Nizozemsko – Belgie 0:0 (kon.) | Francie – Gruzie 1:1 (kon.) | Island – Německo 0:1 (kon.)
Slovinsko – Polsko 1:1 (kon.)
Nizozemsko
0:0 (0:0)
Belgie
Pondělí 07.05.2012, 17:00 • Stadion Ljudski vrt, Maribor - Stadión byl otevřen v roce 1952, nyní tedy slaví šedesátileté jubilee • Mistrovství Evropy U17

Pěkný pondělní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu ME do 17 let Nizozemsko - Belgie v rámci základní skupiny B. Utkání začíná v 17:00.

Polsko - Belgie 1:0

Druhé zápasy skupiny B nabídnou bitvu o Benelux. Proti sobě se totiž postaví Nizozemsko a Belgie. Oranjes jsou v utkání favority, obhajují titul z minulého roku a do turnaje vstoupili výhrou 3:1 nad domácím Slovinskem. Belgie svedla vyrovnanou bitvu s Polskem, ale nakonec musela přihlížet vítězné radosti svého soupeře, o níž rozhodl jediný gól.

Trenéři před utkáním:

Albert Stuivenberg (Nizozemsko): Máme hodně co zlepšovat po druhém poločasu proti Slovinsku. Jsou to mladí kluci, takže je to pro ně nová zkušenost a my se z toho musíme poučit. Myslím, že Belgie má velmi silné ofenzivní dovednosti. Na nás je, abychom znovu ukázali, že jsme lepším týmem. (zdroj: uefa.com)

Patrick Klinkenberg (Belgie): Proti Polsku jsme měli čtyři nebo pět šancí, ale neskórovali jsme. Je to pro nás ponaučení. Víme, že musíme dál tvrdě pracovat. Musíme táhnout za jeden provaz. Máme před sebou další zápas a může se stát cokoliv. V prvním kvalifikačním kole jsme také ztratili první zápas proti Ukrajině, ale druhý a třetí jsem vyhráli. Ještě není nic rozhodnuto. (zdroj: uefa.com)

Nizozemsko: Olij - Anderson, Bazoer, Hendrix, Voest, Haye, Acolatse, Aké (K), Vloet, Trindade de Vilhena, Lumu.

Náhradníci: Havekotte, van Vlerken, Walsh, van den Boomen, Huser, Marinus, Menig.
    Trenér: Albert Stuivenberg.

Belgie: Pirard - Locigno, Van Den Ackerveken, Fiore (K), Dendocker, Gerkens, Schrijvers, Miloševič, Dierctx, Spryt, Marquet.

Náhradníci: Craninx, Yasar, Erivelton, Rivituso, Biscotti, Mert, Dehond.
    Trenér: Patrick Klinkenberg.

Rozhodčí: Ivan Kužliak (SVK) - Serkan Gençerler (TUR), Borut Križarić (CRO) - Mitja Žganec (SVN).

Do základní jedenáctky Holandska se vrátil po karetním distancu útočník Trindade de Vilhena. Ten se účastnil i loňského ME a ve finále vstřelil dvě branky Německu. Celkově má výbornou bilanci - 10 zápasů, devět gólů.

1

1
    Zápas byl rozehrán a klidněji do něj mohou určitě vstupovat Holanďané, kteří mají na svém kontě tři body. Belgie musí bodovat, pokud si chce udržet šanci na postup do semifinále.

1
    Lumu mohl jít do útočné akce, ale zastavil ho zdvihnutý praporek pomezního.

3
    Duo Lumu - Trindade de Vilhena bude hlavní nizozemskou zbraní, oba už ve svém věku okusili seniorský fotbal. První jmenovaný v barvách Tillburgu, druhý v barvách Feynoordu.

5
    Nizozemci zahrávali dvě standardky v krátké době za sebou, ale ani jednou nebyli úspěšní.

7
    Po další však přišla první šance utkání. Kapitán Holanďanů Aké se dostal ke střele a Pirard musel předvést své umění.

9
    Acolatse nachytán v ofsajdu, což na chvíli zastavilo nápor Nizozemska. Oranjes mají zatím převahu, Belgičané se zatím k ničemu zajímavému nedostali.

