by šel sám na Jerjomenka.

54:52
    Škoula poslal do útočného pásma na Popova, ten na ose hřiště uviděl Červenku, jehož střela zápěstím zpoza Nováka rozezvučela Jerjomenkovy betony.

54:36

54:23
    Dynamo nepřešlo střední pásmo a přesilovka pomalu končí.

54:11
    Postavení mimo hru Dynama. To se neuvěřitelně trápí, hraje ve velké křeči a potřebuje notnou dávku štěstí.

53:54
    Avangard opět dostal puk až do útočné třetiny.

53:36
    Minuta z přesilovky Dynama je pryč a moskevský celek si kromě jedné zblokované rány Jalasvaary od modré nic nevynutil.

53:08
    Navíc Omsku se díky Pujacsovi podařilo vyhodit.

52:57
    Jalasvaarova rána od modré se neujala.

52:36
    Znovu se vylučuje na straně Omsku, Anton Bělov si jde sednout na dvě minuty za vyhození puku ven z hrací plochy.

52:08
    Červenka jen lehce švihl do puku a ztuhnutý Jerjomenko pouze vyrazil puk před sebe. Obránci Dynama jej ale dokázali zachytit a odpravit do bezpečí.

51:55
    Omsk se po dlouhé době dostal z pásma.

51:49
    Rämö byl při Kozlovově nahození z rohu kluziště pozorný a nadále soustředěným výkonem drží hubený náskok svého týmu.

51:41
    Mosalev nahazoval Babenkovi na teč, Babenko ale puk nezasáhl a Rämö tak opět zasáhl.

51:13
    Na brankoviště si nadějně sjel Mosalev, měl ale velkou smůlu, že po několika odrazech puku nemohl dorážet do prázdné branky, neboť se puk zastavil o brusli před ním stojícího obránce!

50:46
    Je po další přesilovce Dynama.

50:15
    Zoufalé Jalasvaarovo nahození na Rämöho brankáři Omsku potíže nezpůsobilo.

50:00
    Omsk se osvobodil a do posledních deseti minut třetí třetiny vstoupil pravou nohou.

49:23
    Dynamo se dokázalo znovu usadit před Rämöm, ten chvíli nevěděl, kde mu hlava stojí, avšak Dynamo nakonec samo vyhodilo puk ven z pásma.

48:48
    Hra se momentálně hodně kouskuje, Alexandr Pěrežogin dostává trest na dvě minuty za podražení Soina.

48:20
    Volkov se naprosto zbytečně odhodlal k individuálnímu řešení nastalé situace v útočném pásmu - místo přihrávky dvěma spoluhráčům do jízdy se pokoušel protlačit do prostoru mezi kruhy, to se mu ale nepovedlo.

48:08

47:47
    Hra je přerušena, protože je posunuta branka - Škoula se nemazlil s Komarovem, kterého hodil do brankové konstrukce a přerušil tak hru. Všemu ale předcházelo seknutí Komarova do rukavice českého obránce.

47:40
    Dynamo se po hektických chvílích dokázalo osvobodit.

47:15
    Gusevova rána nadělala velké potíže Jerjomenkovi, jenž ji vyrazil bůhvíkam a jen díky zásahu větší moci nemohl Pěrežogin dorážet.

46:39
    Salmela nahodil před branku Pěrežoginovi na teč, ten sice tečoval, ale Jerjomenko mu vzal naděje na jeho druhý gól v utkání.

46:07
    Nakonec si za nájezd do Rämöho či následnou potyčku odpyká dvě minuty Dennis Tolpeko.

46:07
    Škoula si sjížděl mezi kruhy a mohl by zakončovat skoro do prázdné, to by mu ale Nestěrov nesměl předložit přihrávku na brusle, čímž založil protiútok Dynama, který po Jalasvaarově přihrávce zakončil nepovedenou střelou Tolpeko. Domácí útočník pak ještě nabruslil do Rämöho a museli ho přijet uklidnit hráči v bílém. Oproti české lize je ale vyhrocenost tohoto finále slabým čajíčkem.

45:46
    Hra je teď trochu neurovnaná, Dynamo se nedokáže dostat do pásma.

44:47
    Zakázané uvolnění Omsku. Dynamo se pokusí zavřít svého soupeře v jeho obranném pásmu a konečně vyrovnat, protože začíná přituhovat a čas se pro domácí povážlivě krátí.

