Auxerre – Brest 4:0 (kon.) | Nancy – Caen 1:1 (kon.) | Rennes – Ajaccio 3:1 (kon.)
Saint-Étienne – Dijon 1:0 (kon.) | Sochaux – Bordeaux 0:3 (kon.) | Valenciennes – Nice 2:0 (kon.)
Lille – PSG 2:1 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:0 (1.0)
Dijon FCO
Neděle 29.04.2012, 17:00 • Stade Geoffroy-Guichard • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Hráči Saint-Etienne si po dnešním vítězství připisují další 3 body do tabulky a poskočili tak již na 5. místo. Za to hosté budou muset myšlenku sestupu odvrátit v dalších kolech. S tímto se s vámi loučím a u dalších přenosů nashledanou. (18:57:23)

90+3
    Míč je u gólmana Reyneta, který nakopává míč do pokutového území, ale tento dlouhý míč nikoho znovu končí na kopačkách domácích.

90+2
    Hosté se snaží prokombinovat až k hranici pokutového území, to se jim ale díky výborné obraně Saint-Etienne pořád nedaří.

89
    Sudí Bastien nastavuje 4 minuty.

89
    Další rychlý brejk ze strany domácích. Gradel potáhl míč po levé straně, následně jej předložil střídajícímu Alonsovi a ten vypálil jen pár centimetrů vedle Reynetovi pravé tyče.

88
    Domácí střídají. Sako je nahrazen Alonsem.

88
    Tímto tahem začali vznikat v obraně Dijonu okénka, kterých se ihned soupeř snažil využít. Paulle zasahoval na poslední chvíli, bohužel pro hosty nedovoleným způsobem, který je sudím potrestán žlutým kartonkem.

85
    Celek Dijonu se nadechuje k závěrečnému náporu. Z pokynů trenéra je vidno, že se tým bude soustředit především na útočnou fázi.

82
    Hosté se dostali hned do několika střeleckých pozic, ale všechny jejich pokusy dokázala zlikvidovat obrana domácích.

79
    Berenguer je faulován Lemoinem. Standartku z dobrých 25 metrů rozehraje Gael Kakuta. Tento levonohý fotbalista zvolil přímou střelu na bránu. S jeho pokusem mířeným přímo doprostřed brány si bez problémů Ruffier poradil.

76
    Velký kus práce nyní odvedl Guilavogui, který nejenom že dostal míč až na hranici pokutového území, ale svým pohybem na sebe navázal hned 2 protihráče, takže nabíhající Gradel měl cestu k brance zcela volnou. Tento kanonýr ale tuto šanci trestuhodně zahodil, jeho střela mířila hodně mimo.

73
    Do obrovské šance se dostal Aubameyang, tedy střelec prvního gólu, kterému před poloprázdnou bránu poslal vynikající přihrávku Sako. Gabonský útočník ale v klíčovém okamžiku promáchnul.

69
    Hosté střídají. Joviala nahrazuje Thil.

70
    Kakuta ve středu pole ztratil míč, čehož využili hosté a rychlým brejkem postupovali k Ruffierově bráně. Za záchranou brzdu musel zatáhnout Lemoine, který tak logicky do sudího vidí žlutou kartu.

65
    Hosté střídají. Ze hry odstupuje zraněný kapitán Sankhare, kterého nahrazuje Marcq.

61
    Sako se snažil z levé strany centrem najít Aubameyanga, ten ale míč nezpracoval. Míče se tak ujala obrana hostí.

46
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Clement, kterého nahrazuje Batlles.

58
    Za předchozí souboj s Bautheacem vidí střídající Batlles žlutou kartu.

58
    Je to až k neuvěření ale hra je znovu přerušena kvůli dalšímu ležícímu hráči na hrací ploše. Tentokrát je ním Bautheac.

56
    Hra se začíná přitvrzovat. Po jednom ze soubojů zůstává na trávníku ležet Sankhare. Naštěstí se po pár okamžicích zvedá a je připraven pokračovat.

54
    V hlavičkovém souboji použil domácí Gradel lokty a zasáhl soupeře přímo do obličeje. Tento zákrok byl odměněn sudím žlutou kartou.

52
    Hostující Sankhare se dlouhým nákopem snažil vysunout Joviala, ale znovu na tento pas útočník Dijonu nedosáhl. Příliš mnoho nepřesností je ve hře Dijonu.

51
    První rohový kop pro hosty v druhém poločase. Kakuta centruje do pokutového území, kde ale nikoho ze svých spoluhráčů nenachází. Míč mají domácí.

49
    Míč putuje z jedné kopačky na druhou, bohužel pro hosty pouze se středu pole. Ti se přes dobře postavenou obranu Saint-Etienne nemohou dostat.

47
    Aubameyang, střelec prozatimního jediného gólu teď zastavil nedovoleně Joviala. Hosté tak budou rozehrávat.

46
    Domácí vykopávají.

46

Hráči obou celků již vycházejí z kabin. Druhý poločas začne co nevidět.

Domácí si vypracovali v první půli hned několik slibných šancí, dokázali proměnit však jen jednu. Stav po první půli je tak 1:0 ve prospěch zeleno-bílých.

