Finsko – Německo 8:0 (kon.) | Česko – Švýcarsko 2:4 (kon.) | Rusko – Kanada 2:4 (kon.)
Lotyšsko – Dánsko 3:4 (po pr.)
Česko
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Švýcarsko
Čtvrtek 19.04.2012, 15:00 • Zimní stadion Znojmo • Mistrovství světa do 18 let

Večer se proti sobě postaví týmy Lotyšska a Dánska. Přeji příjemný zbytek dne. (17:05:38)

Zápas je u konce. Příliš hokejové krásy nenabídl. Švýcarsko si připisuje do tabulky první tři body na turnaji.

60:00

59:33
    Česko právě vstřelilo branku!
    JAN HUDEČEK se octl zcela sám před Nyffelerem, vyčkal a bekhendovou střelou snížil na rozdíl dvou branek. Asistence: Petr Šidlík.

59:00
    Síly na ledě se vyrovnají. Potrestán Studer (SUI) - 2 minuty za držení.

57:28
    Současně vyloučeni Balmelli a Dunner (SUI), Košťálek (CZE) - 2 minuty za hrubost. Slováček (CZE) - 2 minuty za hrubost + 2 minuty za krosček. Švýcaři hrají přesilovku.

57:28
    Po střele Diema se před Polívkou strhal hromadná bitky. Do sebe se pustili Dunner, Šidlík a další. Rozdělují se tresty.

56:26
    Vypadá to, že Švýcaři si vítězství již pohlídají. Soupeři se vůbec nic nedaří.

54:49
    Nyní se hraje nahoru - dolu. Ani jednomu celku se nadaří dostat do vážnější šance.

52:54
    Simom vystřelil z mezikruží přímo do klína Nyffelera.

52:27
    Češi mají opravdu co dělat, aby dnešní zápas ještě otočili. Do závěrečné sirény zbývá sedm a půl minuty. Museli by zlepšit prakticky vše.

51:42
    Oddechový čas pro český tým.

51:42
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Polívka propustil odražený puk od mantinelu mezi betony, kotouče se ujal FLAVIO SCHMUTZ a ten střelou pod horní tyčku zaznamenává gól v oslabení. Asistence: Phil Baltisberger.

51:18
    Češi se stále nemohou dostat do útočného pásma. Nedaří se jim prakticky nic.

50:37
    Od modré prověřil gólmana Nyffelera Šidlík, ovšem ten měl připravenou lapačku.

50:01
    Češi jsou již kompletní a nyní si sami zahrají přesilovku. Potrestán Schmutz J. (SUI) - 2 minuty za sekání.

49:10
    Zakázané uvolnění Švýcarů.

48:55
    Češi znovu vyhazují puk přes všechny čáry.

48:02
    Busser při střele od modré zlomil hůl a Švýcarsko tak ztratilo útočné pásmo.

47:35
    Vrána (CZE) musí na trestnou lavici - 2 minuty za hákování.

47:24
    Na druhé straně se netrefil mezi tyče Soumelidis.

46:46
    Herzog vystřelil z kruhu, ale Polívka byl opět připravený a vyrazil puk levým betonem.

46:01
    Polívka kryje nahození Švýcarů. Hra je dnes velmi chabá na šance.

44:36
    Češi ještě dvakrát vystřelili, ovšem Nyffeler si s těmito puky poradil. Švýcarsko je znovu kompletní.

43:39
    Tomeček při střele z mezikruží upadl a hráči v bílých dresech se znovu osvobozují.

43:05
    Čechům se vůbec nedaří vystřelit. Švýcarsko vyhazuje puk do středu kluziště.

42:36
    Vyloučen Baltisberger (SUI) - 2 minuty za hákování.

40:41
    Další využítá přesilovka ze strany Švýcarů. NICOLA BRANDI se trefil za záda Polívky a zvyšuje náskok svého týmu. Bez asistence.

40:01

Ve druhé třetině Švýcaři přidali další branku, ovšem Češi vzápětí snížili. Uvidíme, co přinese třetí perioda.

Další třetina začne přibližně v 16:30.

Střely na branku ve druhé třetině: 8:11.

40:00

39:59
    Ještě jedno vyloučení v této třetině. Potrestán Slováček (CZE) - 2 minuty za hákování.

