Dánsko – S. Makedonie 6:5 (kon.) | Estonsko – Gruzie 1:2 (kon.) | Rumunsko – Slovensko 2:0 (kon.)
Slovinsko – Finsko 1:1 (kon.) | Andorra – Česko 1:5 (kon.) | Nizozemsko – Bulharsko 5:0 (kon.)
Island – Ázerbájdžán 1:2 (kon.)
Estonsko
1:2 (0:2)
Gruzie
Úterý 05.06.2012, 16:30 • Lilleküla Stadium - Tallinn • Kvalifikace ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Zápas mezi Estonskem a Gruzií nabídne souboj, ve kterém už nepůjde o nic podstatného. Oba týmy se nacházejí na samotném chvostu páté kvalifikační skupiny, takže na postup do baráže si mohou nechat zajít chuť.

Estonsko doposud vybojovalo jediný bod, když remizovalo se Švýcarskem. To Gruzie má na svém kontě už i vítězství, poslední čtyři zápasy ale většinou jednoznačně prohrála.

Estonsko: Meerits – Kulinitš, Reintam, Artjunin, Podholjuzin, Sinilaid, Subbotin, Kaljumäe, Alliku, Paponov, Peitre.

Gruzie: Nadiradze – Tvildiani, Kverkvelia, Kobakhidze, Ioseliani, Okriashvili, Kenia, Sabanadze, Kvekveskiri, Papava, Beglarishvili.

Rozhodčí: Tolga Özkalfa (TUR).

1

3
    Úvodní minuty nepřinesly příliš vzruchu ani na jedné straně. Zatím se bojuje převážně v blízkosti půlící čáry.

4
    Beglarishvili se provinili proti pravidlům. Nedovoleně poslal k zemi domácího Artjunina.

6
    Tvrdá bitva pokračuje i nadále. Ani jeden celek si není schopen vypracovat nějaký výraznější tlak.

7
    Estonci vybojovali rohový kop.

7
    ...z něj ale žádné nebezpečí pro gruzínské fotbalisty nepřišlo.

8
    Kenia byl faulován. Hosté rozehrají standardní situaci.

10
    Máme za sebou už deset minut a diváci zatím rozhodně nějak mimořádně atraktivní podívanou nevidí. Kromě několika faulů se na hřišti neudálo nic, co by stálo za zmínku.

12
    Gruzie právě vstřelila branku!
    Gruzii se nakonec podařilo udeřit hned z první vážnější příležitosti. Přesně umístěnou střelou se prosazuje TORNIKE OKRIASHVILI.

13
    Estonci se snažili na nepříznivý stav okamžitě odpovědět, jenže zahrání rohového kopu se jim nevyvedlo úplně podle představ.

14
    Hned vzápětí kopala roh také Gruzie, ani tentokrát to ale nedopadlo o moc lépe.

15
    Domácí gólman Marko Meerits byl přinucen zasahovat. Jeho pozornost vyzkoušel Kverkvelia.

18
    Gruzínce ten vstřelený gól očividně hodně povzbudil. I nadále se snaží hrát aktivně a své vedení minimálně zdvojnásobit.

19
    Po faulu Okriashviliho zahrával Artjunin přímý kop. Jeho centr dokázala hostující obrana odvrátit.

21
    Střela hostujícího Papavy sice vypadala nebezpečně, nakonec ale postrádala přesnost a skončila těsně vedle tyčky.

24
    Opět tu máme méně záživnou pasáž hry, kdy se toho na hřišti příliš neděje.

26
    Gruzie má zatím utkání pod svou kontrolou, což nyní potvrdila druhou brankou. Tu si na své konto připisuje středopolař LEVAN KENIA.

28
    Nyní to budou mít Estonci nesmírně složité. Vždyť na svém kontě stále nemají ani jednu střelu.

31
    Domácí Paponov fauluje, takže Gruzie má opět možnost, jak ohrozit estonskou bránu.

32
    Tentokrát se domácí fotbalisté bez větších potíží ubránili.

34
    Máme tu další faul Paponova, který hraje dnes opravdu tvrdě.

36
    Gruzie má stále hru pod svou kontrolou. Bezzubé Estonce nepouští absolutně k ničemu.

37
    Domácí hráči poprvé v utkání vystřelili. Pokus Maksima Paponova ale postrádal přesnost, takže brankáři Nadiradzemu příliš starostí nadělat nemohl.

40
    K vidění bylo několik přihrávek v blízkosti půlící čáry. U míče jsou nyní Gruzínci, kteří hledají skulinky, jak by mohli přidat třetí branku.

43
    Ani jeden z týmů si opět nedokáže vypracovat nějakou výraznější šanci. Před přestávkou se tak zřejmě už branky nedočkáme.

