AC Milán – Atalanta BC 2:0 (kon.) | Catania – Bologna 0:1 (kon.) | Janov – Cagliari 2:1 (kon.)
Parma – Inter 3:1 (kon.) | Juventus – Lecce 1:1 (kon.) | Fiorentina – Novara 2:2 (kon.)
Lazio – Siena 1:1 (kon.) | Cesena – Udinese 0:1 (kon.)
AC Milán
2:0 (1:0)
Atalanta Bergamo
Středa 02.05.2012, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý večer u italské Serie A. Dnes budeme sledovat zápas mezi adeptem na titul č. 2 AC Milán proti Atalantě Bergamo, která bojuje už pouze o umístění, jelikož sestup je pro ní daleko, stejně tak jako šance zahrát si evropské poháry.

AC Milán: Abbiati - De Sciglio, Nesta, Mexés, Antonini - Nocerino, Ambrosini, Muntari - Boateng - Ibrahimovič, Cassano.

Na lavičce: Amelia, Bonera, Yepes, Gattuso, Flamini, Robinho, Maxi López.

Trenér: Massimiliano Allegri

Atalanta Bergamasca Calcio: Consigli - Ferri, Stendardo, Lucchini, Peluso - Raimondi, Cigarini, Cazzola, Bonaventura - Denis, Tiribocchi.

Na lavičce: Frezzolini, Manfredini, Schelotto, Morales, Carrozza, Gabbiadini, Minozzi.

Trenér: Stefano Colantuono

Rozhodčí: Marco Guida.

1

1
    AC do utkání vstoupilo v tradiční červeno černé kombinaci dresů s bílými šortkami, naproti nim Atalanta v dresech bílých a černých šortkách.

2
    AC se od výkopu tlačí k brance Consigliho, ale zatím bez střeleckého pokusu.

3
    Až nyní se ke střele osmělil Boateng a bylo z toho ihned velké nebezpečí, jelikož míč tečoval jeden z obránců Atalanty a Consigli letěl úplně na opačnou stranu brány než míč, ale naštěstí pro hosty si kulatý nesmysl našel cestu mimo branku.

4
    Další šance AC po rohovém kopu, kdy na Consigliho vypálil z úhlu Ibrahimovič a hostující brankář musel zakročit a vyrazit do zámezí, roh se opakuje.

5
    Obrovský tlak AC končí centrem De Sciglia, kterému se pas nepovedl a hosté vykopávají míč pryč.

6
    Bonaventura se snažil vymyslet něco směrem dopředu, ale de Sciglio jej obral skluzem o míč a AC může opět zaútočit.

7
    Boateng si v pokutovém území díky několika zasekávačkám udělal prostor ke střele, když hostující obránci odpadli a vypálil dělovku na Consigliho, která bohužel pro domácí směřovala přesně na hostujícího gólmana, který jen reflexivně vyráží daleko před sebe.

9
    AC Milán právě vstřelil branku!
    Velký tlak Milána je zúročen brankou na 1:0! Zlatan Ibrahimovič si počíhal před pokutovým územím než mu naběhnou spoluhráči a poté poslal přesný centr za obranu na nohu SULLEYE MUNTARIHO, který se ze dvou metrů nemýlil a posílá svůj tým do vedení.

12
    AC uspokojeno rychlou vedoucí brankou nyní nechávali Atalantě trochu prostoru k rozehrání, ale hosté se k brance Abbiatiho na dostřel nedostali.

14
    No a z první střely hostů mohla být vyrovnávací branka! Cigarinimu sedla střela z pravé strany ze pětadvaceti metrů a rána se točila k tyči branky Abbiatiho, jenž na poslední chvíli skvělým skokem míč vytěsnil vedle sebe, kde ještě dobíhal Denis, ale ten už jen vracel míč před bránu, kde jej přebral Mexés.

15
    Po faulu Muntariho kopala ještě Atalanta přímý kop, ale tentokrát si šanci vypracovat nedokázala.

17
    Od vstřelené branky AC jsou ve hře pouze hosté, kteří se snaží co nejdříve odpovědět.

18
    Bonaventura si na křídle poradil s mladíkem De Scigliem, kterému zamotal hlavu a pustil se do pokutového území, ale zapackal a jeho centr byl velmi nepřesný a hrát bude AC.

19
    Roh pro AC Milán.

20
    AC v dnešním utkání obléklo již nové dresy na sezónu 2012/2013.

20
    Ve dvacáté minutě je stav držení míče 61 - 39%.

21
    Po divokém úvodu se hra opět srovnává, Milán drží míč a snaží se uklidnit to divoké tempo, které od začátku vládne na hřišti.

23
    Hezká kombinace Atalanty zastavena Nestou, který přečetl přihrávku v pokutovém území v podání Raimondiho.

24
    Zajímavost: Pokud AC v letošní sezóně doma vedlo 1:0, tak poté většina utkání skončila 4:0.

28
    Hodně nesmyslnou přihrávku do zámezí nyní vystřihl Boateng a Ibrahimovič mu za to náležitě vyčiňuje.

30
    German Denis se uvolnil ke střele na hranici pokutového území a vypálil jen těsně vedle tyče Abbiatiho branky.

33
    Hraje se rychlý fotbal nahoru dolů plný šancí, to se divákům musí líbit.

34
    Opět hra před brankou Consigliho, tentokrát se Cassano snažil prostrčit přihrávku přes obránce Atalanty na nabíhajícího Ibrahimoviče, ale naštěstí pro Bergamo se mu to nepovedlo a obrana hostů míč zastavila.

