6 3
0
15

Úterý 01.05.2012, 17:30WTA Budapešť - Hungarian Grand Prix (antuka)

Po vynikajícím úvodu mladé bosenské tenistky a sedmi úspěšných gamech v řadě kontrovala Záhlavová-Strýcová pěti gamy najednou. Za stavu jedna jedna na sety šel zápas do třetí sady, ovšem hned v prvním gamu musela Jasmina Tinjičová vzdát. Příjemný zbytek večera vám přeje Tomáš Martínek. (18:54:01)

Jasmina Tinjičová ze zdravotních důvodů skrečuje toto utkání a Barbora Záhlavová-Strýcová jde do druhého kola turnaje!

40-15
    První Tinjičová odvrací, ale ještě má před sebou dva brejkboly na zlikvidování.

40-0
    Hned v úvodu třetího setu to vypadá na tři brejkboly pro Záhlavovou-Strýcovou.

30-0
    Češka nabrala již ten správný rytmus zápasu a vede třicet nula.

15-0
    První balonek třetího setu připadává Barboře Záhlavové-Strýcové.

0:0
    Na podání se chystá bosenská tenistka Jasmina Tinjičová.

6:3
    Hned první Záhlavová-Strýcová využívá a o vítězce utkání rozhodne třetí sada.

40-15
    A máme tady po druhém podání Záhlavové-Strýcové a jejím úspěšném proměnění dva setboly!

30-15
    Jenže česká tenistka si nechce protéct utkání mezi prsty a opět si bere vedení v devátém gamu na svou stranu.

15-15
    Tinjičová se ještě drží stébla naděje, srovnává na patnáct patnáct.

15-0
    První balonek patří Záhlavové-Strýcové.

5:3
    Je tomu tak. Po delší době si rodačka z Tuzly drží svůj servis, jenže nyní bude odolávat dalšímu tlaku Češky na zisk druhé sady.

30-40
    Dokonce gamebol pro Tinjičovou. Že by ukončila sérii vítězných gamů Záhlavové-Strýcové?

30-30
    Jasmina Tinjičová je ale bojovnice, dává dobrý balonek a vyrovnává.

30-15
    Záhlavová-Strýcová se dokonce ujímá vedení. Je jen dva míče od srovnání setů na 1:1.

15-15
    Jenže zlepšenou hrou vyrovnává Záhlavová-Strýcová.

0-15
    Tinjičová bojuje o udržení ve druhém setu. Vstupuje lépe do svého servisu.

5:2
    To se ji daří a vedení 5:2 by hráčka z Plzně již neměla ztratit.

40-30
    Navíc gamebolem může dokonale zlomit odpor Tinjičové ve druhém setu.

30-30
    Jenže je to opět třicet třicet, Česká tenistka se již dostala z krize v první půlhodině zápasu.

15-30
    Ba co více, bude chtít Záhlavové-Strýcové sebrat její podání.

15-15
    Bosňanka se snaží ještě s průběhem druhého setu něco udělat a srovnává.

15-0
    Česká tenistka vstupuje lépe i do sedmé sady druhého setu.

4:2
    Brejkbol využit, čili Záhlavová-Strýcová se ujímá vedení 4:2 a chce napodobit soupeřku v úspěšné šňůře gamů v řadě.

40-30
    Má brejkbol, takže má blíže k vedení 4:2 ve druhém setu!

30-30
    Záhlavová-Strýcová kontruje srovnáním a bude bojovat o čtvrtý vítězný game v řadě.

15-30
    Další balonek jde opět na konto Jasminy Tinjičové. Ta by ráda navázala na fantastický první set.

15-15
    Bosňanka srovnává na patnáct patnáct.

15-0
    Záhlavová-Strýcová začala dobře, využívá slabšího druhého podání Tinjičové.

3:2
    Po sedmi vítězných gamech v řadě Tinjičové nyní kontruje Záhlavová-Strýcová třemi gamy v řadě. Uvidíme, da tuto zajímavou "šňůru" prodlouží či ne při podání soupeřky.

3:2
    A z dalšího druhého podání těží Záhlavová-Strýcová vítězný bodík. Dostává se vůbec poprvé do vedení v průběhu zápasu!

40-30
    Gamebol pro Záhlavovou-Strýcovou. Vypadá to, že se česká hráčka vrací do zápasu.

30-30
    Česká hráčka ze druhého podání srovnává na třicet třicet.

