Auxerre – Brest 4:0 (kon.) | Nancy – Caen 1:1 (kon.) | Rennes – Ajaccio 3:1 (kon.)
Saint-Étienne – Dijon 1:0 (kon.) | Sochaux – Bordeaux 0:3 (kon.) | Valenciennes – Nice 2:0 (kon.)
Lille – PSG 2:1 (kon.)
FC Sochaux
0:3 (0:1)
Girondins Bordeaux
Neděle 29.04.2012, 17:00 • Stade Auguste Bonal, Montbéliard (20 005 míst) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

1

FC Sochaux: Richert - Peybernes, Banana, Carlão, Sauget - Lopy, Poujol, Boudebouz, Martin, Camara - Maïga

Na lavičce: Roudet, Nogueira, Privat, Mikari, Doubai, Cros.

Trenér: Eric Hély

Girondins Bordeaux: Carrasso - Mariano, Henrique, Ciani, Trémoulinas - Plašil, Sané - Obraniak, Jussiê, Maurice-Belay - Gouffran.

Na lavičce: N'Guemo, Saivet, Diabaté, Chalmé, Keita.

Trenér: Francis Gillot

Rozhodčí: Turpin.

3
    Úvod utkání je prozatím opatrný oba celky se seznamují se hřištěm, které je velmi mokré, jelikož v Montbéliardu hustě prší.

7
    Na začátku sedmé minuty po několika přihrávkách před pokutovým územím Sochaux se ke střele odhodlal Obraniak a Richert musel na dvakrát likvidovat jeho střelu.

8
    Henrique fauloval ve středu hřiště Poujola, který se těžce zvedá ze země, ale žlutá karta to nebude.

8
    Roh pro Bordeaux, který rozehraje Obraniak.

10
    Gouffran dostal pas za obranu Sochaux a ihned se snažil centrovat před branku Richerta, kde nabíhal Jussie, ale jeho přihrávka byla nepřesná.

12
    Sochaux se zatím nedostalo ani k žádnému náznaku šance.

12
    Bordeaux právě vstřelilo branku!
    Hosté za svou aktivitu zaslouženě vedou 0:1. Belay centroval před branku, ale jeho kop byl sražen a v pokutovém území odražený míč přesně našel kopačku JUSSIEHO, který ranou z voleje otevírá skóre zápasu.

15
    V zápětí střílel na Carrassa Carlao, ale branku netrefil.

16
    Další šance Bordeux, kdy se k odraženému míči v pokutovém území dostal opět Jussie, ale tentokrát jeho rána šla mimo tyče Richertovy brány.

18
    V současné chvíli je stav držení míče 46 - 54%.

18
    Camara centroval před branku Carrassa, ale tam nikdo nebyl. Nicméně míč tečoval hostující obránce a Camara se dožaduje rohu - marně, sudí teč neviděli.

20
    Plašil skluzem obral Martina o míč čistě, ale sudí Turpin i tak píská faul.

20
    Ofsajd domácího týmu, po zapomnění se Boudebouze.

22
    Před Saugetem musel míč na roh odkopnout Henrique.

26
    Maïga se propracoval ke střele, ale Carrasso byl připraven a míč chytá, načež okamžitě rozehrává.

28
    V posledních minutách je zase aktivnějším týmem Sochaux, které se po inkasované brance tlačí do šancí.

30
    Skvělý zákrok Carrassa proti Maigovi, který se po kličce ocitl před ním v pokutovém území a okamžitě pálil, ovšem hostující brankář skvěle rukou míč vytáhl mimo.

31
    Držení míče v této chvíli je 47 - 53%.

32
    Přímý kop z uctivé vzdálenosti rozehraje Jaroslav Plašil.

33
    Plašil nakonec jen posunul Cianimu, který velkou bombou Richerta nepolekal, jelikož mířil mimo a domácí brankář jen kontroloval situaci.

36
    Další skvělý zákrok Carrassa, po akci na jejímž začátku stál Camara, jenž nacentroval před hostujícího gólmana, kde nabíhal Maiga a okamžitou ranou trefil jen skvěle vyběhnutého Carrassa. Brankář Bordeaux zatím drží svůj tým.

39
    Gouffran se zapomněl v ofsajdu a sudí Turpin píská.

42
    Na hřišti se poslední minuty moc nehraje. Bylo zde několik zákroků, které vyvolaly emoce, ale žlutit se zatím nebude.