36
    Bonaventura si s mladíkem De Scigliem děla na křídle co chce, to už bylo po několikáté co jej záložníky Atalanty obešel jako školáčka.

37
    Roh Atalanty zakopl do bezpečí Ibrahimovič a AC může dopředu.

40
    Raimondi centroval před Abbiatiho, kde hlavičkoval Bonaventura, ale mimo tři tyče milánské svatyně.

43
    Pár minut před koncem poločasu je stav držení míče 62 - 38%.

43
    Atalanta kombinuje na polovině AC, ale nedaří se jí dostat do přímého ohrožení branky Abbiatiho.

44
    Milán bude chtít už evidentně v klidu dohrát poločas, to Atalanta má plány opačné - vstřelit vyrovnávací branku než půjdou do šaten. Uvidíme kolik času navíc nastaví sudí Guida.

45
    Navíc nebude ani vteřinka, po střele Cazzoly, která šla těsně mimo tyč Abbiatiho brány, hlavní sudí píská na znamení konce poločasu.

První minuty poločasu se nesly jasně v roli domácího Milána, který se v deváté minutě prosadil díky trefě Muntariho, kterého přesně našel přihrávkou Ibrahimovič. AC poté polevilo, čímž se do hry dostala Atalanta, ale krom pár střel, které šly mimo si výraznější brankové šance nevytvořila, a proto prohrává po pětačtyřiceti minutách 1:0. Jak se bude zápas dále vyvíjet uvidíme ve druhém poločase, který začne přibližně ve 21:50.

46

48
    Raimondimu odpískán ofsajd, do kterého se chytil hluboko na polovině AC.

49
    Rychlá výměna míče před pokutovým územím Atalanty zakončená střelou z první Muntarim, ale tentokrát milánský záložník zamířil hodně mimo.

50
    Ibrahimovič si narazil s Cassanem až se míč dostal před Consigliho, kde zakončoval švédský útočník, ale byl mimo branku Atalanty a v běhu míč nedokázal usměrnit do sítě.

53
    Bergamo je prvním týmem, které v utkání střídá - Ferriho nahradí na trávníku Schelotto.

56
    Boateng centroval míč před Consigliho, na přihrávku si naskočil Ibrahimovič, ale nedosáhl na ni.

58
    Po faulu Schelotta AC sehraje přímý kop.

60
    Antonio Nocerino se pokusil překvapit Consigliho z větší vzdálenosti, ale jeho střela šla nad branku Atalanty.

61
    Atalanta podruhé v zápase střídá, Bonaventuru nahradí na hřišti Moralez.

65
    Roh pro Atalantu, která poslední minuty aktivně obléhá branku AC.

67
    Ve druhém poločase je hra úplně jiná než v prvním. AC se snaží pozorně bránit, aby nepřišlo o náskok a do útoku se hrne jen v protiútocích.

68
    AC poprvé v utkání střídá, Antonia Cassana na hřišti střídá Brazilec Robinho.

70
    Po odrazu od Nesty zahraje Atalanta rohový kop.

73
    Boatengova rána z velké vzdálenosti šla mimo branku Consigliho.

73
    Po dlouhé pauze se po zranění vrací na trávník Mathieu Flamini, jenž střídá Boatenga.

75
    Hra na chvíli přerušena pro ošetřování Nocerina.

77
    Atalanta naposledy střídá, Tiribocchiho nahrazuje Carozza.

77
    Poslední střídání v zápase má na svědomí AC, které střídá Ambrosiniho, jenž nahradí Gattuso.

79
    Atalanta sehraje přímý kop z pětadvaceti metrů.

80
    Ibrahimovič se uvolnil ke střele na hranici pokutového území a Consigli jen vyrazil před sebe na druhou stranu, kde nabíhal Flamini, jenž měl možnost uklidit míč do sítě, ale vysoký balón jen podběhl.

83
    Velká šance Ibrahimoviče, který před Consiglim chtěl obstřelit hostujícího gólmana, ale vůbec mu to nesedlo a sám sobě se diví, jak to mohl nedat.

85
    Nocerinova propagační střela z velké dálky nemohla ohrozit Consigliho branku.

87
    Hráči AC jsou si dobře vědomi důležitostí dnešního výsledku a snaží se neudělat žádnou chybičku, zvlášť, když na Juventus Stadium hraje Lecce se Starou dámou před koncem zápasu 1:1!

88
    Tečovaná střela Robinha končí na břevnu Consigliho brány!

89
    V zápětí AC střílí branku, ale kombinace Robinha s Ibrahimovičem je zastavena ofsajdem!

90
    Robinho je v závěru aktivní, nyní napřáhl z pětadvaceti metrů, ale jeho ránu Consigli neměl problém chytit.

90+1
    Sudí Marco Guida nastaví ještě čtyři minuty nad rámec devadesáti!

90+3
    Je rozhodnuto! Po bombě Ibrahimoviče z třicetimetrového přímého kopu Consigli jen vyrazil před sebe, kde nabíhal ROBINHO a hlavou poslal míč do sítě Atalanty.

Zápas končí vítězstvím AC Milán 2:0 a díky zaváhání Juventusu proti Lecce je před posledními dvěma zápasy stav na čele maximálně vyrovnaný! Juve 78 b. AC 77.b (22:41:30)