Bělorusko – Francie 1:2 (kon.) | Lotyšsko – Dánsko 0:2 (kon.) | Kazachstán – Finsko 1:4 (kon.)
Itálie – Rusko 0:4 (kon.)
Kazachstán
1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Finsko
Pondělí 14.05.2012, 19:15Mistrovství světa

55:28
    Kazachstán nezahrál přesilovku vůbec špatně. Jenže pak Puškarev sestřelil úplně zbytečně Kukkonena a dostane dvě minuty on. Hodně tvrdý zákrok!

54:47
    Další vyloučení v krátké době ze strany Finů. Už by toho mohli nechat. Teď dvě minuty dostal Kapanen.

50:40
    Finové půjdou znovu do oslabení. Za podražení dostal dvě minuty Filppula, podruhé v zápase.

49:03
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Kazachstán zasazuje čestný úspěch z početní výhody. KONSTANTIN PUŠKAREV dostal přihrávku od Uppera, Finové tuhle situaci podcenili, a Vehanen na střelu kazašského útočníka z pravého kruhu neměl nárok. Ta se mu opravdu povedla. Asistence: Dmitrij Upper, Vitalij Novopašin.

47:54
    Finové půjdou také do oslabení, na trestnou lavici usedl Vaananen. Komerční přestávka, čištění ledu.

45:10
    Další vyloučení Kazachstánu. Poliščuk vrazil sopeře na hrazení.

40:00
    V závěru druhé třetiny se nechal ještě vyloučit Rymarev.

41:15
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Skvělá práce Koivu. Ten si hravě poradil s jedním z obránců, bekhendem přihrál před branku na VALTTERIHO FILPPULU, který z první pohodlně dorazil puk do branky. Jeho druhý gól v zápase. Asistence: Mikko Koivu, Juuso Hietanen.

37:38
    Krásná rychlá akce Finska. A znovu je u toho první lajna. Přes osu Koivu - Kiiskinen se puk dostal na levou stranu, kam si najel VALTTERI FILPPULA a přesnou ránou pod břevno překonal Kolesnika. Asistence: Tuomas Kiiskinen, Mikko Koivu.

34:57
    Vehanen a jeho skvělý zákrok proti Bumaginovi! Ten se dostal trestuhodně před finského gólmana, jenž na něj nevyzrál. Dobře ho přitom bránil také Philström.

31:38
    Skvělá přesilovka pět na tři. MIKKO MÄENPÄÄ po přihrávce od Hietanena bez přípravy svou dělovkou propálil vše, co mohl, málem i síť branky Kolesnika. Na tohle nemohl kazašský brankář zareagovat. Asistence: Juuso Hietanen, Valtteri Filppula.

31:04
    Finové vybojovali buly, drželi se v útočném pásmu a zahrají si přesilovku pět na tři, první v zápase. Za vražení na mantinel jde na dvě minuty Žajlajov.

30:27
    Kazaši zbytečně v oslabení. Romanov usedl na trestnou lavici.

29:00
    Kazachstán na druhé straně mohl vyrovnat! Upper přihrál doprava na najíždějícího Puškareva, kterého jen tak tak vychytal Vehanen.

28:28
    Finové ve velké příležitosti! Tuppurainen se dostal k levé tyčce ke střelbě po úniku, stačilo, aby trefil poloprázdnou branku, jenže puk napálil tak, že ten sjel rovnoběžně s bránou, skrz brankoviště a zamířil mimo.

24:02
    Až nyní se přece jenom Finsku podařilo překonat Kolesnika. Mäenpää nahodil od modré a ze vzduchu před kazašským gólmanem ho tečoval do brány JUSSI JOKINEN, který vsítil svůj čtvrtý gól na turnaji. Asistence: Mikko Mäenpää, Valtteri Filppula.

22:37
    Až nyní je hra přerušena. A na dvě minuty jde pryč Kolesnikov.

22:32
    Kazachstán je pod obrovským tlakem! Vehanen je venku z branky. Niskala zkusil propálit Kolesnikova, ale neuspěl.

22:06
    Finové mají výhodu, Kazaši půjdou do oslabení. Teď vypálil tvrdě z blízkosti Kukkonen a div že Kolesnikova nezazdil do branky.

19:43
    Koivu přihrál do středu hřiště na Filppulu, jenže ani tentokráte Kolesnikova nepřekonal. Skvělý výkon od kazašského gólmana!

16:43
    Koivu nahazoval před brabku, kde tečoval Jokinen. Ale fantasticky vytasil beton Kolesnik. Ten zatím svůj tým drží nad vodou.

16:07
    Jokinen se nedokázal prosadit. Pak se střelou počkal Filppula, jenže ani on neuspěl.

15:18
    ... Kazachstán potřetí v oslabení. Bumagin jde na trestnou lavici za sekání.

13:45
    Jaakola nahodil puk od modré. Ani ani přes nebezpečnou teč Kiiskinena puk za brankovou čárou neskončil. Na tribunách to jenom zahučelo.

10:04
    Jokinen si pomohl útočným faulem. Finové podruhé v oslabení.

07:34
    Přesilovka Finů končí. Filppula neunesl okamžik sebrání puku z jeho hole a jde na dvě minuty za nedovolené bránění.

06:34
    Nyní fauloval Jakovenko a Finové budou mít druhou přesilovku. Následuje komerční přestávka, čištění ledu.

02:49
    První vyloučení. Novopašin zamířil na trestnou lavici za krosček.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 50. Puškarev (Upper, Novopašin) - 25. Jokinen (Mäenpää, Filppula), 32. Mäenpää (Hietanen, Filppula), 38. Filppula (Kiiskinen, Koivu), 42. Filppula (Koivu, Hietanen)

Kazachstán: Kolesnik - Novopašin, Litviněnko, Troščinskij, Jakovenko, Korabejnikov, Kolesnikov, Savčenko, Fadějev - Žajlajov, Puškarev, Upper - Krasnoslobodcev, Spiridonov, Rymarev - Poliščuk, Bumagin, Romanov - Voroncov.
    Finsko: Vehanen - Mäenpää, Hietanen, Väänänen, Järvinen, Kukkonen, Jaakola, Niskala, Tuppurainen - Koivu, Jokinen, Filppula - Pesonen, Immonen, Granlund - Kiiskinen, Kapanen, Komarov - Kontiola, Pyörälä, Philström

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Larking (SWE) - Blumel (CZE), Dahmen (SWE)