1. NH Brno – Nýřany 13:16 (kon.)
1. NH Brno
13:16 (7:9)
TJ Dioss Nýřany
Sobota 02.06.2012, 14:00 • hřiště 1. NH BRNO, Řečkovice • Národní házená - 1. liga muži

Já se pro tuto chvíli loučím, přeji hezkou sobotu. (15:25:03)

Je tu konec zápasu, Nýřany si z Brna odváží výborný výsledek 16:13 a do odvety mají velkou výhodu a potřebné uklidnění. Nháčko bude muset vyhrát minimálně o tři branky a ještě daleko zlepšit střeleckou potenci, která dnes nebyla vůbec optimální. K vidění bylo také hodně karet, rozhodčí se rozhodně s rozdávaním trestů nepárali.

60
    Konec zápasu. (13:16) (13:16)

60+1
    Václav Brada také střílí gól a v hektickém závěru Nýřany odskakují na rozdíl tří branek. (13:16) (13:16)

60
    Jaroslav Horák dává další gól. (13:15) (13:15)

60
    Aleš Tausche se uvolnil a překonal domácího brankáře. (12:15) (12:15)

60
    Nastavuje se jedna minuta, v útoku jsou hosté. (12:14) (12:14)

58
    Domácí tým si vybral time-out. (12:14) (12:14)

58
    Dnes vidíme karet jak v mariáši. Dalším potrestaným hráčem je Václav Brada. (12:14) (12:14)

58
    Tomáš Ulrych snižuje. (12:14) (12:14)

58
    Brankář Brna podržel svůj tým, když vychytal Zvěřinu a také Bradu. (11:14) (11:14)

57
    Nejprve žlutou a následně červenou inkasuje domácí útočník Marek Novotný, který oslabuje svůj tým v hodně nevhodný okamžik. (11:14) (11:14)

56
    Jen pro připomenutí, semifinále se hraje na skóre, Brňané by za tohoto stavu museli zítra v Nýřanech vyhrát minimálně o tři branky. (11:14) (11:14)

55
    Jaroslav Horák ani nadvakrát nedokázal překonat Průchu, který předvedl jisté zákroky. Ale i na druhé straně drží svůj tým David Mühlhandl. (11:14) (11:14)

55
    Tomáš Ulrych překonává Průchu. (11:14) (11:14)

54
    Bezpečně ji proměnil Aleš Tausche. Brňané měli pouze jednu možnost, hosté celkem šest, v pěti případech se prosadili. (10:14) (10:14)

53
    Nařízen pokutový hod pro Nýřany, pokud dobře počítám, tak to je již pátá v zápase. (10:13) (10:13)

52
    S velým štěstím dokázal vstřelit branku z trestného hodu Jan Petr. (10:13) (10:13)

51
    Brňané buší do soupeře jak hluchý do vrat, ale není to nic platné. Obrana Nýran působí velice jistě, navíc domací mají i kopec smůly. Trefují tyčky a nebo zkušeného Průchu. (9:13) (9:13)

50
    Další branka v síti Mühlhandla, toho obstřelil Lukáš Zvěřina. Hosté jsou opět v solidním náskoku. (9:13) (9:13)

48
    Marek Novotný se také prosazuje na hranici kruhu. Chytrou střelou překonává Průchu. (9:12) (9:12)

48
    Aleš Tausche se trefil s naprostou jistotou. (8:12) (8:12)

47
    Pokutový hod nařízen také ve prospěch Nýřan. (8:11) (7:11)

46
    Tak přeci jen se prosazuje Jaroslav Horák. Nháčko dokázalo v tomto poločase dát gól až po šestnácti minutách. (8:11) (7:11)

46
    Tomáš Ulrych měl možnost zahrávat šestimetrový hod, ale nedokázal ho proměnit. Tak to už je krize. (7:11) (7:11)

45
    Jaroslav Horák trefuje tyčku, navíc byl faulován. (7:11) (7:11)

44
    Hostující Petr Borecký dostává další žlutou kartu. (7:11) (7:11)

44
    I když teď Tausche nedává svou šanci. (7:11) (7:11)

43
    Obraz hry se opakuje. Hosté drží opět několik minut míč a zkušeně kontrolují výsledek. (7:11) (7:11)

41
    Ani Petr Bukovský nedokázal prostřelil Průchu, míč letěl kolem jeho pravé tyče. (7:11) (7:11)

40
    Lukáš Zvěřina napřáhl a trefuje tyčku. Po dlouhé době může jít do útoku také Brno, které již deset minut nepřekonalo Průchu. (7:11) (7:11)

38
    Stále je druhý poločas 0:2 pro Nýřany, které útočí a stále drží míč ve svých rukou. (7:11) (7:11)

37
    Žlutou kartu dostává Jan Šimeček. (7:11) (7:11)

36
    Brnu se nedaří prosadit, alespoň trest po faulu Novotného. Horák zahrával a trefuje pouze tyčku. Nýřany tak jsou v hodně dobrém rozpoložení. (7:11) (7:11)