43
    Maiga se chtěl dostat přes Cianiho, ale fauloval ho, takže hrát se bude směrem na branku Sochaux.

46

46
    Bordeaux před druhým poločasem střídá, ze hřiště jde zatím autor jediné branky Jussie a nahradí jej N´Guemo.

49
    Začátek druhého poločasu je hlavně v režii Bordeaux, ale do šance se jim ještě nepodařilo dostat.

51
    Gouffran dostal přihrávku před Richerta, ale rozhodl se nehrát, protože věděl, že stojí v ofsajdu.

52
    Domácí střídají, Camaru nahradí Roudet.

52
    V zápětí Sochaux střídá i podruhé - Poujola nahradí Privat.

53
    První žlutou v zápase vidí hráč Bordeaux Sané.

54
    Po rohu Sochaux se k hlavičce dostal Carlao, ale namířil těsně nad.

55
    Mariano se mohl dostat do vážné šance, ale jeho akce byla zastavena píšťalkou sudího Turpina - ofsajd.

56
    N'Guemo se dostal ke střele, ale jeho pokus Richert zlikvidoval.

60
    Bordeaux dobře kombinovalo před pokutovým územím Sochaux až přišla přihrávka na Gouffrana, který se dostal před Richerta a ten jeho střelu vyráží na roh.

61
    Sebastian Roudet vyrazil míč mířící do brány rukou a dostává červenou kartu, navíc se bude kopat penalta.

62
    Střelou pod horní tyč nedal Richertovi NICOLAS MAURICE-BELAY šanci.

64
    Maiga za protesty a nevybíravý slovník vidí taktéž červenou kartu.

66
    Domácí si to dvěma červenými kartami zavařili a Bordeaux zde zvítězit by neměli mít větší problém.

67
    Kartám není konec, za faul vidí Martin žlutou.

68
    Domácí zápas nezvládají.

68
    Bordeaux střídá hned dvakrát, Murice-Belaye střídá Saivet.

69
    A Diabate střídá Gouffrana.

70
    HENRI SAIVET dostal míč na hranici pokutového území, zasekl míč a technickou střelou k tyči překonal Richerta.

71
    domácí trenér raději stahuje ze hřiště Martina, který byl dalším nejžhavějším adeptem na červenou, nahradí jej Doubai.

75
    Sudí Turpin píská ofsajd Diabateho, který se provinil špatným postavením.

77
    Rohový kop pro Bordeaux.

78
    Sochaux už se nejspíš bude jen bránit, jelikož i když je míč na polovině Bordeaux, tak se nikdo z domácích za ním nežene.

81
    Diabate dostal přihrávku před Richerta, ale jeho následná střela mu nesedla, tak jak by chtěl a branku Sochaux přeletěla o několik metrů.

83
    Aktuální statistika držení míče je 51 - 49%.

83
    Roh pro Bordeaux.

83
    Další šance Diabateho, ale opět zamířil až moc nad bránu.

87
    Henrique si s míčem došel před pokutové území odkud vyslal střelu k tyči, ale Richert dokázal míč vytěsnit mimo nebezpečí.

89
    Obraniak musí být ošetřován a hra je na chvíli přerušena.

90
    Tak jsem zvědavý jestli sudí Turpin ještě něco nastaví za jasně rozhodnutého stavu.

90+1
    Tak ještě dvě minuty nad rámec devadesáti budeme sledovat zápas Sochaux - Bordeaux.

90+2
    Hráči Bordeaux už jen kombinují na polovině a do akce už se nejspíš nepohrnou.

Konec zápasu. (18:47:35)

Filip Bazala

Branky: 12. Jussie (Maurice-Belay), 62. Maurice-Belay (pen.), 70. Saivet

Karty:   67. Martin (SOC) - 53. Sane (BOR)   61. Roudet (SOC), 64. Maiga (SOC)

FC Sochaux: Richert - Peybernes, Banana, Carlão, Sauget - Lopy, Poujol (52. Privat), Boudebouz, Martin (71. Doubai), Camara (52. Roudet) - Maïga

Girondins Bordeaux: Carrasso - Mariano, Henrique, Ciani, Trémoulinas - Plašil, Sané - Obraniak, Jussiê (46. N´Guemo), Maurice-Belay (68. Saivet) - Gouffran (69. Diabate).

Rozhodčí: Turpin