10
    Trindade de Vilhena zkusil své štěstí, ale svým pokusem nezacílil mezi tři tyče.

12
    Belgičané se budou muset zvednou, zatím to totiž nevypadá, že by měli nakročeno k nějakým bodům. Je však třeba říct, že ofenzivní síla Holandska je opravdu velká a nic si nezadá se seniorskou reprezentací.

14
    Tak první možné ohrožení Holandské branky, Belgičané mají rohový kop...

15
    ...ke střeleckému pokusu se dostal obránce Van Den Ackerveken a Olij si připisuje první zákrok, teď Belgičané Holanďanům řádně zatopili.

17
    Acolaste fauloval Locigna a míč tak získávají mladí Belgičané.

19
    Oba kádry jsou složeny z drtivé většiny z domácích soutěží, ale je tu i pár výjimek. Tak třeba kapitán Holanďanů Aké působí v londýnské Chelsea a náhradní belgický gólman Craninx v Barceloně.

20
    Belgičané měli k dispozici standardní situaci, ale centr Fioreho nebezpečí pro Holanďany neznamenal.

21
    Naopak na druhé straně se zrodily dva střelecké pokusy, Nejprve pálil mimo bránu Haye a o pár chvil později ho napodobil Locigno.

22
    Belgičané kontrují střelou Vloeta, ale jeho pokus si také nenašel místo mezi tři tyče.

23
    Nizozemci zahrávají rohový kop, konkrétně to bude Trindade de Vilhena...

24
    ...roh sice ohrožení belgické branky nepřinesl, ale to také proto, že centr byl odvrácen na další roh...

24
    ...Tentokrát poslal míč do vápna Haye, ale akce byla zastavena pro útočný faul Holanďanů.

26
    Miloševič fauloval Andersona, na kartu to nebude, ale Belgičané zůstanou u míče.

28
    Jak už bylo zmíněno, Holanďané letos obhajují titul z loňského roku. Ve finále porazili Německo 5:2 a i v tomto turnaji míří jejich ambice velmi vysoko.

30
    Na hřišti se toho v tuto chvíli moc neděje, hraje se od vápna k vápnu, ale bez nějakého výraznějšího ohrožení ať jedné, tak druhé branky.

31
    Holandský roh by mohl přinést otevření skóre, staví se k němu Haye...

32
    ...tak ani z této situace nic nebude.

33
    Oba týmy se teď určitě budou soustředit nato, aby neudělaly nějakou velkou chybu. Inkasovat v závěru poločasu by určitě nebylo to pravé ořechové.

35
    A podle předchozího tvrzení se také Belgičané s Holanďany chovají, žádné větší ofenzivní manévry.

37
    Pomalu se nám blíží konec první půle a nyní sledujeme opatrný fotbal z obou stran.

38
    Začátek utkání sliboval hodně šancí, ale závěr první půle zatím do druhé části takovéto věci neslibuje.

38
    Vloet se nachytal do ofsajdu, Nizozemci často narážejí na tento problém v první půli.

39
    Potvrdil to teď i Trindade de Vilhena, který se stejně jako jeho spoluhráč před malou chvílí vystavil do ofsajdové pozice.

Holanďané měli dobrý vstup do utkání, vytvořili si také dvě nadějné možností, ale Aké s Vloetem nedokázali své hlavičkové pokusy dostat do sítě. Belgičané v první půli marně hledali cestu přes holandskou defenzívu a mají do druhé půle o čem přemýšlet.

41

41
    O půli nedošlo k žádným změnám, obě jedenáctky tedy ve stejném složení jako v první půli.

42
    Marquet si políčil na Acolatse, ovšem jeho zákrok byl proti pravidlům, míč pro Holanďany.

43
    Belgičané nejsou pravidelnými účastníky ME do 17 let, v hlavním turnaji byli naposled v roce 2007, to se však dostali až do semifinále.