44:38
    Dynamo si přeci jen dokázalo vytvořit mírný tlak, který korunoval svou střelou Gorochov, ta však byla několikrát tečována a Rämö měl co dělat, aby tohoto skokana zastavil pod svým betonem.

43:30
    Člen třetího obranného páru Nikita Pivcakin již je na vlastní střídačce a snad bude v pořádku.

43:30
    Hra je přerušena, u mantinelu leží Pivcakin a nemá se ke zvednutí.

43:04
    Červenka mohl dostat krásnou přihrávku od Pěrežogina do jasné šance, Novák ale skvělým obranným zákrokem zamezil akci!

42:53

42:39
    Hosté stále odolávají tlaku domácích, po jejich teči teď kotouč vyletěl mezi diváky a hraje znovu přerušena.

42:35
    Anisin zkušeně podržel puk, předal jej na modrou Graňákovi, jenomže Rämö opět obstál.

42:14
    Rämö znovu nic neriskoval a raději Anisinovu ránu od modré přidržel.

41:52
    Averin se po rozjel společně s Volkovem při vlastním oslabení, Volkov svému spoluhráči z první řady předložil puk do zakončení, Averin si však chtěl vytáhnout Jerjomenka a pak zakončit do odkryté klece, dostal se ale do velkého úhlu a nedokázal zvednout puk.

41:32
    Kvapil se pokoušel zakončit bachrlatou kombinaci Dynama, jenomže netrefil branku.

41:11
    Graňákovu ránu si do své sbírky připsal trochu nejistým zákrokem levou paží Rämö, přesto se bude vhazovat před ním.

40:57
    Komarov ale neuspěl na buly proti Červenkovi a Avangard okamžitě odpravil puk k Jerjomenkovi.

40:53
    Anisin byl podražen Alexandrem Popovem, jenž si za to jde sednout k Salmelovi a Dynamo bude mít výhodu o dva muže.

40:42
    Dynamo se ihned pokoušelo zavézt puk do útočného pásma, Omsk okamžitě po zisku kotouče vyhodil.

40:01

Druhá třetina tedy žádný gól nepřinesla, navíc oproti první třetině upadl i obraz hry a tak Omsk stále v Lužnikách nad Dynamem vede 1:0. Pokud chce Dynamo vyrovnat a následně i zvítězit, mělo by začít využívat alespoň přesilovky, kterých díky nedisciplinovanosti Omsku mělo dost a přesto ani jednou Rämöho slibně neohrozilo. Druhá třetina začne cca v 19:09.

40:00

39:59
    Domácí překombinovali obléhání Rämöho branky a nezbyl jim čas na střelbu.

39:41
    Škoula postrčil puk ve středním pásmu a Omsk se úspěšně hájí.

39:19
    Omsku se na úvod oslabení podařilo vyhodit.

39:08
    Solovjov měl dostatek prostoru na modré a tak vystřelil, Rämöho lapačka ale vystřelila do vzduchu a s klidem zasáhla. Dorážejícího Komarova pak ještě přijel uklidňovat Anssi Salmela, jenž si za to šel sednout na trestnou lavici.

38:39
    Anisin se po přihrávce Gorochova pustil do dvou protihráčů a nepochodil. Šikovné hračičce Dynama se dnes příliš nedaří.

38:05
    Tak to vypadá, že ve druhé třetině by musel hokej spasit už jen zázrak.

37:34
    Škoula vyhodil přes všechny čáry, nikdo z jeho spoluhráčů se puku nedotkl a je tak odpískáno zakázané uvolnění Omsku.

36:48
    Oba týmy s pěti bruslaři.

36:30
    Popov až příliš dlouho po souhře se Salmelou otálel se střelbou a nakonec o puk přišel. Hráči stále na všechno mají dostatek času.

35:55
    Na nudnou hru se již nemohl dívat Gorochov, Rämö se ale za jeho velmi nepřesnou ránou jen ohlédl.

34:48
    Oleg Znaroks ještě reklamoval něco u rozhodčích, trenérovi Dynama to ale nebylo nic platné.

34:48
    Oba Sergejové, jak Soin, tak i Kalinin, nakonec usedli na trestnou lavici za hrubost.

34:48
    Frolov se pokusil zakončit backhandem, Jerjomenko ale ustál situaci a puk podržel. Došlo pak ještě k ostřejší výměně názorů mezi Kalininem a Soinem, rozhodčí je ale včas odtrhli.

34:20
    Soin se rozjel při rovnocenném stavu hráčů na ledě k Rämöho brance, jenomže jeho střela zápěstím zpoza obránce byla velmi nepřesná.