15-30
    Přesto se i podruhé ujímá vedení Jasmina Tinjičová. Záhlavová-Strýcová si po brejku v minulém gamu zahrává s ohněm.

15-15
    Jenže Záhlavová-Strýcová se nyní zdá být silnější než v prvním setu.

0-15
    Tinjičová asi bude chtít oplatit soupeřce stejnou mincí a jde do vedení.

2:2
    Parádní práce, čistá hra při podání soupeřky pro Záhlavovou-Strýcovou a je vyrovnáno na 2:2.

40-0
    Tři brejkboly pro šestadvacetiletou hráčku.

30-0
    Také druhý míček jde na konto Záhlavové-Strýcové. Vypadá to, že se Češka již zahřívá. Jen aby to nebylo pozdě.

15-0
    A Češka ukazuje svou lepší tvář, patří ji první fiftýn při podání soupeřky.

1:2
    Tak konečně, první game ve druhém setu pro Záhlavovou-Strýcovou. Na podání jde Bosňanka.

A-40
    Záhlavová-Strýcová si pomáhá jejím prvním esem v zápase a má výhodu.

40-40
    Nene, Tinjičová dnes hraje dobře a odvrací gamebol. Zápas se dostává do shody.

40-30
    Navíc ze svého druhého podání těží gamebol. Tím by se ještě relativně udržela v zápase.

30-30
    Její soupeřka ale stále drží krok a Plzeňanka si bere bodík pro sebe.

15-30
    Tinjičová se opět ujímá vedení při servisu Záhlavové-Strýcové.

15-15
    Češka srovnává. Procento úspěšnosti prvního servisu mají obě tenistky shodné 70%, ale mezihra jde jednoznačně lépe Bosňance.

0-15
    Jenže to zatím nevypadá na obrat. Spíše naopak, Tinjičová boduje při podání soupeřky.

0:2
    Gamebol je využit a Záhlavová-Strýcová bude mít nyní co dělat, dotáhnout velkou ztrátu.

30-40
    I ze druhého podání boduje Bosňanka a má výhodu gamebolu a potvrzení předchozího brejku.

30-30
    Jasmina Tinjičová dorovnává stav na třicet třicet.

30-15
    Druhé podání bylo výhodou pro Češku a ta jde v gamu do vedení.

15-15
    Je srovnáno, Záhlavová-Strýcová si dobře počkala na letící balon.

0-15
    Jednadvacetileté tenistka z jihu Evropy válí proti zkušenější soupeřce. Má první fiftýn při svém servisu.

0:1
    Až druhé podání rozhodlo o tom, že brejkbol Bosňanka využívá a nad Záhlavovou-Strýcovou se "stahují mračna". Bosňanka jde nyní na podání a může brejk potvrdit.

40-A
    Ve druhém setu již druhý brejkbol pro Tinjičovou. Poradí si s ním lépe než s tím prvním?

40-40
    Ten však odmítá Tinjičová a game se vrací do nerozhodného stavu.

A-40
    Češka bojuje a odměnou jí je gamebol.

40-40
    Sice musela Záhlavová-Strýcová spoléhat až na druhý servis, přesto pravidlo o střídání vyhraných míčků neporušila. Uvidíme shodu.

30-40
    Aby se to nepletlo, balonek nyní získávají tenistky na přeskáčku. Na řadě byla nyní Bosňanka a má brejkbol.

30-30
    Přetahovaná pokračuje, pro tentokrát je balonek v držení rodačky z Plzně.

15-30
    Ze druhého podání Češky se Tinjičové dobře útočilo a opět je na tom lépe.

15-15
    Záhlavová-Strýcová z opakovaného prvního podání srovnává.

0-15
    Tinjičová zahajuje i druhý set tou správnou nohou a při podání Záhlavové-Strýcové jde do vedení.

1:6
    Vcelku bez problémů získává Bosenská tenistka první set v poměru 6:1, což je jistě velké překvapení. První set trval jen 24 minut a Záhlavová-Strýcová by měla sebrat všechny své síly, aby pro ni turnaj v Budapešti neskončil.

30-40
    V tuto chvíli má Jasmina Tinjičová první setbol!

30-30
    I ze druhého podání si dokázala Tinjičová se svou soupeřkou poradit a je jen dva míčky od zisku prvního setu.

30-15
    Česká tenistka nedá svou kůži lacino, zahrává další dobrý balonek.

15-15
    Záhlavová-Strýcová kontruje úspěšným balonkem a je srovnáno na patnáct patnáct.

