Melzerová – Li Na 0:2 (kon.) | Radwańská – Cetkovská 1:2 (kon.)
2
6 7
Středa 16.05.2012, 11:00 • Řím • WTA Řím 2 (antuka)

To je pro tuto chvíli vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek dne a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (12:32:51)

V zápasech rozhodly jednoznačně větší zkušenosti a pevnější nervy čínské hráčky. Ta využila pět z pěti nabídnutých brejkbolů, zatímco česká tenistka pouhé dva z devíti! Iveta Benešová navíc šla ve druhé sadě podávat za stavu 5:3 na vítězství v setu, přesto jej ještě dokázala prohrát 5:7.

Konec zápasu

5:7
    Je dobojováno! Čínská tenistka Na Li nakonec vítězí hladce 6:1 a 7:5 a postupuje do osmifinále turnaje v Římě. Ve druhé sadě ovšem musela otáčet zápas, když prohrávala 3:5, ale nakonec vše zvládla a čtyřmi gemy v řadě došla k zaslouženému vítězství.

0-40
    Tak tomu se říká naprostý luxus. Na Li má k dispozici tři mečboly!

0-30
    Dva míče je Číňanka od postupu do osmifinále.

0-15
    Na Li začíná dobře dvanáctou hru druhé sady.

5:6
    Tak to nevypadá příliš dobře pro českou tenistku. Ta prohrává ve druhé sadě 5:6 a na podání půjde po změně stran Na Li, která tak má dobrou šanci ukončit zápas.

15-40
    Dva brejkboly pro devátou hráčku světa.

15-30
    Číňanka má však opět navrch v důležité jedenácté hře zápasu.

15-15
    Iveta Benešová reaguje vítězným úderem.

0-15
    Pátý míček v řadě uhrála Na Li.

5:5
    Čínská hráčka si bez problémů udržela svůj servis a srovnává stav druhého setu na 5:5, přestože již prohrávala 3:5.

15-40
    Na Li má na kontě dva gemboly.

15-30
    Další fiftýn pro Číňanku, která jde za srovnáním stavu druhého setu.

15-15
    Srovnáno na 15:15.

15-0
    Číňanka nezačíná na servise příliš ideálně.

5:4
    Iveta Benešová měla výbornou možnost ukončit druhou sadu, ale podobně jako v pondělním utkání s Wickmayerovou se toho jakoby zalekla a hru zakončila dokonce dvojchybou. Místo konce druhého setu tak Číňanka snižuje na 5:4 a půjde navíc po pauze podávat.