34:16

33:40
    Babenko zachytil špatnou kombinaci Omsku, avšak pouze zanechal puk v útočném pásmu, ten si převzal Kokarev, ale Rämöho jeho rána nemohla zaskočit.

33:17
    Dynamu se trestuhodně nepodařilo vyhodit puk, Omsk se dostal do klasického přesilovkového postavení, avšak pořádně ohrožení branky ani natřikrát nepřišlo a Dynamo se konečně osvobodilo.

32:16
    Za podražení si na trestnou lavici jde sednout Ilja Gorochov.

32:06
    Gorochov otestoval Rämöho pozornost od modré, opět ale zamířil vedle.

32:05
    Zakázané uvolnění Omsku.

31:55
    Jalasvaara byl sám skoro na brankové čáře, jenomže když si zpracoval puk a vystřelil do odkryté klece, trefil skvěle se přemisťujícího Rämöho!

31:17
    Dynamo si zahrálo s bohorovností při kombinaci ve vlastní třetině, Pujacs ale od modré svou přihrávkou po vystihnutí chybné rozehrávky nikoho nenašel.

30:15
    Anisin se nezdolnou vůlí dostal k zakončení z prostoru mezi kruhy, jenomže Rämö se proti němu napřímil a nedal mu šanci. Dynamo tak zahodilo další velkou šanci.

30:00
    Dynamo mělo dlouho puk na hokejkách v útočné třetině, prováhalo ale několik možností ke střelbě a puk odskočil ven z pásma.

29:18
    Anisin se pokusil ukličkovat protivníka, to mu ale nevyšlo, kotouč se nakonec odrazil k za ním jedoucímu Gorovikovi, ten ale trefil jen hruď připraveného Rämöho.

29:00
    Jerjomenko raději u své pravé tyče přidržel puk a uklidnil hru. Dynamo se začíná mírně dostávat pod tlak.

28:50
    Jerjomenko ustál horké chvilky, když z prostoru mezi kruhy stříleli Ivanov a Škoula, naštěstí pro Dynamo vždy do jeho brankáře!

28:25
    Postavení mimo hru Omsku. Hra je teď pro nezaujatého diváka velmi nudná a nezáživná.

28:00
    Omsk se pokouší vytvořit si tlak, avšak Dynamo se zatím dokázalo ubránit a šťastně poslalo puk ven z pásma.

27:31
    Hra přerušena, vhazovat se bude po postavení mimo hru Omsku u obranné modré Dynama.

27:17
    Tvrdou Pujacsovu ránu z mezikruží Jerjomenko šťastně vyrazil hrudí.

27:09
    Od modré dostal pořádně nabito Pěrežogin, avšak netrefil branku.

26:43
    Sudí nakonec stáhli své rozhodnutí.

26:43
    Avangard je při střídání zkrátka nepoučitelný a rozhodčí jej znovu pošlou do čtyř kvůli příliš velkému počtu hráčů na hřišti. Lavičce Omsku se to vůbec nelíbí.

26:13
    Kaljužnyj šikovně zavezl puk do pravého křídla, pak před brankou hledal Sjomina, avšak ten měl ke kotouč příliš daleko a tak nemohl z prostoru mezi kruhy zakončovat.

25:52
    Zakázané uvolnění Dynama.

25:29
    Dynamu schází potřebná šťáva a také štěstí při přechodu středního pásma. Po tom úvodu utkání to není žádná hitparáda jak z jeho strany, tak ani ze strany Omsku. Ten má ale momentálně mírně nahráno.

25:08
    Ljamin předvedl ve vlastním obranném pásmu velkou chybu a mohl být rád, že Kozlov toho nevyužil k ničemu lepšímu, než střele do Rämöho.

24:52
    Dynamo se opět pokusilo zamknout soupeře, to se mu ale nepodařilo a kotouč skončil u Jerjomenka.

24:20

23:52
    Komarov si vyjel do kruhu pro vhazování a pokoušel se překvapit Rämöho, k tomu se ale puk vůbec nedostal, neboť trefil jednoho z hráčů před ním.

23:21
    Dynamo se vlastní chybou připravilo o pásmo a pokračuje tak v přesilovkovém trápení.

22:29
    Anisinova rána se odrazila od zadního mantinelu před branku, našla prostor mezi Rämöho betonem a levou tyčí, takže nepozorovaně proklouzla brankovištěm ven!