45+1
    Sudí trestá i na druhé straně. Diabaté dostává žlutou kartu za oplacení po předchozím faulu.

45+1
    Za nevybíravý skluz zezadu vidí domácí zadák Sako žlutou kartu.

44
    Sudí Bastien nastavuje 1 minutu nad rámec 45 minut.

43
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Obrovský podíl na této brance má Guilavogui, který protáhl míč od středového kruhu až na hranici pokutového území a pak přesným pasem vysunul PIERRA EMERICKA AUBAMEYANGA, který pozemní střelou k pravé tyči překonává Reyneta.

41
    Velmi čisté utkání se hraje v Saint-Etienne, nebyli jsme svědky ani jednoho tvrdšího zákroku. To vyjadřuje i počet žlutých karet, který je zatím na nule.

39
    Hosté se nyní dostali hned k několika střelám, ale všechny dokázala obrana Saint-Etienne zblokovat.

37
    Do akrobatického zakončení se šťastném odrazu míče dostal hostující Corgnet. Jeho nůžky ale končí mimo Ruffierovu bránu.

35
    Domácí hráč Aubameyang se středem hřiště prodral až k hranici pokutového území a následnou povedenou střelou vyplašil Reyneta. Ten ale stihl vytáhnout míč na roh. Z následné standartky se domácím nic vytěžit nepodařilo.

33
    Ve středu pole se k míči dostal Bautheac, který pronikl až k pokutovému území a následnou přihrávkou hledal Joviala. Ten ale byl znovu přistižen v ofsajdu. Velká škoda pro hosty.

30
    Hosté mají příležitost volného přímého kopu. Z dobrých 35 metrů rozehraje Gael Kakuta. Jeho následný centr sice našel Joviala, ale ten byl přichycen v ofsajdu.

28
    Domácí svěřenci jednoznačně přebrali otěže zápasu a jedním útokem za druhým se snaží proniknout přes obranu Dijonu. Ta však stále odolává.

25
    Hráči Saint Etienne budou zahrávat standartku nedaleko rohového praporku. K exekuci se staví Lemoine, centruje, ale tento míč nikoho ze spoluhráčů nenachází.

23
    Hráč byl za postranní čarou ošetřen klubovým lékařem a znovu vbíhá na trávník.

22
    Po jednom ze soubojů zůstává na trávníku ležet domácí zadák Sako. Hra je přerušena.

19
    První vyloženou gólovku měl po nádherné Lemoinově přihrávce Gradel, ale v souboji 1 na 1 s gólmanem Reynetem neuspěl.

17
    Hosté dostali míč postupnou kombinační hrou až k Bautheacovi, ten obešel jednoho soupeře a chystal se na hranici pokutového území vystřelit. V klíčovém momentu ale podklouzl.Domácí obrana se tak zmocnila míče.

14
    Hráči domácího celku se snažili vysunout naběhnuvšího Saka, ten ale míč dobře nezpracoval. Míč má hostující obrana.

11
    Prozatimní největší šanci připravil pro své spoluhráče domácí Aubameyang. Který se jako štírek prosmýkl okolo 2 obránců a následným prudkým centrem z levé strany hledal někoho ze svých spoluhráčů. Podobně jako předchozí, končí tato akce dobrým zásahem Reyneta.

9
    Domácí zadák Sako se po pravém křídle prodral až na hranici šestnáctky a následným centrem hledal někoho se spoluhráčů. Jeho centr však včasným výběhem lapil Reynet.

6
    Hráči Dijonu jsou nyní častěji u míče, ale finální přihrávka na koncového útočníka konči ve většině případů na kopačkách domácí obrany.

3
    Lemoine nedovoleně zastavuje hostujícího Bautheaca. Nařízen volný přímý kop, který rozehrál sám postižený přímo do náručí gólmana Ruffiera.

1
    Domácí se ihned vrhají do útoku, ale pas z hloubi pole byl Joviala příliš rychlý.

1

Všech 22 hráčů je již na hrací ploše, utkání začne během pár okamžiků.

Příjemné nedělní odpoledne při sledování 34. kola francouzské nejvyšší soutěže Ligue 1. Za několik málo minut vyběhnou proti sobě mužstva AS Saint-Etienne a Dijon FCO. Zatímco domácí bojují o příčky zajištující evropské poháry, hosté bojují o udržení v nejvyšší francouzské soutěži. Od sestupových míst je dělí pouhý 1 bod.

AS Saint-Étienne: Ruffier, Mignot, Ghoulam, Zouma, Clement, Perrin, Lemoine, Sako, Gradel, Guilavogui, Aubameyang

Dijon FCO: Reynet, Varrault, Souprayen, Paulle, Diabaté, Sankhare, Bautheac, Berenguer, Kakuta, Corgnet, Jovial

Rozhodčí: Bastien.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ondřej Tomšovský

Branky: 43. Aubameyang

Karty:   45+1. Sako (SET), 54. Gradel (SET), 58. Batlles (SET), 70. Lemoine (SET) - 45+1. Diabaté (DIJ), 88. Paulle (DIJ)

Rozhodčí: Bastien