35
    Václav Brada dokázal i podruhé v tomto poločase skórovat, zamířil přesně z trestného hodu. (7:11) (7:11)

34
    Jenže Josef Průcha vyráží míč nad bránu. Skóre se tak pohlo pouze na straně hostů. (7:10) (7:10)

34
    Marek Novotný byl faulován a je nařízen trestný hod. Zahrávat jej bude Jan Petr... (7:10) (7:10)

33
    První gól ve druhém poločase a trefuje se Václav Brada. (7:10) (7:10)

32
    Jan Petr trefuje síť, jenže pouze boční. (7:9) (7:9)

32
    Brno hned v úvodu sebralo hostům míč a útok se Nýřanům vůbec nevyvedl. Zahrozit tak mohou domácí. (7:9) (7:9)

31
    Začal druhý poločas. (7:9) (7:9)

Hektický první poločas skončil. Viděli jsme dramatickou házenou, ve které dominovaly obě obrany. Hrálo se také hodně tvrdě, byly rozdány žluté karty a také jedna červená. Hosté si přenáší do druhého poločasu vedení 9:7, když hlavně v závěru dokázali využít chyb brněnské obrany. Druhý poločas startuje v 14:50. (7:9)

30
    První poločas skončil. (7:9) (7:9)

30
    Aleš Tausche vidí červenou kartu, oběma týmům tečou nervy. Poslední minuty jsou hodně napjaté a vyhecované. (7:9) (7:9)

30
    Musil po time-outu přišel o míč a hosté jeho chybu dokázali potrestat. Trefil se Brada, který se vrátil po krátké pauze do hry. (7:9) (7:9)

30
    Oddechový čas pro domácí. Lodivod Brna si vyžádal čas na poradu. Brňané budou mít v nastaveném čase možnost útoku, kde by mohli vyrovnat. (7:8) (7:8)

30
    Další žlutá karta, pro změnu pro Lukáše Zvěřinu, který srazil Jana Šimečka. Jasná karta, bez diskuze. (7:8) (7:8)

30
    David Martinec vidí žlutou kartu z rukou sudího Grepla. (7:8) (7:8)

29
    Hosté jdou do vedení. Marek Gabriel nahradil zraněného Bradu a dokázal se na kruhu prosadit. Brno předtím pokazilo útok, možná i rozhodčí malinko přehlídl pošťouchnutí na Petra. (7:8) (7:8)

28
    A trefuje se doprostřed brány Aleš Tausche. (7:7) (7:7)

27
    Jan Petr ukázal šikovné ruce a domácí jdou znovu do vedení. Na druhé straně bude nařízena šestka, tedy pokutový hod pro Nýřany. (7:6) (7:6)

26
    Hostující Marek Vurm inkasuje žlutou kartu, bylo to pravděpodobně za řeči. (6:6) (6:6)

25
    Václav Brada dokázal obelstít Musila a přes něj se dokázal trefit i za záda Mühlhandla. Zkušený hostující střelec je navíc zranění a musí být za lajnou ošetřen. (6:6) (6:6)

24
    Marek Novotný se zdravě naštval a prosadil se mezi dvě bránícími hráči. Pěkná branka v síti Průchy, který se natahoval, ale marně. (6:5) (6:5)

23
    Oddechový čas pro hosty. Kouč Zdeněk Koranda si vyžádal čas na poradu. (5:5) (5:5)

22
    Po kombinaci celého týmu se raduje Václav Brada, který střelou o zem překonává brněnského gólmana. (5:5) (5:5)

21
    Marek Novotný se ve druhém případě dokázal prosadit. Brno jde vůbec poprvé do vedení. I když mnoho branek nepadá, vidíme i tak velice kvalitní zápas hodný play-off. (5:4) (5:4)

20
    Obrana Brna a navíc výborný zákrok brankáře, to je důsledek další zahozené šance Nýřan. Do útoku jdou domácí, Marek Novotný z výskoku trefuje tyčku. (4:4) (4:4)

19
    Ten Jan Petr dokázal proměnit. (4:4) (4:4)

19
    Ani tato branka nebyla uznána. Petr dopravil míč do sítě, ale rozhodčí ukazují, že se bude zahrávat trest. (3:4) (3:4)

17
    Ten však byl zahozen. Následně šly do brejku Nýřany, ale jejich útok rychle skončil, Zvěřina vypálil vedle. (3:4) (3:4)

17
    Ulrych zkoušel své štěstí z hranice kruhu, ale Průcha jej vychtal. Navíc se píská faul, Brno bude zahrávat trest. (3:4) (3:4)

16
    Skóre se opět mění, Nýřany jdou do vedení. Poprvé se v tomto zápase prosadil, když prostřelil bezmocného Mühlhandla. (3:4) (3:4)

14
    Vyrovnávací branku po střele z trestného hodu dává Jan Petr, který stejně jako Brada skóruje v tomto zápase podruhé. (3:3) (3:3)