39:17
    Útočnou akci Čechů zastavuje ofsajd.

38:29
    Tým v čerevných dresech se dostal do útočného pásma, ovšem zatím se mu nedaří kombinovat.

37:52
    Kummer byl sám před Polívkou! Těsně minul branku.

36:28
    Češi jsou kompletní. Soupeři se tato přesilovka vůbec nepovedla.

35:38
    Simion to vyzkoušel z kruhu, trefil však jen klín Polívky.

35:06

34:52
    Zadražil vyvezl puk do středního pásma.

34:28
    Vyloučen Soumelidis (CZE) - 2 minuty za hákování.

34:05
    Soumelidisovi sjel puk po brusli a do šance jeden na jednoho se tak nedostal.

33:32
    Tým v bílých dresech je kompletní. S menšími obtížemi přečkal dlouho přesilovku sloupeře pět na tři.

33:01
    Švýcarsko je ve čtyřech.

32:25
    Švýcarsko se osvobozuje, ovšem Polívka rychle vrací puk do středního pásma.

32:09
    Až nyní si sáhl Nyffeler na puk, když ukryl nahození od mdoré.

32:01
    Český tým si přihrává v útočném pásmu, ale zatím nenašel prostor ke střele.

31:31
    A Švýcaři jdou do tří. Potrestán Baltisberger (SUI) - 2 minuty za zdržování hry.

31:01
    Přesilovka pro Čechy. Vyloučen Schmutz J. (SUI) - 2 minuty za podražení.

29:21
    Slováček mohl jít do úniku, ale neměl rychlost. Dva bránící Švýcaři jej včas dobruslili a obrali o puk.

28:40
    Nedaří se však vystřelit. U puku je znovu soupeř.

27:35
    Týmu v čerevných dresech dodala vstřelená branka trochu síly a nyní okupuje pásmo Švýcarů.

26:46
    ONDŘEJ SLOVÁČEK vybruslil zpoza branky, našel odražený puk a zakončil do odkryté branky. Bez asistence.

25:08
    Češi jsou kompletní. Nyní se ubránili bez problémů.

24:45
    Švýcaři si nerozuměli v rozehrávce - zakázané uvolnění.

24:29
    Rouiller trefil od modré čáry střelou po zemi pouze bránícícho hráče. Češi následně znovu vyhazují.

23:44
    Češi zatím švýcarské přesilovce odolávají a vyhazují všechny kotouče zpátky k Nyffelerovi.

23:08
    Vyloučen Procházka (CZE) - 2 minuty za sekání.

23:08
    Šulák viděl před brankou odražený puk, a tak k němu sjel, ovšem Nyffeler byl připravený.

21:31
    Střelu Nicoly Brandyho Polívka ještě vyrazil, ovšem na dorážku SANDRO ZANGGERA pod horní tyčku byl již krátký. Asistence: Nicola Brandi.

21:06
    Diem vystřelil z protiútoku, ovšem trefil jen připraveného Polívku, který puk vyrazil.

20:01

V první třetině byl český tým poměrně pasivní a inkasoval první branku. Švýcarsko tak zaslouženě vede.

Další třetina začne přibližně v 15:44.

Střely na branku v první třetině: 14:13.

20:00

19:26
    Kotouč končí mimo ledovou plochu. Bude se vhazovat v útočném pásmu Čechů.

18:17
    Naopak jeho kolega Nyffeler nyní vytasil lapačku proti střele českého hráče. Bude se vhazovat.

17:44
    Poslední dvě minuty úvodní třetiny. Švýcarsko je zpět v útočném pásmu, ale Polívka nemusí zasahovat.

16:49
    Simon se dostal k puku v útočném pásmu, ovšem chybu švýcarské obrany nepotrestal. Ani nevystřelil.

15:33
    Švýcaři jsou kompletní.

15:19
    Tomeček nadvakrát netrefil prázdnou branku!! Po střele Štencla se puk odrazil přímo na hůl českého hráče a ten si nedokázal s ležícím Nyffelerem poradit.

14:30
    Švýcaři se osvobozují. Soupeř se musí vracet až ke své brance.