0-15
    První krok se ji vydařil a jde do vedení.

1:5
    Ze druhého podání prolamuje Tinjičová podání Záhlavové-Strýcové a po pouhých dvaceti minutách bude Bosňanka podávat na zisk první sady!

40-A
    Druhý pokus Tinjičové o odskočení na stav 5:1 v její prospěch.

40-40
    Záhlavová-Strýcová dokázala srovnat krok a poslala game poprvní dnes do shody.

30-40
    To je však zatím málo a Jasmina Tinjičová si vysloužila aktivní hrou brejkbol.

30-30
    Je dokonce srovnáno na 30:30, Češka teď ukazuje bojovnost.

15-30
    Tak přeci jen Záhlavová-Strýcová zvedá hlavu a boduje.

0-30
    Jubilejní desátý bod v řadě od Tinjičové pomalu potápí naděje Češky k zisku prvního setu.

0-15
    Bosňanka má fazonu a přidává další vítězný balonek.

1:4
    I na čtvrtý pokus stačil Jasmině Tinjičové hned první pokus na zisk gamu a se Záhlavovou-Strýcovou to nevypadá dobře. Nyní půjde na podání a měla by jej udržet.

0-40
    Po čtvrthodině zápasu má Tinjičová tři gameboly, zabodovala esem. Může se nyní utrhnout již na rozdíl tří gamů!

0-30
    Rychle následuje i druhý a česká tenistka zatím není v nejlepším rozpoložení.

0-15
    Tinjičová je nabuzena získaným brejkem a ze svého druhého podání těží první bodík gamu.

1:3
    Jako tomu je již tradicí, Bosňanka se s tím moc nepáře a využívá první. Záhlavová-Strýcová ztrácí své podání a prohrává 1:3.

0-40
    První brejkboly v zápase a rovnou tři, pro Jasminu Tinjičovou.

0-30
    Pozor, Tinjičová opět využívá druhého podání Záhlavové-Strýcové a vede již 30:0.

0-15
    Rodačka z Tuzly si počínala dobře při druhém podání české soupeřky a má první fiftýn.

1:2
    Bosňanka opět využívá hned první gamebol, stejně jako v prvním gamu, a jde do vedení.

30-40
    Tentokrát se již druhé podání Tinjičové podařilo a vydřela pro sebe gamebol.

30-30
    Favorizovaná Záhlavová-Strýcová kontruje a srovnává díky dvojchybě soupeřky.

15-30
    Ba co více, Tinjičová získává další balonek při svém servisu.

15-15
    Jednadvacetiletá hráčka z Bosny a Hercegoviny stav dorovnává.

15-0
    Tinjičová chybuje a do vedení se dostává Záhlavová-Strýcová.

1:1
    Je tomu tak, Barbora nedala své soupeřce šanci a čistou hrou srovnává stav v prvním setu.

40-0
    Plzeňská rodačka má nakročeno k čisté hře, vede čtyřicet nula.

30-0
    I druhý míč patří Češce a ta je dva balonky od výhry ve druhém gamu.

15-0
    Záhlavová-Strýcová dává dobrý míček a má první fiftýn.

0:1
    Využívá hned ten první a ujímá se v zápase vedení 1:0.

15-40
    Jasmina Tinjičová má výhodu dvou gamebolů.

15-30
    Česká tenistka dokázala zahrát dobrý balonek a snižuje.

0-30
    Také druhého balonku se zmocňuje Tinjičová při svém podání.

0-15
    První bod utkání získává Bosňanka.

Utkání právě začalo

Obě hráčky jsou již na kurtu a rozehrávají se. Česká tenistka je aktuálně v žebříčku WTA na 60.místě. Její mladší jednadvacetiletá soupeřka figuruje až na 314.pozici. Proto by dnes měla být na antuce Záhlavová-Strýcová favoritkou.

Utkání mezi Duševinovou a Pervakovou již skončilo, za malý okamžik může být zahájen duel Barbory Záhlavové-Strýcové s Jasminou Tinjičovou.

Duel mezi Barborou Záhlavovou-Strýcovou a Bosňankou Jasminou Tinjičovou začíná v Budapešti na kurtu č.5 hned po zápase Very Duševinové s druhou nasazenou Kazaškou Ksenií Pervakovou. Momentálně to vypadá, že se toto utkání ještě protáhne a duel Češky s kvalifikantkou bude opožděn.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.