13
    Až nyní propálil domácího brankáře Václav Brada, který vstřelil svou druhou branku v tomtu duelu. (2:3) (2:3)

12
    Oba útoky zatím naráží na pevnou obranu, nikomu se nedaří už delší dobu prosadit. (2:2) (2:2)

11
    Od začátku je to hodně nervózní zápas, vyrovnaný a brankáři jsou zatím jistí. Což dokazuje i brněnský fantom, který vyrazil pumelici Zvěřiny. Stav se stále nemění. (2:2) (2:2)

10
    Žlutou kartu dostává hostující obránce Ondřej Vácha. Brňané mají k dispozici trest. (2:2) (2:2)

9
    Musil s Mühlhandlem na druhé straně také dobře zapracovali a zatím je to souboj obran a gólmanů. (2:2) (2:2)

8
    Další pokažený útok, Jaroslav Horák se snažil propálit obranu, ale ta si poradila. (2:2) (2:2)

7
    Píská se však na druhé straně...a Aleš Tausche ji neproměnil. David "JIM" Mühlhandl konečky prstů vyráží nad bránu. (2:2) (2:2)

6
    Trestný hod bude provádět Jaroslav Horák. Domácí kanonýr si předal míč s Bukovským, ale třetí branka v síti Průchy se nekoná. Možná byl Horák lehce potažen, ale šestka se nepíská. (2:2) (2:2)

5
    Pěkně vybojovaný míč Janem Šimečkem, který dokázal ubránit Lukáše Zvěřinu, někdejšího hráče Brna. (2:2) (2:2)

4
    Jan Petr svou předešlou chybu dokázal napravit a nyní se na kruhu dokázal velice pohyblivě prosadit. Zápas je vyrovnaný a hned od začátku nesmírně vyhecovaný. (2:2) (2:2)

4
    Na druhé straně to bylo daleko veselejší. Druhou branku hostů vstřelil Václav Brada, který propálil celou obranu. (1:2) (1:2)

4
    V dalším útoku byli Brňané, ale Jan Petr nedokázal svou šanci proměnit. (1:1) (1:1)

3
    Vyrovnájící branku dává Aleš Tausche. Pohrál si na kruhu a bez problémů zavěsil. (1:1) (1:1)

2
    Do svého prvního útoku jdou také hosté, útočná trojice Tausche, Zvěřina a Brada budí hrůzu, ale domácí obrana je velice zkušená. (1:0) (1:0)

1
    Teď už se Jaroslav Horák dokázal prosadit a otevírá skóre dnešního zápasu. (1:0) (1:0)

1
    V útoku jsou domácí a rozhodčí Pechal přerušuje hru, i když brněnský Horák vstřelil branku. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Hráči a rozhodčí nastupují na hřiště, za pár okamžiků bude duel zahájen. Přejme si hezkou házenou, dva velice silné kluby z posledních let jsou toho zárukou a pro diváky velkým lákadlem.

1. NH Brno: Mühlhandl (Šimeček R.) - Martinec, Musil, Šimeček J., Nováček - Novotný, Petr, Horák, Bukovský, Orel, Ulrych. Trenér: Zdeněk Filípek.

Rozhodčí: Robert Pechal, Michal Grepl.

1. NH BRNO: Domácí házenkáři a obhájci titulu měli cestu do semifinále daleko klidnější. Ve čtvrtfinále narazili na ostravský Svinov, který v prvním zápase prohrál ve městě pod Špilberkem 19:15. V odvetě potřeboval vyhrát minimálně o tři góly, ale zkušení Brňané si výsledek pohlídali, navíc vyhráli 21:18, což zcela bohatě stačilo k postupu. Jedinou vadou na kráse je ztráta kapitána Zdeňka Filípka, jenž obdržel desátou žlutou kartu v sezóně, což znamená dva zápasy stop.

Dioss Nýřany: Druhý tým po základní části narazil na Studénku, která celý podzim bojovala o záchranu v soutěži a na jaře se neuvěřitelně zvedla. Svou dobrou formu prodloužila i do play-off, kde potrápila favorita z Nýřan. Nejprve sice podlehla na domácí půdě 20:18, ale ve velmi zajímavé odvětě vyhrála 17:16. K postupu do dalšího kola jí tak mnoho nechybělo. Nicméně dnešní hosté postoupili a potkají se s tradičním rivalem z Brna.

Dnes podruhé přeji hezký den z Brna, konkrétně Řečkovic, kde budeme od 14 hodin sledoval semifinále play-off první ligy národní házené. Obhájce titulu 1. NH Brno přivítá tým Dioss Nýřany.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Roman Zajíček

TJ Dioss Nýřany: Průcha (Brož) - Vurm, Vácha, Liška, Borecký, Volek - Brada, Zvěřina, Tausche, Gabriel, Faifr J., Faifr A. Trenér: Zdeněk Koranda.

Rozhodčí: Robert Pechal, Michal Grepl