13:56
    Čeští obránci se umějí napřáhnout! Nejprvě Šidlík od modré těsně minul branku a následně usměrnil puk do klína Nyffelera Matějíček.

13:33
    Domácí mají možnost o nápravu. Na trestnou lavici usedá Dunner (SUI) - 2 minuty za držení hole.

12:54
    Češi musejí vyhodit puk na zakázané uvolnění.

12:44
    Švýcaři stále pokračují ve své útočné hře.

11:05
    Švýcaři využívají hned svoji první početní výhodu. Z hranice kruhu se napřáhl Xeno Busser a za brankovou čáru tečoval puk FLAVIO SCHMUTZ. Asistence: Xeno Busser, Anthony Rouiller.

10:22
    Máme tu první přesilovku pro Švýcarsko. Vyloučen Šidlík (CZE) - 2 minuty za krosček.

10:04
    Švýcarsko se znovu dostalo před Polívku. Zatím však bez střel.

08:42
    Polívka bez problémů ukryl střelu letící ze švýcarské hole. Bude se vhazovat.

08:10
    Hudeček tvrdě narazil u mantinelu v útočném pásmu protihráče. Byl to však čistý zákrok.

07:56
    Hráči v červených dresech poměrně polevili a musejí se bránit švýcarskému tlaku.

07:12
    Nyní se Švýcaři obrali o útočné pásmo sami a musejí se vracet až ke svému gólmanovi. Češi střídají.

06:40
    Českému výběru se stále nedaří vyhodil puk. Soupeř se však zatím k další střele nedostal.

05:27
    Nyní se k puku dostali také Švýcaři. Polívka je však zatím pozorný, musel zasahovat pouze jednou. Střelu vyrazil do rohu kluziště.

04:42
    Sedláček trefil střelou z mezikruží pouze Nyffelera, neprosadil se ani dorážející Matějíček. Zatím nějvětší šance utkání.

02:31
    Košťálkova střela z kruhu končí v lapačce připraveného brankáře.

02:02
    Češi ovládli první dvě minuty. Svého soupeře ještě nepustili ke slovu, ovšem ani oni se v útočném pásmu neprosazují.

00:18
    Češi se ihned po vhazování dostali do pásma a Nyffeler musí krýt lehké nahození.

00:01

Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše. Zápas za malou chvíli začne.

Češi skupinu o udržení vedou, a pokud dnes zvítězí, udrží se v elitní skupině MS hráčů do 18 let. Sestupuje pouze poslední tým.

Pěkné slunečné odpoledne ze Znojma! Dnešním dnem se rozebíhají čtvrtfinálové zápasy i boje o udržení. Právě zde na zimním stadionu se představí česká reprezentace, která se bude prát o udržení se Švýcarskem. Zítra ji ve stejném čase čeká Lotyšsko.

Česko: Polívka (Hrachovina) – Šidlík (C), Šulák, Košťálek, Houfek, Knot, Štencel, Běhal – Machač, Vrána, Tomeček – Slováček, Simon, Hudeček – Sedláček, Matějíček, Soumelidis – Zadražil, Volek, Procházka – Chlapík.

Švýcarsko: Nyffeler (Schlegel) – Lanzarotti, Baltisberger, Rouiller, Busser, Kreis (C), Sartori, Zuber – Balmelli, Dunner, Herzog – Schmutz F., Brandi, Zangger – Schmutz J., Sieber, Muller – Kummer, Diem, Simion – Studer.

Rozhodčí: Gebei (HUN), Sjoqvist (SWE) – Hull (CAN), Yletyinen (SWE).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 27. Slováček, 60. Hudeček (Šidlík) - 12. F. Schmutz (Busser, Rouiller), 22. Zangger (Brandi), 41. Brandi, 52. Schmutz F. (Baltisberger)

Česko: Polívka (Hrachovina) – Šidlík (C), Šulák, Košťálek, Houfek, Knot, Štencel, Běhal – Machač, Vrána, Tomeček – Slováček, Simon, Hudeček – Sedláček, Matějček, Soumelidis – Zadražil, Volek, Procházka – Chlapík.

Rozhodčí: Gebei (HUN), Sjoqvist (SWE) – Hull (CAN), Yletyinen (SWE)