22:20
    Omsk hrál v šesti lidech a potřetí jde do oslabení. Trest odsedí Anton Kurjanov.

22:00
    Kotouč se pohyboval na Rämöho brankovišti, avšak Mosalev jej nedokázal doklepnout do branky.

21:34
    Omsk se usadil v útočném pásmu, Jerjomenkovi se nepodařilo na jistotu zasáhnout proti Bělovovi, avšak Avangard se stejně sám vystavil do postavení mimo hru.

20:49
    Druhá třetina začala nesmělými výpady na obou stranách, ani jeden z nich gólem neskončil.

20:01

Svižnou první třetinu tedy nakonec vyhrál Omsk díky brance Pěrežogina. Dynamo mělo pár slibných příležitostí ke skórování, vždy ale skončilo na skvělém brankáři Avangardu Rämöm. Druhá třetina začne cca v 18:18.

20:00

19:35
    Puk v obranném pásmu Dynama.

19:25
    Tolpeko zavezl puk před Rämöho, tam se trochu unáhlil se zakončením a brankář hostí nakonec přidusil puk na svém brankovišti.

18:56
    Popov využil menšího zaváhání Dynama, šel skoro sám na Jerjomenka, avšak jeho betony opět sklaply včas a zasáhly.

18:50

18:12
    Krásnou akci zinscenovalo Dynamo, Babenkovi nakonec před Rämöm chybělo opravdu jen lepší zpracování, aby zakončil přes jeho beton do branky!

17:36
    Velký závar před Rämöm sice neskončil gólem, Omsk ale nešťastně nedokázal vyhodit a Dynamo tak zůstalo u puku. Dlouho obléhalo soupeře, Graňák ale opět mířil jen do protihráče a Avangard konečně vyhodil.

16:50
    Anton Volkov nakonec stejně jako Salmela odchází na dvě minuty za katr kvůli hře vysokou holí.

16:46
    Omsku se nepovedlo ve středním pásmu odehrát puk co nejdál, Mosalev vzal puk a přestřelil branku. Byl však faulován a Volkov si za to po ukončení ponechané výhody půjde sednout.

16:17

15:53
    Klepiš vyjel zpoza branky a pokusil se na zadní tyč obstřelit Rämöho, trefil však výstroj brankáře hostí.

15:30
    Omsk vyhodil až k Jerjomenkovi.

15:09
    Gorovikov si vyměnil puk s Anisinem, ten chtěl přihrávat mezi kruhy, místo toho musel přetáhnout hru až na Gorochova, jehož střelu od modré Rämö celou dobu viděl a dokázal tak zasáhnout.

14:21
    Graňák napřáhl od modré, avšak trefil jen před sebou ležícího beka a Omsk vyhodil.

14:17
    Máme tu první vyloučení v utkání, Anssi Salmela jde na trestnou lavici za hru vysokou holí.

13:52
    Frolov skvěle zachytil ze vzduchu puk na útočné modré, neměl však sílu na to, aby zaútočil a tak puk přenechal domácím. Těm ale stále dělá velký problém přejít střední pásmo.

13:45
    Dynamu znovu nevyšla rozehrávka a opět je mu odpískáno zakázané uvolnění.

13:30
    Následuje reklamní přestávka a po ní vhazování před Jerjomenkem.

13:23
    Teď měl zase velké štěstí Rämö, protože po Solovjovově ráně za ním zazvonila tyč!

12:59
    Avangard právě vstřelil branku!
    Velký tlak Omsku nakonec nese své ovoce. ALEXANDR PĚREŽOGIN si sjel mezi kruhy, obránci Dynama jej nedokázali pokrýt, ruský útočník převzal přihrávku Červenky od mantinelu a tváří v tvář Jerjomenkovi nezaváhal. Asistence: Roman Červenka, Martin Škoula.

12:35
    Červenka se otočil v kruhu pro vhazování a Jerjomenko bůhvíjak vyrazil puk mimo tři tyče.

12:08
    Nestěrov se pokoušel individuálně prosadit v útočném pásmu, byl tam ale sám a klička mu nevyšla. Omsk je přesto stále u puku před Jerjomenkem.

11:28
    Frolov si sjel na pravé křídlo k mantinelu, odkud dostal puk a bez přípravy jej vystřelil, avšak Jerjomenko znovu odolal.

10:42
    Ljamin se skvěle protáhl od mantinelu před Jerjomenka, zakončoval ale z velkého úhlu a navíc jednou rukou, což se podepsalo na výsledku celé operace.