44
    Nizozemci pokračují v chytání se do ofsajdů, tentokrát se do něj dostal Lumu.

46
    Holanďané mají narozdíl od Belgičané daleko bohatější zkušenosti s Eurem do 17 let. Jak už bylo zmíněno, loni turnaj vyhráli a v letech 2005 a 2009 byli stříbrní. Jenže zatímco minulý rok Evropě kralovali, ve stejném roce na MS vyhořeli a skončili už v základní skupině.

48
    Schrijvers se pokusil o střelecký pokus, jenže jeho rána byla zblokována.

48
    Dendocker byl na tom už o mnoho lépe, po jeho střele musel zasahovat brankář Olij.

49
    Z předchozí akce vznikl rohový kop. Ten si Miloševič ještě jednou zopakoval a po této situaci se dostal k ohrožení brány Fiore, Olij byl opět bezchybný.

51
    Na druhé straně střílel Trindade de Vilhena, ale Pirarda k zákroku nedonutil.

53
    Máme tu první střídání dnešního utkání a bude to změna na holandské straně. Ze hry odchází Acolatse a na trávníku ho nahradí Menig.

54
    Belgický roh, který zahrával opět Miloševič, tentokrát neskončil ohrožením nizozemské branky.

56
    Belgičané jsou o poznání nebezpečnější, než v prvním poločase. Narážejí však na brankáře Olija.

58
    Holandský roh v podání Haye nenadělal belgické obraně přílišné starosti.

60
    Schrijvers fauloval Hayeho, ale i v tomto případě se to obešlo bez žluté karty. Zatím v tomto utkání nebyla k vidění ani jedna.

61
    Holanďané podruhé střídají. Ze hry odchází Vloet a na trávníku se objeví Marinus.

63
    Hra se nám v posledních chvílích značně kouskuje kvůli faulům, což samozřejmě hře příliš neprospívá.

65
    Poslední čtvrthodina zápasu před námi a stále marně čekáme na gól. Holanďanům bod nemusí tolik vadit, ale budou Belgičani spokojeni s jedním? Každopádně pokud utkání skončí tímto výsledkem, nikdo nebude mít po dvou kolech základní skupiny B semifinále jisté.

66
    Belgie poprvé využívá možnosti střídání. Na hřiště přijde Mert a nahradí Marqueta.

68
    Lumu fauloval Merta a u míče tak zůstanou Belgičané.

69
    A za svůj zákrok nakonec Lumu vidí i žlutý kartónek z rukou slovenského hlavního rozhodčího.

70
    Lumu opět v akci, tentokrát se ocitl v ofsajdu, což pomezní rozhodčí správně postřehl.

72
    Kdepak na gól už to rozhodně nevypadá, což je poněkud zklamání vzhledem k ofenzivním předpokladům obou týmu a to především Holanďanů. Belgičané zatím na turnaji nevstřelili gól.

73
    Druhé střídání Belgie. Do hry přichází Dehond a nahrazuje Miloševiče.

74
    Trindade de Vilhena nejprve neprotlačil svoji střelu na bránu, na druhý pokus už se mu to ale povedlo a zasahovat musel brankář Pirard.

75
    Nizozemci poté zahrávali rohový kop, ale k ohrožení belgické branky už se nedostali.

77
    Holanďané v závěru ostřelují branku. Menig se nejprve zastřeloval, pak však už jeho střela měla správné parametry a belgický brankář Pirard drží bezbrankový stav.

78
    Střela Haye zblokována, Belgičané mohou být prozatím v klidu.

78
    Fiore fauloval Trindade de Vilhenu a vidí zato žlutou kartu.

79
    Hayův další pokus o střele, ale opět byl zblokovaný.

80
    Holanďané jsou v tlaku a Belgičané se brání všemi prostředky i těmi nedovolenými. Locigno vidí po faulu na Lumu žlutou kartu.

Zápas končí bezbrankovou remízou. Šance byly na obou stranách, ale žádná nebyla proměněna v kýžený gól. Nizozemci si připisují do tabulky skupiny B k dosavadním třem bodům další bod. Belgie získalo do tabulky bod premiérový.

To je pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek pondělního před svátečního večera a na počtenou. (18:41:51)