Dánsko – S. Makedonie 6:5 (kon.) | Estonsko – Gruzie 1:2 (kon.) | Rumunsko – Slovensko 2:0 (kon.)
Slovinsko – Finsko 1:1 (kon.) | Andorra – Česko 1:5 (kon.) | Nizozemsko – Bulharsko 5:0 (kon.)
Island – Ázerbájdžán 1:2 (kon.)
Slovinsko
1:1 (1:1)
Finsko
Úterý 05.06.2012, 17:30 • Ptuj City Stadium • Kvalifikace ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přeji pěkné úterní odpoledne všem fotbalovým příznivcům!
    Vítám Vás u zápasu 2. kvalifikační skupiny o postup na mistrovství Evropy hráčů do 21 let, ve kterém se utkají týmy Slovinska a Finska. Slovinsko je jasným favoritem tohoto utkání, ve skupině mu se 16 body patří 1. příčka, Finsko je zatím na 3. místě s 8 body, má ale na domácí ještě 2 zápasy k dobru.

Slovinsko: Oblak (GK) - Jovič, Mitrovič, Trajkovski, Maruško - Mevlja, Kampl, Rep (C), Lazarevič - Jelenič, Berić

Finsko: Viitala (GK) - Uronen, Heikkilä, Toivomäki, Lahti - Tamminemto, Kauko (C), Schüller, Forsell - Valle, Pohjanpalo

Rozhodčí: Marius Avram.

1

2
    Slovinsko začalo aktivně, v ofsajdu se ocitl domácí Berić.

4
    Zápas je zatím poměrně vyrovnán, oba týmy hrají aktivně, ale žádná věší šance doposud k viděni nebyla.

7
    Forsell se pokusil o střelu, ta však šla velmi vysoko nad bránu domácích.

9
    Útok Finska nevypadal špatně, ale přišla přihrávka navíc, která celou akci zhatila.

10
    Finksý hráč Lauri Dalla Valle uvízl v ofsajdové pasti.

13
    Slovinsko rozehraje volný přímý kop po faulu na Joviče.

14
    Slovinsko právě vstřelilo branku!

ROBERT BERIC dává první branku utkání. Krásnou přízemní střelou z vápna nedal brankáři šanci a posílá domácí do vedení.

16
    Hostující Joel Pohjanpalo zkusil vystřelit, branku Slovinska však ani v nejmenším neohrozil.

18
    Slovinsko bude kopat rohový kop.

20
    Do zakončení se dostal domácí Dejan Lazarevic, jeho střela však pro brankáře Viitala nepředstavovala žádný problém.

22
    Hra se přesunula na střed hrací plochy, míč mají domácí hráči.

24
    Joel Pohjanpalo zkusil střelu na domácí bránu, ta šla však hodně mimo.

26
    V dobré šanci se ocitl Rajko Rep, jeho střelu však kryt brankář Viitala.

27
    Heikkilä fauloval domácího Beriće, Slovinsko rozehraje volný přímý kop.

29
    Finsko právě vstřelilo branku!

TIMI TAPIO LAHTI po krásné individuální akci srovnává na 1:1.

31
    Slovinsko rozehraje rohový kop.

33
    Joni Kauko se ocitl v dobré šanci, ta byla však zastavena odpískaným ofsajdem.

34

35
    Matic Marusko zkusil vystřelit, jeho šanci však zblokovali hostující obránci

37
    Domácí Rajko Rep vystřelil, branku hostujícího Viitala však vůbec neohrozil.

40
    Duarte Tammilehto uviděl po faulu žlutou kartu.

41
    Slovinsko bude kopat volný přímý kop.

43
    Domácí pěkně drží míč a předvádí dobrý kombinační fotbal na polovině soupeře.

45
    Rozhodčí se rozhodl nastavovat a ukončuje první poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 18:33.

Slovinsko vstoupilo do zápasu velmi dobře, po prvních 14 minutách vedlo nad Finskem 1:0, srovnávací branka však přišla o čtvrt hodiny později. Stav po 1. poločase je tedy 1:1. Uvidíme, jestli druhý poločas přinese rozuzlení tohoto utkání.

46

47
    Mevlja fauloval Forsella, Slovinsko rozehraje volný přímý kop.

49
    Slovinsko dobře drží míč na polovině soupeře, Finsku se nedaří dostat se do útoku.

50
    Finsko bude kopat rohový kop.

52
    Joni Kauko se pokusil ohrozit branku Slovinska, mířil však velmi nepřesně.

54
    Míč drží hráči Finska na útočné polovině, tlak si ale vytvořit nedokáží.

57
    Slovinsko střídá, ze hřiště odešel Enej Jelenic, nahradil ho Matej Podlogar.

59
    Domácí Kevin Kampl se dostal do pěkné šance, volil místo nahrávky střelu, ale netrefil míč tak jak potřeboval.

61
    Matej Podlogar se dostal k hlavičce, jeho střela však skončila jen vedle branky.

63
    Finsko střídá, odejde Duarte Tammilehto, nahradí ho Juho Lahde.

65
    Slovinsko rozehraje volný přímý kop.

67

69
    Finsko střídá, odejde Joel Pohjanpalo, místo něj se na hřiště podívá Tim Vayrynen.

71
    Petteri Forsell se dostal do zakončení, jeho střela však nešla mezi tři tyče.

74
    Domácí Miha Mevlja dostal žlutou kartu za faul.

75
    Finsko střídá, odejde Henri Toivomaki, nahradí jej Mikko Sumusalo.

77
    Lauri Dalla Valle byl v dobré šanci, radost mu však zkazil odpískaný ofsajd.

79
    Hra je dočasně přerušena. Timi Tapio Lahti potřebuje ošetření.

79
    Opět se pokračuje ve hře.

80
    Hra je opět přerušena, Lauri Dalla Valle musí být ošetřen.

81
    Rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

81
    Timi Tapio Lahti se po ošetření opět vrátil na hřiště.

83
    Finsko rozehraje rohový kop.

84
    Slovinsko střídá, ze hřiště odchází Miha Mevlja, místo něj příjde Blaz Bozic.

86
    V nadějné pozici se ocitl Lauri Dalla Valle, rozhodčí však odpískal ofsajd.

88
    Slovinsko vytváři na soupeře závěrečný tlak, do velkých šancí se ale zatím příliš nedostává.

90
    Rozhodčí Marius Avram nastavuje 4 minuty.

90+1
    Petteri Forsell se dostal ke střele, domácí brankář Oblak s ní však neměl mnoho práce.

90+2
    Domácí Rajko Rep dostává žlutou kartu za faul.

Druhá polovina utkání nepřinesla příliš akcí a ani branek. Po konci zápasu tedy stále platí poločasový stav 1:1.
    Já se s Vámi tímto loučím a přeji pěkný zbytek dne! (19:25:26)