10:20
    Soin se pokoušel napodobit Komarova, avšak ztroskotal již ve středním pásmu. Hra je teď mnohem opatrnější a defenzivnější.

09:42
    Dynamo se po nejistě zakončení akci dostalo z pásma.

09:19
    Komarov zavezl z vlastního pásma puk za útočnou modrou, zamíchal s ním a po zemi se pokusil překonat Rämöho, toho to ale nemohlo ani omylem ohrozit. Vhazování po pravé ruce brankáře Avangardu.

08:25
    Krátce nato si Rämö připsal další jistý zákrok proti nahození Bojkova od modré.

08:03
    Babenko, podobně jako Tolpeko před chvíli, zkoušel zakončení backhandem, avšak to bylo z moc velkého úhlu a Rämö opět neměl potíže.

07:38
    Tolpekův backhand z prostoru mezi kruhy Rämömu moc starostí nenadělal, následuje vhazování po jeho pravici.

07:27
    Bělov přebral puk od Pěrežogina, avšak Jerjomenko měl dostatečně připravený levý beton a štiplavou ránu vykopl.

07:11
    Gorovikov nestihl kotouč v útočném pásmu a byl tak odpískán ofsajd Dynama.

06:50
    Utkání trochu ztratilo tempo a většina věcí se děje ve středním pásmu.

06:04
    Kvapil se pokoušel překvapit Rämöho z velkého úhlu, avšak brankář Omsku u své levé tyče neponechal ani kousek prostoru.

05:53
    Hra se teď trochu zklidnila.

04:41
    Bojkovova rána mířila vedle branky, odrazila se však před ni a jen tak tak ji nikdo z domácích hokejistů nedoklepl za Rämöho.

04:08
    Anisin si vybruslil mezi kruhy, z otočky vystřelil do klubka hráčů před ním a zasahovat musela vyrážečka Rämöho.

03:30
    Ivanov dostal díky pilné práci spoluhráčů puk mezi kruhy, odtud ale trefil jenom nohy Bojkova.

03:02
    Pestunov neudržel útočné pásmo, Omsku se ale nepodařilo přejít střední pásmo a tak musel zase zpět.

02:43
    Novák má puk před vlastní brankou a snaží se uklidnit hru.

02:10
    Červenka nahodil před branku, kde si kotouč našel Kaljužnyj, avšak Jerjomenka, který předvedl zákrok betony, nepřekvapil.

02:01
    Kokarev prošel od středního pásma za branku Omsku, hledal Babenka, ten ale nemohl vystřelit.

01:25
    Hra je po hektických momentech přerušena, zakázané uvolnění Dynama.

01:18
    Teď se zase sám rozjel Pěrežogin, před Jerjomenkem se mu ale nepodařilo zakončit na branku.

00:44
    Anisin se zjevil sám před Rämöm, avšak byl v moc velké blízkosti a nedokázal dopravit puk do sítě! Dynamo ale první střídání odehrálo skvěle.

00:23
    U puku byl hned Omsk, Pujacs ale nepřesně rozehrál a Anisin při následném postupu do pásma promáchl.

00:01

Úvodní ceremonie máme za sebou, za chvíli půjdeme na věc.

Halou zní hymna Ruské federace.

Přijíždějí už i domácí hráči.

Hráči Avangardu nastupují na ledovou plochu.

Lužniki jsou momentálně zahaleny tmou, za chvíli nastoupí oba týmy.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Volkov) - Graňák, Gorochov, Solovjev, Jalasvaara, Novák, Bojkov, Barancev - Komarov, Gorovikov, Anisin - Tolpeko, Soin, Kozlov - Kokarev, Babenko, Mocalev - Kvapil, Pestunov, Klepiš.

Avangard Omsk: Rämö (Kuzněcov) - Salmela, Pujacs, Škoula, Bělov, Pivcakin, Ljamin, Gusev, Pervušin - Volkov, Averin, Nestěrov - Kurjanov, Sjomin, Kaljužnyj - Červenka, Popov, Pěrežogin - Ivanov, Kalinin, Frolov.

Rozhodčí: Zacharov, Kulakov - Sivov, Šeljanin.

Hezký podvečer. Po dvou zápasech na Sibiři se finálová série play-off KHL přestěhovala do hlavního ruského města Moskvy. V tamních Lužnikách za pár minut svedou souboj o druhé vítězství v duelu a vytvoření tlaku na soupeře domácí Dynamo s omským Avangardem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.