45
    Nedovoleně zahrál Reintam. Obešlo se to ale bez karetního trestu.

Máme za sebou první poločas, po kterém vede hostující Gruzie už o dvě branky. Estonsko se téměř celou dobu trápilo, takže do druhého dějství bude muset vstoupit mnohem aktivněji, jinak může na bodový výsledek zapomenout.

46

46
    Na domácí straně došlo k dvojitému střídání. Do druhého poločasu se už nepodívali Subbotin a Artjunin, které nahradili Mets a Prosa.

46
    Pro dnešek dohrál také střelec druhého gólu Levan Kenia. Své místo přepustil Chapidzemu.

47
    Tornike Okriashvili se ujal exekuce přímého kopu a nevedl si vůbec zle. Gólmana Meeritse vystrašil nebezpečnou střelou, která skončila pár centimetrů vedle tyčky.

49
    Beglarishviliho rohový kop příliš starostí domácí defenzívě nenadělal.

52
    Zatím vše nasvědčuje tomu, že trápení estonských fotbalistů bude pokračovat také po změně stran. Žádná výrazná změna v jejich herním projevu nenastala.

54
    Rozhodně se nedá říci, že by nyní předváděná hra fanoušky nějak extra bavila.

55
    Beglarishvili se pokusil zahrozit, jenže jeho střela byla zblokována.

58
    Gruzie se nikam nežene a v poklidu si hájí své dvoubrankové vedení. Nutno dodat, že proti nevýraznému Estonsku to nemá zase tak složité.

59
    Podholjuzin se pokoušel dostat do zajímavé šance, byl ovšem zastaven čárovým rozhodčím, který mu odmával ofsajd.

60
    Střela aktivního Okriashviliho nebyla špatná, také tentokrát ovšem postrádala notnou dávku přesnosti.

61
    Na hostující straně došlo ke změně. Místo Sabanadzeho dohraje utkání Jigauri.

62
    Po rohovém kopu Paponova zakončoval vedle Reintam.

63
    Paponov fauluje Kverkveliu a daruje tak Gruzii standardní situaci, ovšem poměrně z velké vzdálenosti.

65
    Estonci se konečně začínají osmělovat. Tentokrát mnoho nescházelo Paponovovi, který donutil brankáře Nadiradzeho k prvnímu zákroku v utkání.

66
    Hned vzápětí přichází další střelecký pokus domácích. Podholjuzin pálil zhruba o metr mimo.

68
    Alliku zastavil nedovoleně Okriashviliho, což znamená přímý kop pro Gruzii.

70
    Nyní je to ale Okriashvili, kdo zahrál mimo rámec pravidel. Gruzínci se tak budou muset vrátit zpátky do obrany.

71
    Meerits podržel svůj tým, když dokázal lapit štiplavý pokus Chapidzeho.

74
    Ve druhém poločase jsme prozatím svědky vyrovnané podívané, což pochopitelně mnohem více vyhovuje Gruzii, která se už nemusí nikam hnát.

76
    Beglarishvilimu je pískán faul. K zahrávání následné standardní situace se staví Maksim Paponov.

76
    Svou střelu sice dokázal poslat na bránu, ovšem výborný zákrok předvedl gólman Nadiradze a míč vyrazil. Stav tak zůstává stále nezměněn.

78
    Nadiradze se v posledních minutách rozhodně nenudí. Tentokrát jej zaměstnal Alliku, který gól sice nevstřelil, ovšem vybojoval alespoň roh.

79
    Hosté se ubránili.

80
    Estonsko právě vstřelilo branku!
    Estonko je nakonec za svou aktivitu přeci jen odměněno zaslouženým gólem. Po přímém kopu Paponova se prosadil MIKK REINTAM.

80
    Ještě před vstřelením branky došlo na straně Estonska ke střídání. Odešel Peitre, přišel Tšegodajev.

82
    Také hosté se rozhodli pro změnu. Hřiště opustil Beglarishvili, místo kterého přišel Sharashenidze.

85
    Domácí Prosa se během krátké doby dopustil hned dvou faulů.

87
    Estonci stále věří ve vyrovnání, jenže mnoho času už jim nezbývá. Navíc se nedá říct, že by měli nějakou drtivou převahu.

90
    Vše nasvědčuje tomu, že dnešní tři body si Gruzie vzít nenechá. Závěr utkání má zatím pod kontrolou.

90+2
    Diváci nakonec vidí i žlutou kartu. Za faul na Tvildianiho si ji vysloužil domácí Tšegodajev.

90+4
    Utkání se chýlí ke konci. Podle všeho je už rozhodnuto.

Gruzie, která jednoznačně ovládla první poločas, se nakonec strachovala o své vítězství až do samotného konce. Estonci totiž po změně stran dokázali snížit na rozdíl jediné branky a toužili po vyrovnání. Na něj ale nakonec nedosáhli. (18:24:38)